"Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Представяте ли си как Барак Обама качва Чикагските тигри и Чавдар Ню Йорк на Air Force One и отиват в Маями на плажа да ритат топка понеже той е паднал на Бира Понг. :lol:
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Айде глупости, кво ще ми кажеш че нещо промениха тройните толкова сакрално, а Боко толкова разруши всичко :D Или пък през 2008 дето за 1 месец профукаха 4 милярда от резерва и никой нищо не разбра де отидоха. Не ми се занимава по тази тема.

Недей Манта, в повечето случаи съм съгласен с теб, ама това с Апокалипсиса като сценарии, няма как да стане вече 4та година го чакаме, ама найсе.

Щом и други го ползват по такова направление, няма шум ама като е боко там и всички медии се насират, после как се измества фокуса на деня. А дали е с наши или без наши няма значение за фокуса на новината, щом измества много важни проблеми. Правили ти впечатление за последните години последните правителства само с медии изместват фокуса на проблемите, а те са си същите, че и по зле става. То не бяха медиците в Либия, то не бяха катастрофите по пътищата, то не бяха десетки негативни и трагични случки, то не бяха и на 3ните обслужвания че доведоха 2009 протестите и после не бяха на Боко кво правил срал не срал и всичко с цел, фокуса да е друга. Нищо не се е променило за последните 10 години. Дори и за напред като дръпнем икономически пак няма да е дело толкова на политик, никой няма се реши и реформира като хората д-вата.

П.С. Последните неща които не одобрявам са именно месенето в пазара с тези фиксации на цените и някви други дръжавни пазарни регулации, като същевремнно нивки ги няма КЗК и КФН и Лукчо и компания нямат монопол и т.н Толкова проблеми има ама и толкова малко време Боко да е по ТВ-то - е поне магистрала ще направи и отпуши финансирането, другото куче ги яли. Проблема на това правителството е бизнес/пазарните условия не може да задържи статукво, не че пазара не е крайно изкривен ама то за 22 години такъв като нашия преход, кво може очакваш
 
Последно редактирано:
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Дянков пита случаен гражданин на улицата:

- Доволен ли си от пенсионната ми реформа и от повишаването на цените?

- Много съм доволен ! – отвърнал гражданина

- А ако вдигна цените двойно?

- Идеално! Ще мога да си позволя отпуска на Мармарис!

- Найстина ли – изненадал се Дянков – а ако направя цените тройни?

- Супер! Ще отида на околосветско пътешествие!

- Ти си идеалния гражданин – зарадвал се Дянков – А какво работиш?!

- Собственик съм на “ПОГРЕБАЛНА АГЕНЦИЯ” – отвърнал му гражданина.

http://burgas-podlupa.com/2012/08/27/български-геноцид/
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Блеки писнало ми е да дъвча темата дето засягаш с резерва ама то не пречи за пореден път да ти припомня че тройната коалиция е похарчила пари които е успяла да събере за разлика от боко който прахоса четири милиарда наготово и му се наложи да почне да тегли кредити до тук само два милиарда.

Както правилно си забелязал проблема е в икономиката обаче за да върви икономиката правителството трябва поне да не и пречи а по време на криза ако може и да и помага - обаче това правителство за 4 години няма нито една мярка в полза на бизнеса всички предприети мерки са рестриктивни при това положение не виждам как ще дръпне икономиката.

От друга страна си викаш е може и да са некадърни ама поне са честни - е да ама не като се сетиш за шестте имота на вицето - за Мишо бирата и останалите герои от записите и тн. и някак си ти остава един горчив вкус в устата че пак са те цакали с топла бира.
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Хехе, това че са изхарчили 4 милярда за месец дето абсолютно никой дори и ти ние знаеш де са отишли(е знаем разбира се в обръча на фирми), им е разрешено щото те са си ги изработили. Но да ББ не може да изхарчи пари събирани именно за черни дни и то за 3 години, които пари са равни на харча за 1 месец на 3-ните(с тези пари на половина щяха завършат Белене, ама .......). А ако трябва сме обективни не е изхрачил ББ 4 милярда, сега като напраивш справка 2009 Юли и текущо, разликата е по-малко от 3 милярда. Това с резерва е мантрата на левите, ама изкараш ли им официални данни и връзват очите.

Дай да не засягаме това, Манта - тройните хич не са цвете и по тяхно време нещата не бяха заради сините им очи. Ще ти изкарам обективни доводи, и ще видиш колко е тяхното допринасяне към икономиката и колко е външни фактори, но не искам ти променям илюзията, коя е била причината ти за напускането на страната. Защото въпреки че си краен в разбиранията си честен и ще разбереш нещата такива каквито са.

Това правителство стабилизира нещата от миналото, вярно е че не успя да спомогне за за ръста, но стабилизира нещата то и затова сме на дъното, а не много нагоре, но малцина успяват. Има още какво да се желае, но като знам какво можеше да стане, добре че този развой стана - ББ е малкото зло, ако цената която плащаме е тази това да е , сравнението няма да ти хареса още повече. Просто масата е лесно манипулиране, и на мен ми се живее по времето на 3ните, ама не щото бяха месии на управлението, както знам че в бъдещето ще живеем по-добре от 3ните и не щото пак правителството ще е месия и ще милее за народа :) Хората свързват чувства и емоции за даден период и правят индукция, че това е благодарение на еди си кой и до там, като си слагат едно було за всичко останало и историята много бързо се забравя.
 
Последно редактирано:
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Това правителство стабилизира нещата от миналото, вярно е че не успя да спомогне за за ръста, но стабилизира нещата то и затова сме на дъното, а не много нагоре, но малцина успяват

какво е стабилизирало? А сетих се какво стабилизираха - високите цени на всичко, монополите, мафията, контрабандата и безработицата.
 
Абе няма смисъл да прокарваш герберските си виждания и агитации тук. Темата е за тигрите, за какво ми политизираш? Ясно е че догодина идва края на ББ. Иска ли ви се или не, това е истината.
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

какво е стабилизирало? А сетих се какво стабилизираха - високите цени на всичко, монополите, мафията, контрабандата и безработицата.

Дефицити, ръстове на брутни дългове, редица дупки, раздути бюджети, и т.н но както и да е вие сте наясно :) Това става след като мине социалист, фул харчове после друг му мисли. Както каза колега да не се поляризира темата, а и видимо тука повечето се казва черно на бяло, няма смисъл :)
 
От: Re: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Абе няма смисъл да прокарваш герберските си виждания и агитации тук. Темата е за тигрите, за какво ми политизираш? Ясно е че догодина идва края на ББ. Иска ли ви се или не, това е истината.

Ооо как ми се иска, да дойде някой деен и далновиден нямаш си представа, ама такъв за последните 22 години не сме видяли
 
От: Re: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Ооо как ми се иска, да дойде някой деен и далновиден нямаш си представа, ама такъв за последните 22 години не сме видяли

Братле уж преди ми беше казал, че не си към гроб и не защитаваш бойковизма, ама тука напоследък само това се появява в мненията ти.
Чесно не знам какво му харесваш на управлението и не мога да разбера, не съм икономист като теб, но явно ми се вижда това, че от как се лиглят вече толкова време все дърпат всичко назад.
Да прав си криза е, трудно е спор в това няма, ама то криза е навсякъде и не виждам с какво се е подобрило нещо. Нито магистралите му нито другите му изгъзици докараха нещо смислено за облекчаването на тежеста на българина. Къде са инвеститорите нали искаха инфраструктура? Е сега имат магистрали метра, пържоли и наденички и фб страници за по 100к. лева.
Иначе да всички са некадърници и никой не трябва да е там, ама тези са най-големите били до сега.
 
От: Re: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Братле уж преди ми беше казал, че не си към гроб и не защитаваш бойковизма, ама тука напоследък само това се появява в мненията ти.
Чесно не знам какво му харесваш на управлението и не мога да разбера, не съм икономист като теб, но явно ми се вижда това, че от как се лиглят вече толкова време все дърпат всичко назад.
Да прав си криза е, трудно е спор в това няма, ама то криза е навсякъде и не виждам с какво се е подобрило нещо. Нито магистралите му нито другите му изгъзици докараха нещо смислено за облекчаването на тежеста на българина. Къде са инвеститорите нали искаха инфраструктура? Е сега имат магистрали метра, пържоли и наденички и фб страници за по 100к. лева.
Иначе да всички са некадърници и никой не трябва да е там, ама тези са най-големите били до сега.

Аз и сега не съм за тях, но да се изкривява историята не е на добре. Повтарям се, реално всички реват сега за Станишев, но ако Станишев бе сега на власт ни магистрала ще видиш, щото още по негово време всички еврофондове бяха спрени, ни чудесии, а любимата Виденова зима, с която плашат левите. Такава зима поне тази година няма да се очертае, за другата не знам избори са :D
В момента ако дойде по-добро веднага за него бих гласувал, аз съм против левите, против съм че ги вадят такова нещо което не са, и щото сега не са на власт излизам фен на ББ, на много места съм казал какви са грешките и пропуските на правитеството и какво би помогнало за оправяне на ситуацията, така че моментално по тази линия пак не ставам фен, щото не съм съгласен :D

Инфраструктурите проекти, са дългосрочни проекти с дългосрочна обществена полза, като в краткосрочен план целят, заетост, добре че поне тук ББ следва Кейнс до последната дума. Само едно гледане на макроикономически параметри е достатъчно - какво говоря. Има си НСИ, БНБ - всеки с по-вече акъл от ТВ зомбиран и някви разбирания от икономика може види и прочете, кое как що. Айде стига по темата. Това че сега е лошо положението, не е само щото видиш ли ББ е на власт(то и той ли ще е виновен за падането на стандарта в цяла ЕС особенно в юга), и от него почна апокалипсиса - много хора се осланят на държавата и искат тя да помага, ама комунизма вече свърши, ей на един друг в темата на ЦСКА иска държавна помощ, за фалираща компания и като цяло е пълно с такива все недоволни все друг им виновен но не и те :)

Тема е за Айрбъса, това че самолета се ползва за различни цели и за превозване на пътници с различен статут от министър не е проблем. Проблема е морален и то самовлюбието на премиера, че се хванал на бас или не, от тук става изкриването, но в този случай е само на морална основа - ама една справка до форумите и жлъч се сипе, както се сипеше и жлъч и по 3ните преди 4 години, няма угодия :D

П.С. Приемете моето мнение че давам и друга гледан точка, нали не може всички имат 1 и съща и тя да е оптималната :)
 
Последно редактирано:
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Аз и сега не съм за тях, но да се изкривява историята не е на добре. Повтарям се, реално всички реват сега за Станишев, но ако Станишев бе сега на власт ни магистрала ще видиш, щото още по негово време всички еврофондове бяха спрени
Че сега като ги има какво? Нали ние плащаме магистралите, а парите от еврофондовете ги лапат от герб - пък и кой взема европари? Ти знаеш ли, че един път ако успееш да вземеш евро пари някакви, после ти ебават майката от проверки и излиза 2 пъти по-голяма набутвация. Защо си мислите,че някой дава пари ей така? Моля те.
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Непосредствените проблеми са два:
1. Не е нормално селски отбор в бедна държава да пътува със самолет за приятелски мач.
2. Казаха, че полетът е платен, но не казаха от кого. Сериозно ли някой вярва, че отборът печели от билети достатъчно, за да си позволи полет с правителствен самолет? Кой точно е платил и с какъв произход са средствата му? Ако е платил Бойко Борисов откъде са му парите? Заплатата му е малка, даже май изобщо не си прави труда да я взема. От над 10 години е вън от бизнеса и е на държавни постове с малки заплати.

По-големият проблем е, че Борисов се разпорежда с държавата така, сякаш му е частна фирма. Разполага с всичко и взима решения все едно е собственик, а не наемен работник, който догодина ще трябва да напусне поста си. По магистралата му се струвало бавно пътуването и си въведе безумен закон за увеличаване на ограничението на скоростта. Безработните плащали малко здравни осигуровки, дай да ги удвоим. Пенсионерите не са му електорат, няма да им вдига пенсиите почти до края на мандата. Всички други фирми са му конкуренти, дай да ги смачкаме с безумни разходи за нови касови апарати, връзка с НАП и т.н. Някой криел пет кутии цигари без бандерол у тях, дай да му пратим антитерористите да натръшкат цялата му рода с белезници и да му разпердушинят жилището. Понеже ни трябват лоялни депутати, които само знаят да натискат копчето за гласуване по команда, дай да вкараме най-големите тъпаци, които могат да се намерят. За предпочитане да са хора, които си мислят, че сме се освободили преди 500 години от турско робство. И т.н. и т.н...
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Искам много добре да се замислите над това което пиша.

Работник в ЖП Ако днес финансовия министър, каже няма ви даваме повече държавни субсидии, бездънна яма сте. То утре БДЖ фалира.

Ако питаш човека, къде се е живяло по-добре ще каже предишните се е работило добре и ще ти каже сегашните само унищожава нищо друго не прави. Това е едната страна.

Ако видим по-навътре от повърхността, че парите, които са плащали министерство на финансите в предишното правителство е равно на сегашното, и продукта е един и същ и ако вкараме в равенството, че трябва да се постигне оптимизация на разход, т.е. да се спират тези финансирания в бездънни ями и се дадат за по-ефективни производства, за ли ще бъдете за тази постъпка или не?

Ако сте за то човека от БДЖ, и колектив ще викнат олелия до небесата, и че се обричат на геноцид, безброй пъти, вместо да видят че има успоредни Евро програми по преквалификация, и да се явите да придобиете квалификации.

А ако сте против тази мярка, то ще продължава пълненото на бездънни ваши пари.

Кое избирате?

Мисля че всички тука сте предприемачи и ще оптимизирате от колкото продължавате това, което е сега.

Моето мнение е ясно оставям фалит и да се мине през очистителния път на фалита - така ценните ресурси ще се преразпределят в дейните и ефективни производства. Един ще каже гаден капиталист/монополист и фен на ББ, друг ще каже, че точно това е пътя на действие за възход на икономика.

Вие кое избирате?
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Че сега като ги има какво? Нали ние плащаме магистралите, а парите от еврофондовете ги лапат от герб - пък и кой взема европари? Ти знаеш ли, че един път ако успееш да вземеш евро пари някакви, после ти ебават майката от проверки и излиза 2 пъти по-голяма набутвация. Защо си мислите,че някой дава пари ей така? Моля те.

Знам много добре, какво се случва с евро фондове. И именно щото са еврофондове и знаят какво е в БГ именно това е начина на контрол и дисциплина в бизнеса, които решава по тоз път да мине. И ползата е много по-голяма от разхода, ако го направиш като хората, но малцина са наясно с това. А по линия на магистралите, същите компании, които строяха по времето на 3ните сега строят отново, така че кой какво и от кого лапа .....
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Блеки онези розовите хапчета с надпис ГЕРБерин не ги пий! Вредни са, създават виртуална реалност, в която всичко е цветя, рози и магистрали. :mrgreen:
 
От: От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Блеки онези розовите хапчета с надпис ГЕРБерин не ги пий! Вредни са, създават виртуална реалност, в която всичко е цветя, рози и магистрали. :mrgreen:

Ти отговори на въпроса ми, кое избра? Аз хапчета не пия :)
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Знам много добре, какво се случва с евро фондове. И именно щото са еврофондове и знаят какво е в БГ именно това е начина на контрол и дисциплина в бизнеса, които решава по тоз път да мине. И ползата е много по-голяма от разхода, ако го направиш като хората, но малцина са наясно с това. А по линия на магистралите, същите компании, които строяха по времето на 3ните сега строят отново, така че кой какво и от кого лапа .....


Ползата била по-голяма от разхода? Объркал си се, познавам хора които са вземали евро пари и познай - хич не им е добре, ти ми говориш някакви клишета и глупости. Относно фирмите за магистралите - пак си се объркал и то много, ходи провери кои 3 фирми вземат 95 процента от поръчките.
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Ползата била по-голяма от разхода? Объркал си се, познавам хора които са вземали евро пари и познай - хич не им е добре, ти ми говориш някакви клишета и глупости. Относно фирмите за магистралите - пак си се объркал и то много, ходи провери кои 3 фирми вземат 95 процента от поръчките.

Това, че като са решили вземат пари и не са си направили най-простите разчети не значи, нищо друго освен че им липсват качества. Нали не мислиш, че Евро фондове са ги измислили да заробват хората, и да ги вътрят :D Или пък ти като мениджър ще тръгнеш по проект, които не ти гарантира положителен паричен поток, е има и такива - то и затова е фалита, ги научи на някой неща.

Лично познавам собственичка на бизнес агенция, кандидатства по проект за над 390к за подобряване на квалификация на хора с двигателни проблеми - точно програмата бе предприемачество. 6 месечна програма за около 60 души всеки ден се протоколираше, подписваше, подпечатваше и т.н. Накрая имаше 30 огромни клъстера с документация - сама почна финансирането, тегли кредит, докато и преведоха кинтите. След проекта караше новото Q5, и в момента работи по нови проекти и заема нови и нови хора да работят.
Познавам хора в земеделиото в био земеделиото отново финансирани с еврофондове - и те са на добър марж. Както познвам хора и по програма на Жереми. За сега всички фирми се справят чудесно и увеличават производство и заетост.

Нали съм ти казвал като пишеш да проверяваш

По АМ Тракия и Марица работят - ХД Пътища, Трей Груп, както и консорциум ПСТ(която бе дъщерна на ХД ПАТ) и Австрийска компания
По АМ Струма са единия лот е глав булгар строи и пътстрой
Другия лот е на Гърците

Та тези ти ми компании не са от времето на ББ, това ти казах по-рано кой на кого взима. А финансирания на някой лотове са от ОП Транспорт до над 80%
 
Последно редактирано:
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Остави, със заблудени хора няма смисъл да се опитвам да излизам наглава
 

Горе