Безжичен интернет за 14 дни гр. Варна

D.Ivanov

Well-Known Member
Здравейте колеги,

Тъй като вчера се върнах от чужбина и трябва да стоя 2 седмици в карантина, взех си едно апартаментче в центъра на Варна, ще прекарам тук 14 дена.

Мислех, че тук ще има нет, но уви няма.
Какъв е варианта за интернет за 14 дена, откъде мога да поръчам нещо, има ли някой варненски доставчик, откъдето може да се вземе някакъв 4G рутер с карта или нещо подобно да мога да използвам нета на няколко устройства.

Засега гледам има предплатени пакети на а1 40 лв за 50 ГБ, но незнам за колко ще ми стигнат, аз и ТВ ще гледам от тоя нет.

Ще съм благодарен да дадете съвети. Благодаря предварително.
 
Честно казано и аз търся нещо такова. Но да е за цялото лято за Варна. Не годишен или какъвто и да е, но за 3-4 месеца. За жалост и района е малко специфичен при мен, но нека стигнем до някакви предплатени предложения или някакви планове, които не са много обвързващи с договор. Да речем можеш да 4 месеца и после прекратяваш. Някой някакви идеи?
 
Мсат/Мнет имат варианти без договор, работи докато плащаш.
Втори вариант е - предплатена SIM карта и ползваш телефон за хотспот или тия малките рутерчета.
 
Да, мсат са най-добре в твоя случай, защото имат и телевизия и Интернета е стабилен. Проблем може да се окаже модема, рутера и картата за цифровата телевизия. Възможно е да има варианти с депозит или нещо такова... Обади им се на 052308008 да ги питаш.
 
Забрави за мобилен нет освен ако не си милионер
 
Имам един познат който плаща около 100 лв на месец и взима неограничен интернет.. трябва да го питам на каква тарифа е

виваком
 
Имаше някакъв нов оператор, който ползва мрежата на оттеглил се вече такъв. Като ги видях за пръв път преди месец, покритието им беше основно в по-големите градове, а тарифите им бяха доста по-добри от тия на троицата. Нещо от сорта на 6-8 лева за 13гб, 10-12 за 20гб и тн... Някой, ако се сеча за кой оператор говоря, нека да сподели, понеже не му запомних името.
 
Напиши на една бележка че даваш 30 кинта за паролата на някой от wireless-ите, които се хващат най-добре в апартамента и я залепи във входа, все някой ще се отзове :D
 
В интерес на истината, съседа, който живее в чужбина и се връща на две години за по две седмици, точно така прави. Въпреки че не му вземам пари....

Напиши на една бележка че даваш 30 кинта за паролата на някой от wireless-ите, които се хващат най-добре в апартамента и я залепи във входа, все някой ще се отзове :D
 
В понеделник ще ми вземат една карта 4G на Bulsatcom 20 лв за 100 GB и ще споделя впечатления. Днес видях в сайта им, чеимат такава услуга без договор без нищо просто зареждаш картата с колкото ГБ искаш и това е. Неудобството е, че трябва на каса да я зареждаш в някой офис техен, но ще пращам някой няма как.
 



Това звучи добре. Я пусни линк, ако може. Там където си го видял и прочел. Явно нещо такова ще взема и аз. ;)
 
И така да споделя какво избрах:

Сим карта от Bulsatcom със заредени 100 ГБ за около 20 лв. Сигнала е на макс в центъра на Варна, където съм, 4G всичко зарежда супер е и то само за 20 лв.

Няма никакви обвързващи схеми, като го изчерпиш спира и това е. Пазиш си картата, ако искаш пак да я зареждаш правиш го и това е. Самата карта струва 1.80 лв. Купува се и се зарежда в офисите на Булсат. 100 ГБ трябва да ги изразходя до 30ти юни., те ще свършат много по-рано естествено, но това зависи от потреблението на всеки индивидуално. След като изхабиш МБтите не ти спират нета, а минава на по-ниска скорост.

Това е, услугата като цяло е супер, такава цена не можах да намеря никъде другъде.
 
Мислех, че тук ще има нет, но уви няма.

Пробвай да изкараш карантината без интернет, тъкмо ще разбереш до каква степен си зарибен:)
 
Пробвай да изкараш карантината без интернет, тъкмо ще разбереш до каква степен си зарибен:)
За изкарването ще я изкарам, играл съм го този филм за 30 дни, но то беше по неволя, а сега като има възможност да се избегне няма какво да се мъча :)
 
И така да споделя какво избрах:

Сим карта от Bulsatcom със заредени 100 ГБ за около 20 лв. Сигнала е на макс в центъра на Варна, където съм, 4G всичко зарежда супер е и то само за 20 лв.

Няма никакви обвързващи схеми, като го изчерпиш спира и това е. Пазиш си картата, ако искаш пак да я зареждаш правиш го и това е. Самата карта струва 1.80 лв. Купува се и се зарежда в офисите на Булсат. 100 ГБ трябва да ги изразходя до 30ти юни., те ще свършат много по-рано естествено, но това зависи от потреблението на всеки индивидуално. След като изхабиш МБтите не ти спират нета, а минава на по-ниска скорост.

Това е, услугата като цяло е супер, такава цена не можах да намеря никъде другъде.
Бате, нещо за Аладжа манастир, Златни пясъци? Там дали ще е ок обхвата....знам, че Булсатком нямат много добра собствена инфраструктура, за това ползват (наемат) на някой с по развита. Та въпроса ми е на кой? Или на всеки ли? Защо? Защото над споменатите зони само Виваком имат, нищо друго.
 
Бате, нещо за Аладжа манастир, Златни пясъци? Там дали ще е ок обхвата....знам, че Булсатком нямат много добра собствена инфраструктура, за това ползват (наемат) на някой с по развита. Та въпроса ми е на кой? Или на всеки ли? Защо? Защото над споменатите зони само Виваком имат, нищо друго.
За Златните и Аладжата нямам представа как е работата. Може да питаш в някой от офисите, но най-добре питай някой от техниците или техническият им отдел, те ще знаят. Иначе за проба може да си вземеш една карта 1.80 лв и да видиш какъв сигнал ще извади. Ако е ок ще заредиш ГБ.

Иначе за обхват според мен за региона а1 имат навсякъде, по-добур е обхвата от на Виваком по мои наблюдения особено извън Варна, в гората и т.н. Пак имат предплатени, но е двойно 40 лв за 50 ГБ, пак без договор, но е вариант пак ще имаш хубав нет. Виваком незнам дали имат предплатени карти изобщо само за интернет.

Но във всички случаи хубавото на нета от мобилните оператори е, че може навсякъде да го използваш, докато ако вземеш на някой локален не става.
 

Горе