Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

А авторското право? Може авторът да иска да си пусне същото съдържание на друг негов сайт.
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

А авторското право? Може авторът да иска да си пусне същото съдържание на друг негов сайт.

Така е!

И в другия случай незнам как точно стоят нещата с авторското право, но оставям на вас тази част. Споделям метод, който работи - използвайте го на своя отговорност :)
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Може би ако съдържанието е от форуми (където по поразбиране писанията са "public domain" - авторите нямат нищо против да се споделя съдържанието им, ако се посочи кой е авторът) ще е по-безопасно.

Има също така много сайтове от тип "article directory", които изчезват. Авторите няма да имат против ако публикувате статиите във ваш сайт, като запазите dofollow връзките от статията. Такива автори обикновено даже си плащат за да им публикуват статиите на някой сайт (чрез Postrunner и подобни системи).
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Да, това е добро допълнение към метода, само че ще е малко по-трудно да се намират конкретно директории за статии или форуми, спрямо търсене по ключова дума на общо основание :)
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Има също така много сайтове от тип "article directory", които изчезват. Авторите няма да имат против ако публикувате статиите във ваш сайт, като запазите dofollow връзките от статията. Такива автори обикновено даже си плащат за да им публикуват статиите на някой сайт (чрез Postrunner и подобни системи).
Специално от пострънъра идват тонове оригинален контент, само да има някой време да ги публикува и ти си избираш, дали 1-2 5 линка да им дадеш. Аз лично има давах 1 линк, само ако статията е оформена с подзаглавия и поне 95% оригинален контент, еми налазваха ме с по едно поне 2-3 статии на ден:)
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Може да пропуснете скрапебокса: http://www.domainsnoop.com/ :D

Инак схемата е супер благодарско много на колегата, а за запитванията кви авторки права ти да не ми поискаш аторски права и за поста в форума?
 
От: От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Да, допълня, някой си е постнал статия преди една две години нейде, и хич го не боли.... директорията залязва и се затрива и кво тоя контент подлежи на авторско право ли?
 
От: От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Само да кажа, блинки и кула да преместят темата в блек секцията и да се види само от ретро елементи :D
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Къде я тая блек секция, аз ли недовиждам нещо?
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Няма я, ама сега му е момента да се създаде, +1000 мнения или нещо от рода :D

Къде я тая блек секция, аз ли недовиждам нещо?
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Да, това ще е интересно темата ми да бъде преместена в секция, до която да нямам достъп :D
 
От: От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Ами ще бъде преместена само там дето ще я оценят хора ;)

Иначе, аз още един път да си благодаря :)

Да, това ще е интересно темата ми да бъде преместена в секция, до която да нямам достъп :D
 
От: От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Да, допълня, някой си е постнал статия преди една две години нейде, и хич го не боли.... директорията залязва и се затрива и кво тоя контент подлежи на авторско право ли?

Всеки "контент" подлежи на авторско право. Авторско право е да се посочи автора. А дали имаш право да публикуваш (копираш) съдържанието на твой сайт - това е копирайт (copyright) - право за копиране.

Обикновено авторите на статии от артикъл директории нямат нищо против да им публикуваш статията, ако артикъл директорията, където до скоро е била статията е спряна.
 
От: Безплатно и уникално съдържание със scrapebox

Да, допълня, някой си е постнал статия преди една две години нейде, и хич го не боли.... директорията залязва и се затрива и кво тоя контент подлежи на авторско право ли?

Всеки "контент" подлежи на авторско право. Авторско право е да се посочи автора. А дали имаш право да публикуваш (копираш) съдържанието на твой сайт - това е копирайт (copyright) - право за копиране.

Обикновено авторите на статии от артикъл директории нямат нищо против да им публикуваш статията, ако артикъл директорията, където до скоро е била статията е спряна.

Ако обаче става въпрос за някакъв сайт, авторът на който смята да го пуска на друг домейн - тогава авторът най-вероятно няма да хареса идеята.
 

Горе