Благотворителен фонд "ПРЕДПРИЕМАЧ"

От: Благотворителен фонд "ПРЕДПРИЕМАЧ"

Може и така да е, не съм запознат много, но ако дарявам пари, било то лев-два-пет-сто, предпочитам да го направя директно, а не през разни фирми и оператори
 
ама ние само ще даваме трибуна за различни каузи няма да събираме пари, и после всеки кой с колкото коже и с каквото може ще помага диркетно на различните каузи... така няма проблем

и нека не се пишат никакви статии няма нужда да се афишира важното е където е млогло да се помогне поне на мен ми звучи по грозно да се афишира нещо така знам ли ...
 
От: Re: Благотворителен фонд "ПРЕДПРИЕМАЧ"

Преди време събрахме дрехи и играчки за сираците. Това с книгите не е никак лоша идея. ;)
Това е добра идея, аз примерно дрехите си не давам ама имам много излишни неща които мога да дам.
Някой навит ако има да съберем малко неща (кой квото има) и да ги дадем някъде да пише.
 
От: Благотворителен фонд "ПРЕДПРИЕМАЧ"

А трябва ли да е през специално регистрирана фондация това, което правим? Не може ли на добри начала да си направим една сметка и кой, когато иска и може да пуска по нещо, и накрая да решим на къде да ги насочим въпросните средства? Аз не вярвам тук, специално от доказалите се потребители или камоли админите, който да злоупотреби с подобни средства. :)
 
Re: От: Благотворителен фонд "ПРЕДПРИЕМАЧ"

А трябва ли да е през специално регистрирана фондация това, което правим? Не може ли на добри начала да си направим една сметка и кой, когато иска и може да пуска по нещо, и накрая да решим на къде да ги насочим въпросните средства? Аз не вярвам тук, специално от доказалите се потребители или камоли админите, който да злоупотреби с подобни средства. :)

който събира пари трябва да ги осчетоводи преди да ги дари това въобще не е шега работа (рискува ефективна присъда като изманик дори и да не е като няма съответните регистрации) преди 10тина години имаше едни измамници който обикаляха по фирмите и бяха събрали по 10 000 лв от няколко фирми за фалшиви каузи и обществото беше много възмутено... та тези законови ограничения са с тази цел и все пак разхода е почти един и същ и за 1000 и за 100 000 лв просто е тежко за малките който искат да се занимават с това*

даже който е в нужда и му трябва набирателна сметка трябва да предостави една камара документи преди банката да му я отвори
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1495216

задължителните документи са:
- Последната епикриза на пациента, който ще е титуляр по сметката.
- Акт за раждане на детето и личните документи на родителите му.
- Оферта от болница зад граница. В този документ трябва да има посочена сумата, която искат от лечебното заведение, както и банковата му сметка.
Някои от банките искат и удостоверение, че Фондът за лечение на деца е отказал да поеме разходите.

* Мамите си имат фондация ама сериозни си се занимават и си имат време колкот искаш а и там може да хвнат една мама адвокат и една мама счети и да резнат разходите до под хилядарка (както имат време и желание и да се разправят с нап адвоката и счетото) могат да не платят усигуровки на учредителите съвсем ги рязват до някой друг къс стотак... което е приемливо (а и теса в казуса че са по майчинство)

затова по добре просто пуска се каузата и всеки си дарява поне е спокоен като дарява по банка че банката е изискала горните документи
 
От: Благотворителен фонд "ПРЕДПРИЕМАЧ"

Идеята е супер, може и самосиндикално всеки да дарява и тогава не се изисква регистрации и нт. просто си избираш какво и на кого да дариш-в случая обаче не можеш да мине пред данъчните, но не е болка за умиране.

Имам позната, която работи в една доста голяма БГ хостинг компания и те си бяха избрали едно момче от дом за сираци да му платят обучението в университета, та чрез тях още малко помощ на детето не му беше излишна.

Лични дарения под формата на дрехи, играчки, книги и тн. (за парични дарения не съм запознат) към домове за деца е най-лесният и бърз начин да достигне помощта до тях, а и като видиш каква радост е... особено играчките.

За по-сериозни начинания нямам опит.
 

Горе