Бизнес с непознат американец?

asenlevov

Member
Здравейте колеги, имам едно въпросче към вас.

Как мога да разбера дали мога да имам на даден човек доверие. Става въпрос да пращам на някой продукти от Китай в САЩ и да му давам адреси, където да ги разпраща и съответно да получава част от сумата. Въпроса ми е как мога да контролирам нещата и да не ме измамят?

Имате ли идеи и препоръки? Правили ли сте такъв тип бизнес преди?
 
Как ще работите точно? Може да имаш доверие, ако се чуете, проведете един разговор. Няма да разбереш на 100%, но ще придобиеш някаква минимална, но важна представа за човека отсреща. Има и договори, разбира се. Много се стряскат там с такива неща, защото тяхната система за разлика от нашата работи. Правил съм го, но е било със сериозни производители, не с физически лица. Ако ще оперираш като бизнес, прави си агримънти, договори, и т.н. ;)
 
Да, трябва да ти го изготви, преведе и вече го преглеждате двамата и го подписвате, ако нямате корекции. Ако имате, нанасяте ги и го преглеждате пак. След подписването може вече на някакво ниво да си имате доверие. Така де, вече ако някой го наруши, ще е в кофти положение. Така се оперира професионално.
 
От: Бизнес с непознат американец?

Това което търсиш се казва Fulfilment Service - има много компании които го предлагат. Моят съвет е да се ориентираш към компания, а не към физическо лице там. Риска е доста по-малък.

Иначе и Amazon имат такъв сървис - шипват стоката до техен склад, те ти ги въвеждат и продаваш през Амазон. Взимат 30% за услугата, но ако купуваш от Китай и продаваш на 300-500% надценка няма да ги усетиш.
 
Re: От: Бизнес с непознат американец?

А как се подписва без да се срещаме? Трябва ли да се изпраща или има как да се направи нещо като електронен подпис?

С пращане по поща. Реално е това, но с ел. подпис мисля, че пак е възможно. ;)
 
От: Бизнес с непознат американец?

А защо не дропшипинг агенция вместо лице?
 
От: Бизнес с непознат американец?

Здравейте колеги, имам едно въпросче към вас.

Как мога да разбера дали мога да имам на даден човек доверие. Става въпрос да пращам на някой продукти от Китай в САЩ и да му давам адреси, където да ги разпраща и съответно да получава част от сумата. Въпроса ми е как мога да контролирам нещата и да не ме измамят?

Имате ли идеи и препоръки? Правили ли сте такъв тип бизнес преди?

Да те преведе сто хиляди доларес по сметка куто гарансия и му прай услугата, ама да не превишава сумата,,, одвокато не ти треве
 

Горе