Безопасно пренасочване на наказан домейн!

N1ck

Active Member
Факт е, че огромен борой много добри com изтичат защото Гугъл ги е наказал и собствениците препочитат да започнат на ново от колкото да губят време с чистене на проблеми.

В същото време има org, net и други домейни които съвпадат с наказания com но никога не са били използвани.

Въпроса е, има ли начин да се регистрира com и net, сайта да е реално на net и на net да се прави SEO & Marketing като в същото време се регистрира и com с цел да се обере тайпин трафика - ако бранда стане популярен ще има много хора които биха чукнали първо com най малкото зашото com бутона го има ня някой клавиатури.

С цел защита на бранда се регистрира и com - така срещу $10 се защитаваме от изнудване и проблеми ако някой рещи да тарикатства с бранда.

Въпроса е как да се обере трафика безопасно? 301 не абсолютно не не в този случай, 302 вероятно работи но аз нямам опит. Нямам идея как гошо третира сега (и как ще е след месец) java пренасочването.

Остава вариянта една страница на която да пище - натисни тук с един нофолоу линк, ама това е грозно.

С две думи - Кой ще пита Mat Cutts как се прави автоматично и безопасно nofollow пренасочване? :)

P.S Интересна дискусия на тази тема може да се хвърли и в други форуми... и тази тема да се трансформира в sales page с интелигентен подход.
Нарочно не пускам аз темата в други форуми и оставям възможност на тези които искат да питат Mat Cutts или искат да се пробват на пазара там.

На тези които искат да се пробват на този пазар могат да ползват тази тема.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

С моя скромен опит, мога да кажа, че наказан ли е сайта няма спасение. Преместих един наказан на нов домейн, и след месец веднага го лепна, а нямаше дори и редирект. Тъкмо взе да качва посещения и го залепи за стената, иначе си му качи пр. както си беше, но явно гледат по съдържанието не по друго. :)

Така, че наказания сайт, за да го дигнете, според мен трябва да го няма поне година въобще никъде. :)
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

С моя скромен опит, мога да кажа, че наказан ли е сайта няма спасение. Преместих един наказан на нов домейн, и след месец веднага го лепна, а нямаше дори и редирект. Тъкмо взе да качва посещения и го залепи за стената, иначе си му качи пр. както си беше, но явно гледат по съдържанието не по друго. :)

Така, че наказания сайт, за да го дигнете, според мен трябва да го няма поне година въобще никъде. :)

Само до уточня за разликата домейн и сайт. Говорим да нов сайт с ново, уникално съдържание качено на нов домейн, и евентуално пренасочване на наказан домейн към новият. Старото съдържание не се ползва.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Тогава, предполагам за наказания домейн ще има нужда от молба за преразглеждане, но не вярвам в тях пускал съм доста и ми се е пращал винаги автоматично генериран мейл :)
Според мен не ти трябва наказан домейн. :)
Само до уточня за разликата домейн и сайт. Говорим да нов сайт с ново, уникално съдържание качено на нов домейн, и евентуално пренасочване на наказан домейн към новият. Старото съдържание не се ползва.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Да, това може и да сработи, аз знам как да поискам преразглеждане и да извадя домейн от ръчно наказание заради спам. В моя случай домейна беше използван да елемент от мрежа, имаше публикувани няколко лошо написани статии с линкове в тях. Не знам дали същият метод би сработил при наказание за входящи линкове - вероятно по-скоро не, докато не се махнат входящите линкове което може да се окаже невъзможно.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Не знам, братле аз пращах много молби и въпреки премахнатите неща всичко беше пълен шит. Да не казвам, че след всяко преразглеждане сайта падаше още и още :(
Да, това може и да сработи, аз знам как да поискам преразглеждане и да извадя домейн от ръчно наказание заради спам. В моя случай домейна беше използван да елемент от мрежа, имаше публикувани няколко лошо написани статии с линкове в тях. Не знам дали същият метод би сработил при наказание за входящи линкове - вероятно по-скоро не, докато не се махнат входящите линкове което може да се окаже невъзможно.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

През 301 - рано или късно ще се предаде наказанието на новия домейн. Честно казано и no-follow линк не е съвсем безопасно. Най-безопасно е да сложиш някаква готина картинка, на която да пише, че сайтът се намира на адрес ...net. Даже и текст да няма. Тоест, самия текст да го направиш на картинка.

Така хем ще си държиш .com-а, хем няма да се притесняваш за наказания. А пък колко пък чак толко трафик да изгубиш, от това, че някой по инерция може да напише .com, вместо .net. (казваш "ако бранда стане популярен"). Докато този момент дойде, спокойно можеш да му сложиш един добре направен и напудрен банер, на който да пише новия адрес на сайта, без да слагаш никакви линкове :)
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

И на мен ми се струва излишни усилия и губене на време, да се мисли, как да се пренасочи предишен трафик или интерес.

Започни на чисто с по-хубави, привлекателни и провокативни материали, съдържание и реклама и отново ще събереш необходимия ти трафик, а може и по-силен
Това е да се учиш от грешката и да направиш нещо по-добро. Независимо какво има след "точката""ком" или "нет".

А може ли някой да ми даде пример за това:

... имаше публикувани няколко лошо написани статии с линкове в тях.

Защо въобще са били публикувани?
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Душа, ако ми гарантираш, че не си таен агент на мат пръц в форума, щях да ти обясня някои неща, но сега ме е страх. :)
Защо въобще са били публикувани?
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Заговаряш ли ме?

Виж ... ще го напиша така (надявам се, да не те обидя), преобладаващо не харесвам общите приказки, с които нищо не се казва или научава.
Зададох ясен въпрос. Може да е малоумен, за някои риторичен, но аз си питам.
Свикнала съм, ако някой ми рече "ти тъпа ли си или само ей така да напишеш нещо се включваш?", ще отговоря "Вероятно съм тъпа и това не го знам и не го разбирам. Моля, някой умен и компетентен да ми го обясни! Ако един ден ми се наложи имам сайт, да внимавам с публикуването на кофти статии и наказанията!"

И така. Отклоненията от темите и в темите ги приемам в известни граници. Сама се старая, да се контролирам, извинявам се, ако кривна, но преобладаващо гледам полезността на коментара ми де е поне 70%... ако ме разбираш.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

От моя малък опит също мога да кажа, че наказан сайт - спасение няма. С какъвто и да е редирект. Забравете за домейна, изчакайте да се деиндексира съдържанието и си го публикувайте в новия сайт.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Не знам, защо се засегна толкова, не съм имал за цел нещо лошо да кажа. В темата съм се включил още сутринта, а на въпроса ти ще отговоря така:

Статиите, са пуснати за контент, не писано правило е , че колкото повече толкова повече.

Ако имаш сайт някой ден, пиши в него два-пъти повече от колкото в форума, и ще имаш трафик. Примери много, но да не споменавам. И не се сърди пак казвам не тая лоши чувства, просто някои неща не трябва да се говорят на всякъде. ;)

Заговаряш ли ме?

Виж ... ще го напиша така (надявам се, да не те обидя), преобладаващо не харесвам общите приказки, с които нищо не се казва или научава.
Зададох ясен въпрос. Може да е малоумен, за някои риторичен, но аз си питам.
Свикнала съм, ако някой ми рече "ти тъпа ли си или само ей така да напишеш нещо се включваш?", ще отговоря "Вероятно съм тъпа и това не го знам и не го разбирам. Моля, някой умен и компетентен да ми го обясни! Ако един ден ми се наложи имам сайт, да внимавам с публикуването на кофти статии и наказанията!"

И така. Отклоненията от темите и в темите ги приемам в известни граници. Сама се старая, да се контролирам, извинявам се, ако кривна, но преобладаващо гледам полезността на коментара ми де е поне 70%... ако ме разбираш.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Остава вариянта една страница на която да пище - натисни тук с един нофолоу линк, ама това е грозно.

Зависи как ще си направиш Landing страницата. При нас пробвахме по този начин и проработи - сайта с наказания домейн беше ритуално убит и на мястото му сложихме красивa landing страница с nofollow линк към новия домейн. Стария домейн носеше доста referral трафик и си стискаше наказанието само за него си :) . Сега вече си тъне в забрава и от време на време пуска по някое друго посещение.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Ако моз.ком ги перне (лошо) гошо какво ще направят? Ще си вземат нов домейн, но ще изгубят доста трафик докато хората ги научат. А ако пренасочат стария рискуват новия....
Те могат да се оплачат официално и да получат зелена светлина ръчно, но приемаме че аз не съм толкова голям (очевидно) и няма да получа същото внимание :/

Ей за това ми беше мисълта, как да се обете тайпин трафика от наказан домейн безопасно.

Ландинг страница без линк е 100% безопасен.
 
От: Безопасно пренасочване на наказан домейн!

Ландинг страница без линк е 100% безопасен.

Съгласна. За който каквото работи. При нас nofollow линка от наказания домейн не оказа никакво влияние върху новия. Но си е риск, хич да не.
 

Горе