Бихте ли ми предложили безплатна алтернатива за сайт в който ще мога да сложа адсенс

xrisx

New Member
Бихте ли ми предложили безплатна алтернатива за сайт във който ще мога да сложа...например Adsence (или какъвто и да е начин за печелене на пари) без да нарушавам политиката на "Безплатният хостер"( не съм запознат със термините,извинете моето невежество ) Знам,че със безплатен хостинг няма да стане,но все пак просто искам да направя тест и по този начин да науча основните неща ! Надявам се във този форум да намеря нужната помощ ! Благодаря предварително :)
Не съм навит за хилядарки и някакви невъзможни неща Някъде към 500 лв ще са ми достатъчни да си плащам сметките:oops:
 
От: Първи сайт конкретен въпрос !

Ъъъъ... има нулев опит със сайтове, ама е чувал че от притежаването на такива се забогатява лесно и бързо. Навит е да даде 0 стотинки, и минимални усилия като очаква дивиденти от порядъка само на 500 лева/месец.

Хм... виж сега... ОК, с 500 лева в Западна Европа и Щатите трудно се преживява (въпреки че с усилията, които си склонен да положиш, full time няма проблем да врътнеш няколко стотин подобни сайтчета). Ама Китайците са над милиард, латиносите и индийците по около милиард и те. Как мислиш, дали на някои от тях не им е хрумвала вече подобна идея случайно?

Как дефинираш "безплатен сайт" или "актернатива на сайт" (вестник, радио...?).

Безплатни системи за управление на съдържанието, които да използваш като база има и са добри, не е проблем. Ама ако мислиш че някой ще ти подари ей така сържание на сайта, няма да стане (не и такова дето ще ти е полезно да завъртиш трафик). За да завъртиш първо трафик, който да почне да генерира и съдържание пък трябват знания и доста работа. Като за всяко начинание трябва идея, познания, труд и финансова инвестиция. Можеш за щастие да минеш и без едно от тия неща, но трябва да компенсираш с по повечко от останалите.

Каква точно е политиката на въпросния "безплатен хостер"? За да добавиш каквото и да е (примерно AdSense рекламки) ти трябва достъп до кода и/или базата данни (повечето безплатни хостъри не предлагат такова нещо без заплащане). Ако просто ще си играеш и намериш безплатен хостър дето да го предлага, можеш евентуално да разцъкаш. Ако си мислиш че накой ще предостави услуга, от която си в състояние реално да печелиш - няма да стане. По проста сметка за да вземеш каквото и да е от реклама трябва трафик, който е и натоварване и ресурси над даваните безплатно. А си е много кофти тръпка тъкмо да почне да тръгва нещо и да те резнат поради прехвърлен лимит и без опция да се прехвърлиш другаде (нямайки достъп до базата).

Първо си обмисли идеята. Реши какво ТОЧНО искаш да постигнеш като цел и после търси пътища за достигането. Сайтовете са много, много различни като предназначение, обем, функционалност и т.н.
 
Последно редактирано:
От: Първи сайт конкретен въпрос !

Ъъъъ... има нулев опит със сайтове, ама е чувал че от притежаването на такива се забогатява лесно и бързо. Навит е да даде 0 стотинки, и минимални усилия като очаква дивиденти от порядъка само на 500 лева/месец.

Хм... виж сега... ОК, с 500 лева в Западна Европа и Щатите трудно се преживява (въпреки че с усилията, които си склонен да положиш, full time няма проблем да врътнеш няколко стотин подобни сайтчета). Ама Китайците са над милиард, латиносите и индийците по около милиард и те. Как мислиш, дали на някои от тях не им е хрумвала вече подобна идея случайно?

Как дефинираш "безплатен сайт" или "актернатива на сайт" (вестник, радио...?).

Безплатни системи за управление на съдържанието, които да използваш като база има и са добри, не е проблем. Ама ако мислиш че някой ще ти подари ей така сържание на сайта, няма да стане (не и такова дето ще ти е полезно да завъртиш трафик). За да завъртиш първо трафик, който да почне да генерира и съдържание пък трябват знания и доста работа. Като за всяко начинание трябва идея, познания, труд и финансова инвестиция. Можеш за щастие да минеш и без едно от тия неща, но трябва да компенсираш с по повечко от останалите.

Каква точно е политиката на въпросния "безплатен хостер"? За да добавиш каквото и да е (примерно AdSense рекламки) ти трябва достъп до кода и/или базата данни (повечето безплатни хостъри не предлагат такова нещо без заплащане). Ако просто ще си играеш и намериш безплатен хостър дето да го предлага, можеш евентуално да разцъкаш. Ако си мислиш че накой ще предостави услуга, от която си в състояние реално да печелиш - няма да стане. По проста сметка за да вземеш каквото и да е от реклама трябва трафик, който е и натоварване и ресурси над даваните безплатно. А си е много кофти тръпка тъкмо да почне да тръгва нещо и да те резнат поради прехвърлен лимит и без опция да се прехвърлиш другаде (нямайки достъп до базата).

Първо си обмисли идеята. Реши какво ТОЧНО искаш да постигнеш като цел и после търси пътища за достигането. Сайтовете са много, много различни като предназначение, обем, функционалност и т.н.

Благодаря,човече нямам какво повече да кажа :shock:
Знам си че трябва платен хостинг и няма проблем,това си е някак логично във живота няма безплатни неща *има ама не са качествени* Даваш пари...и ако потръгне взимаш много повече от даденото! Съжелявам че се получи нещо като спам !!!:(
U didnt see the last of me ! -или със две думи почвам сериозно да уча :D
 
От: Първи сайт конкретен въпрос !

Няма проблем по принцип да си разцъкаш на безплатен. Просто много бързо ще се сблъскаш с ограниченията му, а хостинга в днешно време хич не е скъп и бързо си изплаща загубеното време и потрошени нерви.

Доста хора почват примерно от блог-че в http://www.blogger.com да речем - безплатно, относително гъвкаво и дуракоустоичиво (т.е. относително трудно е много генерално да прецакаш нещата с грешен клик), много функционалност и малко ограничения. Обаче все пак си спънат от платформа, която някой е създал и от функционалността, която той е решил да ти предостави. Доста скоро ще ти се прииска нещо "по-така" ;). Не съм специалист по подобни блог-платформи, ама тук из форума има достатъчно, котио могат да ти разяснят за тях

И... не очаквай да почнеш да печелиш пачки моментално. Като при всичко друго човек се зарибява, играе си в пясъчника на бранша (независимо дали го осъзнава или не), чиракува, учи се от неизбежните си грешки и пропуски, опитва нови за него идеи и така...

Хубавото на мрежата е, че е глобална и толерантна. Богати възможности за експериментиране и достъп до глобална аудитория на (относително) символична цена. Лошото е че и конкуренцията за вниманието на тази аудитория е огромна. Има милиони сайтчета и транички, дето правят нещо от сорта на 5-6 посещения месечно. Това просто не би те устройвало. Трябва си някакво усилие да се оттласнеш от това дъно.

P.S. Казват че по-добри и модерни услуги от Blogger са http://www.squidoo.com/ и http://www.nowpublic.com/ с оглед на това че само си пишеш сатииики, даваш ID на AdSense и си получаваш приходи без суетене и познания, а имат и някаква функционалност на социални мрежи, която ти помага в полуляризирането. Така казват. Не съм пробвал (много сериозно).

P.P.S. Това са доста добре развити безплатни услуги за блог-ове (пишеш каквото ти дойде на ум, разни хора евентиално го четат и посещават), което си частен случай на сайт. Сайт за споделяне на снимки или запознанства примерно, просто не можеш да изградиш на тази база.
 
Последно редактирано:
От: Първи сайт конкретен въпрос !

Основната разлика между безплатния и платения хостинг е това, че безплатния могат по всяко време да ти го отрежат или да инжектират код (реклама), който да не е съвместим с правилата на AdSense (и ако ползваш AdSense да имаш проблеми). Освен това някои безплатни хостинг компании крадат част от трафика като пренасочват потребителя към свои страници, пълни с рекламни банери, които се презареждат безкрайно и бълват безкрайни изскачащи прозорци (лош пример за безплатен хост, който прави такива мизерии е ByetHost).

Има и безплатни хостове, които не правят такива мизерии. Например freehostia.com не съм забелязал да правят проблеми (освен, че някои PHP скриптове, които изглеждат подозрителни не работят - но с .html няма проблеми).

Съществуват и безплатни хостове, които показват реклами, които не са несъвместими с AdSense - т.е. можеш спокойно да ги ползваш. Пример: fateback.com.
 
Последно редактирано:
От: ихте ли ми предложили безплатна алтернатива за сайт във който ще мога да сложа ад

Добре дошъл,
Почвай с blogger.Адсенса там върви супер.
Задължително на английски!!!Каквито и глупости да пуснеш в началото важното е да почнеш.
Аз така се назландисвах близо 2 месеца и сега разбирам как е можело да изкарам кинти за това време.....
За 3 дена почнаха да кацат като мухи на.....мед.
Сега вече гледам контента да е по-сериозен за да клъвнат още...
Тук във форума има хора дето са наистина чудесни и винаги са готови да помогнат
 
От: Бихте ли ми предложили безплатна алтернатива за сайт в който ще мога да сложа адс

...
Не съм навит за хилядарки и някакви невъзможни неща Някъде към 500 лв ще са ми достатъчни да си плащам сметките:oops:

Успех ! :d
 
От: От: Бихте ли ми предложили безплатна алтернатива за сайт в който ще мога да сложа

Успех ! :d
Да, ще ти е адски трудно а адсенс на бг сайт да го докараш толкова. Даже ми изглежда невъзможно, като гледам какви са постовете на другите.;) Успехи и от мен иначе.
 

Горе