Блокиране на достъп за хора с адблокер

cross

Well-Known Member
Знаете ли плъгин за WP, който да блокира достъпа на посетители с адблокер? Търся нещо, което да е подобно на списание "Форбс". Някакви идеи? ( няма проблем да е платен )
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Мерси!
А междувременно намерих и нещо друго, което не е зле. ( инсталирано е тук ). Сайтът се вижда, но създава известно неудобство.
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Иска се акъл за тая работа. Това с 2 клика го скрих.
Сложи няколко редиректа, скрий съдържанието на публикациите...
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

И какъв е смисъла от това? Едва ли ще накараш някой да си спре ад блокъра, по-скоро няма да ти отваря повече сайта.
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

И какъв е смисъла от това? Едва ли ще накараш някой да си спре ад блокъра, по-скоро няма да ти отваря повече сайта.

Да не го отваря. За повечето си сайтове отделям по 1 час за всяка публикация и не ми трябват хора, които са неблагодарни за ценната информация, която им предоставям. С тях и без тях е едно и също. За какво ми е трафик, който не носи печалби?
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Да не го отваря. За повечето си сайтове отделям по 1 час за всяка публикация и не ми трябват хора, които са неблагодарни за ценната информация, която им предоставям. С тях и без тях е едно и също. За какво ми е трафик, който не носи печалби?

Така е, но хората не го разбират по този начин. За тях рекламите са нещо досадно, те не смятат, че с тях ти помагат. По-добре е да се намери някакво решение, с което тези потребители да се "използват" отколкото да се гонят. Няма ли някакъв начин за друг тип реклами, които ад блокъра не блокира, да се показват на тези потребители?
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Така е, но хората не го разбират по този начин. За тях рекламите са нещо досадно, те не смятат, че с тях ти помагат. По-добре е да се намери някакво решение, с което тези потребители да се "използват" отколкото да се гонят. Няма ли някакъв начин за друг тип реклами, които ад блокъра не блокира, да се показват на тези потребители?

e аз ползвам адсенс....няма как
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Да не го отваря.

Това въобще не е добра идея, напротив - безумие е, но сайта си е твой и ти си правиш с него каквото искаш.
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Това въобще не е добра идея, напротив - безумие е, но сайта си е твой и ти си правиш с него каквото искаш.

Пак се изказваш като последна инстанция без да си наясно какъв е случая.
Ако сайта е уникален и посетителя не може да намери другаде същата услуга или информация дали е безумие да поискаш да си спре адблокера?

Начини да ги блокираш много, също идея е и да показваш други реклами на мястото на блокираните.
Но всичко това се учи с времeто, след някоя друга година ще ти стане ясно
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Пак се изказваш като последна инстанция без да си наясно какъв е случая.

Ако не ти харесва мнението ми си е изцяло твой проблем, не мой. А пък точно по този случай си знам всичко което ми е нужно. Неведнъж съм казвал - аз мога да печеля от това и не ме интересува вие какво мислите, ако ще и 100% от посетителите на сайтовете ми да имат адблокер - аз пак ще печеля, проблема е във вас, в калпавите ви сайтове, в спаменето на идиотските, гадни реклами, в разните попъпи и други простотии и в липсата на креативност и идеи. Сами изгонихте посетителите на сайтовете си.

Конкретно на въпроса ти:
Ако сайта е уникален и посетителя не може да намери другаде същата услуга или информация дали е безумие да поискаш да си спре адблокера?


Да, безумие е, лоша идея е. Винаги може да се измисли как да се спечели, ако не можеш да измислиш - проблема е в теб, не в посетителя на сайта, че иска да влезе в читав сайт и да прочете важната за него информация, без да е атакуван от разни рекламни простотии, от които не може да разбере кое е текст на статията и кое - реклама.
 
От: От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Ако не ти харесва мнението ми си е изцяло твой проблем, не мой. А пък точно по този случай си знам всичко което ми е нужно. Неведнъж съм казвал - аз мога да печеля от това и не ме интересува вие какво мислите, ако ще и 100% от посетителите на сайтовете ми да имат адблокер - аз пак ще печеля, проблема е във вас, в калпавите ви сайтове, в спаменето на идиотските, гадни реклами, в разните попъпи и други простотии и в липсата на креативност и идеи. Сами изгонихте посетителите на сайтовете си.
Виждал си един мой сайт, защо пишеш глупости? Къде видя:
в калпавите ви сайтове, в спаменето на идиотските, гадни реклами, в разните попъпи и други простотии и в липсата на креативност и идеи
И ти ли точно, с твоя умрял сайт дето зарежда 5 секунди ще казваш, че имаме смотани сайтове :D
Конкретно на въпроса ти:


Да, безумие е, лоша идея е. Винаги може да се измисли как да се спечели, ако не можеш да измислиш - проблема е в теб, не в посетителя на сайта, че иска да влезе в читав сайт и да прочете важната за него информация, без да е атакуван от разни рекламни простотии, от които не може да разбере кое е текст на статията и кое - реклама.
Пак пълни глупости, пишеш наизуст само, липсата на опит си казва думата тук - пълен теоритик.
Това, че под реклама в сайта разбираш:
без да е атакуван от разни рекламни простотии, от които не може да разбере кое е текст на статията и кое - реклама
си е твой проблем.
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

[video=youtube;AMVm4T1G0CU]https://www.youtube.com/watch?v=AMVm4T1G0CU[/video]


А на "кенефа" точно един "esc" веднага след като зареди сайта и е готов. При по-бавен интернет е по-лесно.
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

не може да разбере кое е текст на статията и кое - реклама

Точно за това си сложих адблокъра! Да не говорим, че като сайта е наблъскан с реклами е супер грозно и неудобно. За съжаление и малкото сайтове който имат по 1-2 прилични реклами изгарят покрай другите.
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Странник продаде ли уникалния си сайт за 2800 лева ? Може ли с подобен сайт да пишеш все още и да правиш мнения ала гуру ?
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

Аз съм съгласен със Странникът, трябва да се търси начин да се използват ресурсите вместо да се изхвърлят. Аз бих пробвал с изваждането на ненатрапчиво съобщение, че ако потребителя разблокира сайта от адблокера си, няма да има досадните проблеми заради които го е сложил. Той не би трябвало да ги има по начало, но медиите в днешно време показват материала си на фона на рекламите. Толкова е досадно и пренасищащо, че как няма човек да реши да сложи край на всичко това :)

С това дето кенефа го вади се справих само като добавих затъмняващото поле в uBlock... има си опция да избереш кои елементи от сайта да се скрива :)
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

uphero - "умрял" или не, аз си печеля достатъчно от сайта, и не, нямам предвид твоя сайт.
Бърни - печеливш сайт се продава много трудно, не всеки може да си го позволи. И не, сайта не го продавам за 2 800, а за много повече. А пък ако реша да продам и бизнеса заедно със сайта, сумата става петцифрена.

Впрочем, давате ми добра идея и една от следващите статии които ще направя е да посъветвам всички мои читатели да ползват адблокери.
 
Последно редактирано:
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

uphero - "умрял" или не, аз си печеля достатъчно от сайта, и не, нямам предвид твоя сайт.
Бърни - печеливш сайт се продава много трудно, не всеки може да си го позволи. И не, сайта не го продавам за 2 800, а за много повече. А пък ако реша да продам и бизнеса заедно със сайта, сумата става десетцифрена.

Впрочем, давате ми добра идея и една от следващите статии които ще направя е да посъветвам всички мои читатели да ползват адблокери.

Тоя печелившия сайт прави ли 100 лева на месец :D Това че живееш в някаква паралелна вселена където може да продадеш това което наричаш добре оптимизиран сайт за тези пари е просто смехотворно. Перфектният ти сайт свети в червено по скорост според гоогле, дори не се ранква като трафик в България -> http://www.alexa.com/siteinfo/dnes-24.com , изглежда като сайт преди 10-15 години и ти вместо да хванеш да прочетеш как се оптимизира един сайт ми се биеш в гърдите , че щото е много качествен никой няма да го купи. Защото ми писна да се нервирам по темите с теб , просто ще игнорирам постовете ти , но се надявам някой да не се подведе по съветите които даваш наляво и надясно с тежест на специалист....
 
От: Блокиране на достъп за хора с адблокер

сумата става десетцифрена.

Незнам с един милиард какво изобщо търсиш в този форум, а не си под някоя палма преждевременно пенсиониран.
 

Горе