Бойко удължил живота на българите

От: Бойко удължил живота на българите

A така това е просто един фактор, ако се приеме за покзателн, то колкото по клониш към 1во място по свобода т.е. колкото повече подобряваш мястото си толкова повече тази цена рефлектира в увеличение на БВП на човек, така е уж на теория но като се съпоставят нещата има невроятни размени,а идеята е икономиката да има постояни принципи както като се увеличи търсенето да се увеличи цената и обратно, - просто казвам че това е ирелевантно като важен фактор, просто един от по малките фактори има редица по-големи от тези. Айде стига от мен по тема, че има работа се прави :D

П.С. Ето и методите за манипулиране от медиите:
http://nepoznato.energetika-bg.com/2011/06/deset-metoda-na-matritsata-da-vi-iztrie-mozaka/
В БГ се прилагат с пълна сила, то както и на запад, е има още път вървим докато станем като най-полицейската държава УСА, тогава кви теми ще пускаме чак ме е страх :D :D :D
 
От: Бойко удължил живота на българите

Откакто се появи Бойко с неговите бисери, голям смях пада, а смехът, както знаете, е дълголетие.
 
От: Бойко удължил живота на българите

531413_361478890576570_163992890325172_983129_790808128_n.jpg

Тежко му е
 
От: Бойко удължил живота на българите

Блеки след като това ти е любимата държава би трябвало да си чел тези неща и да не ги даваш за пример

От обявяването на независимост през 1965 политиката на Сингапур е доминирана от ПАП. Една от причините, поради които Сингапур е определян като еднопартийна държава, а ПАП е обвинявана в неправомерни действия срещу опозицията. Един от факторите, благоприятстващи доминантната позиция на ПАП е строгата форма на парламентарни избори, при която само кандидатът с най-висок брой гласове попада в парламента, а всички останали гласове отпадат(тази система на избори е известна като - "the winner takes all" - победителят взема всичко). Също така критиците твърдят, че съдебната система също е подчинена на партията, и че тя заема страната на управляващите, дори когато опозицията очевидно има право. Не на последно място са и големите ограничения в обществения и личен живот. Като пример за това е лиценза, който се изисква, когато повече от три човека публично дискутират въпроси засягащи политиката, религията или вътрешните работи на държавата. Това са част от причините, поради които управлението в Сингапур е определяно като по-скоро авторитарно отколкото демократично, от гледна точка на западните разбирания.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Нещо сега да не искаш спориш с мен!? Щото ако е така не ме вълнува, мога да изкарам супронайсет хиляди неща и за УК и за всяка държава, добри и лошо - ти нали си за икономиката и бизнеса и това е най-вишата цел - е приятелю там това е реалност - иначе нямаше световния бизнес да има по един офис там и така ненадейно да стане топ 5 на международните фин. центорве и редица конгломерати да листват там компанийте си
 
От: Бойко удължил живота на българите

Блеки не мисля де споря нито с теб нито с радиото ми - щото ефекта е един и същи.

Просто исках да ти отворя очите защо Сингапур заемат това място в тази класация и да го приемеш по скоро като изкючение от колкото като правило.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Изключение от кое? Че свободата на словото е жизнонено важния фактор за ръст ?

Tи не четеш ли че такова понятие като фрее медия няма винаги някоя медия обслужва нечии интерси или и това не е вярно.

Дори и да приемам факта за важност УСА нямаше да е на 40 и кусур място в класацията а сигурно в топ 5, това ми е мнението - че не е релевантнои трябва се сравянват съотвестващи неща значи ние сме много зле, ама като гледаме топ икономиките излиза че освен имат десетки пъти нашите икономики не заемат челнитие редици по свобода че дори и са на половоита от нас :) ако бе така ние да имаме 200 милярда БВП не 80, ако съпоствавим и приемеме че всичко е при равни др условия
 
От: Бойко удължил живота на българите

Любимата ми страна Сингапур е на майна си райна, под нас

В любимата ти страна ако те хванат с една торбичка трева наказанието е обезглавяване. Изобщо няма да коментирам други аспекти от живота там, един пример е достатъчен.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Свободата на словото може да не е жизнено важно но определено е достатъчно показателно за тенденциите в дадено общество - тоест едва ли някоя фирма която е мислила да инвестира в БГ и е видяла че сме пропаднали с 10-20 места ще се откаже точно от това.
Освен това ако нещата опираха само до свободата на словото това правителство с мед щяхме да го мажеме - Проблема е че нещата са комплексни - има и други класации за бизнес обстановката и други подобни неща където също потъваме - безработицата от оня ден нов рекорд - чуждите инвестиции тотален срив - и не ми пей пак за всемирната криза защото има доста от бившите соц страни в които тези неща не са така.
С други думи по време на възход и да си некадърен е важно поне да не пречиш по време на криза обаче освен да не пречиш се изисква да взимаш адекватни политически и икономически решения - ама като си некадърен това няма как да стане.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Че кой те кара се разхождаш с торби марихуана там бе?! Като си наясно със законите твой си е риска, тук не говорим колко са справедливи законите, а за съвсем друго
 
От: Бойко удължил живота на българите

С други думи по време на възход и да си некадърен е важно поне да не пречиш по време на криза обаче освен да не пречиш се изисква да взимаш адекватни политически и икономически решения - ама като си некадърен това няма как да стане.

Браво бе съгласи се, като ти казвам че предишните се бяха сменили с герб, по времето на бума все тази коя щеше да е там. За какво сменяш тема, неоспоравам тези статистики, просто ми стана смешно тест като изкара тази статистика като за най-миродавна.

Сългсен съм с теб - най-важните фактори - са труд, земя, капитал и предприемачество - сега всеки мисли кво си имаме тук и закакво в страни дето нямат земи като нашите са в пути по напред
 
От: Бойко удължил живота на българите

Не на всички удължи живота
523023_224432797669682_100003088895538_392571_429449190_n.jpg
 
От: Бойко удължил живота на българите

Съгласен съм. Прави магистралите, за да мога да стигам по-бързо до морето и да си почивам повече. Това го признавам, други неща не.
 
От: Бойко удължил живота на българите

Това го видях току-що. :mrgreen:

554729_446066878756591_250346521661962_101464213_593880427_n.jpg
 

Горе