Беклинкове

три уши

New Member
Ще имам доста време през юни и съм решил да се отдам изцяло на един сайт, та въпросът ми е - как ще се приеме от Google сайт с ПР3 и много малко беклинкове, за кратко време да стигна до 10к (примерно)... кратко, кратко - да кажем за 2 месеца. Не става въпрос за събмитване по директории или купуване на линкове, а за коментиране главно в dofollow блогове,форуми и много малък дял - линк exchange. Какво мислите? :shock:
 
От: Беклинкове

Опитвам се да намеря поста в бг сео блог, който прочетох вчера, та... там човека обясняваш, че ако правиш по 100тина беклинка на ден от dofollow коментари, ще последва leech (мисля че такъв беше термина) на PR. До каква степен е вярно?
 
От: Беклинкове

мдам даже много по малко стигат ститга да пишеш в теми с пр за пр са важни линковете от страници с пр ;) може да се мисли за пр като за скачени съдове ;)

това е стара герила маркетинг техника ;)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Беклинкове

Интересува ме, ако пиша по 100-200 коментара на ден в блогове с dofollow,дали ще бъда наказан от google заради спам... въпреки че ще спазвам идеята на поста и на пръв поглед пиша най-обикновен коментар... :)
 
Последно редактирано:
бате то дофолоу блогове е едно ама релейтед контент е съвсем друго аз лично залагам на второто много повече - форуми , рилейтед блогове и т.н.
 
От: Беклинкове

Явно тук е моментът, в който трябва да споделя, че става дума за Social Bookmark... :)
 
мдам доста уместо уточнение ... еми полето ти на изява е неограничено ...
 
От: Беклинкове

Добре, де. Някой ще отговори ли на въпроса ми - ще бъда ли санкциониран от google, ако 'прекалявам' с писането по блогове? :)
 
От: От: Беклинкове

Интересува ме, ако пиша по 100-200 коментара на ден в блогове с dofollow,дали ще бъда наказан от google заради спам... въпреки че ще спазвам идеята на поста и на пръв поглед пиша най-обикновен коментар... :)

Според мен не би трябвало да има проблеми... стига коментарите ти да не са от сорта на: cool, мноо яко, браво и тн... Ако са смислени коментари не би трябвало да има проблеми ... 100-200 линка нищо не са, ама ако са явно спам насочени може да има проблеми
 
От: От: Беклинкове

Благодаря ти, мастер! Имам зелена светлина :)

Ако има проблем ти разрешавам да ме напсуваш публично :)
И все пак помни, внимавай какви коментари постваш... ако коментарите ти са качествени дори да са с цел само за баклинк, никой няма да ти ги пипа... Правили сме си тестове с разни .edu блогове... такива коменатри бяхме наслагали, че дори авторите ни отговаряха(вместо да ни трият мненията), а ние си го правихме с единственцата цел... силен back link :)

btw моя блог ( http://lanix.org/blog/ ) е dofollow, добре си дошъл
 
Последно редактирано:
От: Беклинкове

С Мастера това ти говорихме преди време... дали 500 нофолу линка на ден по соц мрежи могат да се отразят негативно на промотирания сайт и дали ще предадат ПР. Жалко, че никой няма инфо по въпроса.
 
От: Беклинкове

аз не съм засичал дали нофолоу линковете ще прехвълят пр но смятам че в целия линк миск на качествените сайтове винаги има и такива затова трябва да имаш такива и то от тръстед саитове ако може :) поне бота идва често ако не друго :)
 
От: Беклинкове

на мене ми се струва че примерно имаме
страница.ком/статия.хтмл в която имаме линк към главната страница.ком си го отчита за линк? или не е така? в смисъл после като напишем в гугъл link:stranica.com излиза страница.ком/статия.хтмл ? нещо бъркам ли?
 
От: Беклинкове

на мене ми се струва че примерно имаме
страница.ком/статия.хтмл в която имаме линк към главната страница.ком си го отчита за линк?

Разбира се че го отчита, разбира се чи и тези линкове имате тежест, разбира се че се предава PR... просто не е със силата на външен линк... Заради това в момента масово е тръгнала истрията за правилната вътрешна структура на уеб сайтовете. При добра вътрешна структура може да избуташ даден сайт доста нагоре ;)
 
От: Беклинкове

Няма истерия :) има стратегия и по темата според мен нямаш проблеми да пишеш коментари ако искаш и по 1000 на ден стига да са смислени и да останат до минаването на бота. Ако питаш мен старай се да си линкваш отделни вътрешни раздели на сайта. За целта си направи поддомейни и си разпредели на равни части сайтовете, които задаваш при коментар и в дирове и в соц мрежи. Линка си е линк и от пр0 гледай да са ти от различни ПРи а не търси само високи, защото никога не знаеш коя страница в момента с какъв реален ПР е и утре дали няма да стане 5 или обратно 0 :)
ПП: Мисли и че ако днес напишеш 1000 коментара бота няма да ги засече днес всички а 100 днес утре 20 вдругиден 150 и така рандом до край :)
ппп:Ако искаш ме псувай публично после :) понеже е модно вече виждам :)
 
Последно редактирано:
От: Беклинкове

но много интересно как ще напишеш 1000 коментара за един ден явно някой постърче или? пиши едно ЛС :)

ilianskim ако имаме 1000 страници водещи към главния сайт как е по добре да е на субдомейн или фолдър?
 
Последно редактирано:
От: Беклинкове

Питай Мастера как става ;)
Имам 3 търсачки свидетели, че го откривам на най-невероятни места.
 

Горе