Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Няколко пъти съм наемал на работа хора над 40 години
И НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ГО НАПРАВЯ!!!


Големи претенции, големи компетенти и ОГРОМНИ МРЪНКАЛА!

Деца, проблеми, болести, изисквания, научили номерата и се опитват да ги пробутват,
една пача на 50 години още на втория ден започна да краде и на третия я хванах...
Един боклук същата работа и са прости не виждат ли че има камери...

Мъжете над 40 масово са алкохолици, мизерници, полуоткачени или просто мърди.
Жените над 40 въобщееее не ми говори, да си стоят в къщи и да си пият соковет епротив менопауза.

Вземи си тъпа кифла на 20 години за да ти е мирна главта, давай и малко пари и не я учи да взема сама решения.
Това е правилото.
 
Re: От: Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 4

В мола на стамболийски ги знаем цепенячетата :) С кеф да си хапваш на това място.

Какъв кеф човек само за глупости мисля като ги видя баси...
Колко им плащат от къде ги намират, защо при мен само крокодили идват по интервюта?
Ще отворя на есен кръчма и ще търся подобни на тия... ще хвана тендовагинит на китката...
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Деба тъпата ти вещица, стига си клела ма!!! Виж кога съм регистриран, видя ли? Преди 6 години. За 6 години съм се скарал с 6 човека в тоя форум, ти си 6-я. За да се скараш с мен, това значи че си нечовешки тъпо парче, уникален талант, прави му сметката. Малоумница като тебе не съм срещал дори и на живо. Пак ти казвам, падал съм 100 пъти вече и още 100 да падна все тая, свикнал съм отдавна. Въпроса е че това, което съм събрал като информация падайки ми позволява бързо пак да стана, чаткаш ли?

Изобщо не ми е приятно да се занимавам с говеда, като теб, затова само ще ти кажа, че ще паднеш, ама от най-високото ще паднеш, защото в живота има закономерности и карма и когато се въргаляш в локвите и просиш стотинки искам някой такъв, като тебе сега да мине и да те заплюе, за да си спомниш, че го заслужаваш !
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Много от нас са в период на отцеляване. Колкото и да е гадно, аз например не искам да работя с млади жени с малки деца. Защо? Ами защото имам работа Х, която трябва да се свърши. Дамите излизат често в болничен, аз оставам с пръст в г*з. К'во правим тогава? Не става така тая работа. Едно е на теория, друго е да си на мястото на малък работодател, който е така репресиран от системата, че не може да пръдне без да се огледа.
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Трудно е на 40 години да останеш без работа или да нямаш вече свой бизнес, а за жена с дете/деца още повече.
В голяма степен съм съгласна, че зависи от 40-годишните, от търпението и постоянството им. Късмета и защо не- връзките и познанствата.
Но не трябва да се установява или постулира като безизходно или безнадежно положение.
Дори да звучи наивно. Винаги има надежда.
Аз много се дразня на грохнали старци, които работят като Охрана в училищата. Абсолютно безполезни за длъжността и получаващи напразно заплата.
Сигурна съм, че пенсията не им стига, но има много по-млади, които пък биват "отхвърлени" поради това, че ще си намерят все някога работа.
Много се дразня и на нищо-невършещите като им видя фиша за над 1000 лв., а са над 40 лелки. И аз ще стана такава след някоя друга година, но две години ми се стопиха лагерите да ходя по интервюта и да се явявам наравно с по 200 човека на тестове. И винаги си правех сметката и като видех по-младите разбирах, че вероятно тях ще вземат. Не съм се чувствала дискриминирана.
Но пък е много трудно и все пак ако съм директор или шеф, ще имам претенции и то сериозни към служителите си. За това харесвам и моя шеф! Принципен е и не търпи мрънкала. Може да бъде толерантен, но и строг.
С две думи не искам да оставам безработна. Защото мисля, че няма да се справя, но не бих обвинила никого, че ме дискриминира или че са виновни мутрите, тиквите, Анакин Скайуокър или Хонгилдон. Сигурно ще замина в някое село, ще отворя хоремаг и така- колкото толкова :)
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Пълни простотии... чак се изнервих от прочетеното. Мъж на 40 е в разцвета на силите си и ако се е докарал до там, че някой да го оценява на тази възраст, значи напълно е заслужил съдбата си. На 40 всеки трябва да е много добър в това, което прави и на него трябва да се молят да им работи, не обратното. Ако ще коминочистач да си! Ако това не е така, то никой не му е виновен на бастуна, че е проспал най-силните години в живота си. Ебаси... държавата да се грижи за 40 годишен мъж... това пък що за глупост...

И за какви старини ми говорят в статията тея олигофрени!? Ебати и тъпата статия... Най малкото хич не е уместна за тоя форум.

Чак в разцвета на силите си на 40? Дано да е така както казваш. Дано да съм все още в разцвета на силите си на 40, ако ги доживея :)
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Прочетох отгоре отгоре, и колегата АМОУН въпреки, че се е изказал като цървул е казал най-голямата мъдрост в тая тема. Хората, айде не над 40 но над 50 са най-проблемните, знаят всички номера, искат да им се обясняваш и обосноваваш, едва ли не отчети да им даваш, най-голяма спирачка са за промените и имплементацията на нови неща особено когато не разбират нищо , ама не си признават ами просто са против. Това го казвам от позицията човек с 15 подчинени. В чужбина не е така...
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Не мога да разбера за личните неуспехи и провали на един как направихте генерално заключение за всички, а и че има такива идиотски коментари в темата - достойна тема за петък!

А само да кажа, колко е малоумна тази тема точно от 40 на там хората не само са в разцвета си, но и точно тогава започва тяхното реализиране. Знам, че в БГ може и да са по-малко, от колкото в някоя западна страна, но това не означава нищо.

А като си мърда и виниш световната конспирация за неуспеха си то е нормално да си дискриминира. Да дискриминиран си от собственото си безличие.

За протокола мой близки си намериха нова работа и мъжът и жената са на 50 и още по интересното са много доволни от това, което си намериха като работа. Неволята учи, а решителността надгражда. Имам братовчед на 40 и нещо - пича има страшен потенциал, но го е захвърлил всичко ..... и той е в лагара на конспирацията.
 
Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Прочетох отгоре отгоре, и колегата АМОУН въпреки, че се е изказал като цървул е казал най-голямата мъдрост в тая тема. Хората, айде не над 40 но над 50 са най-проблемните, знаят всички номера, искат да им се обясняваш и обосноваваш, едва ли не отчети да им даваш, най-голяма спирачка са за промените и имплементацията на нови неща особено когато не разбират нищо , ама не си признават ами просто са против. Това го казвам от позицията човек с 15 подчинени. В чужбина не е така...

оО и защо да съм се изказал като ЦЪРВУЛ ?
/въздържам се да те напсуйвам, но ми е трудно да го задържа още много да та еба и тебе фопределнието, не можа ли по-нежно?/

Още си сърдит че не излязох на кафе с теб преди 2 години ли какво?
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

:), тоя пък, хубаво айде приеми моите извинения. Коригирам "цървул" . Нека каже с присъщия нему натуралистичен стил.
 
Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

:), тоя пък, хубаво айде приеми моите извинения. Коригирам "цървул" . Нека каже с присъщия нему натуралистичен стил.

Аз вече те подредих в една друга тема... щот съм първичен :)
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Дай линк ?
 
Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Дай линк ?

Гърчи съ... рови и ме псувай на цървул:?

А и да съмм откровен, не гледам на темите заглавията мого много важното е да са най-отпред... и да искам не мога да се сетя коя е ама е някаква в офтопика сигурно...
ние цървулите там стоим... за да не пречим на интелигенти като страна, да злобеят и да плюят жлъчка от високо над имбицилните полета

:twisted::twisted::twisted:
:lol::lol::lol: три лола за странЪ поредни, да му са подуе пак простата...
 
От: Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 го

Не, мога, не питая лоши чувства към теб, освен това съм човеколюбив.
 
Re: От: Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 4

Не, мога, не питая лоши чувства към теб, освен това съм човеколюбив.

и аз ама се дразняа като ме псуват на галош неочаквано :)
 
От: Re: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 го

Е, то беше по скоро вкарано за цвят в изказването, а и нали поднесох извинения.
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Как пък се събрахте всичките чорбаджии на света тук у този форум, брех! Човек се чуди да ви завижда ли, да се възхищава или само да цъка с език и да ходи си ръси пепелта в ъгълчето ...:oops:
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Никаква дискриминация няма. Автора на статията е объркал изискванията свързани с конретна длъжност с дискриминация. Никой няма да откаже да наеме лоялен човек с опит. Лично познавам 40-50 годишни, които си намират работа без проблеми и други, които са свикнали само да си клатят краката и да казват "Не мога да си намеря работа". Първите дори и да паднат винаги стават, а от вторите можеш да чуеш само самосъжаления. Първите са готови да положат усилия, за да успеят (дори в собствен бизнес), а вторите се вземат много на сериозно, надценяват се и чакат нещо да им падне от небето.
 
От: От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

Какво значи това, че в БГ работят само хората на възраст от 18 до 39 г.? Съдейки по моето обкръжение на роднини и приятели по-скоро бих обявил обратното. До 20-30 годишна възраст хората търсят лесна и бърза печалба, започват нов бизнес. При някой се получава, при други не. Имам малко по-далечни родини който са над 40 години, работят в различни браншове и взимат 4 цифрени суми на месец. За разлика от по-младите. Разбира се има и изключения. Като цяло не мисля, че хората над 40 са без работа. По-скоро това е масата която работи повече от по-младите. Тук са и изключенията... познавам и много разхайтени, пияници, безделници и прочие. Но пак са по-малкия процент.


Какви са тези неудобни въпроси? Сподели, че не се сещам.

Да, ако си сервитьорка в хепи, хостеса, секретарката на шефа. Но ако си мъж? Ако работата ти не е свързана пряко с контакти лице в лице с клиенти? Не разбирам какъв е проблема тук. И аз да съм и аз ще си сложа сервитьорка, рецепционистка или хостеса която да има приятен външен вид. Но това не е всичко. Трябва да се отнася и добре с клиентите. И пак ще ми трябват хора който да се занимават с маркетинг и реклама, ще ми трябват готвачи, миячи и прочие. Тук вече ще си подбирам по сръчност и качество на извършваната работа. И смятам, че всеки уважаващ себе си работодател би избирал по качества а не по външен вид. И пак има изключения разбира се, но така няма как да се задържи бизнеса за дълго.

Да, кажи ми кой ще е този който ще си повери здравето на котенца с дълъг маникюр или някоя разгърдена кака. Хайде стига. Ако си учил медицина и си разбираш от работата има много частни клиники където ще те наемат пък ако ще и на квазимодо да приличаш. И парите няма да малко.

Да, както казах по-горе външния вид е в +, но това не е всичко. Ако ти имаш магазин който дневно ти прави по 5к лв. оборот с 46 годишна женица, която обръща внимание на клиентите, обслужва ги любезно и прочие и 2к лв, оборот с натокана мацка която е по-важна от клиента и по-скоро би си обсъждала с някоя приятелка по телефона за новата дрешка която си е купила от колкото да работи на касата. То кое би избрал? Ако избереш мацката си обречен на фалит или трябва да и висиш на главата по цял ден, но пък в този случай по-добре ти да си продаваш вместо да плащаш излишен надник. Като погледнеш от другата страна нещата изглеждат по-различно!
Да, вярно е, че има криза и трудно ще си намериш свястна работа, но в БГ освен по строежите работят и по магазините, в банките, има счетоводители, писатели, художници, аптекари, лекари, бармани и много други професии. Нима те не са заети от българи? Да, много хора емигрират, но много от тях и се връщат. Много хора предпочитат малка заплата и малко работа от колкото да се напъват за по-голяма. Хора всякакви, длъжности всякакви, работодатели всякакви. България е цветна държава.
Да ще се издигнат до управители на магазина, явно заради заслуги и като станат на 40 и хоп на улицата. Работодателя не ще повече качествени управители ще си назначи някой студент без опит.

Ти в коя европейска страна беше и го видя това с очите си? И на мен са ми разказвали приказки от братя грим за навън, но като идеш лично не винаги е такова каквото го описват другите хора.

За съжаление това е реалността за много българи. Но не са причините който си изтъкнал по-нагоре.

Както вече казах, много хора емигрират, но след година две много и се връщат. Повечето който остават там са образовани и амбициозни. За това ако в БГ си малко по-кадърен ще си намериш работа. Да, няма да е със заплата като в някоя по-развита държава, но и разходите няма да са ти толкова големи. Като цяло идеята да работиш навън е хубава, но не си мисли, че там няма да те напъват да работиш. Основната разлика между тук и там е, че там няма кой да те държи на работа и да ти плаща заплата която не си изработваш сам, докато в БГ го има и този момент, че работника може да взима повече пари от колкото изкарва. Както много "мъдри" българи си казват: ти не можеш да ми плащаш толкова малко, колкото малко аз мога да работя. Но има и свестни кадри, който са си стиснали долната част на гърба и бачкат здраво. Случва се и 2-3 години никой да не ги бръсне, но рано или късно труда ще се оцени и ако ще и на 40 да стане няма да остане без работа. Да, няма да взима по 2-3к евро, но ще живее добре. Щом заведенията са пълни, магазините за техника също. То тогава не разбирам какво реват хората, че нямат пари. Ако нямаха пари нямаше да има опашки по моловете, техномаркет и прочие. Хората щяха да си седят в къщи и да си почиват, да се наспят за да могат на следващия ден да дадат 101% от себе си на работа, както е например във Финландия. Една от държавите с най-високи заплати. Не може ти да ми киснеш до 4 в дискотека и в 8 да си на работа и да се вършиш качествено задълженията.

Това е моето мнение по темата. То не е изсмукано от пръстите, а е от личен опит! Не се залъгвайте, че с един самолетен билет ще си решите всичките проблеми. Ако тук ви е трудно да си намерите работа, то и навън няма да е по-лесно! Ако тук има 100 по-оправни от теб, навън ще са 1000.

Абсолютно съм съгласна. "Каквото сам си направиш, никой друг не може да ти го направи." Не са ни виновни държавата, политиците, ЕС, Обама, комшията, гаргите и т.н. Баща ми е на над 40 (по-скоро е към 50те) и без кой знае какво образование и все пак е търсен точно заради това какво прави и как го прави. Нито веднъж не съм го видяла да си търси работа сам, работодателите сами си идват при него.

По логиката на описаната "дискриминация" по-скоро можем младите да се оплачем - че масово по обявите работодателите искат хем образование, хем опит, пък и хем да си млад. Това малко или много кара доста от младите изобщо да не опитат да кандидатстват за дадена позиция. Имам доста познати, които като видят какви са изискванията за дадена позиция и се отказват да кандидатстват. И не мога да им набия в главите, че ако си достатъчно умен и знаеш как да продаваш труда си, спокойно можеш да се пласираш там, за където ти стигат уменията пък дори и да не отговаряш на абсолютно всичко написано.
 
От: Българи без бъдеще!В България животът ти приключва, когато навършиш 40 години

...
За протокола мой близки си намериха нова работа и мъжът и жената са на 50 и още по интересното са много доволни от това, което си намериха като работа. Неволята учи, а решителността надгражда. Имам братовчед на 40 и нещо - пича има страшен потенциал, но го е захвърлил всичко ..... и той е в лагара на конспирацията.
Бивш колега емигрира на 55. Роднина се изнесе на 40 за Тайван, ся пък са в Канада.
На 40 да търсиш работа като продавач или сервитьор... като погледнат в огледалото, е там е проблемът!
 

Горе