Бизнес план за сайт за фитнес маняци

olipsss

New Member
Има ли навити фитнес маняци за проект комерсиален фитнес сайт, споделяне на тренировки съвети, снимки и клипове. Делим по равно бъдещите доходи :)
При необходимост ще дам линк на подобен сайт за по голяма яснота
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

Доходите от какво точно ги очакваш?
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

За българска аудитория ли ще е сайтът?
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

няма място за сравнение с гореопосочените сайтове аудиторията е различна и не е само за България по- скоро борбата ще бъде със сайта който посочих като пример и със сайтовете на индивидуални фитнес инструктори и модели които не ми се играе сега да изреждам в момента но всеки който се занимава със фитнес ги знае .. Марк Фит, Ник Райт и др. ...
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

Препоръка: откажи(-ажете) се.
Мързи ме да изреждам причините.

ПС: В смисъл - от тая конкретно идея. Почни нещо друго.
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

Не съм и очаквал :) . Казвам го за да спя спокойно.
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

благадарско за загрижеността към моите финанси :)
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

Да кажа и аз. Има хляб, но в малко по - различна насока. Ще трябва да продаваш - хранителни добавки + зоб (стероиди), индивидуални програми (хранителни и тренировъчни + видео тренировки и обучения)... Останалото фрее . Няма да участвам щото нямам време (за да се развие проекта ти трябва мнооооого време и работа), но стискам палци да намериш съмишленици...
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

не ми трябват инвеститори а участници :)
благадарско за загрижеността към моите финанси :)

имаш ли такива? колко са? най-лесно е да наемеш хора които се занимават професионално в тази сфера и готово :)
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

имаш ли такива? колко са? най-лесно е да наемеш хора които се занимават професионално в тази сфера и готово :)

да това е един от вариантите благодаря за препоръката nortrant
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

Ако е... с какво точно ще се съборят имена като http://www.bb-team.org/ и http://bodyconstructor.com/ ? :-]

Със силни youtube и vbox7 канали където да се качват авторски видеа на харизматични фитнес маниаци, които показват тренировки, говорят за хранителни режими, добавки и т.н. Такъв проект разбира се трябва да се започне от точния човек, който да гледа на проекта като на призвание, а не като на бизнес и начин за изкарване на пари. Монетизацията ще дойде в последствие от самосебе си.

Да пребориш вече развити сайтове, разчитайки на статии ще е доста трудно. С добри авторски видеа обаче ще е лесно, стига да намериш правилния човек.

Според мен обаче, olipsss, не търсиш на правилното място. Във фитнес форумите и залите имаш по-голям шанс да откриеш правилния/те човек/хора.
Да намериш едновременно харизматичен човек, който да е голям спец в бодибилдинга и да разбира от всичко ще е трудна задача. Затова най-добре се концентрирай на харизматичността, приятния характер, а не на някой специалист, който само да се гледа в огледалото, да позира и да си мрънка под носа когато обяснява нещо. В последствие вече, когато се развие проекта ти, ще можеш да каниш разни фитнес инструктури, които ще се радват да споделят опит и да си правят реклама пред (евентуално) голяма ти аудитория.

Примери за развити youtube канали за фитнес/бодибилдинг:
youtube.com/user/charliejames1975
youtube.com/user/ScottHermanFitness
youtube.com/user/scooby1961
и още много други...

Примери за развити vbox7 канали:
vbox7.com/play:8a8ea9c4 (шегичка)

Както виждаш на бг пазара няма конкуренция откъм влогъри (този иначе толкова модерен термин) за каквато и да е ниша.
 
От: За фитнес маняци със знания и умения

Ахахах тоя последния издуха рибата от реката :lol: .
Вземи го намери и го цани за каузата - ще обира точките и сайтят ви ще стане вирал за нула време :D .
 

Горе