Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

От статията ми се струва, че е за регистрирани като безработни.
Иначе темата е показателна как "бизнес" и "20 000 лв." в заглавието разпалиха куп коментари, без да се обръща особенно внимание на разни други неща.

Да бяхте изчакали поне понеделника преди да почнете да мечтаете...:)пак стана като приказката за нероденият иванчо ..
 
Последно редактирано:
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Така, значи това било първия компонент. Сега се набирал 10 000 човека за обучение. Следва обучението и след това "евентуално" ще стартира втория компонент кандидастване. Кандидатите изкарали обучение не са с предимство! Доколкото разбрах във втория компонент ще се допускат и хора с подходящото образование без да са изкарали обучението. За мен това означава, че просто пропускам първия компонент. Това, което не ми стана ясно е ако не си изкарал обучението по компонент едно, хора с какви критерии ще бъдат допуснати до компонент две - ето това ако има някой възможност нека го провери - от мене толкова.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

При мен бяха много лаконични. Още преди да седна на стола и да съм казал каквото и да е служителката ме пита дали съм дошъл за онея 20 хиляди лева. :) Отговорих утвърдително и тя ми каза, че първо трябва да се регистрирам, а после ще ми бъде назначен консултант, който ще ме информира какво трябва да правя по-нататък.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Правило номер едно при работа с институции - отиваш намясто само след, като си прозвънил всички възможни телефони и си говорил с всеки, който не ти е траснал телефона.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

На мен ми беше на път и не ми представляваше проблем да отида направо на място.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Така е, но като те видят на място и те преценяват. По телефона имат повече респект защото може да си проверяващ или нещо такова, може да ги записваш и.т.н. и са предупредени да са по-изчерпателни, предполагам.
 
От: Безвъзмездно ще раздават по 20 000 лв на безработни за стартиране на бизнес

Така, значи това било първия компонент. Сега се набирал 10 000 човека за обучение. Следва обучението и след това "евентуално" ще стартира втория компонент кандидастване. Кандидатите изкарали обучение не са с предимство! Доколкото разбрах във втория компонент ще се допускат и хора с подходящото образование без да са изкарали обучението. За мен това означава, че просто пропускам първия компонент. Това, което не ми стана ясно е ако не си изкарал обучението по компонент едно, хора с какви критерии ще бъдат допуснати до компонент две - ето това ако има някой възможност нека го провери - от мене толкова.

Тя работата е ясна. Събират тези 10к будали за да гепят едни пари щото по всяка вероятност на тези, който ще ходят на курса ще им се плаща (дребна пара, повечето ще ги прибере някой друг). Един приятел щеше да взема едни пари от някаква подобна програма преди години и ме караше да му търся хора да запълват бройката, че инак няма да му отпуснат парите(по стотина евра май им даваше на месец за курса).


Следва обучението и след това "евентуално" ще стартира втория компонент кандидастване.

Ако е предизборно това, х'евентуално може и да не стартира след изборите и пак да забоксува. Без да ми се обиждате ама ми се вижда простотия тази работа, ще се бръкнете май с 20к накрая да си се самофинансирате. :)
 
Последно редактирано:

Горе