Браузърните игри: мъртви ли са?

ventus

New Member
Байтфайт, булфлийт, хановете, гладиатор, икариам, бгмафия и т.н. Това са най-известните браузърни игри на българина(поне според моите наблюдения). В тези дни всеки има висока/средна класа компютър и обича игрите, предпочита да играе WoW, DotA, LoL, MineCraft и т.н. Имаме богат избор и възможности за страхотни графики. Според вас браузърните игри вече мъртви ли са, има ли смисъл в създаването на такива игри и прочиите?
Щом все още виждам тийнове(и не само), които търсят реферали за bitefight, . . . има надежда за тази група игри.
 
От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Никога не съм си пправил акаунт в гореизброените игри.Като ми се цъка някоя игричка си пускам wc3:)
 
От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Байтфайт, булфлийт, хановете, гладиатор, икариам, бгмафия и т.н. Това са най-известните браузърни игри на българина(поне според моите наблюдения). В тези дни всеки има висока/средна класа компютър и обича игрите, предпочита да играе WoW, DotA, LoL, MineCraft и т.н. Имаме богат избор и възможности за страхотни графики. Според вас браузърните игри вече мъртви ли са, има ли смисъл в създаването на такива игри и прочиите?
Щом все още виждам тийнове(и не само), които търсят реферали за bitefight, . . . има надежда за тази група игри.

Не мисля, че са мъртви. Преди няколко дена бях в един приятел и той я играе тази игра (когато няма какво да прави). Между 3-5 часа има по 200+ онлайн човека. Доста от хората пращат СМС-и (и не само) за кредити и глупости. Така че не мисля, че тези игри умират. Вярно е че тези на тези игри ще им дойде времето, но едва ли ще днес или утре.
 
От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Според мен излишен въпрос,

Браузърните игри не са мъртви, я виж какво става във фейсбук, това не са ли браузърни игри? Отделно погледни на какво кликат хората в адсенсе и ще ти стане ясно
 
От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Никога няма да умрат.
За всеки влак си има пътници.

Сега примерно може да ти се струва, че са "умряли", но преди време като си бил по-малък си ги играл(НЕ давам конкретен примерн с автора на темата).

Аз лично съм играл адски много бгмафия, дори до ден днешен съм глобален модератор във форума им :)
Също така съм играл и "Bite Fight", както и Imperia Online и още куп такива български игри, като Nemexia и т.н..(Много са)..
 
От: От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Семеон го каза много правилно . И между другото MineCraft не е от игрите с добри графики хаха
 
От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Ахам. Мерси за мненията. Пуснах темата с проучвателна цел.От вашите мнения мога да си направя извода, че и каквато браузър игра(без значение дали е текст с картинки, 2д или 3д) да се направи, винаги ще има играчи и ще може да се изкара някой лев. А щом става въпрос за FB - да, там има доста $, но без dev acc на никъде, а за такъв акаунт ми искат данните на дебитната карта :X. Примерно Top Gun - една супер проста игра, без екшън, нужда от стратегическо мислене и подобни важни елементи, а пък толкова играчи. Със същия енджийн са направили и 2-3 такива игри, само че с различни изображения. Дано скоро Г+ пусни API за игри.
@Симеоне, за какви български игри говориш? За мен българска игра е игра, създадена от българи, а не просто преведени!
 
От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Погледнете финансовите отчети на компаниите, които стоят зад тези игри и ще си направите изводите сами. Сравнете ги примерно с приходите на Нетинфо :)
 
От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Парадоксалното е че подобни игри все повече се играят от възрастовата група над 30, дори над 40 и 50... Може би фактор за това са: по-лесна навигация/ориентир/сложност; липсата на сложни инсталации/кракове/тн; липсата на нужда от "гейм" машина; социална среда/"полезно" губене на време (както и да звучи)/чещане на мозъка...и кой знае още колко, но е факт че се играят предимно от тази група (редовната игра)
Ако е така (а аз го твърдя със сигурност), тогава собствениците на такива сайтове могат да си таргетират рекламките и другите калабалъци :)
 
От: Браузърните игри: мъртви ли са?

Мъртви друг път, пълно е с народ в тия игри и плащат за ВИП и какво ли не. Много са удобни, защото могат да се играят навсякъде и от всеки компютър, без инсталация и е необходимо само да има интернет. Много хора ги играят докато са на работа, така че няма скоро да умрат.
 

Горе