Бъдещето в интернет бизнеса

От: Бъдещето в интернет бизнеса

Много ми е интересно как, аз преди две години някъде правих на един тук магазин, отивам и купил си таблет да си качва с него за по-лесно продуктите. Казвам ти човек аз се измъчих, направи не знам как ги ползвате тези неща, такова нещо бих ползвал само, ако няма настолен наблизо.
Аз пък смело съм готов да изкарам настолните компютри и лаптопите, тези устройтва каквито са в момента, изцяло. Според мен, те до 10-на години няма да се използват. Или ще се ползват от 5-6% най-много от потребителите, главно от ИТ специалисти.
Криптовалутите ще навлязат, както електронните магазини са в момента, ще станат основна част от икономиката, като цяло.
Обаче ми се иска нещо такова:
https://www.youtube.com/watch?v=6Cf7IL_eZ38
https://www.youtube.com/watch?annot...&feature=iv&src_vid=6Cf7IL_eZ38&v=jZkHpNnXLB0
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Много ми е интересно как, аз преди две години някъде правих на един тук магазин, отивам и купил си таблет да си качва с него за по-лесно продуктите. Казвам ти човек аз се измъчих, направи не знам как ги ползвате тези неща, такова нещо бих ползвал само, ако няма настолен наблизо.

Купил си си таблет от като клиповете ли?
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Истината за устройствата е че бъдещето е в холограмите, стъклото, оптичните връзки, 4G-то и т.н. Ако тези технологии навлязат не знам дали все още ще се използва уеб протокола, дали вече всичко ще е приложения .... Но не мисля че тук има производители на устройства, а по скоро предприемачи, които отгатват следващият бум в нета, ако приемем че ще продължи да съществува под тази си форма в следващите десетилетия.
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Не , човека беше с такъв, аз си имам принцип, правя всичко на голяма клавиатура, с голям плъх, и монитор :)
Аама то какво да ти кажа той и на настолния нищо не можеше да прави, поне уредих един пич на работа до него да му поддържа сайта :)
Купил си си таблет от като клиповете ли?
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Тъкмо мислех да пусна тема със същата тематика, когато забелязах тази. Първо едно голямо браво! :)

Второ аз съм на същото мнение за мобилните услуги. Само, че начина по който могат да се вадят пари от това е да взимаш не от крайния потребител, а от някоя фирма която ще иска да привлече такива (крайни потребители) :)
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Абе може и да имаш право, ама аз пък от такова чуда не бих седнал да се чопля в нета. :)
Ретро генерация кво да се прави :(

Не си само ти така и аз съм същият. Някак си не ме кефи да натискам по 2-3 букжи нажеднъж да зуумвам постоянно и такива неща само да се бавя.
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Ето ви малко инфо от статистиката на моя онлаин магазин, който не може да се похвали с някакъв изключителен трафик, но пък си работи :)
Screen Shot 2014-06-12 at 8.30.55 PM.png
Screen Shot 2014-06-12 at 8.31.04 PM.png

В общи линии, мобилния трафик идва предимно от Apple устройства.
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Ето ви малко инфо от статистиката на моя онлаин магазин, който не може да се похвали с някакъв изключителен трафик, но пък си работи :)
Виж файлът 10139
Виж файлът 10140

В общи линии, мобилния трафик идва предимно от Apple устройства.
Не виждам iOS в списъка. Това там очевидно е десктоп Мак OSX.
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Не го разпознава. Всичко на Apple разпознава като Safari или OS X. Единствено live chat ми показва, че е мобилно устройство, но не разпознава дали е от iPad или iPhone
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Днес видях едни много интересни джужавки, тип ключодържател които може да поставиш на ключове, вътре в документи и т.н. и евентуално ако си запилееш нещата или не помниш къде са можеш да ги откриеш чрез приложение в телефона. Според мен подобни продукти имат бъдеще, в натоварено ежедневие ще ти спестява време да помниш кое къде е и да търсиш в последствие. :)

Други подобни иновативни продукти някои срещал ли е ? Тези от power balance преди години избиха рибата с техния продукт но там е по скоро плацебо ефект.
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Да работиш през телефон и таблет си и чист мазохизъм, но пък потребителите ги използват за сърфиране из сайтовете ако не повече то поне толкова, колкото използват и настолния компютър. Относно бъдещето на бизнеса в интернет смятам, че в online магазините ще има хляб още доста години защото развитието и популярноста на този тип търговия все още не са достигнали своя пик, работата е те да са лесни за ползване през телефон или таблет, защото хората сърфират в движение - на спирката, в метрото, в обедната почивка, през работно време, на плажа, на планина и т.н. Друг е въпроса с трафика който има магазина. Мисля, че това въжи и за сайтове, които не са магазини.....за в бъдеще е важно да са лесни за използване през мобилни устройства.
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Приложения за Windows 8 /phone и там която мултиплатформена версия пуснат от микромеките
 
От: Бъдещето в интернет бизнеса

Значи да се учим да кодим и да ставаме девелопери? Щом бъдещето е в апликациите няма да е лошо да можем да ги пишем.
 

Горе