Бихте ли кандидатствали за финансиране при направата на сайт?

Здравейте.

Ровя си аз из интернета и попадам на един сайт. Не знам дали е уместно да го пиша кой е, не знам кой е собственикът, затова ще го изтрия, ако не е редно: http://topforma.bg/

Направи ми впечатление, че отдолу пише:

"ТОЗИ САЙТ Е СЪЗДАДЕН С ФИНАНСОВАТА ПОДКРЕПА НА ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”, СЪФИНАНСИРАНА ОТ ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ ЧРЕЗ ЕВРОПЕЙСКИЯ СОЦИАЛЕН ФОНД. ЦЯЛАТА ОТГОВОРНОСТ ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО НА САЙТА СЕ НОСИ ОТ ТОП ФОРМА ЕООД И ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЕМА, ЧЕ ТОЗИ САЙТ ОТРАЗЯВА ОФИЦИАЛНОТО СТАНОВИЩЕ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ И МОМН" - See more at: http://topforma.bg/default/advices/view/id/45#sthash.rFJZWyCf.dpuf

Някой кандидатствал ли е по тази програма за такова нещо и може ли да даде някакви насоки или съвети?
 
От: Бихте ли кандидатствали за финансиране при направата на сайт?

Защо направо не черпиш информация от извора? Имаш всички възможности на хората от сайта. И контакти и по телефон, както прецениш. Най-добре писмено да им зададеш въпросите си, какво е било нужно и как са го постигнали? Успех в начинанието :|

Чакай да позная. Ти не искаш сама да кандидатстваш по подобен проект, защото нямаш ресурс или екип, но би искала да участваш, ако някой случайно е кандидатствал и работи по това. Ясно. И аз много обичам да ходя на ресторант и да ми поднасят сготвено, отколкото да си готвя сама в къщи.
 
Последно редактирано:
От: Бихте ли кандидатствали за финансиране при направата на сайт?

Кво финансиране е такъв сайт правя за една седмица :shock:
 
От: Бихте ли кандидатствали за финансиране при направата на сайт?

Има много програми, не само оперативните, по които може да се кандидатства за информационни и комуникационни технологии.
Аз пробвах например по Еразъм+, обаче не ни одобриха проекта :)
Относно насоките - всяка програма си има насоки за кандидатстване, допустими проекти, допустими дейности, допустими кандидати...

Принципно във всеки проект има "Визуализация и публичност" и във всички материали за визуализация и публичност трябва да пише финансиращият орган (независимо дали е оперативна програма или друг източник на финансиране). Това го казвам, защото ти може да кандидатстваш за каквото си поискаш и да заложиш изработка на сайт, който да е част от публичността.
 
От: Бихте ли кандидатствали за финансиране при направата на сайт?

Защо направо не черпиш информация от извора? Имаш всички възможности на хората от сайта. И контакти и по телефон, както прецениш. Най-добре писмено да им зададеш въпросите си, какво е било нужно и как са го постигнали? Успех в начинанието :|

Чакай да позная. Ти не искаш сама да кандидатстваш по подобен проект, защото нямаш ресурс или екип, но би искала да участваш, ако някой случайно е кандидатствал и работи по това. Ясно. И аз много обичам да ходя на ресторант и да ми поднасят сготвено, отколкото да си готвя сама в къщи.

Засега не съм почерпила информация от съответния извор, защото идеята ми не е да създавам точно такъв сайт с такъв продукт, а някакъв продукт/услуга, които могат да бъдат счетени за полезни при част от обществото в някакъв аспект и за популяризацията естествено е нужен и сайт, мобилно приложение или нещо друго, свързано с интернет, като съответният продукт/услуга след това ще носи печалба на бенефициента си. Тоест проектът няма да е точно (само) за изработка на сайт.

Аз нямам опит в техническата част от интернет бизнеса и създаването на сайтове или други приложения, но имам известен опит в писането и кандидатстването по офлайн проекти. Имам и последващ опит върху контрола на дейностите и плащанията при одобрени вече проекти. Дори и да имам огромното желание да отида на ресторант и да ми поднесат готвено, няма как да се включа в съществуващ проект освен като изпълнител на услуга, който да замести вече предвиден по проекта такъв. Защото във всеки един проект по тези програми има строго заложен бюджет, който включва броя на хората в него, заплащането им - дали ще е съответната часова ставка или крайна цена на услуга, вида и времетраенето за извършването на отделните дейности и на целия проект, залага се бюджет примерно за необходимата техника и лицензиран софтуер и пр. (зависи за какво точно е проектът - ако нуждите на проекта го налагат, мога да си заделя бюджет и за командировка до Хаваите). Тоест нуждата ми от ресурси и изпълнители е заложена в проекта. Не се сещам за успешни проекти, изготвяни и реализирани от човек-оркестър. Никой не е добър в абсолютно всичко и е добре да си наемеш качествен персонал, за да получиш качествена услуга, тъй като освен усвояване на някакви средства, което може да бъде и спряно, ако се забележи некачествено изпълнение, целта на проекта е и да се получи продукт, който да носи някакви печалби в бъдеще - да е конкурентен.
Всички извършени плащания се удостоверяват със съответните разходни ордери. Всяко едно излизане от рамките на бюджета, което не е оправдано, няма да бъде финансирано и е за сметка на бенефициента и дори има опасност целият проект да бъде спрян заради такова нещо.

Ползите от такъв проект са най-вече за бенефициента, тъй като получава финансиране за нещо, което впоследствие ще носи печалби. Но изпълнителителите също имат полза, тъй като могат да получат европейско заплащане за услугите си и нещо, което за някои е плюс, за други е минус - работата им е на светло, а не в сивия сектор.
 
Re: От: Бихте ли кандидатствали за финансиране при направата на сайт?

Кво финансиране е такъв сайт правя за една седмица :shock:

Пренебрегни факта, че тук някои може да наредят един сайт за половин ден. :) Вземи под внимание, че това знание си го трупал и си инвестирал време и пари, за да го знаеш. А колкото до сайта, не е лош, средствата, които са вложени в него сигурно са оправдани и честно казано мислех, че е по друг ти проект, не точно по ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ” - "Създаване, стартиране и развитие на търговска фирма", но явно и такова финансират. Явно някакво перо за изграждане на онлайн имат. ;)

Обаче евалата, спазил е точните изисквания на програмата - логата и текста. ;) С правилното им разположение. Аз не съм попадал на подобна програма, но да речем, че ще вземем годината, в която се е създал сайта (регнат домейна), значи 2013-та е имало такива проекти. ;)
 
От: Re: От: Бихте ли кандидатствали за финансиране при направата на сайт?

Пренебрегни факта, че тук някои може да наредят един сайт за половин ден. :)
Ама аз искам да кажа подобен сайт с всичките му екстри и статии. Ако имам съдържанието готово и аз ще го направя за 1 ден :-o
И да ако се прави добър сайт не виждам смисъл да се бърза да се направи.
 
Re: От: Re: От: Бихте ли кандидатствали за финансиране при направата на сайт?

Ама аз искам да кажа подобен сайт с всичките му екстри и статии. Ако имам съдържанието готово и аз ще го направя за 1 ден :-o
И да ако се прави добър сайт не виждам смисъл да се бърза да се направи.

Да, определено за по-пипкав и добре оптимизиран сайта са нужни повече дни в разработки, особено, ако се цели нещо по-къстам. Но гледайки го, не е нещо кой знае какво и реално подобен лесно може да се направи, като се има в предвид и това, че всичко е налято от собственика на сайта, а не от разработчиците. :)
 

Горе