Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

myselfmonev

New Member
http://www.bgpost.bg/?cid=190&spid=160 България

Забранено е поставянето във вътрешни и международни пощенски пратки на следните вещества и предмети:
...
Точка 7: - В пощенските пратки, с изключение на пратките с обявена стойност, не се допуска поставянето на монети, банкноти, парични знаци
, чекове за пътуване, предмети, представляващи ценност за подателя, платина, злато, сребро, обработени или необработени скъпоценни
камъни и други ценни предмети.



http://www.postoffice.co.uk/letters-parcels/mailing-guide/restricted-and-prohibited-goods Великобритания

If we find prohibited goods in the post, we will return them to the sender or dispose of them. In some cases, the sender may face prosecution.
...
8:Counterfeit currency, bank notes and postage stamps
This doesn’t include copies of old denominations that can’t be used as money, and are now obsolete and worthless except for their collectable value.

Привет,
каня се тия дни да пусна 2 редки монети на търг в Ибей.
Ще пусна обявата Worldwide, след сверка на няколко сайта и в самият иБей, от сега зная че ще бъдат продадени.Как ще е най-удачно да оповестя начинът на
доставка.За максимална полза мисля че би било добре да е обикновенно писмо с някаква препоръка (от ЮК пост офисите), след кратка сверка (виж данните горе, сравнени с Родината) с условията на пощенските куриери разбирам че метални предмети , дори и немагнитни...е по сложно изпращането.Трябва да се обявят като нумизматични, колекционерска стока. Безопасно ли е да обявя това при положение че така издавам съдържанието на писмото си.

Писмата проверяват ли се през някакъв металдетектор в междината Подавател - Получател ? Било то граница или инспектиране на самолет, и ако се открият 2 монети които са в обръщение в момента в дадена държава, без да са били оповестени че са вътре - Проблем ?
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

Нямам опит в това, но мисля, че е по-добре да се ориентираш към куриерска фирма. Другият вариант, май, е колетът. Трудно ще ти се размине да обясняваш какво дрънчи в пакета. Може да е опасно оръжие или бомба? Те от къде да знаят?
Ако си дефинирал какво има вътре, по-трудно ще изчезне.
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

За пример пъхна двете монетки в хартиени пликчета, овия с нещо и бам в найлонови малки пликчета. Листче вътре с нещичко, марка, плик, адрес и Адиос.
Няма да има дрънкане и прочие, реално погледнато - Да не мога да пратя кинти по плик ?!?
Я банкнота, я стотинка. Притеснението идва от това да не като се опомене инфо за стоката, тя безследно да НЕ стигне до адреса.

(все още не съм пуснал обявата, трябва да съм сигурен преди да действам)
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

Получавал съм писма с интегрални схеми вътре. Без проблеми (вкарват ги в пощенската кутия във входа на блока).

Интегралните схеми съдържат и метални части, но количеството метал е много по-малко от това на средно голяма монета (горе-долу едно писмо съдържа метал колкото около 1-3 монети от 1 стотинка). Не знам дали минава през детектор на метал. Писмата бяха облицовани отвътре с полиетилен с въздушни мехурчета. Няма следи от отваряне на писмата на митниците.
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

На летищата и на митниците си имат скенер, който показва съдържанието на пакета. Ако не се вижда добре съдържанието (има наличие на олово и още някакъв метал беше), пакета се отваря и се преглежда ръчно.
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

За да продадеш такава монета ти трябва серфикат или документ за собственост, т.е. Как си я придобил.
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

Монетите са две, от сегашното обръщение.Нямат огромна стойност но са във всеки случай редки.1 от тях видях се продаваше скоро в иБей за около 10 кинта.
Днес говорих със служител на пост офис, каза ми доста несвързани неща от които разбрах че трябва да обявя писмото за ценно, като му дам препоръки и обявя съдържанието, за цена не успях да разпитам защото - зависи, държавата към която лети, дали изобщо ще лети и прочие.
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

Нямам опит в това, но мисля, че е по-добре да се ориентираш към куриерска фирма.
Куриерска фирма, която важи за цял свят ??
П.П. Не знам как е при пращането, но аз съм купувал от ибей (от Англия) стари монети и банкноти и не съм имал проблеми.
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

Перфектно включване колега !

Ако се сещаш какво си получил, като писмо, какво имаше по него залепено, самият плик какъв е бил, марки , препоръки Ще ме ориентираш Перфектно.
Как са били опаковани монетите.
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

Проблеми с интернет връзката - Повторно пращане на отговор , за триене
 
Последно редактирано:
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

Пращай ги в диск - вътре в пакета опаковка + диск и между диска 2те монети. И пишеш, че е музика или просто компакт диск.
 
От: Безопасно изпращане на монета/и с писмо (нумизматика , колекционерство)

В напълно обикновен плик с пукащ найлон - както всяка една друга пратка от ибея. Бяха опаковани колкото да не се намачкат банкнотите. Нищо по различно ..
Перфектно включване колега !

Ако се сещаш какво си получил, като писмо, какво имаше по него залепено, самият плик какъв е бил, марки , препоръки Ще ме ориентираш Перфектно.
Как са били опаковани монетите.
 

Горе