Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Някой от коментиращите са много във филма нещо ...
 
От: От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Да има я в различни разновидности, но по темата бих дал лев, за мен едно кафе по малко за него една сбъдната мечта ;)

Проблема тук е, че дори да му дадеш този 1 лв. той няма да може да си осъществи мечтата (защото ще му трябват още 99 999)

нужна е много голяма сума, докато единия лев е много малка част (0.01 %) или иначе казано: повечето хора си мислят, че от тях не зависи нищо с този микроскопичен ефект, а щом от тях не зависи нищо - няма смисъл да помагат.
Същото се получава и при политическите избори :)

Ще получи нобелова награда този който намери решение на този проблем
 
От: От: От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Проблема тук е, че дори да му дадеш този 1 лв. той няма да може да си осъществи мечтата (защото ще му трябват още 99 999)

нужна е много голяма сума, докато единия лев е много малка част (0.01 %) или иначе казано: повечето хора си мислят, че от тях не зависи нищо с този микроскопичен ефект, а щом от тях не зависи нищо - няма смисъл да помагат.
Същото се получава и при политическите избори :)

Ще получи нобелова награда този който намери решение на този проблем

честно не ти разбрах мисълта.
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Малко извън темата, но ми стана интересно за нобеловата награда и решението на този проблем. Може би решението някой с АК-47 да влезе в Парламента и да застреля малко депутати. Е точно нобеловата награда за мир едва ли ще вземе, но страха на останалата част - със сигурност. Тогава може да има и подобрение в държавата, тъй като другите няма да се мислят за недосегаеми. Това в сферата на майтапа разбира се.

Иначе по темата бих дал и много повече, но при други случаи.
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

е.

Иначе по темата бих дал и много повече, но при други случаи.

Това май е най-точното изказване до момента....
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Добре, че е само проучване. Иначе щеше да ми се стори доста нагло такова просене.
 
От: От: От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

честно не ти разбрах мисълта.

още един опит:

За да ме накараш да направя нещо (в случая да даря), трябва да ме убедиш, че моето действие (или в случая единия лев) има решаващо (или поне) голямо значение.
Ако си прочел по-предния ми пост, там казах, че ще даря един лев само когато ми каже, че е намерил още 99 999 човека които ще направят същото.

относно политическия избор (защото го намесих и него) - малките партии не пробиват защото всеки си мисли, че неговия глас не е решаващ
но ако 99 999 човека гласуват за някоя малка партия и аз ще гласувам за нея защото тогава и моя глас ще има значение
обаче се получава и обратното: има много хора които биха гласували за голяма партия, но не го правят защото тя и без това ще получи достатъчно гласове. Или иначе казано: с моя глас или без него - все тая. Пред един милион гласа - един е нищо (много малка част).
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

В интерес на истината, всеки си има някаква мечта, която желае да постигне...
Моето мнение по казуса е следното: За мен не би представлявало проблем да дам 1лв, дори и 10лв не смятам, че ще ме съборят по какъвто и да е било начин. Давала съм и повече....
Проблемът тук не е толкова финансов, колкото принципен...
Ако той няма пари за къща, то ще му бъде също толкова непосилно и да я обзаведе, да й посреща разходите - за ток, отопление и т.н.
Решението не е да му се дадат пари, а да му се дадат алтернативи за работа и лична реализация - малък бизнес да речем, с който той да си изкарва едни прилични доходи и след известно време да може да си позволи мечтаната къща, кола, почивка и всичко останало, което ще се "роди" като мечта.
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Истината е, че човек ДАРЯВА заради СЕБЕ СИ. Или по-точно казано, има хора, които се радват, че дават. Доставя им вътрешно удоволствие, че са направили нещо, което смятат за добро и по този начин са удовлетворени. Може да го правят по стотици причини, религиозност, възпитание, суеверие, изкупление на грехове и т.н. Това са богати хора, душевно. Аз завиждам на такива хора, защото все още не съм стигнал на това емоционално ниво да не съдя другия и да не му държа сметка. Трябва да се дава, това е истината. Другото са глупости и оправдания пред самия себе си.
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Бих помогнал, но да не забравяме, че може би 80% от българите имат такива до момента неосъществими мечти. Така, че ще трябва да се събират по левче за всеки един....
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Ако няма къде да живеве,примерно е на квартира и парите които изкарва не стигат до никъде,бих му дал,дори доста повече.Но ако може да си позволи квартира,не бих му дал.
 
От: Бихте ли да ли малка помощ за реализирането на една голяма мечта?

Ако имаше нужда от парите за лечение бих дал и мои близки бих накарал да дадат. Но в случая става въпрос за материална мечта и следователно след като повече от 50% от населението може да има дом работейки да си стегне д-то и да си купи или построи. Другия моминт - ако се поставя на негово място все пак мечтата е моя и аз трябва да я осъществя, а не други да ми я подарят.
Прав е @горския аз правя добро за собствено удовлетворение и не слагам монети в протегната ръка, защото този които истински има нужда не може да иска.
 

Горе