Блог

radeff

Member
Здравейте! Реших да пусна блог и искам няколко мнения.Идеята ми е да пускам интересни новини от света и България.Въпросния блог е цък
Е очаквам вашите съвети и критики.За сега има само една публикация.:clap:
 
От: Блог

Здравей. Имаш много неща за правене по него. Не, че нещо, но май си в началото. ;)
Аз лично бих си намерил хубав дизайн, както и ще си добавя най-необходимите елементи в страни. Тунинговай го и после пак може да попиташ тук в темата си.
 
От: Блог

Здравей. Имаш много неща за правене по него. Не, че нещо, но май си в началото. ;)
Аз лично бих си намерил хубав дизайн, както и ще си добавя най-необходимите елементи в страни. Тунинговай го и после пак може да попиташ тук в темата си.

Да, прав си в началото съм. Тази сутрин го започнах и доста имам да работя по него.Мерси за обърнатото внимание все пак. :)
 
От: Блог

здр

1.твърде обща тема "интересни новини от света и България" - няма как да формираш аудитория, трябва непрекъснато да добавяш съдържание. Какво означава интересни новини е изключително общо понятие

2. темплейта е неподходящ за портал с широк обхват на темите, избери нещо по-стегнато и по-такова magazine-theme-collection.blogspot.com/2009/11/guzel-magazine-blogger-template.html

3. не ми е много ясен плана ти за монетаризация на блога. От какво ще печелиш? без тематика остава само адсенс. пак без тематика не очаквай чудеса.

4. май с това трябваше да започна - собствен домейн

5. карето това съм аз е абсолютно излишно - никой не се интересува, че си на 15 - само губиш от това. Нека посетителите преценяват темата дали е интересна, а не дали автор на 15 може да изказва мнение по такава тема (първата ти тема за майките е блестящ пример за това). Да, знаем, че си превел/преписал темата от някъде - не очакваш всички посетители да знаят това

6. тази търсачка отдолу е абсолютно излишна а и в този формат изглежда меко казано странно. добра идея е при много теми да имаш търсачка но я сложи горе в дясно

7. рекламата ти не е добре форматирана

8. с това заглавие "най-новото, което се случва ..." имаш амбиции за информационна агенция. Просто няма да издържиш - просто погледай два дни фокус нюз и ще разбереш за какво говоря

аз бих ти препоръчал да се концентрираш в една много по-тясна ниша, която можеш да следиш и да пускаш интересни неща. Така ще събереш и аудитория, и ще смогваш да следиш новините. Освен това - не бих ти препоръчвал изобщо да следваш амбицията да пускаш новини. По добре избирай интересни неща и давай своето мнение за тях, вместо да се опитваш да информираш за нещо първи.

Като си избереш нишата ще е много по-лесно да мислиш и за монетаризация - в см нещо различно от адсенс.
 
От: Блог

Можеше да напишеш всичко това с две думи - жените блогват. :)
 
От: Блог

Пишеш доста добре за възрастта си но:
- изтрий годините си от инфото.
- научи се да оформяш и структурираш текст, вместо да изсипваш всичко в един-единствен параграф. Разделяй на параграфи, ползвай списъци, цитати и т.н. Иначе на човек му се отщява дори да се зачете като види просто една купчина букви изсрани пред него. Ползвай relevant картинки из текста.
- Дизайнът е шитав.
- Темата на сайта е прекалено обща. Не се опитвай да правиш конкуренция на днес.бг или на Иво Инджев, дето оспами свежото и орталъка с анализите си.
- не обръщай внимание на харкон.
 
От: Блог

Така здравейте отново... днес мислих цял ден и накрая го измислих, надявам се да е по-добър вариант... и пак очаквам вашите критики. HATE Мерси за вниманието, но нали знаете, че така са новаците:mrgreen: Има само примерна публикация, но общо взето на тази тематика ще са..
 

Горе