Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Welder

Active Member
Българският потребител търпи най-големи материални лишения от всички граждани в страните от ЕС, сочи проучване на ЕК "Индекс на потребителските пазари".
Проучването е публикувано през март и бе представена от Асоциация "Активни потребители", съобщи БТА. Според данните 55.5 на сто от населението у нас е с мизерни материални възможности.
В дъното на класацията са още Румъния (49 на сто) и Унгария (41 на сто). Най-добри материални възможности имат потребителите в Люксембург, където процентът на материални лишения е 4 на сто, в Швеция и Холандия - с по 5 на сто.
Средната стойност за ЕС на процента на материални лишения е 17.

Нивото на материални лишения се измерва като процент от жителите, които не могат да си позволят да отделят пари за най-малко три от деветте неща - неочаквани разходи, едноседмична годишна почивка далече от дома, погасяване на ипотека или битови сметки, храна с месо, пиле или риба всеки втори ден, поддържане на дома достатъчно топъл, перална машина, цветен телевизор, телефон или личен автомобил.

Според проучването българите са сред най-недоверчивите в ЕС по отношение на безопасността на храните. 46 на сто от анкетираните са заявили, че значителна част от хранителните продукти, които се продават на пазара, не са безопасни.
Само румънците вярват, че ядат по-лоша храна от нас (50 на сто недоверие). Едва осем на сто от хората в Люксембург, 9 на сто - в Холандия и Великобритания, и 11 на сто в Австрия се съмняват в безопасността на хранителните стоки, които се продават в търговската мрежа.

Българите са на предпоследно място, преди румънците, по пазаруване по интернет - само 5 на сто през 2010 г. са купували стоки за лична употреба чрез мрежата, показва още проучването. В Дания 68 на сто са пазарували по интернет, по 67 на сто във Великобритания и Холандия, 59 на сто в Германия и Финландия и 40 на сто средно за гражданите на ЕС.

България е на последно място в ЕС според индекса "условия за потребителите" - с 42 на сто. Индексът се формира от фактори като доверие в изпълнителната власт, дейност на потребителските организации, процент на жалбите и удовлетвореност от разрешаването им, получени обезщетения и ниво на безопасност на стоките.
Най-висок е индексът във Великобритания - 74 на сто и в Ирландия - 72 на сто. Общо за Европа стойността му е 61 на сто.
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Българинът водел най-мизерен живот в Европа
Тази година в Европа, догодина в целият свят. Имаме политическа воля да го направим. :D

Българите са на предпоследно място, преди румънците, по пазаруване по интернет - само 5 на сто през 2010 г. са купували стоки за лична употреба чрез мрежата, показва още проучването. В Дания 68 на сто са пазарували по интернет, по 67 на сто във Великобритания и Холандия, 59 на сто в Германия и Финландия и 40 на сто средно за гражданите на ЕС.

Това постижение го дължим на специалната медийна подкрепа на българските телевизии, тоалетни хартии... пардон...вестници и безстрашни хора катерещи се по покривите. Специални благодарности на Бунак ТВ, Нова телевизия, 24 часа и други знайни и незнайни войни загинали в борбата с лошия интернет. :)
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

За ЕС е така, но за заглавието има уточнения. По-мизерен стандарт от България в Европа имат Косово, Молдова, Босна, Македония, Украйна и вероятно Албания (за Албания не съм сигурен, тъй като данните за нея са отпреди 2 години).
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

За пазаруването онлайн в България, голяма роля според мен играе и факта че има 2,5 милиона пенсионери, което си е поне 35% от населението и те надали в близките години ще започнат да си пазаруват по интернет. Което не обеснява 5% активни потребители, но все пак си е доста голямо перо.
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Като знам каква хигиена имат хората над 50 години - къпят се един път седмично...и като се замисля,че това са около 3,5 милиона българи - ако не и повече...
нормално е. Затова казвам, че пенсионерите и хората над 50 дърпат държавата надолу. Без навици, без възможност да се приспособят към новото време. При тях още се наблюдава синдром на изостаналост в годините...всичко свързват с комунизъм. Докато не се свършат, България няма да дръпне и крачка нагоре.
 
От: От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Тази година в Европа, догодина в целият свят. Имаме политическа воля да го направим. :D



Това постижение го дължим на специалната медийна подкрепа на българските телевизии, тоалетни хартии... пардон...вестници и безстрашни хора катерещи се по покривите. Специални благодарности на Бунак ТВ, Нова телевизия, 24 часа и други знайни и незнайни войни загинали в борбата с лошия интернет. :)

Батеее, точно това се канех да напиша и аз. :) Хахаха, имам чувството, че колкото повече си пишем тук, толкова по-правилно и еднакво започваме да мислим.

Едното не е новина - че сме едно ниво под дъното. Кофти, че тенденцията е надолу и бъдещето не е розово.

Но е новина, че медиите помагат интернет рекламата да е на такова ниво, не само кризата де. Но нека тъпия рекламудател дава големите суми за 5 сец реклама по некоя миризлива телевизия и после да се чуди защо няма продажби. Рекламните агенции да си продължават да си прибират комисионите и кервана да си върви и всички (но не ние, поне сме много нива над това, което си мислят хората) да си мислят, че рекламния ни пазар е много добре.

Моя съвет (отново) е - заебете интернет пазара тук и започвайте да се ориентирате към външния. Индийците не го правят ей така, за спорта. Но обаче раз разлика от там, освен безпаричното им население, каквто е и тук, там медиите не се изхождат върху имиджа на интернет, като им се отдаде удобен момент. Каквото имате тук го бутайте, ей така, за да се отчитата някакви данъци и дейност. Но истинския онлайн бизнес да ви е навън. Тук просто условията са токсични. :)
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Като знам каква хигиена имат хората над 50 години - къпят се един път седмично...и като се замисля,че това са около 3,5 милиона българи - ако не и повече...
нормално е. Затова казвам, че пенсионерите и хората над 50 дърпат държавата надолу. Без навици, без възможност да се приспособят към новото време. При тях още се наблюдава синдром на изостаналост в годините...всичко свързват с комунизъм. Докато не се свършат, България няма да дръпне и крачка нагоре.
За хигиената им не мога да споря.Но е факт, че първите им седем години са преминали в условия на тоталитаризъм и от тях не трябва да очакваме чудеса.
Но къде са по-младите, например студентите.При положение, че знаем какво е качеството на образование да сме чули един студент да е възроптал.
Аз поне не съм чул.Само погледнете "Студентски град", това град на студенти ли е или дискотеките на остров Ибиса.
Та мисълта ми е, че и с тези млади хора пак няма да дръпнем.
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

За хигиената им не мога да споря.Но е факт, че първите им седем години са преминали в условия на тоталитаризъм и от тях не трябва да очакваме чудеса.
Но къде са по-младите, например студентите.При положение, че знаем какво е качеството на образование да сме чули един студент да е възроптал.
Аз поне не съм чул.Само погледнете "Студентски град", това град на студенти ли е или дискотеките на остров Ибиса.
Та мисълта ми е, че и с тези млади хора пак няма да дръпнем.

При положение, че сме отгледани от комунисти какво очакваш. Мен ме е яд, че сме толкова неинициативни. Искам да направя нещо, ама една птичка пролет не прави.
 
От: От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Но е новина, че медиите помагат интернет рекламата да е на такова ниво, не само кризата де. Но нека тъпия рекламудател дава големите суми за 5 сец реклама по некоя миризлива телевизия и после да се чуди защо няма продажби. Рекламните агенции да си продължават да си прибират комисионите и кервана да си върви и всички (но не ние, поне сме много нива над това, което си мислят хората) да си мислят, че рекламния ни пазар е много добре.
Интернет, като медия е пряк конкурент на телевизията. В България, все още телевизията властва на медииния пазар. Нормално е да използват тази власт за да мачкат конкуренцията. От друга страна, потреблението на Интернет все още е доста слабо. Къде по- лесно и евтиное да натиснеш едно копче и ефирното промиване на мозъци да почне. Получва са някаква аномалия, някакво странно българско противоречие. Хем реват, че потреблението на Интернет е слабо, хем реват колко лошо нещо е интернет и как всички трябва да се пазят от него (ИнтернетЪТ).
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

При положение, че сме отгледани от комунисти какво очакваш. Мен ме е яд, че сме толкова неинициативни. Искам да направя нещо, ама една птичка пролет не прави.
Точно в това е проблема.Винаги си търсим оправдание за да не свършим нещо.Едните били комунисти,
другите били отгледани от комунисти а живота се случва сега. И ако само си хленчим нищо добро не ни чака.
Винаги ще бъдем на опашката за всичко. :(
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Истината е, че на средностатистическия българина му харесва да е последен. Хем очаква да го съжаляват и да му помагат другите, хем има причина постоянно да мрънка и да вика 'бе я дай още една ракия'.
 
От: От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Как ще сме прости, пълно е с интелигенция, гледай какво става - не могат са запрат направо! Върти-сучи :lol: :lol: :lol:
Гангстер,може ли да си такъв хейтър беее.Ами недай си боже,ако мургавия изпълнител е член на този форум и ти прочете поста к'во праиме тогава?Срам!:p
 
От: От: От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Гангстер,може ли да си такъв хейтър беее.Ами недай си боже,ако мургавия изпълнител е член на този форум и ти прочете поста к'во праиме тогава?Срам!:p

Аз си бях добър човек ама вие ме развалихте. :p
 
От: От: От: От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Аз си бях добър човек ама вие ме развалихте. :p
Както се пее в песента.....не мое се запреш, а? :)

Хахаха, прав е. Зле сме защото сме прости и никакви ценности нямаме, поне по-голямата част от обществото ни. Моя приятелка не я интересува нищо освен да е с обувки за 200 лева, колата и да е лъскава и някакви гърчави селяни (като нея, може би) да и се кефят и да припадат по дълбоките й очи. И всичките нямат по-велики цели от това да избиват комплекси, я създадени от себе си, я придобити с годините. Не сме грам за съжалени. Важното е (и е тенденция), че на който му щрака горе в главата е ОК, другите сами са си го избрали. И сме по принцип зле, защото гореспоменатия пример е в пъти повече и накланя статистиката в посоката, в която са ни представили. А защо сме нещастни - това и в следствие от горното. Как да не са нещастни хората, като заплатата му е 600-800 лв., а бутилката му макрово уиски в БИАТ - 150 лв.

Мизерията си е изцяло и строго индивидулна инициатива. :) Както казваше едни мой много мъдър работодател преди време: "човек за да е в дадена ситуация, едно 90% от вината си е изцяло негова"

Продължавам с примерите. Преди има няма 2-3 месеца си говорех с друга моя позната, която имаше амбиция да докарва допълнителни пари към твърдата си заплата, за да може да си позволява и малко по-скъпи неща. Което аз приветствах с отворени ръце, като и предложих и помощ, ако някъде изкочат трудности. Идеята беше да търгува на е-бей със стоки, които да конкурират тамошните търговци. Не след дълго какво да видя - вместо да е почнала с това и да изгради нещо, което да прибавя към месечния и бюджет още финанси, тя милата решила, че да излиза с чикиджий, които гледат на нея като на "ходещо оттърсване от тестостерон" е по-добре за нея. Което мен лично малко ме сдуха. Какво беше замислила, а какво релано и се случва. Излишно е да споменавам, че и ония яко попадат в категорията ЗЛЕ. Здраве да е.

Съжаленията са излишни и неоснователни. Рядкост са примерите, които мога да дам, за да залича тези двата горе и да сме на нула. Изключение прави форума тук, но него не го включвам към сметките. Всеки един от тук намалява твърдението за мизерия. Но факт е, че по-голямата част са си така и те сформират крайния извод. ;)
 
От: От: От: От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

Аз си бях добър човек ама вие ме развалихте. :p
То и ББ беше добър ама Берлускони го развали :)
 
От: Българинът водел най-мизерен живот в Европа

В момента гледам Иван Кулеков в шуто на Слави, дет се води въплъщение на интелигенцията в по-простоватите среди. Довел някакъв шибан афганистанец и ми нарежда клиширани хуманистични проповеди.

Да фанеш един стол и да го пребиеш.

Такава е интилигенцията в България. Масите няма да ги коментирам. Трябва някой да метне една голяма бомба че да се позачисти света малко.
 

Горе