"Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

biaaro

Well-Known Member
Транспортният министър Ивайло Московски призна в ефира на Ти Ви 7, че футболният отбор "Бистришките тигри", в който играе и премиерът Бойко Борисов, е летял с правителствения самолет до Варна за приятелски мач.

Мачът, за който става дума, се е играл на стадион "Тича" в морската столица, а със същия полет на авиоотряд 28 са пристигнали и съперниците им от "Чавдар" Етрополе, пише в. "Преса".

Причината за полета била, че премиерът паднал на карти, твърдят депутати от БСП, цитирани от "Преса". :shock:


Ебах му майката, без извинение! Как му се вик на това?
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Демокрация?
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

" със същия полет на авиоотряд 28 са пристигнали и съперниците им от "Чавдар" Етрополе "
Интересно ми е в Етрополе има ли писта дето да става за пътнически самолет? :)
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

:mrgreen:

5229157K.png
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Още две интересни. :D

EARBUS.jpg
BOKO-EVKSI2.jpg
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Аз до колкото четох по рано те си платили всички разноски, така че къв е проблема? Е освен че са ползвали Авио-отряд 28, които навремето са ползвал само от политбюро и посланици, а не нормалните Авиолинии на Бг Еър.

То все едно на Air Force 1 като се качи Обама не може вземе антураж със себе си :D Айде стига с такива издребнявания, че чак смешно ми става.
 
Е тези тигри откъде имат толкова приходи, че сами са си поели всички разходи за полета и т.н. Да не би да са правили някакви луди трансфери през лятото и аз да не съм разбрал?
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Аз до колкото четох по рано те си платили всички разноски, така че къв е проблема? Е освен че са ползвали Авио-отряд 28, които навремето са ползвал само от политбюро и посланици, а не нормалните Авиолинии на Бг Еър.
платили са ама друг път. Къде го чете?
 
От: От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Аз до колкото четох по рано те си платили всички разноски, така че къв е проблема? Е освен че са ползвали Авио-отряд 28, които навремето са ползвал само от политбюро и посланици, а не нормалните Авиолинии на Бг Еър.

То все едно на Air Force 1 като се качи Обама не може вземе антураж със себе си :D Айде стига с такива издребнявания, че чак смешно ми става.


тук проблема не е дали са платили - парите са най-малкия проблем, а и не са много.
става въпрос за това, че Бойко прави каквото си науми и то без да предупреждава - загубил бас и айде ще вози някакви боклуци с правителствения самолет на когото и аз плащам за поддръжка.
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Най прости сметки ще покажат, че цената за билетите на 20 човека до Варна и обратно е към 3000 евро минимум. Това при положение, че се ползва България еър. С правителствения самолет ще е поне два пъти по скъпо. За 5-6000 евро става въпрос, които се съмнявам да са платили. Въпроса тука е принципен.
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Първо цената на един полет с Правителственият е многократно по висока от нормалните полети - като се сметнат всички преки и косвени разходи сигурно цената доближава тази за изработката на една фейсбук страничка (което всъщност по техните стандарти не е кой знае колко)
Второ дори и да искаш да си платиш няма как да стане защото това не е сергия на Витошка дето може да си платиш някаква дрънкулка.
Трето до колкото си спомням Чавдар Етрополе е на депутат от ГЕРБ и това че и двата отбора са летели с този полет не омаловажава по никакъв начин поредното дебелоочие на самозабравилите се гербаджии.
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Е, голямата работа. Най-големият ни проблем в държавата, та точно за това се хванахте..
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

20к лв по фактура е полета

http://www.glasove.com/borisov-ne-v...-sa-putuvali-s-pravitelstveniya-samolet-22046

а иначе

Запитан дали е стандартна процедурата авиоотряд 28 да отдава под наем правителствения самолет, Московски отговори, че машината е била ползвана многократно и за хуманитарни нужди, както и за превоз на най-различни спортни отбори.

По думите му има процедура, според която се изчислява какви са разходите, а услугата се фактурира и се заплаща.

"Знам за какво ме питате... Услугата е 100% заплатена, законно. Категорично не е платено от държавния бюджет.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5057171


Така че кво излиза, че може се ползва и за други цели и като се плати, пак питам проблема къде е? Това че му е скимнало така да прави, това си е морален въпрос, но иначе всичко е черно на бяло. На всякъде по света правит. линии се качват и други хора, това че нашия не го ползва по предназначение и квото си иска, в рамката на допустимото вече е друго.

П.С. Това е поредната новина, за която се замазват очите на масата, така че нищо ново по слънцето както тук така и по света
 
От: "Бистришките тигри" летели с правителствения "Еърбъс"

Напротив ако това беше най големият проблем в държавата ББ щяхме с мед и масло да го мажеме - Проблема е че това е най малкият проблем в държавата и той струва на данъкоплатците поне 50к - но и тези пари не са най важното - Най важното е това което ти и половината от БГ народа не иска да види че тази шайка превзе държавата за собствено ползване и се разпореждат с нея като с бащиния - Такива малки изцепки като тази просто показват колко са се самозабравили тези хора и щом за една загубена игра на карти може да се разхожда правителственият самолет си представи за по големи неща какво се случва.
 

Горе