Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

TouchDown

Member
В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години. Не физически. По скоро емоционално. Биваш дискриминиран, унижаван… Ставаш безработен и ненужен на обществото. Беден и сам. Българин без бъдеще.

Защо се получава така?
Защото в България не можеш да си намериш работа. Колкото и заблуждаващо да изглежда, че различни сайтове всеки ден бълват обяви за така желаната длъжност, то същите тези обяви са истинска загуба на време. Преди време писах за това, че самите те са повече от пародийни. Без упомената месторабота, работно време, заплащане, социални придобивки и пр. Същите тези обяви крият и друго нещо. Едно изпуснато, забравено или по-скоро скрито изречение, което гласи, че ако си на 40 (+) години няма никакъв смисъл да си правиш труда да кандидатстваш. Дискриминация по един завоалиран, точно български начин. Ще ти кажа какво мисля за теб, но по такъв начин, че няма никога да ме разбереш.

Първото и най-задължаващото, когато кандидатстваш за работа е фактът, че трябва да напишеш на колко си години. В някои по-цивилизовани страни, кандидатът за работа е защитен от закона, когато се явява на интервю за работа. Евентуалните работодатели нямат право да питат кандидатът на колко години е, какво е семейното му положение и неговата сексуална ориентация или религиозни възгледи. В нашата страна могат да те разпънат на кръст от потискащи, стряскащи и видимо неудобни въпроси и пак да не получиш мястото. Дори и да не разбереш защо.

Основен критерий в това да те наемат за каквато и да е длъжност е твоят външен вид. И въпреки че това ще бъде отречено от всеки един работодател, то е повече от доказано.

Образованието няма никакво значение. Можеш да си учил медицина, начална педагогика или пък нищо, и пак няма да направиш никакво впечатление. Но ако очите ти са направени с експериментална очна линия, умело подчертала котешкото в теб, то ти със сигурност ще бъдеш сред топ кандидатките. Останалите просто трябва да имат по разголен и „дисциплиниран” вид.

В последно време, всички работодатели се принудиха да впишат и мъжете в някои преди това дамски обяви за работа, за да няма дискриминация по пол. Именно затова се появиха длъжности като: крояч/ка, бавач/ка, месар/ка, млекар/ка, детегледач/ка.

Но това не успя да заблуди никога. Все още нито един мъж не е бил нает за детегледач и нито една жена не е избрана за заварчик.

По-жалка е дискриминацията по възраст. Ако една жена на 46 години кандидатства за длъжността продавач-консултантка в павилион за алкохол и цигари (заплата около 500 лв., 12 часов работен ден) и заедно с нея кандидатства 20 годишна студентка, то определено студентката ще бъде избраното лице. В повечето случаи по-възрастната дама дори няма да бъде извикана на интервю. Ако все пак получи така желаното от всеки безработен обаждане от непознат номер, то тя ще трябва да отговаря на купища въпроси: защо е напуснала предишната си работа, какво й е повлияло, защо живее толкова далече, с кого живее, има ли куче и много други.

И така…след поредица от неуспешни интервюта, много кандидатствания, няколко позвънявания…хиляди българи започват работа като работници по строежите, миячки по ресторантите или избират по трудния (но може би по-правилен) вариант да емигрират. Тези българи имат висше образование, здраво семейство, добро име и топли сърца. Но това няма значение за българския работен пазар. Те са ненужни, защото са стари.

От друга страна, хиляди студенти започват работа като продавач-консултанти, офис организатори и административни съветници. Те все още нямат образование, учат за него. Няма опит- няма кога да са го натрупали. Но в близко бъдеще ще се развият до управители и мениджъри. Ще получават пари, с които ще си купуват скъпи дрехи и коли. И ще подминават по улиците едни хора сенки, за които дори няма да се сетят, че са били заедно на едно интервю за работа.

В една по-европейска страна това никога нямаше да случи. Там всеки един кадър, който има доста години зад гърба си, е високо оценен и предпочитан. В една по-стойностна страна, младите учат и получават парите, от които се нуждаят именно от своите родители, които работят и изкарват повече. Тук се получава парадоксът, че детето ти, което все още учи, изкарва повече от теб и дори те храни.

Това е жалкото. Ти си на 40 години. Безработен, евентуално и неосигурен. Нямаш защита от държавата. Разчиташ на децата си. А на всичкото отгоре, ако си силен, здрав и психически уравновесен, трябва да живееш в този ужас още цели двадесет години, докато получиш така желаната пенсия от около 200 български лева. За да изживееш едни достойни старини.

Но няма нищо достойно в подобен живот. Нито нищо за възхищение. По точно това е един живот на предела на оцеляването и на ръба на нищетата, където всяка стотинка е предварително разпределена и всеки лев похарчен, преди да бъде получен.

Надявам се дискриминацията да спре. Надявам се работодателите да осъзнаят, че не трябва да подценяват и унижават по такъв начин нашите родители.

Дано дискриминацията по възраст спре. И дано ние го видим.
Източник: Костадин Костов-lentata.com
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Пълни простотии... чак се изнервих от прочетеното. Мъж на 40 е в разцвета на силите си и ако се е докарал до там, че някой да го оценява на тази възраст, значи напълно е заслужил съдбата си. На 40 всеки трябва да е много добър в това, което прави и на него трябва да се молят да им работи, не обратното. Ако ще коминочистач да си! Ако това не е така, то никой не му е виновен на бастуна, че е проспал най-силните години в живота си. Ебаси... държавата да се грижи за 40 годишен мъж... това пък що за глупост...

И за какви старини ми говорят в статията тея олигофрени!? Ебати и тъпата статия... Най малкото хич не е уместна за тоя форум.
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Страхотна тема, браво ! Жалко, но всичко в нея е факт !
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Пълни простотии... чак се изнервих от прочетеното. Мъж на 40 е в разцвета на силите си и ако се е докарал до там, че някой да го оценява на тази възраст, значи напълно е заслужил съдбата си. На 40 всеки трябва да е много добър в това, което прави и на него трябва да се молят да им работи, не обратното. Ако ще коминочистач да си! Ако това не е така, то никой не му е виновен на бастуна, че е проспал най-силните години в живота си. Ебаси... държавата да се грижи за 40 годишен мъж... това пък що за глупост...

И за какви старини ми говорят в статията тея олигофрени!? Ебати и тъпата статия... Най малкото хич не е уместна за тоя форум.
Изказал си се с частта от тялото си, върху която седиш ! Пожелавам ти на 40 години да паднеш толкова ниско, че сам да напишеш по-сърцераздирателна статия и да съжаляваш, че си бил толкова арогантен. Животът в България няма нищо общо с основните житейски правила, затова недей да даваш акъл какво трябва и не трябва да правиш на определена възраст ! И авторът на материала не иска държавата да се грижи за него, а само да спре ДИСКРИМИНАЦИЯТА по възраст !
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Изказал си се с частта от тялото си, върху която седиш ! Пожелавам ти на 40 години да паднеш толкова ниско, че сам да напишеш по-сърцераздирателна статия и да съжаляваш, че си бил толкова арогантен. Животът в България няма нищо общо с основните житейски правила, затова недей да даваш акъл какво трябва и не трябва да правиш на определена възраст ! И авторът на материала не иска държавата да се грижи за него, а само да спре ДИСКРИМИНАЦИЯТА по възраст !

Ей овцо, прокълни ме още един път и ще почна да се изказвам с една друга част дето е още по талантлива от тая за която говориш. Изказа се крайно неподготвена! От къде знаеш на колко съм години? Айде не съм на 40, ама съм по към 40, отколкото към 30. Мене що никой никага не ме е дискриминирал?
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Тая пък как кълне, ебати идиотите се навъдиха в тоя форум ей
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Тая пък как кълне, ебати идиотите се навъдиха в тоя форум ей

Навъдиха се да, че и жените са ужас. Преди имахме 4-5 момичета ама бяха на място, сега и те са плява.

Не е нужно човек да е психолог, че да се досети що кълне така грубо тая:)
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Лелел, тая статия няма да давам на мъжът ми да я чете, че току виж се депресирал. :lol:

Аз пък не мисля, че дискриминацията започва толкова рано ... на 40г. мъжете са в разцвета на силите си (сори, че се повтарям с друго мнение, но и аз така мисля) а и като го гледам моя мъж съвсем не е за изхвърляне, че и даже бих казала, че никой 20 годишен п*кльо не може да му стъпи на нокътчето на малкия пръст ...

Виж, в по-късен етап (може би след 55 г ) нещата вече са други, но и пак зависи от човека ... Аз имам познати пенсионери, дето още си работят и никой не ги дискриминира...
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Ей овцо, прокълни ме още един път и ще почна да се изказвам с една друга част дето е още по талантлива от тая за която говориш. Изказа се крайно неподготвена! От къде знаеш на колко съм години? Айде не съм на 40, ама съм по към 40, отколкото към 30. Мене що никой никага не ме е дискриминирал?
Кой те кълне, бе глупи ? Пожелавам ти да видиш, че в живота нищо не е сигурно, за да не се изказваш толкова нахално и арогантно ! А ти от какво се плашиш, щом си такъв специалист, че ти се молят да работиш ??? Нали този, който е доживял да го дискриминират сам си е виновен за това ? Значи теб нищо не те застрашава - живееш в уредена страна, в която всичко е по правилата...Точно такива вирнати носове, като твоя получават най-мазните крошета, като го изживееш си спомни думите ми. Никога не съди хората за техните несгоди, защото не знаеш какво ги е докарало до тях.
пс. Това обръщение го насочи към майка си, понеже е пропуснала да те възпита !
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Защото в България не можеш да си намериш работа. Колкото и заблуждаващо да изглежда, че различни сайтове всеки ден бълват обяви за така желаната длъжност, то същите тези обяви са истинска загуба на време. Преди време писах за това, че самите те са повече от пародийни. Без упомената месторабота, работно време, заплащане, социални придобивки и пр. Същите тези обяви крият и друго нещо. Едно изпуснато, забравено или по-скоро скрито изречение, което гласи, че ако си на 40 (+) години няма никакъв смисъл да си правиш труда да кандидатстваш. Дискриминация по един завоалиран, точно български начин. Ще ти кажа какво мисля за теб, но по такъв начин, че няма никога да ме разбереш.
Какво значи това, че в БГ работят само хората на възраст от 18 до 39 г.? Съдейки по моето обкръжение на роднини и приятели по-скоро бих обявил обратното. До 20-30 годишна възраст хората търсят лесна и бърза печалба, започват нов бизнес. При някой се получава, при други не. Имам малко по-далечни родини който са над 40 години, работят в различни браншове и взимат 4 цифрени суми на месец. За разлика от по-младите. Разбира се има и изключения. Като цяло не мисля, че хората над 40 са без работа. По-скоро това е масата която работи повече от по-младите. Тук са и изключенията... познавам и много разхайтени, пияници, безделници и прочие. Но пак са по-малкия процент.

Първото и най-задължаващото, когато кандидатстваш за работа е фактът, че трябва да напишеш на колко си години. В някои по-цивилизовани страни, кандидатът за работа е защитен от закона, когато се явява на интервю за работа. Евентуалните работодатели нямат право да питат кандидатът на колко години е, какво е семейното му положение и неговата сексуална ориентация или религиозни възгледи. В нашата страна могат да те разпънат на кръст от потискащи, стряскащи и видимо неудобни въпроси и пак да не получиш мястото. Дори и да не разбереш защо.
Какви са тези неудобни въпроси? Сподели, че не се сещам.
Основен критерий в това да те наемат за каквато и да е длъжност е твоят външен вид. И въпреки че това ще бъде отречено от всеки един работодател, то е повече от доказано.
Да, ако си сервитьорка в хепи, хостеса, секретарката на шефа. Но ако си мъж? Ако работата ти не е свързана пряко с контакти лице в лице с клиенти? Не разбирам какъв е проблема тук. И аз да съм и аз ще си сложа сервитьорка, рецепционистка или хостеса която да има приятен външен вид. Но това не е всичко. Трябва да се отнася и добре с клиентите. И пак ще ми трябват хора който да се занимават с маркетинг и реклама, ще ми трябват готвачи, миячи и прочие. Тук вече ще си подбирам по сръчност и качество на извършваната работа. И смятам, че всеки уважаващ себе си работодател би избирал по качества а не по външен вид. И пак има изключения разбира се, но така няма как да се задържи бизнеса за дълго.
Образованието няма никакво значение. Можеш да си учил медицина, начална педагогика или пък нищо, и пак няма да направиш никакво впечатление. Но ако очите ти са направени с експериментална очна линия, умело подчертала котешкото в теб, то ти със сигурност ще бъдеш сред топ кандидатките. Останалите просто трябва да имат по разголен и „дисциплиниран” вид.
Да, кажи ми кой ще е този който ще си повери здравето на котенца с дълъг маникюр или някоя разгърдена кака. Хайде стига. Ако си учил медицина и си разбираш от работата има много частни клиники където ще те наемат пък ако ще и на квазимодо да приличаш. И парите няма да малко.
По-жалка е дискриминацията по възраст. Ако една жена на 46 години кандидатства за длъжността продавач-консултантка в павилион за алкохол и цигари (заплата около 500 лв., 12 часов работен ден) и заедно с нея кандидатства 20 годишна студентка, то определено студентката ще бъде избраното лице. В повечето случаи по-възрастната дама дори няма да бъде извикана на интервю. Ако все пак получи така желаното от всеки безработен обаждане от непознат номер, то тя ще трябва да отговаря на купища въпроси: защо е напуснала предишната си работа, какво й е повлияло, защо живее толкова далече, с кого живее, има ли куче и много други.
Да, както казах по-горе външния вид е в +, но това не е всичко. Ако ти имаш магазин който дневно ти прави по 5к лв. оборот с 46 годишна женица, която обръща внимание на клиентите, обслужва ги любезно и прочие и 2к лв, оборот с натокана мацка която е по-важна от клиента и по-скоро би си обсъждала с някоя приятелка по телефона за новата дрешка която си е купила от колкото да работи на касата. То кое би избрал? Ако избереш мацката си обречен на фалит или трябва да и висиш на главата по цял ден, но пък в този случай по-добре ти да си продаваш вместо да плащаш излишен надник. Като погледнеш от другата страна нещата изглеждат по-различно!
И така…след поредица от неуспешни интервюта, много кандидатствания, няколко позвънявания…хиляди българи започват работа като работници по строежите, миячки по ресторантите или избират по трудния (но може би по-правилен) вариант да емигрират. Тези българи имат висше образование, здраво семейство, добро име и топли сърца. Но това няма значение за българския работен пазар. Те са ненужни, защото са стари.
Да, вярно е, че има криза и трудно ще си намериш свястна работа, но в БГ освен по строежите работят и по магазините, в банките, има счетоводители, писатели, художници, аптекари, лекари, бармани и много други професии. Нима те не са заети от българи? Да, много хора емигрират, но много от тях и се връщат. Много хора предпочитат малка заплата и малко работа от колкото да се напъват за по-голяма. Хора всякакви, длъжности всякакви, работодатели всякакви. България е цветна държава.
От друга страна, хиляди студенти започват работа като продавач-консултанти, офис организатори и административни съветници. Те все още нямат образование, учат за него. Няма опит- няма кога да са го натрупали. Но в близко бъдеще ще се развият до управители и мениджъри. Ще получават пари, с които ще си купуват скъпи дрехи и коли. И ще подминават по улиците едни хора сенки, за които дори няма да се сетят, че са били заедно на едно интервю за работа.
Да ще се издигнат до управители на магазина, явно заради заслуги и като станат на 40 и хоп на улицата. Работодателя не ще повече качествени управители ще си назначи някой студент без опит.
В една по-европейска страна това никога нямаше да случи.
Ти в коя европейска страна беше и го видя това с очите си? И на мен са ми разказвали приказки от братя грим за навън, но като идеш лично не винаги е такова каквото го описват другите хора.
Но няма нищо достойно в подобен живот. Нито нищо за възхищение. По точно това е един живот на предела на оцеляването и на ръба на нищетата, където всяка стотинка е предварително разпределена и всеки лев похарчен, преди да бъде получен.
За съжаление това е реалността за много българи. Но не са причините който си изтъкнал по-нагоре.

Както вече казах, много хора емигрират, но след година две много и се връщат. Повечето който остават там са образовани и амбициозни. За това ако в БГ си малко по-кадърен ще си намериш работа. Да, няма да е със заплата като в някоя по-развита държава, но и разходите няма да са ти толкова големи. Като цяло идеята да работиш навън е хубава, но не си мисли, че там няма да те напъват да работиш. Основната разлика между тук и там е, че там няма кой да те държи на работа и да ти плаща заплата която не си изработваш сам, докато в БГ го има и този момент, че работника може да взима повече пари от колкото изкарва. Както много "мъдри" българи си казват: ти не можеш да ми плащаш толкова малко, колкото малко аз мога да работя. Но има и свестни кадри, който са си стиснали долната част на гърба и бачкат здраво. Случва се и 2-3 години никой да не ги бръсне, но рано или късно труда ще се оцени и ако ще и на 40 да стане няма да остане без работа. Да, няма да взима по 2-3к евро, но ще живее добре. Щом заведенията са пълни, магазините за техника също. То тогава не разбирам какво реват хората, че нямат пари. Ако нямаха пари нямаше да има опашки по моловете, техномаркет и прочие. Хората щяха да си седят в къщи и да си почиват, да се наспят за да могат на следващия ден да дадат 101% от себе си на работа, както е например във Финландия. Една от държавите с най-високи заплати. Не може ти да ми киснеш до 4 в дискотека и в 8 да си на работа и да се вършиш качествено задълженията.

Това е моето мнение по темата. То не е изсмукано от пръстите, а е от личен опит! Не се залъгвайте, че с един самолетен билет ще си решите всичките проблеми. Ако тук ви е трудно да си намерите работа, то и навън няма да е по-лесно! Ако тук има 100 по-оправни от теб, навън ще са 1000.
 
Последно редактирано:
Ами аз откога мрънкам че на 40 трябва да ги кастрират чичаците и да работят безвъзмездно в полза на обществото :lol:
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Изказал си се с частта от тялото си, върху която седиш ! Пожелавам ти на 40 години да паднеш толкова ниско, че сам да напишеш по-сърцераздирателна статия и да съжаляваш, че си бил толкова арогантен. Животът в България няма нищо общо с основните житейски правила, затова недей да даваш акъл какво трябва и не трябва да правиш на определена възраст ! И авторът на материала не иска държавата да се грижи за него, а само да спре ДИСКРИМИНАЦИЯТА по възраст !

А ти пак пишеш с шундата си. Статията е абсурдна, дискримнацията по възраст е нещо естествено на пазара на труда, както и по пол. Дали ще се дефинира или не е въпрос на хватки. Някои професии са мъжки, други женски, за трети трябват привлекателни млади хора, за четвърти са подходящи друг тип хора. Няма професия, за която да са подходящи всякакъв тип хора на всякаква възраст. Аз не искам да отида на масаж и да ме масажира баба, колкото и да е добра. Предпочитам да е млада дама ухаеща приятно. За работите, в които има контакт с хората е нормално по-красивите и по-младите служители да имат предимство пред по-грозните и по-възрастните. А относно това, че нямало да срещнеш детегледач от мъжки пол, ами прощавай, но ти би ли си оставила детето на непознат мъж? Не мисля, че нормален мъж би работил такава работа.
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Преди месеци гледах , не помня по кой канал, за един американски бизнесмен със заведения в няколко града. Той реши да се престори на обикновен човек, започващ работа във веригата. Силно впечатление ми направи това, че работещите жени бяха между 40-55 дори и по възрастни, които работеха в заведенията, като готвачки, дори сервитьорки. Нещо, което в България няма да видиш. Наистина намирането на работа след определена възраст става по трудно
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Добре краво, повече овца няма да ти викам. Толкова си тъпа и жалка, че не знам защо изобщо си губя времето да се занимавам с теб. Да, живея в уредена среда, която съм си уредил всичко сам, не ми е нужно някой нещо да ми урежда. И да, последно ми се молиха да управлявам офис 200 квадрата с 10 човека вътре и работно време каквото аз искам. Наложи се да откажа, защото не обичам друг да ми казва какво да правя. Човека, който ми предложи тава е от този форум и ако иска може да потвърди. И тея тъпни за крошетата ги обяснявай на някой друг, аз колкото сопи съм отнесъл за толкова години, ти толкова косми нямаш по главата... и подмишниците... и около оная работа:lol: И за майка ми не бери грижа, много добре ме е възпитала жената, ама такива женски дебили като тебе като ми се изрепчат не мога да ги трая.



Кой те кълне, бе глупи ? Пожелавам ти да видиш, че в живота нищо не е сигурно, за да не се изказваш толкова нахално и арогантно ! А ти от какво се плашиш, щом си такъв специалист, че ти се молят да работиш ??? Нали този, който е доживял да го дискриминират сам си е виновен за това ? Значи теб нищо не те застрашава - живееш в уредена страна, в която всичко е по правилата...Точно такива вирнати носове, като твоя получават най-мазните крошета, като го изживееш си спомни думите ми. Никога не съди хората за техните несгоди, защото не знаеш какво ги е докарало до тях.
пс. Това обръщение го насочи към майка си, понеже е пропуснала да те възпита !
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Напротив, готвачките са масово на такава възраст. Но е нормално сервитьорките да са по-млади. Някак си не мога да си представя 55 годишна сервитьорка да ме обсужва.
 
От: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Всички сте големи капацитети, ама освен анибани и автора на темата никой не зацепва за какво става дума тук. Не обсъждаме ЗАЩО търсиш работа на 40г. а какъв е пазарът на труда в тая държава за хората след 40 ! И ред, не ми се прави на толкова важен ! Говорим за качествено извършена работа, поради опит, а не за тва кой да те масажира. И да, обявите за работа държат най-вече на външния вид, защото всяка от тях изисква задължително снимка, да не би случайно да попадне при тях някой грозен или недай си боже с белези... Пак стигнахме до любимата ни тема - дискриминацията и да, в нормалните страни я няма !
 
Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Напротив, готвачките са масово на такава възраст. Но е нормално сервитьорките да са по-млади. Някак си не мога да си представя 55 годишна сервитьорка да ме обсужва.

Аз пък не понасям някакви чиета с вид на сервитьор от балкантурист да ми сервират, като ги видя и ми се прецаква кефа от кръчмата...
Не е ли някое девойче да ми мечи с малкуо дупИ...

Абе в мол софия горе на мястот на пица хът има една скапана кръчма обаче ебахти цепенячетата сервират...
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Добре краво, повече овца няма да ти викам. Толкова си тъпа и жалка, че не знам защо изобщо си губя времето да се занимавам с теб. Да, живея в уредена среда, която съм си уредил всичко сам, не ми е нужно някой нещо да ми урежда. И да, последно ми се молиха да управлявам офис 200 квадрата с 10 човека вътре и работно време каквото аз искам. Наложи се да откажа, защото не обичам друг да ми казва какво да правя. Човека, който ми предложи тава е от този форум и ако иска може да потвърди. И тея тъпни за крошетата ги обяснявай на някой друг, аз колкото сопи съм отнесъл за толкова години, ти толкова косми нямаш по главата... и подмишниците... и около оная работа:lol: И за майка ми не бери грижа, много добре ме е възпитала жената, ама такива женски дебили като тебе като ми се изрепчат не мога да ги трая.
Изобщо не ми е приятно да се занимавам с говеда, като теб, затова само ще ти кажа, че ще паднеш, ама от най-високото ще паднеш, защото в живота има закономерности и карма и когато се въргаляш в локвите и просиш стотинки искам някой такъв, като тебе сега да мине и да те заплюе, за да си спомниш, че го заслужаваш !
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Гледай сега. За неквалифицирания труд е нормално да се търсят по-млади хора. По-схватливи са, по-енергични, могат да работят повече. Ти като търсиш такъв човек, кой ще избереш? Тоя който ти върши работа или някой който не ти върши, ама не искаш да го дискриминираш. Какво значи да дискриминираш на пазара на труда, ти си работодателя - ти избираш. Кой ще избереш, зависи от теб. Изборът ти трябва да ти е удобен и да ти носи полза, за да развиваш бизнеса си, а не да изпълнява социални функции. За това, всеки трябва да мисли и да гради някаква кариера, за да не стане така - да се сървевновава с по-млади, по енергични и по-способни от него хора. Разбира се, че тогава ще изгуби. Ще ми кажеш ли, дискриминация ли е това, че спортистите на 50 не могат да се състезават наравно с 20 годишните? Въобще, за пореден път се убеждавам, че не знаеш на кой свят се намираш.

А това:

дискриминацията и да, в нормалните страни я няма !

В кои страни си живяла?
 
От: Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 го

Аз пък не понасям някакви чиета с вид на сервитьор от балкантурист да ми сервират, като ги видя и ми се прецаква кефа от кръчмата...
Не е ли някое девойче да ми мечи с малкуо дупИ...

Абе в мол софия горе на мястот на пица хът има една скапана кръчма обаче ебахти цепенячетата сервират...
В мола на стамболийски ги знаем цепенячетата :) С кеф да си хапваш на това място.
 

Горе