Бавна банккова система или как си помислих че са ме подвели - история с хепиенд :)

DANGERZONE

Member
Последно редактирано от модератор:
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Ще изчакам да си види на лично това което съм оставила като съобщение :)
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

В сайта съм почти от две години, някой от вас познавам, някой не, както и обратно. Досега винаги съм чела тук на страниците на сайта, как някой е бил "прецакван" за различни неща. Е дойде и моя ред, пренаписах статии за човек публикувал обява за такъв вид услуга тук. Уговорката беше след свършване на поръчката да ми пусне паричките. И той ми ги "пусна" още в петък вечер към 22,30 часа, през ePay, но все още не са пристигнали на мойта сметка :wink:

Неприятното в случая е, че твърди, че превода е направен. Знам какво е понякога да не можеш да изпълниш нещо в срок, та дори и плащане, но редно е да кажеш истината /или поне да ти пожелаят да пиеш по една студена вода/ :shock:Виж файлът 2143това ми е наличността по тази карта, по нея няма движение повече от година, пък в последните 3 дни Ич

Има технологично време за обработка на плащанията. Плащането е наредено в петък към 22 часа т.е. далеч след края на работното време на банките. Едва днес преводът е нареден. Доколкото се ориентирам сметката ти е в пощенска а не в цкб (ипей се обслужват от цкб) т.е. е съвсем нормално парите все още да не са пристигнали. Би трябвало да пристигнат по сметката ти в пощенска след 16:30 днес (не очаквай преводът да разцепи секундата на две - времето е просто ориентир)

Идея си нямам с кого какви взаимоотношения имаш, но в случая имам усещането, че ти бъркаш.

ПП. Не е много умно да сееш данните за банковата си сметка из интернет
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

След като е платено в петък - събота и неделя БНБ не работи, така че няма как да стане тогава плащането, а всички междубанкови плащания минават през БНБ. Ако го няма до днес вечерта или утре, тогава вече може да имаш съмнения че не е пратено.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Надявам се да е така, защото за сега не съм била разочарована от никой в този форум, а и младежа ми се вижда сериозен. Може да имате право, ще се радвам да е само мое прибързано решение. Да сметката ми е в пощенска банка.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

На мен един колега от тука ми пусна 100 долара от епей към сметка и парите дойдоха... никога. Оказа се, че банките деактивират сметки, който не са ползвани повече от 6 месеца!

Твоя случай може и да не е такъв, зависи от банката. Малко си избързала с обвиненията...
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

не картата е подновена наскоро, то пише горе се вижда "действаща" :)
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Надявам се да е така, защото за сега не съм била разочарована от никой в този форум, а и младежа ми се вижда сериозен. Може да имате право, ще се радвам да е само мое прибързано решение. Да сметката ми е в пощенска банка.

След като младежът ти се вижда сериозен, защо не опита да се свържеш първо с него преди да пуснеш тази тема? Да не говорим, че с три клика дори начинаещ ще се сети кой е "публикувал обява за такъв вид услуга тук". Надявам се разбираш, че ще бъде много конфузна ситуация ако парите пристигнат довечера и изобщо не влияе добре на реномето ти.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Движение по сметката имало ли е?
не картата е подновена наскоро, то пише горе се вижда "действаща" :)
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

След като младежът ти се вижда сериозен, защо не опита да се свържеш първо с него преди да пуснеш тази тема? Да не говорим, че с три клика дори начинаещ ще се сети кой е "публикувал обява за такъв вид услуга тук". Надявам се разбираш, че ще бъде много конфузна ситуация ако парите пристигнат довечера и изобщо не влияе добре на реномето ти.
Изобщо не помислих за това. Търся начин да я изтрия, но нз как?
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Изобщо не помислих за това. Търся начин да я изтрия, но нз как?

ами поне му пусни едно лично с темата и си подготви извинение ако се окаже, че пари имаш. При твоите двадесетина мнения кръга от "заподозрени" много бързо се свива около един потребител т.е. дори да не го назоваваш вече е публична тайна кой е. Поне нека научи от темата за теб а не от сърча или от някой друг

В момента вместо ти да си страната с аргументите се оказваш насадена на пачи яйца просто, защото бързаш. Много тъпа ситуация честно - дори да не си получиш парите вече става сапунката "ама ти първо ме омаскари и аз за тва не ти платих - - - не, не ти не ми плати аз за тва те омаскарих" и кой крив кой прав никой не може да реши

Ситуацията е годна за учебник по бизнес отношения и е хубаво да извлечеш всички възможни поуки от нея
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Аз съм въпросния младеж предполагам.....гарантирам ти , че парите ти ги изпратих на посочения IBAN i Име... скрийн мога да дам и аз от ипей,че пише че са преведени парите.За забавянето нямам представа на какво се дължи , но просто мисля че е заради събота и неделя.В самата форма на ипей за плащане към банкова сметка пише , че може да има забавяне до 2 дни.Тоест ако понеделник и вторник ги броим за 2 дена , би следвало да е напълно нормално парите да пристигнат в Сряда.Пиши след като провериш отново.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

ами поне му пусни едно лично с темата и си подготви извинение ако се окаже, че пари имаш. При твоите двадесетина мнения кръга от "заподозрени" много бързо се свива около един потребител т.е. дори да не го назоваваш вече е публична тайна кой е. Поне нека научи от темата за теб а не от сърча или от някой друг

В момента вместо ти да си страната с аргументите се оказваш насадена на пачи яйца просто, защото бързаш. Много тъпа ситуация честно - дори да не си получиш парите вече става сапунката "ама ти първо ме омаскари и аз за тва не ти платих - - - не, не ти не ми плати аз за тва те омаскарих" и кой крив кой прав никой не може да реши

Ситуацията е годна за учебник по бизнес отношения и е хубаво да извлечеш всички възможни поуки от нея
Да, поста ми трябваше да бъде като въпрос, за колко дни пристигат такива преводи, търпя забележка :(
 
Re: От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ...

Изобщо не помислих за това. Търся начин да я изтрия, но нз как?

Най-бързия начин е под първата ти публикация до триъгълника за репутацията в ляво имаш една звездичка. Цъкаш там и за коментар пишеш нещо от сорта "направих грешка, моля темата да бъде изтрита".
Функцията се ползва за репортване на теми до администраторите.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Аз съм въпросния младеж предполагам.....гарантирам ти , че парите ти ги изпратих на посочения IBAN i Име... скрийн мога да дам и аз от ипей,че пише че са преведени парите.За забавянето нямам представа на какво се дължи , но просто мисля че е заради събота и неделя.В самата форма на ипей за плащане към банкова сметка пише , че може да има забавяне до 2 дни.Тоест ако понеделник и вторник ги броим за 2 дена , би следвало да е напълно нормално парите да пристигнат в Сряда.Пиши след като провериш отново.
Да, разбрах си грешката, за което наистина не помислих, поста ми трябваше да бъде като въпрос, за колко дни пристигат такива преводи :(
 
От: Re: От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат

Най-бързия начин е под първата ти публикация до триъгълника за репутацията в ляво имаш една звездичка. Цъкаш там и за коментар пишеш нещо от сорта "направих грешка, моля темата да бъде изтрита".
Функцията се ползва за репортване на теми до администраторите.
Мерси много.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

То не е баш за поста... Може ли с такова заглавие , все едно 100 % съм те измамил и не съм ти платил едни 30 лв.... Просто има транзакции които не зависят от мен.Ако имаше ипей - превода идва на секундата.Но ти имаш само банкова сметка така че е нормално закъснението.Няма място за притеснение от твоя страна дали ще си получиш парите, просто защото парите наистина са изпратени в петък 22,30.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Заглавието не ми е правилно, но просто питах, наистина конфузна ситуация се получи, за което не помислих и прибързах, никъде не съм писала не ми плати 100% е измамник и т.н. Искам публично да се извиня, че подхода ми беше грешен!
 
От: Re: От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат

Най-бързия начин е под първата ти публикация до триъгълника за репутацията в ляво имаш една звездичка. Цъкаш там и за коментар пишеш нещо от сорта "направих грешка, моля темата да бъде изтрита".
Функцията се ползва за репортване на теми до администраторите.

Реално в случая темата не е чак толкова безполезна - както вече казах е нагледен пример за бизнес отношения и всички могат да си извлекат някакви изводи:

1. Когато правиш бизнес винаги има риск да те подведат (за да избегнеш това работиш с хора с репутация)
2. Никой не е длъжен да преценява този риск вместо теб (т.е. ти преценяваш колко може да загубиш)
3. Винаги се готвиш за най-лошото (да не ти платят) и се надяваш на най-доброто (да спечелиш един удовлетворен клиент)
4. Ако не ти платят трябва да запазиш аргументите в своя полза (а не да се озоваваш в ситуацията на оправдаващия се)
5. Във всяка ситуация трябва да запазиш хладнокръвие и да се отнасяш професионално (когато обвиняваш и когато те обвиняват - имаме добър пример за втория случай)
 

Горе