България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Аз не съм червен, зелен, син, жълт... (всъщност съм мургав) но не ме кефят герберите също. Новината, както писах по-горе не е добра, по скоро отразява една лоша тенденция така, че да изглежда по-добре от колкото е всъщност.

Амчи аз новината нямах време да я чета, ама реших да сипна така за спорта :)
Ама съм сигурен, че и кристално чиста да беше, агентите Гоцеви пак щяха да я оплюят, както правят винаги :)
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Манта прав си не съм теглил кредит нито потребителски нито фирмени, щото не ми се налагало имало е начин за финансиране - от малък съм учен да не тегля кредити за мен кредит е добре, ако се тегли, когато се закупува актив който покрива главница + лихва и има задоловителн марж печалба( а не както се тегли масово за потребления и то да се подържа един висок стандрат), но не съм съгласен за другите неща та и затова се аргументирах - редица познати теглиха кредити през 2008/9 на високи нива, дадох ти и източници че е така - шапка ти свалям ако си успял префенциални кредити да изтеглиш на ниски цени, но не ако е имало протекцията на някой.

Не си мисли че съм доволен, адски недволен съм и аз, потребителние не е мръднало от последните години дори е по-ниско затова и не ме радват, както и на Дянков сега номера с лихвата колктоо ида е няма да ги свали, има други намерси държавата да ги намали, но поне ще са по прозрачни нещата, по добре е да регламентира фирмитените от колкото потребителските.


Добре като не си БСП-ко пристрастен, така да е, но по горните ти аргументи и напдки бяха малко смешни та и затова ти писах това лихви кредитни профили и т.н. И пак не минвай с това преди 14 години, тогава са пада излишък, не дъно - щото пак ще забатчиш някой хора. Работата е там че не се стимулира нивко потребление, факт безспорен съгласен съм на 100%, некви бледи пориви за стимулиране на бизнеса, яко картелизирана икономика и то с външни контрагенти, ниско местно произвдоство, да не говорим за капиталовите пазари как е че там имам пряка връзка за несъгласие и т.н. и затова ако дойде някой друг на власт с ясна преценка веднга за него гласувам, дори и БСП да е - лошото че крадяха яко - Факт е че ако се е била запзила тенденцията от 2008/9 с тези дефицити и никви никви нетни печлаби от ЕС ти гарантирам щеше да е адски зле. САМО ДА ВМЕТНА ТОЗИ СИЛЕН РАЗТЕЖ И ПОТРЕБЛЕНИЕ И ПЧИ ПО ВРЕМЕТО НА 3-ТЕ БЯХА КРЕДИТИ ОТ БАНКИТЕ МАЙКИ, А ТЕЗИ ПАРИ СЕ ВРЪЩАТ. Да анемично потребление, но заразлика на това износа расте и както писах ЕС и трансферите и някой други облаги, по време на 3ните не бе така, точно затова симпатизирам на сегашните, но нямаме алтернатива както казва Тео, избирам по малкото зло от колкото голямо крадливо зло. А никой не си задава въпроса от де ще намерим близо 2 милияда да платим версиите на Велчев?! Както виждаш симпатизирам, защото няма на алтерантива - това е по малкото зло от тази гледна точка

Тео, Костов братле е за ГУЛАК иначе си е чиста ЕВОЛЮЦИЯ :D :D :D
 
Последно редактирано:
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Блеки сега пак ще ти дам няколко примера да ревете че съм комуняга, ама когато фактите говорят и аз даже мълча от време на време
А фактите са следните:
След три години управление на ГЕРБ - до момента има само една присъда на член на бившето правителство - зам.министър Ф.Чаушев за съучастие при искане на откуп за открадната кола. - Три години се тиражира лафа за крадливите кумунисти - ЗАЩО няма никой в затвора ?????
Най голямата далавера на Доган се оказа хонорара 1 милион за Цанков камък - Изготвянето на стратегията за сайта на Столична Община струва 3.2 милиона и се състои от 50 страници - написани от съпругът на Гербаджийска депутатка. Сайта на България който се коментира в една друга тема е струвал на държавата около 6 милона.
Крадливите комунисти за четири години управление фискалният резерв го направиха от 4 милиарда на 8 - Честните ГЕРБерчета за 2 години го стопиха от 8 на 4

Кой както иска така да ги приема тези факти и ако му е по удобно нека вика че съм и лилав. Но лично аз от ония дни установих че аз съм един от малкото хора които са на далавера от управлението на ГЕРБ и съм и голям фен.
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Блеки сега пак ще ти дам няколко примера да ревете че съм комуняга, ама когато фактите говорят и аз даже мълча от време на време
А фактите са следните:
След три години управление на ГЕРБ - до момента има само една присъда на член на бившето правителство - зам.министър Ф.Чаушев за съучастие при искане на откуп за открадната кола. - Три години се тиражира лафа за крадливите кумунисти - ЗАЩО няма никой в затвора ?????
Най голямата далавера на Доган се оказа хонорара 1 милион за Цанков камък - Изготвянето на стратегията за сайта на Столична Община струва 3.2 милиона и се състои от 50 страници - написани от съпругът на Гербаджийска депутатка. Сайта на България който се коментира в една друга тема е струвал на държавата около 6 милона.
Крадливите комунисти за четири години управление фискалният резерв го направиха от 4 милиарда на 8 - Честните ГЕРБерчета за 2 години го стопиха от 8 на 4

Е ти мислиш, че ще правят неща, които после може да ги докажат? Те да не са малоумни - изкарват си мандата и айде в затвора. Като хонорара на Доган - всички знаят, че е така, ама в съда неможе да издържи. И той като го е правил това му е било пределно ясно, че няма да издържи и затова и го прави.

А тия приказки, че щом не са осъдени, значи не са направили нищо лошо.... това са пълни глупости.
Има много невъзможни за доказване престъпления. Достатъчно е да заритат уликите в началото, както направиха с Белнейски или София-Кардам влака.... и след 5 години като паднат от власт - ходи докажи нещо.
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Агейнст аз съм далече от мисълта че не са краднали както и съм убеден че и сегашните краднат както и следващите така е било винаги ще бъде и за напред и не е само при нас. Дразня се обаче когато крадеца вика дръжте крадеца - това са театри за лумпенизирана публика аз имам претенциите да съм мислещ човек който не може така лесно да бъде заблуден и направо ви се чудя на глед интелигентни момчета как може да се пускате по тази пързалка.
Народът е казал - Не ги слушай какво говорят - гледай ги какво вършат
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Манта виж, така си е както си описал, нооо едно адски голямо НООООООООООООООООООО това е шибаната ни съдебна власт нали знаеш Съдебна, Законодателна и Изпълнителна и знаеш че има независимоста над властитите. В момента както четох един колега и няма как да не се съглася 33% от държавата ни е няма факт безспорен Съдебната система е няма абослютно никаква като я реформират ще ги вкарат всички за последни 22 години, стига да има доказатлества без значение ГЕРБ, ДСБ, БСП и копеленцата от НДСВ всички под ножа - ей тогава ще се оправим тука днес гледам шефката на НОИ си сложила бонуси ама тя решила такива бъдат кво е това обективизъм една комисия и разследеване - това е оснвония ни проблем който ще казвам оправили си съдебната власт т.е. реформира ли се всичко ще тръгне - вмомента всички виждаме как има хора които злоупотрбяват с власт а и не само с това и няма последвстиве е какво искаме повече тази реформа трябаше от отдвана да дойде .... тука само с корупция става нещата - не може за няколко години от комунисъм да има толкова голямо струпване на капитали в няколко кръга по легален начин, просто до псоледните няколко години живяхме в див капитализъм

Говорим си за обективност нещата са на този хал не само от сегашното правителство не и от предишното а от по по, но навсичкото отгоре там са просто едни марионетки реалността е че банковия картел управлява ние се водим по модела в УСА и ЕС а там банките са собствниците - Манта това исках ти кажа кофтито е пропгандата тази история за добър живот че можеш си я осигуриш с едни лесни кредити - не успяха с плана Ран Ът сега искат да унищожат и заробят всичко чрез монетаризъм, и с яки маркетингови манипулации та и това е кофтито хората не осъзнават, както Гърция така и навсякъде искат си високия стандрт, стандрт който се покрива с повече пари от колкото се харчат и после банките виновни, да така си е но до някъде 50% са виновни (Както писах хората искат да купуват неща които не желаят, за да впечетляват хора, които мразят) - тия дни смятам да пусна една тема за монетарното робоство белкем повече са наясно от де идат парите, че малко смешно е в предприемачески форум сме а нито го има този дух, нот не са наясни с основите
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Блеки а да виждаш някакво желание на сегашните да направят реформа в съдебната система - някъде поне да си прочел проект за визията им какво да се реформира - от мандата им остана една година - освен че няма желание за реформи няма и визия толкова неподготвена пасмина не е управлявала България от прехода насам - бивша мутра премиер, учител по физкултура стана вице премиер, министрите се събират по кръстовищата - алуминаджии стават районни кметове на София за финансов министър водят някакъв недоказан палячо дето лесно да може да опере пешкира накрая.
Както казах в предният пост всички краднат но лично мен ме дразни начинът по който го правят некадърно и просташки - Аз лично евалата правя на М.Велчев - пича си изкара парите с акъл и даже стана финансов министър на годината.
 
палячото :) всъшност става.... повече от орешарски... макар че хал хабер си няма идея от малък бизнес и концепцията да правиш бизнес за да изкараш едни 700 лв чисти му е чужда... ама по малките населени места 700 лв са си пари и по добре отколкото да работиш за минималните 270... като махнем него и трайчо тайков съм недоволен от герб...


иначе не добре начина по който минахме на излишък но е едно добро начало на отблъсване от дъното (поне се надявам и стискам палци)



блеки на двапъти ме обърка с блинки предполагам заради адекския аватар но моят е син неговия бял да не става объркване :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Блеки а да виждаш някакво желание на сегашните да направят реформа в съдебната система - някъде поне да си прочел проект за визията им какво да се реформира - от мандата им остана една година - освен че няма желание за реформи няма и визия толкова неподготвена пасмина не е управлявала България от прехода насам - бивша мутра премиер, учител по физкултура стана вице премиер, министрите се събират по кръстовищата - алуминаджии стават районни кметове на София за финансов министър водят някакъв недоказан палячо дето лесно да може да опере пешкира накрая.
Както казах в предният пост всички краднат но лично мен ме дразни начинът по който го правят некадърно и просташки - Аз лично евалата правя на М.Велчев - пича си изкара парите с акъл и даже стана финансов министър на годината.

Ти да не дойдеш царист:) Я кажи по царско време развива ли бизнес? Щото аз съм развивал, даже и по костово, макар и нелегален... Кажи как беше при царо...
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Кул, сори наистина по аватарите се побърках.

Манта каква се радваш бе от това че смени от долари в евра ни оскапи с 60% главницата и че ни увеличи лихвата от 5 на 8 близо довйна ни стана главницата ебаси и манияка този е за затовр, е нямаше как иначе да си построи всичките си хотели без тази сделка - те и затова го направиха фин. министър на годината, едно от най-големите ограбвания на БГ народа направи за 21век и му се мина без проблем, днес чета как сегашните ще фалират всичко, верно монито гооври глупости за сребъня фонд, ама на този хал този жълт хепатит ни докара. Манта то те и 3ните не я реформираха - а и да ти кажа на този етап дори ме кефи изказа може е селски но поне отрквоен, заразлика от мазната мазгица СЪРгеЙ, дето го вкарваше на народа аналоно а той с възгласи до небесата го въздугаше на трон както и всички шмекри си направиха бизнесите и изотичха страната.

Да бе за тези дето са развивали бизнес след хиперинфлацията я да кажат как е било, щото си говорихме за бизнеса преди и сега доста викат преди по лесно беше, е как няма да е средата на 90-те никви регулации :D
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Да бе за тези дето са развивали бизнес след хиперинфлацията я да кажат как е било, щото си говорихме за бизнеса преди и сега доста викат преди по лесно беше, е как няма да е средата на 90-те никви регулации :D

Веднага ти отговарям:) 99-та продавах фалшиви дискове на чужденците на златните, вземах ги за 1 лв и ги продавах за 7. На ден съм стигал до 300 000 лв при средни заплати тогава 150 000 тъкмо вървеше деноминацията.... тогава пари имаше много и за всички. Лошото беше че нямахме бизнес мислене и изпихме всичко ... следващото лято го почнах без стотинка .... после се усложниха работите ... Нормален бизнес без измами не съм чул някой да развива тогава ...
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Предполгам по 300 кинта си правил деноминирани че така илиза яко в промишлени количества си продавал :)

Еми готино е спомянм си като бях малък си бе голяма работа това ..... е как няма по едн време Варна щеше фалира и аз си спомянм кво усложнение си бе, другаря Костов ни го сложи от всякъде, добре че царя дойде си прибере горите и смени болни мечти на черния мангал костов, и остави ТИМ да върне града на крака и да расте.
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

средата на 90-те никви регулации :D
Всъщност какво излиза, че в началото/средата на 90-те условията за развитие на микро бизнес са били в пъти по-добри от сегашното положение. 99% в сивата икономика, всеки втори гараж е магазин, няма монополисти като Метро, молове т.н., които да смазват дребната конкуренция, няма касови апарати, данъци ( тое е имало, но като може да се мине метър...), задължителни осигуровки:)
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Да, 300 деноминирани, около 500 лв са сегашни пари .... грубо ... за пишлеме на 22 години бяха много пари .... трудно се изпиваха за една вечер:)

Предполгам по 300 кинта си правил деноминирани че така илиза яко в промишлени количества си продавал :)

Еми готино е спомянм си като бях малък си бе голяма работа това ..... е как няма по едн време Варна щеше фалира и аз си спомянм кво усложнение си бе, другаря Костов ни го сложи от всякъде, добре че царя дойде си прибере горите и смени болни мечти на черния мангал костов, и остави ТИМ да върне града на крака и да расте.
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Биаро бизнес съм правил и при Луканов ако става за въпрос - достатъчно съм дърт за да съм преживял като бизнесмен през всичките тези години и правителства - за това най отговорно ви казвам че нещата в държавата отиват на все по зле - и новината в началото на темата го потвърждава - тази новина означава че хората не потребяват и мизерстват.
А въвеждането на новите касови апарати ще влоши още повече положението защото като изключиме многото пари които ще излязат от реалната икономика и ще отидат по банковите сметки на десетина фирми - тази мярка ще има много тежки последици в дългосрочен план и те ще са непоправими.
Да ще извадят оборотите на фирмите ще им съберат данъците - Всички ще са хепи и ще викат атака им се пада на тези изедници и после ще установят че са отрязали клона на който са седели.
Една част от фирмите ще фалират и ще скочи безработицата - Друга част в борба за оцеляване ще съкратят работници - Цените на всички продукти ще скочат поне с 10% заради невъзможността да се укриват данъци и факта че почти всички фирми ще са регистрирани по ДДС. Държавната машина ще разпределя все по голям процент от БВП - както знаете държавата е лош стопанин и тези пари ще бъдат похарчени за нерентабилни проекти и голяма част от тях откраднати - тоес извадени от реалната икономика и вкарани по банковите сметки на дузина партийни функционери.
Та накрая ще се окаже че всичките лумпени дето най много се кефят как ебават майката на дребният бизнес те ще изядат дървото оставайки без работа и плащайки още по високи цени.
И вервайте ми догодина по това време като замирише на избори и безработицата е ударила тавана - с гръм и трясък ще се появи ББ по телевизията и ще обяви че отменя новите касови апарати дето са виновни комунистите че ги е въвел.
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Ми евала, че си оцелял! Защо не се прокопсал е въпроса.... Много хора от тях времена са успели бизнесмени .... други са умрели .... ти си знаеш....

Биаро бизнес съм правил и при Луканов ако става за въпрос - достатъчно съм дърт за да съм преживял като бизнесмен през всичките тези години и правителства - за това най отговорно ви казвам че нещата в държавата отиват на все по зле - и новината в началото на темата го потвърждава - тази новина означава че хората не потребяват и мизерстват.
А въвеждането на новите касови апарати ще влоши още повече положението защото като изключиме многото пари които ще излязат от реалната икономика и ще отидат по банковите сметки на десетина фирми - тази мярка ще има много тежки последици в дългосрочен план и те ще са непоправими.
Да ще извадят оборотите на фирмите ще им съберат данъците - Всички ще са хепи и ще викат атака им се пада на тези изедници и после ще установят че са отрязали клона на който са седели.
Една част от фирмите ще фалират и ще скочи безработицата - Друга част в борба за оцеляване ще съкратят работници - Цените на всички продукти ще скочат поне с 10% заради невъзможността да се укриват данъци и факта че почти всички фирми ще са регистрирани по ДДС. Държавната машина ще разпределя все по голям процент от БВП - както знаете държавата е лош стопанин и тези пари ще бъдат похарчени за нерентабилни проекти и голяма част от тях откраднати - тоес извадени от реалната икономика и вкарани по банковите сметки на дузина партийни функционери.
И вервайте ми догодина по това време като замирише на избори и безработицата е ударила тавана - с гръм и трясък ще се появи ББ по телевизията и ще обяви че отменя новите касови апарати дето са виновни комунистите че ги е въвел.
 
Re: От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Всъщност какво излиза, че в началото/средата на 90-те условията за развитие на микро бизнес са били в пъти по-добри от сегашното положение. 99% в сивата икономика, всеки втори гараж е магазин, няма монополисти като Метро, молове т.н., които да смазват дребната конкуренция, няма касови апарати, данъци ( тое е имало, но като може да се мине метър...), задължителни осигуровки:)


значи преди голямото обедняване от 1996-97 може би и 95 щото от тогава тръгна долара , 27 лв, 60 лв, психологическа граница от 100 лв.... 3000 лв.... българите имаха пари, не много ама имаха ...да кажем че масово са имали равностойността на няколко хиляди долара скатани... преди този период имаше заплати от по 700 марки (грубо около 400-500$)... и после бам на заплати от 20 -30$.... нивото от преди голямото обедняване при заплатите се видя чак 2005-6....

Каква е разликата с 93-94 тогава нямаха дългове, а сега българите дължат близо 37 милярда (37,000,000,000 )... теглени през времето на бума... 2004 - 2008

тези 37 милярда една голяма част бяха изхарчени през имотите от там се завъртаха в други ниши... чуждите инвестиции също в имоти... та такам нашата икономика беше един голям имотен балон подхранван от лесни кредити(и тези пари трябва да се връщат вноските по кредитите вадят всеки месец от парите за потребление)

ако бяха инвестирани в производство... по рано щяхме да излезем на +

дано сте ме разбрали че ми е тежко да пиша :) пиша по оскъдни спомени но си спомням
 
Последно редактирано от модератор:
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Биаро прокопсването е въпрос на строго лична самопреценка - много хора се мислят за успели без да са постигнали нищо, други са постигнали много а си имат комплексите че не са направили нищо и тн.
Кажими какъв е твоят критерии за прокопсване и ще ти кажа дали съм прокопсал.
 
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Манта и сега на какво ниво е бизнеса ти или след като замина на вън всичко от нулата и там си в батака на емигранството - не искам некви дразги просто питам - имам няколко мочмета успяха до ивзестна степен се реазиират в УК но с много акъл, и още са на етап аз бачкам за някого, че ако го давам соло ще се долен гастърбайтер и вечния чужденец и мнението ще е винаги такова.

Манта аз не съм съгласен, че апарата би ги цакал толкова реално апарати има и по 200-300 лв с всичките разходи около 400-500 допълнителнен разход факт утежнява бюджета на фирмата, ама фирма с големи обороти няма е проблем. Да ще вече няма може се окриват и ще излязат на светло - да пак ще има шашми и аз ги виждам пак може си правят фиктивни начукваия и някъде СМЗто ще правят врътки и под масата - но е малко спекулация че тези пари ще бъдат изотчени с публичени поръчки - да краде се но не смятам в лонг терм да е така както викаш, в кратосрочен съм съгалсен до известна степен за фирми под 20-30к год. оборт ще имат проблем. Нали знаеш как се трупат кинти в ханзаната данъци, ПЧИ, Портебление, разтеж и т.н. е повечето клони са отрзаха остават данъците и врътката с банките, ако найтина Монито успее да свали лихвите - ще докопа огоромен ресурс чудовищна ликвидност ше се влеее в икономиката, ти кво бате на 100 лв месечна вноста лихва+глванициа едно 20-30 са некви ГПР и супер надценки това чудо ако се намали и се влеят кинти в потребелнито е ясно.


Кул не съм съгласен, влизаме в началото пак с дълг. А за брутния външен продукт всичко е мо та мо, затова ни се вдигна стандрта по 3ните и редица както манта им се радват - да ама що бе?
Вижте графиката 2рата в дясно цък по времето на НДСВ-то и после 3ните яко идват инвестици под формата на кредити и яко пране на мръсни пари под формата на сгради имоттит върявяха експоненциално на горе взимаш кредиит обезпечаваш го с имота си от баба и дядо и той расте, всичко е мо тамо както кризата 2008 УСА ама те там се наебаха от лакомия с CDO-та както кредиторите така и кредитополучателя - Кво става яко вливане на кредити, който довеждат до много ресурс който се влага в публичния сектор лошото е че го изкраха до последно нищо не видяхме ни една магистрала ни никва реформа нищо - кво става бум пука се балона кредити спират инвестициите се отеглят НИ се пука банаките дават по високи кредити, досеганите кредити растът заради каретеле ипотеките стават по скъпи от къщитие принудителни затваряние фалити и т.н. няма кво да разквзам - вчера гледах прес конференция на Влеечев И Василевв бият се в гърди ние докарахме излишъци е ко няма с такива кредити стойш и нищо не правиш и викат ГЕРБ ше фалира държатва след като пресъхна резерва ама си траят като мишки как обърнаха дълга и ни го вкараха с няколко милярда и най смешното което бе онези си признаха 2008 се виждаше кризата а СърГея до 2009 вика няма криза, обаче копленцата от НДСВ са почванли да говоря с МВФ още тогава смятайте за квко ще си говрим, социалисите правят това взимат кинти и дават ама идните ги плащат така че кво да се прави се върнат тези пари ами кво става ей това е дето е сега може много по добре, но ако бяха другите на власт съм 100% сигурен и това дето го имаме нямаще да го имаме. Просто тези разтежи преди бяха едни такива двуяки с яки остриета, пресъхнат ли всичко ни разебва - е можехме да оцелеем ако нямаше Борд и имахме функциониращата ЦБ, ама май по добре е било че сме в борд че 97 щеше пак се върне, щото не знам в БГ да има някой дорасал да може управлява тази институция - Гърчулята са като нас преди 93 ако продължават се натискат и протестират ако някой не издържи в германия, ще станат битер нас. Просто наврмето едни взимат кредити и всичко е кеф, но после други като нас ги връщат и става .....................
 
Последно редактирано:
От: България с първи излишък по текущата сметка от 14 години насам

Блеки каквото и да ти разправям ще звучи като самохвалство и нито има как да те убедя че е така нито имам желание да го правя - просто както и в една друга тема ме пита ще ти кажа само че съжалявам че това не съм го направил още преди 3г. когато дойде ГЕРБ на власт и бях сигурен че нещата ще отидат на зле, защото аз начинът им на управление го наблюдавам още от 2005г. когато стана ББ кмет на София.

За ефекта от касовите апарати ще си говорим догодина по това време, защото имаш ли представа колко фирмички кретат едвам едвам и не са ги затворили само защото да закриеш фирма в БГ е живо чудо. Въвеждането на касовите апарати ще бъде капката която ще прелее и ще накара тия хора да си закрият фирмите и да отидат на борсата и когато все някога икономиката се раздвижи голяма част от тях въобще няма и да искат да чуят за отваряне на фирми.
Този процес вече е започнал новорегистрираните безработни за януари са 50 000, Безработицата вече е 11,1% - Догодина по това време вероятно ще се опитат да я прикрият точно колко е защото ще предстоят избори но съм сигурен че ще е още по висока.
И на фона на този ръст на безработицата вие се опитвате да ми обяснявате каква добра новина е било че държавата излезнала на плюс - Очевадно е че нещата се сриват но явно през розовите ви очила това не се вижда.
 

Горе