Блокиран FB профил

stambeto

New Member
Здравейте! Имам следният проблем, създадох фейсбук профил, за да продавам чрез него, обаче, след като добавях хора ми излезе съобщение
bmw.810128.37618585
И ми блокира профила. Искам ми лична карта но аз не искам да си давам моите данни. При някой случвало ли се е това или някой може ли да помогне да си възстановя профила. Благодаря!
*Има в името shop
http://stambetors.snimka.bg/automobiles/bmw.810128.37618585
 
То за това хората и си купуват по-стари FB профили, които не ги блокират (или в повечето случаи). Имаше един период и на мен ми трябваше профил - като го създам и вляза в някоя група, харесам няколко страници и тн. - получих блокиране. С по-новите потребители явно процедират така, ако забележат по-голяма активност.
 
ФБ е пълен с фалшиви профили. Създаването на нов е изкуство, както каза колегата по-горе. Пробвай още няколко пъти, не прави същите грешки и ще успееш. Просто трябва да се прави много внимателно.
 
Здравейте! Имам следният проблем, създадох фейсбук профил, за да продавам чрез него, обаче, след като добавях хора ми излезе съобщение
bmw.810128.37618585
И ми блокира профила. Искам ми лична карта но аз не искам да си давам моите данни. При някой случвало ли се е това или някой може ли да помогне да си възстановя профила. Благодаря!
*Има в името shop
http://stambetors.snimka.bg/automobiles/bmw.810128.37618585
Да, наскоро на моя позната. Но тя беше с псевдоним и и беше заразен профила и пращаше спам на лични...демек е имало и репорти, както и най-често се случва с надушването от Facebook, че профила е фейт. За нейно щастие тя прати всичко, което и искаха и респективно и го възстановиха, като и казаха, че ако толкова си държи на пседвонима - може да го добави под името си.

За нещастие пък на друг човек, не го върнаха профила, защото беше пратил снимка от ученическите си години. Язък,защото този профил управляваше много страници. Но грешката е изцяло негова все пак.

Изводът е - ако ще имате фалшиви профили, поне сложете себе си като админ в страниците, които управлявате - а да, и скриншот на поне 5ма приятели, защото и това питат при оторизацията. Но най-добрия ми съвет е да е грам да не се занимавате с тъпотии като това дачитвате с други профили. Знам, че някои не желаят да имат ФБ, но искат да го използват и за това правят тези стъпки, но няма как ще е нужно да дадете, за да вземете. :)
 
Да, наскоро на моя позната. Но тя беше с псевдоним и и беше заразен профила и пращаше спам на лични...демек е имало и репорти, както и най-често се случва с надушването от Facebook, че профила е фейт. За нейно щастие тя прати всичко, което и искаха и респективно и го възстановиха, като и казаха, че ако толкова си държи на пседвонима - може да го добави под името си.

За нещастие пък на друг човек, не го върнаха профила, защото беше пратил снимка от ученическите си години. Язък,защото този профил управляваше много страници. Но грешката е изцяло негова все пак.

Изводът е - ако ще имате фалшиви профили, поне сложете себе си като админ в страниците, които управлявате - а да, и скриншот на поне 5ма приятели, защото и това питат при оторизацията. Но най-добрия ми съвет е да е грам да не се занимавате с тъпотии като това дачитвате с други профили. Знам, че някои не желаят да имат ФБ, но искат да го използват и за това правят тези стъпки, но няма как ще е нужно да дадете, за да вземете. :)

Привет от мен Blinky! Идеята на този профил е такава. Понеже аз имам FB страница с около 7000 човека но там проблем е ясен на всички, че сигурно по малко от 10% виждат моите публикации, след което аз съм принуден да промотирам продукта, а когато е личен профил процента е осезателно по висок от 50% и нагоре. Това е причината.
 
В профила имаш лимин на 5000 приятели и не можеш да добавяш повече, а в страницата няма ограничение. Ако направиш нов профил и започнеш да каниш хора, ще те блокират със сигурност. Аз дори си бях правил личен профил преди време и ми го блокираха, а бях канил само познати, но според тях не ги познавах :) Със скайп е същата работа. Преди месец си направих нов профил и не бях влизал в него въобще, а като реших да вляза, ми излезе съобщение, че профила е блокиран заради спам.

Навсякъде налагат какви ли не глупави ограничения, които пречат и на хората, решили да се регистрират по нормален начин. Искат телефони и лични данни.
 
Привет от мен Blinky! Идеята на този профил е такава. Понеже аз имам FB страница с около 7000 човека но там проблем е ясен на всички, че сигурно по малко от 10% виждат моите публикации, след което аз съм принуден да промотирам продукта, а когато е личен профил процента е осезателно по висок от 50% и нагоре. Това е причината.
Да, знам че за това се ползва, но това не пречи и Facebook да си мислят, че може да фейкваш с профила. Те са наясно, че има такива профили, и мисля, че нямат кой знае какво против това, но при няколко репорта от други потребители, а не дай си Боже да са авторитетни профили, реално ще попаднеш в полезрението им и от там е трудно вече дори възстановяването му, ако не е на реален човек. Не мисля, че има някаква зависимост при пустването на поста кой профил е отзад.....Нали говорим за бустване на пост към страница, а не на личен профил....
 
Да, знам че за това се ползва, но това не пречи и Facebook да си мислят, че може да фейкваш с профила. Те са наясно, че има такива профили, и мисля, че нямат кой знае какво против това, но при няколко репорта от други потребители, а не дай си Боже да са авторитетни профили, реално ще попаднеш в полезрението им и от там е трудно вече дори възстановяването му, ако не е на реален човек. Не мисля, че има някаква зависимост при пустването на поста кой профил е отзад.....Нали говорим за бустване на пост към страница, а не на личен профил....
В случая говоря за профил, аз страница си имам, но ефекта примерно за 30евро, кои,то трябва да пускам примерно все ден аз мога да го постигна, просто само с пост в тоя профил. Може би има значение как ти е самото име защото има думата Shop.
 
Като си правиш такъв профил, не трябва да добавяш хора към приятели. Ако го правиш много и често, фейсбук имат защити и те засичат, че си фалшив профил. Още повече, когато добавиш някой и той не те приеме, това дава допълнителни сигнали, че си фалшив и фейсбук те блокират. Както казаха по-горе, решението е да купиш по-стар авторитетен профил и да продаваш през него. Но е достатъчно 1 репорт да ти направи някой и профила заминава. Фейсбук са решили, че като си фирма, ще си плащаш за реклама ако искаш хората да те виждат.

Другия вариант, който може да опиташ, е да си направиш фейсбук група посветена на твоя бранд и да постваш там. Мисля, че групите все още нямат такива ограничения като страниците и няма голяма опасност да те блокират като профила.
В групата може да постваш по нормални неща, а не само промоции, да обсъждаш с членовете интересни теми свързани с твоята ниша. Можеш да се ангажираш с твоята аудитория по-добре и от време на време да постваш и някоя друга промоция.
 
Аз преди се опитах да добавя един познат в профила си, а фейсбук твърдеше, че не го познавам и не ми даде да му пратя покана :)
 
Ами, за да не ви приемат като фейк, трябва да общувате с хората, които добявате. Да пишете на стените им или на съобщения. И най-важното ако можете да накарате другите да ви пращат покани, а не вие на тях е още по-добре.
 
Май, май варианта с групата ми изглежда по-добър, но там ще стане миш-маш всеки ще си поства неговата обява
 

Горе