Бум за покупки на интернет сайтове

От: Бум за покупки на интернет сайтове

По официални данни сделката за “Аз медиа” е на стойност 350 хиляди лева. Приходите на компанията майка за 2010 г. са 142 000 лв., а печалбата - 2000 лв.
imoti.net е на второ място по посещаемост сред българските портали за имотни обяви. За 2010 г. приходите му възлизат на 325 хиляди лева, а печалбата - на 3 хиляди лева.
баси майката :D или имат грешка, или аз да захвърлят тоя бизнес и да станат овчари, 800 лв на месец! :D
 
От: Бум за покупки на интернет сайтове

Учудвам се, че дори са декларирали печалба - това означава да плащат корпоративен данък. Спокойно може да си взимат по 5к на месец заплата, а накрая са записали 3к печалба, да не излиза съвсем съмнително.
 
От: Бум за покупки на интернет сайтове

като гледам и тука във форума много хора търсят да купят сайтове. На какво се дължи ? Мързел да започват от начало или нещо друго ? Интересно ми е.
 
От: Бум за покупки на интернет сайтове

Няма в какво да си вложат парите - на депозит в банка си е вече чиста загуба. По-добре да инвестират в нещо.
 
От: Бум за покупки на интернет сайтове

И аз мисля да инвестирам в сайтове, но ще видим какво ще стане
 
От: Бум за покупки на интернет сайтове

Още по-интересно е, че другият форум/webmasterbg се продава ...
 
Последно редактирано:
От: От: Бум за покупки на интернет сайтове

Още по-интересно е, че другият форум се продава ...
Мда, от вчера и аз я следя темата: http://www.webmasterbg.org/showthread.php?p=116943

Иhttp://www.webmasterbg.org/showthread.php?p=116943нтересно ми е, а и явно интереса е голям. Цената явно ще е от 5-10К в зависимост кой колко ще даде, и дали интереса ще се покачи.
 
От: Бум за покупки на интернет сайтове

Тоя форум никога не съм го ползвал. Ама bhw също си смени собственика и през няколко часа е долу. Явно времето е такова, че всички купуват и продават.
 
От: Бум за покупки на интернет сайтове

може да си взимат по 5к на месец заплата, а накрая са записали 3к печалба, да не излиза съвсем съмнително.

Съмнява ме :)

Ако ти си собственик ти е по-изгодно да декларираш печалба и да платиш 10% данък печалба отколкото да си пишеш 5К заплата и да плащаш 35+% осигуровки и данъци.
Отделно тях ги плащаш всеки месец, а данък печалба чак март месец следващата година....
 
От: Бум за покупки на интернет сайтове

Наистина има бум на закупуване на сайтове. Много хора от офлайн бизнеса искат да преминат към онлайн бизнес и инвестират големи суми :)
 
От: От: Бум за покупки на интернет сайтове

Съмнява ме :)

Ако ти си собственик ти е по-изгодно да декларираш печалба и да платиш 10% данък печалба отколкото да си пишеш 5К заплата и да плащаш 35+% осигуровки и данъци.

E нали имаш таван на осигуровките - от 2к нагоре нe плащаш :)
 

Горе