Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Не мисля, че ще заплащат присъствие на курса, четох само, че ще има ваучери за самите курсове. И аз мисля като Блинки. Не съм за 20 000К, колкото по-скоро за идеята и това, че ще ми помогне да вдигна нивото. Не съм решил още дали ще кандидаствам. Ще си направя собствено проучване дали има смисъл първо.
 
Последно редактирано:
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Амоуне, да така е прав си. Обаче съм забелязал едно нещо по всички нива на системата. Отвреме на време, се получава така, че ги стягат за нещо поне на ниските етажи - все по често чувам случайно от тук от там от разни бюрократчета "това не става вече, онова не става вече, не е като едно време" и.т.н. Надеждата ми е, че може този път да е малко по-различно. Не много различно, но да речем да се вредят едни 100на човека за по 10 000 - 15 000 лв. Това са 100на човека от 2500. Другото за което си мисля, че е няма да има толкова мераклии даже. Това не е конкурс за песни а за бизнес. Много хора нито им се занимава, нито им стиска. Даже пари да му тикаш в ръцете неще и бяга като е реалност възможността. В крайна сметка ще си преценя. Примерно ако това ще ми отнеме 100на лв и да речем 20-30 часа вложено време за мен би си струвало тотото. Ако е повече не...но всеки си знае сам за себе си. Време за бизнес планове няма да губя. Имам готови такива.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Tanipo, що се възмущаваш. Нали идеята на такива теми е всеки според опита си да изтрополи нещо, къде вярно, къде не - ти зяпаш и попиваш. Няма лощо да вярваш, хубаво е дори, но поне си направи съвсем точно сметката за да не се вкараш в калибристики дето тва с иглените уши ще е като тунела под шипка.
Ако толко си се амбицирал ОК. първо помисли от къде да намериш около 1.5К за да стартираш тая работа. Ще ти трябват за дневни, за некви прилични дрешки, чантета тва онова. После за регването на фирма, документациики и тн. И накрая слагаш капаците пред зъркелите, каската с големите роги на главата и задълже по една торба у ръка - едната с лицемерието, другата с подлизурството..и се почваш...Имаш шанс, всеки има! Дали ще успееш никой не знае, но аз знам едно - ако не успееш ще си съсипеш нервичките и таз вяра дет вкарваш са. По-добре си остани с вярата, ще ти потрябва за възможни начинания. Лично мнение и с добри чуства.


пс; 1.5К за подобно начинание дето мое ти дадат 2-4к или зорлем 8К ако си шампион, или 20К ако си прежалиш езика е толкова сигурна кауза, колкото да ги изфърфолиш на няколко мача, хахах мачове се фащат понякога...
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Като направи такова проучване, драсни едно мнение тук. Не е нужно да е целия анализ на ситуацията, но поне да е твоето мнение за нещата и дали наистина е такъв шит какъвто сме свикнали да наблюдаваме. Аз съм оптимист и не съм за парите колкото за това, че може да вратичка, която да те бутне леко. Не вярвам, че всичко зависи от това, даже напротив, нищо не зависи от това, а от самия човек дръзнал да преприеме нещо. Само се надявам да има смисъл, защото ако няма ще е поредния прах в очите. А и тези пари ако не започнат сега да се усвояват (предизборно) то няма да има кога.
 
От: От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Колега, ти нали се сещаш че почти никой в този форум, а и реално човек дето може да направи нещо реално по тази програма не е безпаричен или реално безработен. Ако 1500 ми бяха проблем, щях да се напия от мъка, ама не са и си пия от кеф. Просто за мен това е нещо по различно. Ако наистина за 30 на вложени часа и стотина лв успея да взема някакви пари аз ще развенчая мита, че от тези програми обикновен човек не може да вземе лев. Ако не - тогава просто за себе си ще си получа някои отговори. Не съм оптимист - уверявам преди за започна каквото и да е първо ще проуча нещата дали има смисъл изобщо. Казах вече веднъж, че съм бил на работа в чужбина точно по някаква измислена програма дето всички така говореха, че е само с връзки, а местата не се запълниха даже.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

мани, мани. нали имаше такова от някаква фондация емпауър или какво за млади предприемачи. навремето имах такъв бизнес план, всичко бях направил (с моите хора тогава, вече не са), минахме там 2 етапа май на отсяване и накрая - един четвъртит. победител - най-тъпата идея евър - онлайн магазин за някакви ръчноизработени неща. глупости на търкалета. тоя сайт никой не го и чу повече.
а реалните идеи за бизнес бяха отхвърлени, щото имаше много по-добри и за истински бизнес, не онлайн простотии. явно е бил някой техен си човек

всичко тука е нагласено :D
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Да тоя емпауър и аз го гледах, голяма тъпня спечели 100 000. Парите били за създаване на онлайн магазин "okozy" при положение, че те имаха вече такъв и още го имат : http://www.100sheep.eu/. А това "okozy" никакво го няма. Малко измислено ми се стори тогава, въпреки че не мога да коментирам. Участвал съм в "Най-добър млад предприемач" на Българо-американска банка за развитие, там стигнах последен кръг с доста уникална идея, а бизнес плана го правихме с едно приятелче дето сега завършва бизнес администрация в Щатите в едно бизнес училище дето е в топ 10 в света. Аз също съм с таква специалност. Та спечели някакво студио за уеб дизайн от Варна, бахти уникалното :). И аз мисля, че има голяма доза субективизъм в тия конкурси и няма да участвам никога повече, но тука говорим за 2500 субсидии.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

tanipo , верно пиши как се развиват нещата, за всички ще е интересно. И се надявам на финала да не почнеш да храниш като мен. :)
Който се е напатил от бюрокрация и корупция много ясно че няма да има доверие в тая работа.
Само още един пример ще дам по тоя повод. Един приятел работи с компютърна анимация, и пак така кандидатства за някаква поръчка за 10 к евра. Спечели я обаче му дадоха... 4 к. Шест бона били за техния "консултант". Само че никой никога не го е консултирал за нищо. Ама бил назначен де. Та ясна е и тая картинка.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Ти му викаш слези, оно вика нема да се качим :D

Кви 100лв бе човек?? Поне една хилядарка (ако се стиснеш) ще ти трябва. Ти май не четеш много много. Имаш 3 месеца курс (АКО Е БЕЗПЛАТЕН). 90 дни по една десетка на ден (дневни) да ти 900лв. Имаш фирма да откриваш, само касата ти е 300лв...абе нема сми ...
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Е, хубаво...аз ако не съм на тоя курс да не мислиш, че не харча пари всеки ден. Да наистина за фирмата има разход за откриването, но ме боли кура за някоя стотачка или хилядарка.
Батета искам само да ви кажа, че всичко е да си подготвен и с написано домашно. Тоя човек дето са го прекарали с 6000лв защо не е имал договори и да ги съди като кучета щеще да ги осъди.
Освен това искам да ви кажа, че ако не се научите как да работите със системата и да я прецаквате това си е ваш проблем. Имам предвид, че никъде не се работи във вакуум. Или ще са индийците да подбиват цените примерно при фрийланса, или ще са ужасно големи парите за старт на бизнес в някоя бяла държава или конкуренцията ще е някаква ужасна и.т.н. На запад хората бачкат яко, няма да забравя в Канада от един новооткрит магазин за обувки си бяха направили труда да пратят на всеки пресонализирана карта от дома му до магазина. Искам да ви кажа, че корупция има навсякъде въпроса е, че тука я виждаме защото е още млада и арогантна. Това което се опитвам да ви кажа, че да си пишете домашното и да проучите системата толкова добре, че да не ви прецакат гадните чичковци.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Ама ти интервент ли ще дойдеш ??!

И се дръж прилично, ше кажеш "бабача"

Първо зор зор кинти треват, ако намера 100лв се пробвам. После имам си хилядарките, но ми е онтересно. После па участвал вече в програми, после па почти спечелил...не той, ама френда, се тая. После па в Канада видел...па се върнал.. Абе я у лево! Ти се бориш за новогодишната програма толко, колкото и че на някой му дреме за дребният бизнес
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Първо какво значи "интервент" аз го разбирам като човек, който се намесва в нещо от "intervene". Не го връзвам с нищо, което дискутирахме.
Къде се държа неприлично? И какво значи "бабача"?
Къде съм писал, че съм на зор и ми трябват кинти и че ако намеря 100лв ще се пробвам. Да участвал съм в програма и работих в чужбина. Да участвал съм и в конкурс съвместно с приятел. Какъв е проблема? После бил съм в Канада и съм се върнал и какво от това, ако искам утре мога пак да ида ако ми е кеф.
Последното ти изречение е някакъв странен и безвкусен хумор. А това "у лево" с това "е" и типичното ударение пък изобщо няма да го коментирам. Ти просто не четеш внимателно какво пиша.
 
Последно редактирано:
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Е, хубаво...аз ако не съм на тоя курс да не мислиш, че не харча пари всеки ден. Да наистина за фирмата има разход за откриването, но ме боли кура за някоя стотачка или хилядарка.
Батета искам само да ви кажа, че всичко е да си подготвен и с написано домашно. Тоя човек дето са го прекарали с 6000лв защо не е имал договори и да ги съди като кучета щеще да ги осъди.
Освен това искам да ви кажа, че ако не се научите как да работите със системата и да я прецаквате това си е ваш проблем. Имам предвид, че никъде не се работи във вакуум. Или ще са индийците да подбиват цените примерно при фрийланса, или ще са ужасно големи парите за старт на бизнес в някоя бяла държава или конкуренцията ще е някаква ужасна и.т.н. На запад хората бачкат яко, няма да забравя в Канада от един новооткрит магазин за обувки си бяха направили труда да пратят на всеки пресонализирана карта от дома му до магазина. Искам да ви кажа, че корупция има навсякъде въпроса е, че тука я виждаме защото е още млада и арогантна. Това което се опитвам да ви кажа, че да си пишете домашното и да проучите системата толкова добре, че да не ви прецакат гадните чичковци.

Що се палиш сега, нали е форум и всеки изразява мнение? Па и не си от вчера тук знаеш ни какви сме. :D

Прав си, че има навсякъде корупция ама не може да се прави сравнение изобщо с бг и тука корупцията не е млада и арогантна ами нагла и безнаказана. За разлика от чужбина тука няма съдебна система. И като ми даваш примери с Канада (въпреки, че това с картата за градския транспорт не е корупция ами деканска далавера) пробвай се в Канада да подкупиш чиновник, пробвай и в БГ ще видиш разликата веднага. Даже направи нарушение на правилата за движение и пробвай да дадеш някой лев на канадското ченге.

Като нашето блато никъде няма.:)
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Гангстер съгласен съм, аз просто исках да кажа, че ако бъдем пък съвсем апатични в това общество ще става още по зле. Сега крадат тия пари, утре като видят, че седим кротко и никой не се опитва да ги вземе тия пари, ще решат, приемаме за нещо нормално да си ги присвояват щото така и така никой не ги иска, а вдругиден като наберат сила и мощ от крадене ще посегнат на имота ти, на фирмата ти, на парите ти. Засяга ни, всички ни засяга това. Не се паля, просто се дразня от излишния негативизъм. Вместо да си чешем езиците как не става можеше да измислим как този път да го направим за стане. Ами ако има 10на от нас да кандидастват и всичко се отразява по нашите блогове, сайтове, радиа и телевизии дали ще посмеят да крадат парите администрацията, а?
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Много се разпалихте по тая тема, а няма смисъл. Аз казах, че още в понеделник ще отида до Бюрото по труда, за да видя каква точно е работата и решението ми грам няма да се повлияе от някои от мненията тука. Сигурен съм, че и tanipo също ще отиде. Ако разберем нещо интересно ще докладваме. Както казва народната мъдрост, глупак е не тоя, който е опитал да направи нещо и се е провалил, а този който дори не е пробвал да приеме предизвикателството на по-трудния, но перспективен път.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Както и да е. Далаверата е ясна - курсовете, няма да смятам каква цифра е необходима за организиране на "висококвалифицирани" курсове. И пр-а разбира се, те се научиха само на него да лежат :)
И как ще правят проверки на 2500 бизнесмена, контрол?!
Адски глупости са това, но ти не пречи да се участваш, ама не забравяй че трябва да си безработен :) И ако смяташ да участваш с бизнесплан за неква онлайн калибристика - забрави :) Имаш някакъв шанс ако пишеш за;
- Създаване на цехче за партийни емблемки, знаменца, значки и други отличаващи знаци
- Цехче за униформи. Повярвай както е тръгнало че налузат на зомбираните гербчета униформички за да различаваме отличниците :) Тия сините бръмчалки аз лично ги помислих за некви зомбирани гербчета :D
- Цехче за лентички. Доказваш че можеш да произвеждаш по 20 километра лентички на месец и си готов :)
- Изобретение - патент - внедряване на шини за устенца. Шиничките държат винаги устетата в приятна извивка наречена усмивка. И лого на тях - "преди да излезеш навън за слънчевият трудов ден, налузи шините "вечна усмивка", и едно малко гербче някъде, да се знае кой дава щастието"

Дано някой ти свърши работа :)
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Не знаех, че по-перспектияният път е по-трудният. Това наистина ли е народна мъдрост ?
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Моята идея е високотехнологична, но не е много онлайн. Имам и една онлайн, която е много успешно реализирана, но има нужда от инвестиции, за да се монетаризира като хората. По принцип работя на граждански договори с кратки срокове, тъй че много лесно мога да се изкарам безработен. Технически погледнато всичко, което кажа ще е истина. На практика договорите са за солидни суми, но това не е важно в случая. Важното е, че ще са изтекли. :)

Най-странна ми е тая работа с курсовете. Изискването е кандидатите да са висшисти и с какви курсове по дяволите ще повишават квалификацията на някой с бакалавърска или магистърска степен? Така или иначе това е маловажната част. Важното е да паднат парички, които няма да трябва да се връщат после. И да фалираш поне няма да е с твои пари.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Въпреки нещата дето изписахме, наши хора сте аз ви желая успех и да но ви одобрят проектите! :)
 
  • Like
Реакции: Test
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Опааа, мерси тесте, светна ме :) Бая се чудех освен пряката далавера и пр-а кво е другото.. :) Ке ви накарат да подпишете договор, че ще правите бизнесот онли и само у БеГе - Веком агейн :D Гаранция ши трябва да седите поне едно 5y тука....ахххх мамка им...план Б а :D
 

Горе