Богаташи в форума.

От: Богаташи в форума.

Щом те глождят такива мисли, значи няма да станеш програмист - демек варианта ти е ИМ :)
Щото програмистите имат съвсем друг тип мислене - те го правят за кеф, а парите си идват така между другото.
 
От: Богаташи в форума.

Щом те глождят такива мисли, значи няма да станеш програмист - демек варианта ти е ИМ :)
Щото програмистите имат съвсем друг тип мислене - те го правят за кеф, а парите си идват така между другото.
Прав си за това. Почти всеки програмист когато е почвал не само, че не е печелил, но и е плащал време и често пари докато се учи. Парите наистина си идват сами при кадърните хора просто така между другото.
 
От: Богаташи в форума.

Какво означава "мислене на програмист"? Говорите, все едно това е някаква дарба от Всевишния, а няма такова нещо. Всичко се учи. А авторът на темата си няма понятие нито от програмиране, нито от ИМ. Как може да направи избор, когато няма достатъчно информация? Точно такава той се опитва да намери тук.
 
От: Богаташи в форума.

Какво означава "мислене на програмист"? Говорите, все едно това е някаква дарба от Всевишния, а няма такова нещо. Всичко се учи. А авторът на темата си няма понятие нито от програмиране, нито от ИМ. Как може да направи избор, когато няма достатъчно информация? Точно такава той се опитва да намери тук.

Ми аз поне като програмист си мислим, че съм се родил с това :) И наистина мисля, че това не е нещо, дето може да се научи в университета.
Не за друго, ми щото за да станеш добър ученето е толкова много, че парите немогат да те мотивират да го изтърпиш. Трябва нещо по-силно да те човърка отвътре. Я влечението към технологий, я това да създаваш нещо, я някаква science-перверзия....
Не всеки може да виси по цяла нощ пред компа и да чете някакви тъпотии и да се пули в код. За програмиста е голям кеф, ама за повечето хора си е ненормална работа.

Щото аз не познавам добър програмист, който да се "е научил" на това - всичките са си някакъв вид гийкове. То трябва да те кефи на молекулярно ниво :)
 
От: Богаташи в форума.

И ти си прав донякъде, ама авторът е едва на 15 години. Може би не е открил, че има страст към програмирането :) Без да е опитал, няма как да знае.
Аз също се интересувам от програмиране и искам да ти кажа, че парите са огромен стимул за хората, които сме с неголеми финансови възможности.
 
От: Богаташи в форума.

Ми аз поне като програмист си мислим, че съм се родил с това :) И наистина мисля, че това не е нещо, дето може да се научи в университета.
Не за друго, ми щото за да станеш добър ученето е толкова много, че парите немогат да те мотивират да го изтърпиш. Трябва нещо по-силно да те човърка отвътре. Я влечението към технологий, я това да създаваш нещо, я някаква science-перверзия....
Не всеки може да виси по цяла нощ пред компа и да чете някакви тъпотии и да се пули в код. За програмиста е голям кеф, ама за повечето хора си е ненормална работа.

Щото аз не познавам добър програмист, който да се "е научил" на това - всичките са си някакъв вид гийкове. То трябва да те кефи на молекулярно ниво :)

Ъъъъъъъъъъъъ аз май мога само да подкрепя ;) Ама пропусна препълненият пепелник, кафетата, колите и сандвичите пред компютъра ;) Как да не ти е кеф ;)
 
От: Богаташи в форума.

Аз значи няма да стана програмист, 'щото аз така или иначе пропускам цигарите, кафетата и колите :(
 
От: Богаташи в форума.

И ти си прав донякъде, ама авторът е едва на 15 години. Може би не е открил, че има страст към програмирането :) Без да е опитал, няма как да знае.
Аз също се интересувам от програмиране и искам да ти кажа, че парите са огромен стимул за хората, които сме с неголеми финансови възможности.

Той автора на темата може и аналният секс да не е пробвал още - както казваш да вземе да опита пък може и да му хареса а ако стане добър може и много богат да стане.
 
От: Богаташи в форума.

Бе имах един от даскалото, дето в 9ти клас си беше написал собствен енджин за openGL. Пълен дебил :) И тоя разправяше как мечтата в живота му е да стане "с e такива лупи", прегърбен, цялата стая в кочина и пепелника пълен догоре и само да коди :lol:
Най-странното е че тоя си беше хванал ебати яката мацка тогава, къде ми беше мечта, ше го ева в копелето :)
 
От: Богаташи в форума.

Обикновено хора с влечение към математиката най-лесно се ориентират в програмирането. Даденото от Бог си е дадено.
За един истински програмист основният стимул не са парите. Стимулът е любопитството (това дето убило котката). Той пробва и пробва докато не успее в начинанието или докато съвсем не се побърка (може и двете). Междувременно няк'ви почват да го занимават и му бутат пари в ръцете само и само да им направи еди-к'ва си глупост. И така програмистът покрай занимаване с поредната глупост се усеща с някави пари в ръцете (може и в джобове), с които най-често си купува основно кафе и кока-кола.
Спомням си когато бях на около 15 години. Тогава пишех DOS-овски програмки на Pascal както и малко на QBasic (това е една безполезна джагъркалка). Бях си направил прекодер от DOS кирилица към Windows кирилица (CP1251), джаджа за кодиране с ключ и не помня още какво. С носталгия си спомням тези времена. Бях малчуган и много се кефех, че съм създал поредното често почти безполезно творение.

За against:
Да не си от Русе? Ако отговорът ти е да и ако правилно се целя (малко вероятно), много поздрави на конкурента ти за женските сърца.
 
От: Богаташи в форума.

А иначе за ученето - то не че неможе да го насилиш и много хора гледам го правят, но това общо взето ти осигурява една прилична заплатка и толкоз. Чак за забогатяване ме съмнява. То дори големите гурута пак не са милионери :)
 
От: Богаташи в форума.

Последно време в БГ много хора записват да стават програмисти, щото чули, че им дават по 2к на месец в средна компания ...
 
От: Богаташи в форума.

Хаха толкова много такива теми има че чак ми става, смешно кво пише горе в УРЛ-то на сайта :D Нулева предприемчивост, инциатвност само да се намери да се бачка и за кой да се бачка :D
 
От: Богаташи в форума.

Последно време в БГ много хора записват да стават програмисти, щото чули, че им дават по 2к на месец в средна компания ...
Има и такива случаи, но обикновено работодателят не е българин и се работи на freelance принцип. Само дето за тези пари трябва да си яко кадърен. С "учил недоучил" и "прочел две книжки" няма да мине номера.
 
От: Богаташи в форума.

monitor.bg/article?id=312448 - ИТ директорът е най-нежеланата професия. :beer:
 
От: Богаташи в форума.

Ноке 3-тият вариянт ми харесва, но нали ако искам да се занимавам с ИМ и да програмирам въобще да не се занимавам да уча С++ и Джава? Ами директно Php ?
 
От: Богаташи в форума.

Има вариант да напишеш готина игра за iPhone/Android и чрез ИМ, да изкараш доста парички! Ама едва ли ще се случи при теб. Ти просто искаш ПАРИ, изкарани по готиния начин!
 
От: Богаташи в форума.

Е тези игри и приложения за iphone толкова ли са търсени ?
 
От: Богаташи в форума.

извинявам се за обръщението, но: аве, ти, идиот, чувал ли си за Angry Birds?

едит: http://www.148apps.com/top-apps/top-paid-iphone-games/ чети, недоразвит тийн такъв!
 
От: Богаташи в форума.

Ех как го взехте за мезе малкия/ят.

Наблягай над ученето, то желанието какво искаш, ще дойде след време
 

Горе