Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Е то вече хубав дизайн на сайт се разбира да е responsible да излиза както трябва под всяко устройство което може да се пусне wifi/ жица и да посети сайта.
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Винаги съм се чудел , колкото по шикозен е един хотел по-смотан му е сайта.Същото е с фирмите.
Защо меринджеите им се свиди за направата на хубав сайт.Скоро гледах един сайт-хотел , толкова скъпо обазавеждане имаше сигурно само един стол бе 1000 лева, асайта им с визия от лето 1998г:confused:

Собственика е дал пари да му направят сайта през 1998. Може би въобще не се замисля, че трябва сайта да претърпи промяна. Все пак ако не се занимава с компютри и е от по-старото поколение може и да не смята сайта за нещо важно. На места където принтират документи са със стари версии на Майкрософт Офис и заради тези стари версии служителите са принудени да редактират определени документи правени на новата версия на Майкрософт Офис. Ако не ги радактират не излизат като хората написаните страници. Кара се с една версия било то на сайт или Майкрософт Офис, колкото се може повече време. Може би и такова е мисленето на повечето хора - "Щом бачка няма смисъл от новата версия". Но това, че старата версия още бачка, тя морално остарява с времето и понякога почва да прави грешки (МО) .
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Ето ви един пример :
Аз работя в фирма ХХХ * българска фирма с магазини в цялата държава * .. малко но качествени.
Сайта ни струва не повече от 1к и не е само сайт а е каталого-онлайн магазин.
Проблемите са бол. ... но шефо 1во че вижда хора който поръчват * ем няма как ... в тази нисша ние нямаме почти никакви конкуренти * и не иска да вкара пари...
Колкото и да му набивам в главата... няма как да стане .... да не говорим че като предложих да добави лайф чат той каза " ама то няма кой да го обслужва ( превод .... нямам да платя на някой ) *
И така ... поне в Бъгария това е народо психология ... но все пак получаваме това за което плащаме :)
 
За момента, където и да съм работи (отдавна) и от както се занимавам с интернет, все съм държал от към онлайн присъствие нещата да изглеждат добре, дори перфектно. Ако шефа или някой велик мениджър реши, че това не е важно или е загуба на средства и пари, веднага ще ми светне лампичката, че тия няма да ги бъде. Не е нужно да си единствения или най-големия в нишата си, това е въпрос на визия, престиж и най-вече професионализъм. Не може да очаква от клиентите ти да гледат на теб сериозно, ако самия ти не го раздаваш така. ;)

А пък най-грозното е някой да ти обясни това, което ти е обяснил на теб и после да се качи в колата си за над 50 000 лева. Тук не е нужно да си завършил ядрена физика, за да се чатнеш, че този не е никакъв бизнесмен, а просто човечец, който е имал късмета да направи нещо и да го е подкарал и сега да върви на самотек. Не харесвам хора с никаква визия за бъдещето. Но пък от друга гледна точка, точно те отварят широко вратите за другите. Не е нужно, както се вика, да се мъчиш да влезеш на пазара - просто той е там и те чака. Един по-добър сайт, представяне в интернет и другите канали, и вече 50% от пазара са твои. Това е в случай, че има един играч, който е бил единствен. ;)
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Що се тревожите? Така има шанс за нови и по-предприемчиви бизнесмени да ги изместят. Ако всички стари собственици се развиваха постоянно и качествено, как ще навлязат нови компании, как ще имат шанс младите?

От друга страна, много от собствениците на фирми, хотели и прочие, които коментирате са гърмяни зайци. Те не разчаитат на сайта да им носи работа. Те разчитат на друго - контакти, стари клиенти. И не искат повече. Не искат защото са се уморили: от "точни служители", от клиентите, от държавата, от партньорите и доставчиците.

Относно хотелите - масово от тях разчитат на портали да им водят резервации, не да влизат в собствените им сайтове.

Както и да е - основното е, че така се дава шанс на други, които използват новите методи да привличат и крадат клиенти. Или пък да им се предложи добра оферта за направа на сайт и представяне в Интернет.
 
От: Re: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

За момента, където и да съм работи (отдавна) и от както се занимавам с интернет, все съм държал от към онлайн присъствие нещата да изглеждат добре, дори перфектно. Ако шефа или някой велик мениджър реши, че това не е важно или е загуба на средства и пари, веднага ще ми светне лампичката, че тия няма да ги бъде. Не е нужно да си единствения или най-големия в нишата си, това е въпрос на визия, престиж и най-вече професионализъм. Не може да очаква от клиентите ти да гледат на теб сериозно, ако самия ти не го раздаваш така. ;)

А пък най-грозното е някой да ти обясни това, което ти е обяснил на теб и после да се качи в колата си за над 50 000 лева. Тук не е нужно да си завършил ядрена физика, за да се чатнеш, че този не е никакъв бизнесмен, а просто човечец, който е имал късмета да направи нещо и да го е подкарал и сега да върви на самотек. Не харесвам хора с никаква визия за бъдещето. Но пък от друга гледна точка, точно те отварят широко вратите за другите. Не е нужно, както се вика, да се мъчиш да влезеш на пазара - просто той е там и те чака. Един по-добър сайт, представяне в интернет и другите канали, и вече 50% от пазара са твои. Това е в случай, че има един играч, който е бил единствен. ;)

Няма да повярваш ... с 1вият абзац направо ни приби ... просто го прочетох на колегата и все едно знаеш коя е фирмата и си работил при нас / с нас :Д


* не мога да ти дам репутация за съжаление ...
 
Re: От: Re: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Няма да повярваш ... с 1вият абзац направо ни приби ... просто го прочетох на колегата и все едно знаеш коя е фирмата и си работил при нас / с нас :Д


* не мога да ти дам репутация за съжаление ...

То бате, едно 80% от фирмите са така, особено тези, в който царува баш тате ти Ганьо. Но както спомена ops5, това отваря пазар за другите. ;)
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Има шефове, които наистина се мислят за отракани и не обичат съвети от разни дизайнери и програмисти. Имах случай, когато след чудесен проект и перфектно изпълнение на сайт за хотел шефа ми се обиди, защото така и не му качвах снимките, които правеше гордо с телефона си. Малко се губеха фокуса, цветовете и композицията, ама на - вдигна си гълъбите и даде на "едни момчета" които веднага качиха всички снимки :) Е, малко са объркали CSS-а и снимките "танцуват" лудо при преоразмеряване, но голям праз :)
 
Наскоро имах случка. Един колега ми показа сайт правен на флаш, от може би времето на птеродактилите, изнесен в ляво. Хем флаш, хем в ляво. Сещате се, от дизайните, които ви карат да цъкате из сайта, за да видите шедьоври. :) Сайтът сам по себе си е една антика, но някак ти топли сърцето като го гледаш. Навяваш спомени на оня звук на канекваща се дайл ъп връзка. :) Пак беше на хотел. Но човека е осъзнал, че малко (абе бая много даже) изостава от конкурентите и е решил да направи нещо по въпроса, за което ЕВАЛАТА. Кофти, че е един от единичните случаи. Другите мишки още си циклят с грозотиите от едно време или тези, които са сглабяни от някой третокласник на Дримуивър. ;)
 
От: Re: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Да се замислим и за другата страна на медала. Хора, на които едни пари идват от едно място, правят няколко кръга и заминават на друго, симулирайки бизнес, за какво им е работещ и привлекателен сайт? За тях това е излишен разход, набутване и глупост. Така или иначе всичко е фалшиво, защо и сайта да не е :)
 
Re: От: Re: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Да се замислим и за другата страна на медала. Хора, на които едни пари идват от едно място, правят няколко кръга и заминават на друго, симулирайки бизнес, за какво им е работещ и привлекателен сайт? За тях това е излишен разход, набутване и глупост. Така или иначе всичко е фалшиво, защо и сайта да не е :)

Еми живи и здрави, то за това са в дъното на нишата си. :) Ако ги устройва, няма лошо. ;)
 
От: Re: От: Re: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Еми живи и здрави, то за това са в дъното на нишата си. :) Ако ги устройва, няма лошо. ;)

Банко, той не прави реален бизнес - просто пере пари.

Влизал ли си в ресторант на хотел с цена за кюфте 70,00лв бройката? След здраво стресиране и въпрос как съществуват, като няма нито един клиент, разбрах, че не искат клиенти, оказа се, че и персонал няма, само един псевдосервитьор. От него разбрах, че шефа не иска клиенти, ако някой случайно поръча от "златните кюфтета" е зор да се приготвят, щото кухнята е полупразна.

Нека да мислим истинските бизнеси :).
 
Re: От: Re: От: Re: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Банко, той не прави реален бизнес - просто пере пари.

Влизал ли си в ресторант на хотел с цена за кюфте 70,00лв бройката? След здраво стресиране и въпрос как съществуват, като няма нито един клиент, разбрах, че не искат клиенти, оказа се, че и персонал няма, само един псевдосервитьор. От него разбрах, че шефа не иска клиенти, ако някой случайно поръча от "златните кюфтета" е зор да се приготвят, щото кухнята е полупразна.

Нека да мислим истинските бизнеси :).

Кви пари толкова перат? :) В смисъл, нали идеята на прането на пари е да симулираш, че си нормален бизнес, който функционира уж успешно на пазара си. Или от доста време насам не е задължително да показваш на органите, че си читав, нищо, че правиш обороти като №1 или №2 в нишата. Не се ли подлежи на някакви проверки подобна практика? В смисъл, когато си №1 или 2 в бранша, реално хората разпознават бранда ти. И един момент някакви незнайни люде със същия оборот. Странно.

И това за тези бизнес, ОК, а какво правят другите, които не перат и не смятат, че един уеб сайт е актив на фирмата? Изключваме идеята, че нямат финанси. Но как да нямаш финанси за сайт при положение, че телефона ти и около хилядарка. И това е голям казус. Всеки си преценява де. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Кви пари толкова перат? :) В смисъл, нали идеята на прането на пари е да симулираш, че си нормален бизнес, който функционира уж успешно на пазара си. Или от доста време насам не е задължително да показваш на органите, че си читав, нищо, че правиш обороти като №1 или №2 в нишата. Не се ли подлежи на някакви проверки подобна практика? В смисъл, когато си №1 или 2 в бранша, реално хората разпознават бранда ти. И един момент някакви незнайни люде със същия оборот. Странно.

И това за тези бизнес, ОК, а какво правят другите, които не перат и не смятат, че един уеб сайт е актив на фирмата? Изключваме идеята, че нямат финанси. Но как да нямаш финанси за сайт при положение, че телефона ти и около хилядарка. И това е голям казус. Всеки си преценява де. :)


Телефон, кола, таблет, лаптоп всички е лизинг.

На някой собственик на семеен хотел с 15-до 30 стаи съществуването на сайт е последната му грижа. Камо ли пък да му скочи някой с оферта за 5-10 хиляди. Не му дреме дали ще е в нета след каот му е пълна хралупката и без това. За повечето хора това е излишен разход и лукс.

Например в моя роден град има 2 пицарии добри. Едната е много оборотна. Собственика ми е приятел от 96-97 година от казармата. Трябваха му 3 месеца да реши дали да пуска оферти в групови сайтове... При поръчка на визитки отнемаше около седмица да реши колко му трябват. А като чу за сайт за 1000 лв щеше да припадне.

Има и друго, подобни семейни бизнеси обикновено изхранват 10-15 човека + всиките им сметки. Дори и някой от тях да иска не може да си позовли скъпо интернет присъствие. Всичко това ти го казвам на базата на личен опит
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Навремето преди 15 години никой не сакаше от местните бизнесмени да си пуска сайт.Едно момче с хъс и амбицията да направи нещо с новооснована фирма ме помоли да му направя сайт, но няма пари да плати.Ок съгласих се защото ме сърбяха ръцете да направя нещо дори и за без пари на дримуеара.Защо искаш сайт, толкова големи бизнесмена нямат изобщо дори сайт, а ти се изхвърляш.Бизнеса който искам да го почна не е само за нашия край а за цяла България и Европа.Постепенно му тръгна бизнеса и ми плати за изработката си.Сега гледам, как оня html сайт се промени.Нае дизайнерска фирма на професионално ниво да му подържа и прави сайта.Вече не работя за България, а само за чужбина!Сподели има един лаф - по дрехите посрещат , по акъла изпращат.Така и с сайта.Клиента директно го грабва.Затова сайтовете за хотели трябва да са примамвливо направени , да те накарат да си направиш резервация
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли

Телефон, кола, таблет, лаптоп всички е лизинг.

На някой собственик на семеен хотел с 15-до 30 стаи съществуването на сайт е последната му грижа. Камо ли пък да му скочи някой с оферта за 5-10 хиляди. Не му дреме дали ще е в нета след каот му е пълна хралупката и без това. За повечето хора това е излишен разход и лукс.

Нека са на изплащане, а какво пречи и актив на фирмата да е на изплащане, все пак риска тук е много по-нисък, защото говорим за нещо, което реално ще докара обратно парите. Не ми се вярва нещо от гореспоменатите да избие инвестицията по-бързо. :)

5-10 хиляди за малък сайт, какъвто може би ще иска са лудост. Тези хотели със сайт за такива пари са малко над това - големи, с казина, и хотелска система, вързана към тях с всичките и букинг глупости, че ще остане и малък бюджет за реклама. :)

И да му е пълна и да не празна, тук вече идва въпроса за имидж и професионален бизнес, разчитащ на добри отзиви от страна на хората. Все пак всеки, който препоръчва нещо пита за име и точка (поне при мен е вече така), освен ако няма налични материали под ръка или не му представлява проблем да прати. Другото е името и браузване. :)

Сайтът не е лукс, сайтът е необходимост. Това вече са правилата на игата в почти всяка ниша. Да не кажа всяка. :)
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Много малко от българските бизнесмени гледат бъдещите ползи. За тях това са 1000 лв хвърлени на вятъра без никакъв резултат от днес за утре. Да не говорим и човек за постоянна поддръжка и обновявания още една заплата е абсурд според техните разбирания. При средния тип хотели нещата са мислят от празник до празник или от сезон за сезон.
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Типичният бг бизнесмен мисли само как да изкара кинти за нова кола и ку*ви , ама за други разходи като заплати, уебсайт, модернизация за оборудването и т.н. почва да го боли корема здраво и цепи стотинката на две.
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Банко, ни е с Крумов не спорим с теб. Просто ти казваме, че има такива хора. Ние споделяме твоето мниение (мисля и Крумов :) ), а и ме познаваш. И аз пак подчертавам - това е предимство за новите и млади предприемачи да пробият.

Давам ти пример за мисленето на едно по-друго поколение - познат ще наема магазин, но в кофти състояние и си прави сметката че трябват 3-4000лв за реновиране и да стане "муцка", че сега е кошара. Но е на хубаво място и с хубава квадратура. Но иска тоя разход да се подели между него и собственика с някаква отстъпка в началото от наема. Ползите за собственика са ясни - ще има наемател, магазина му ще светне за сметка на малката отстъпка в наема. Е да, ама не - нека да започне и ако се задържи 2-3 месеца (т.е. не фалира) нека тогава да помислят за ремонт. Следват обяснения, че не наема магазина за 2-3 месеца да пробва и че с тая кошара няма шанс да привлече клиенти, ама не.

Ей ти го едно старо яко мислене. Да пробваме 2-3 месеца, па да видим. Е как искаш да даде пари за нещо, което в бъдеще ще му носи ползи?

Темата е интересна - за съжаление днес получих жесток шамар от една пишман фирма, дето се чудих как няма сайт, после открих такъв и щях да се гръмна и се чудих как поръчах от тях, и сега се чудя как се опитаха да ме измамят и как щяха да успеят, ако не се бях усетил и т.нат и т.нат. Та за какво им е на тях сайт, те просто си мамят клиентите, които набарат случайно. Колко ли още такива има?!?!
 
Re: От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Банко, ни е с Крумов не спорим с теб. Просто ти казваме, че има такива хора. Ние споделяме твоето мниение (мисля и Крумов :) ), а и ме познаваш. И аз пак подчертавам - това е предимство за новите и млади предприемачи да пробият.

Aaa, спор реално няма. :) Знам какво си мислят хората, които се занимават с интернет. ;) Поне така мисля, че ги знам. :)

Давам ти пример за мисленето на едно по-друго поколение - познат ще наема магазин, но в кофти състояние и си прави сметката че трябват 3-4000лв за реновиране и да стане "муцка", че сега е кошара. Но е на хубаво място и с хубава квадратура. Но иска тоя разход да се подели между него и собственика с някаква отстъпка в началото от наема. Ползите за собственика са ясни - ще има наемател, магазина му ще светне за сметка на малката отстъпка в наема. Е да, ама не - нека да започне и ако се задържи 2-3 месеца (т.е. не фалира) нека тогава да помислят за ремонт. Следват обяснения, че не наема магазина за 2-3 месеца да пробва и че с тая кошара няма шанс да привлече клиенти, ама не.

Ей ти го едно старо яко мислене. Да пробваме 2-3 месеца, па да видим. Е как искаш да даде пари за нещо, което в бъдеще ще му носи ползи?

Ее, това е ясно. Да не мислиш, че и аз не съм го засичал това с наемателя и наемодателя. :) И то в най-грозната му форма.

Темата е интересна - за съжаление днес получих жесток шамар от една пишман фирма, дето се чудих как няма сайт, после открих такъв и щях да се гръмна и се чудих как поръчах от тях, и сега се чудя как се опитаха да ме измамят и как щяха да успеят, ако не се бях усетил и т.нат и т.нат. Та за какво им е на тях сайт, те просто си мамят клиентите, които набарат случайно. Колко ли още такива има?!?!

Еее, това е ясно. Още една причина да имаш нещо за теб в мрежата и най-добре това да е сайт. :)

Примерът, който мога да дам аз бе за на братовчед ми фирмата, казах му и му направих сайт. Не може да имаш 20 работника и да си популярен на местно ниво и хората да напишат нещо за теб и да те няма никъде в мрежата - само една фейсбук страница правена от 7-мокласник. :)
 

Горе