Банкова служителка откраднала над 200 000 лева

workaholic

New Member
29-годишна служителка на банка е задържана за присвояване на чужди парични средства в особено големи размери, съобщават от Пресцентъра на МВР в Силистра.
Така, само за няколко месеца, от септември 2018 г. до настоящия момент тя отклонила в своя полза над 200 000 лева, като пълният размер на присвоените средства е в процес на установяване.

https://dnes.dir.bg/krimi/bankova-sluzhitelka-otkradnala-nad-200-000-leva

Как е възможно това да се случи в днешно време и банката да не се усети.
Не са малко пари и това е ставало в продължение на месеци.
 
Последно редактирано:
Каква банка , а хората от които ги е взела как не са усетили :D

Нали не мислиш, че тя е откраднала от 100 човека по 2 000 лева? Като ти дръпне 50 стотинки, как ще се усетиш? Жената вероятно е имала достъп до хиляди сметки. Дърпала е по супер минимални суми, именно за да не се усетят хората. Ти усещаш ли, като ти надпишат сметката за телефона с 40 стотинки?
 
Нали не мислиш, че тя е откраднала от 100 човека по 2 000 лева? Като ти дръпне 50 стотинки, как ще се усетиш? Жената вероятно е имала достъп до хиляди сметки. Дърпала е по супер минимални суми, именно за да не се усетят хората. Ти усещаш ли, като ти надпишат сметката за телефона с 40 стотинки?
Всяко движение по сметката излиза в онлайн банкирането. За какво да следя за 40 стотинки , като просто като си гледаш извлечението ще се покажат едни 50 стотинки, че са наредени за някъде..... Телефона си го хващам , щото съм на боб за 5-6 лева и всяка сума над това - проверявам защо се е получила....
 
На Мартин Петров му окрадоха няколко милиона от UniCredit. Бая има да учи тая служителка още.
 
Всяко движение по сметката излиза в онлайн банкирането. За какво да следя за 40 стотинки , като просто като си гледаш извлечението ще се покажат едни 50 стотинки, че са наредени за някъде..... Телефона си го хващам , щото съм на боб за 5-6 лева и всяка сума над това - проверявам защо се е получила....
Човек, не всеки клиент на банката ползва онлайн банкиране. Служителката явно и това гледа. Не всеки човек плаща телефона по 5 лева. Примерът беше образен. Явно не ме разбираш какво имам предвид. Няма значение. Хубава вечер!
 
Абе в този регион населението не е особено образовано, едва ли Ахмед от Дулово разполага с онлайн банкиране. Ама тая бая трябва да се е постарала, като се има предвид малкия брой жители в общината. Как ги е сукала тези схеми, че чак такава сума да натрупа...
 
От статията разбираме, че парите са откраднати само от 1 жена, което е абсурдно. И хич не е толкова трудно, аз схема даже не виждам - богата жена, пишеш платежни от нейно име и си готов. Все повече зачестяват подобни схеми за измама от банкови служители. Май е време да си взема парите под дюшека
 
Човек, не всеки клиент на банката ползва онлайн банкиране. Служителката явно и това гледа. Не всеки човек плаща телефона по 5 лева. Примерът беше образен. Явно не ме разбираш какво имам предвид. Няма значение. Хубава вечер!
Щом успях майка ми да науча как се ползва и да си плаща сметките сама от лаптопа , без да се реди на опашки - всеки може. Даже на телефона вече направиха апликация. А иначе невежеството струва скъпо....те затова и възрастни хора хвърлят пари през балконите на ало измамници. Въпроса е че не само само възрастни , ами има и млади дето нямат елементарни познания (въпреки че ползват дебитна карта...) и мерак да се научат. И затова още се редят на гишетата на Изипей да плащат сметки...
 
Здравейте, ами те за такива суми ги хващат да.
Но знам един случей,който дори аз не можах да повярвам.
Един банков служител или не знам какъв е точно взимал от всяка банкова сметка по-една стотинка,в продължение на няколко години имал много пари, но са го хванали за 1 стотинка от всяка сметка :)...
 
Няма какво да се стягаме. Случва се. Ама е тъпо.....не може да влезе като добър пример за повечето крадльовци. Просто е лошата статистика на тия дето са Епик Фейл. :) Що не се образоват тия хора да го правят като хората, след като тафне, влиза там където трябва и трие логове и бази. :) Така де, ще си намери начин да стигне до това. Само некви аматьорски изпълнения гледаме. Щеше да е по-пикантно ако беше замесен някой системен администратор, имало е дупка в някой сървър. :) Така изглежда като поредния "ако мине, мине".....няма ли някаква умисъл, ще влизат в новините.
 
Тя тази направо да беше отишла сама да помоли да я арестуват:) Грам не се е опитала да се прикрие. Сигурно си е мислила, че ще запали за Турция с парите и тука близките й (които явно и те са от умните) после ще го ядат като съучастици докато тя маа гащи по курортите.
 
Тя тази направо да беше отишла сама да помоли да я арестуват:) Грам не се е опитала да се прикрие. Сигурно си е мислила, че ще запали за Турция с парите и тука близките й (които явно и те са от умните) после ще го ядат като съучастици докато тя маа гащи по курортите.
Да. Тази схема никога не е работела. Тия щяха да счупят стереотипа. :)
 
Нали знаете, че е престъпление, само когато те хванат :)

Забравихте ли за нашето момче, където запали spotify. Когато си открил грешка в системата, мисля, че е твое задължение като човек да се възползваш от нея :)

 
Здравейте, ами те за такива суми ги хващат да.
Но знам един случей,който дори аз не можах да повярвам.
Един банков служител или не знам какъв е точно взимал от всяка банкова сметка по-една стотинка,в продължение на няколко години имал много пари, но са го хванали за 1 стотинка от всяка сметка :)...
Имаше някакъв програмист, който беше направил закръглянето на сметките в "обратна посока", като разликата си присвоявал (явно е писал банков софтуер). Банката бързо разбрала за изтичащите пари, но не разбрала къде отиват. Програмистът бил хванат, след като се опитал да изтегли наведнъж едра сума.
Тази случка е твърде стара. Може би още от 90-те години...
 

Горе