Българският онлайн пазар расте с 30% през 2022 г.

300 - 300, няма да ги връщаш хората сега.
Един темплейт или шарена темичка.

После като се сетят че искат калкулатор като на Кредисимо или Париба..... 3000-8000 лв.
 
Последно редактирано:
Не знам кое расте, но днес ни се обадиха от фирма за бързи кредити който искат изработка на сайт.
Фирмата е нова и сега стартира, обсъдихме всичко на дълго и широко докато стигнахме до бюджета за изпълнение, съобщиха ни, че имат бюджет от 300 лв за изработка на сайт. То можело да е на wordpress и едва ли било толкова сложно :D
Просто пазара не върви на добре...
Скъсана работа. Направо пасувай. Ще даваш кредити със сайт за 300 лв. Тези тотално изтрещяха. :)

300 - 300, няма да ги връщаш хората сега.
Един темплейт или шарена темичка.

После като се сетят че искат калкулатор като на Кредисимо или Париба..... 3000-8000 лв.
За жалост не е така. Почва се с глупостите още в средата на проекта. Някой се сети нещо, пише, после казваш не, но те казват, че не са доволни и се стига до драми и нерви, от които никой няма нужда. По-скоро да ги насочи към някой, който се учи. Това е бюджет за такъв топ девелопъри, по-скоро цъкачи в админа. ;)
 
Фирмата е нова и сега стартира, съобщиха ни, че имат бюджет от 300 лв за изработка на сайт.
То не им трябва по- скъп сайт.

После като се сетят че искат калкулатор като на Кредисимо или Париба..... 3000-8000 лв.

Ще даваш кредити със сайт за 300 лв. Тези тотално изтрещяха. :)

Поправете ме ако греша, но тези нови, тепърва стартиращи, ползват сайта за реклама. Реално работят през платформите на "Кредисимо, Париба, Изи Финанс, Multitude, "БИ ЕНД ДЖИ КРЕДИТ" ООД" или там с който имат договор за посредничество. Реално сайта казва "обади се по телефона" или "ела до офиса". Защо им се скъп сайт ?
 
То не им трябва по- скъп сайт.





Поправете ме ако греша, но тези нови, тепърва стартиращи, ползват сайта за реклама. Реално работят през платформите на "Кредисимо, Париба, Изи Финанс, Multitude, "БИ ЕНД ДЖИ КРЕДИТ" ООД" или там с който имат договор за посредничество. Реално сайта казва "обади се по телефона" или "ела до офиса". Защо им се скъп сайт ?
В такъв случай за какво им е въобще сайт?

Всеки с достъп до интернет би попаднал на сайтовете на Кредисимо, Париба и т.н.
Кой би тръгнал да се обажда на фирмичка за бързи кредити, която никога не е чувал, освен ако вече не са му отказали от въпросните Кредисимо и алабала, вече е отчаян и търси алтернативи...?
 
В такъв случай за какво им е въобще сайт?
за таргет реклама у населеното място или у визитката също изглежда шукаритетно, също и на витрината на обекта изглежда добре. По- професионално общо и завършено изглежда. Па и мейла ако ти е : башМенажър @contra Credit.bg си е сериозна раота ;)
 
с достъп до интернет
Кой би тръгнал да се обажда
Не искам да оприличавам потребителите на тези услуги, но да речем хората, които се занимават или инвестират в тази област, имат достъп до образование, заплата, населено място, рискова група и тнт на взелия или искащия да вземе кредит. Въз основа на тази информация, всеки сам си изгражда мнение и разбира се целева клиентска група и до колко може и би искал да инвестира в реклама, сайт и тнт.


За какъв интернет говорим, този сайт за 300лв я го отворят, я не!

image_2023-03-17_011231627.png
image_2023-03-17_010904152.png

11.jpg

22.jpg
 

Прикачени файлове

  • image_2023-03-17_011158108.png
    image_2023-03-17_011158108.png
    28.5 KB · Преглеждания: 3
Последно редактирано:
То не им трябва по- скъп сайт.





Поправете ме ако греша, но тези нови, тепърва стартиращи, ползват сайта за реклама. Реално работят през платформите на "Кредисимо, Париба, Изи Финанс, Multitude, "БИ ЕНД ДЖИ КРЕДИТ" ООД" или там с който имат договор за посредничество. Реално сайта казва "обади се по телефона" или "ела до офиса". Защо им се скъп сайт ?
В случая им трябва по- скъп сайт. Говорим за сайт с възможност за регистрация, хронология на кандидаствания , хронология на плащания, лесно последващо кандидастване, нюслетър и още доста неща.
Да не навлизам в подробности, но на кратко не работят с фирмите които си посочил и им трябва standalone решение, а не просто форма за контакти и телефон.
Аз не бих направил подобен сайт за тази сума.
Общо взето с трици маймуни не се ловят според мен, но всеки си има виждане.
 
В случая им трябва по- скъп сайт. Говорим за сайт с възможност за регистрация, хронология на кандидаствания , хронология на плащания, лесно последващо кандидастване, нюслетър и още доста неща.
Да не навлизам в подробности, но на кратко не работят с фирмите които си посочил и им трябва standalone решение, а не просто форма за контакти и телефон.
Аз не бих направил подобен сайт за тази сума.
Общо взето с трици маймуни не се ловят според мен, но всеки си има виждане.
Никой нормален няма да го направи за тази сума. Това е като да сглобиш совалка с продукти от кварталната железария. :)
 
Не искам да засягам никой, но какво мислите, ако се поставите в ролята на потребител за сайтовете, които ви бомбандират с антипатични реклами? И въобще ви бомбандират с реклами.
Аз лично такива сайтове ги режа на момента. Максимум 3-4 посещения и довиждане от мен.

И струва ли си с оглед на популяризиране да се публикуват Х на брой тъпотии, само за да се привлече някакъв интерес и трафик?
 
Не искам да засягам никой, но какво мислите, ако се поставите в ролята на потребител за сайтовете, които ви бомбандират с антипатични реклами? И въобще ви бомбандират с реклами.
Аз лично такива сайтове ги режа на момента. Максимум 3-4 посещения и довиждане от мен.
За какво си им въобще, ако не скиваш рекламите?
Само ще им хабиш bandwidth-a...

Много сайтове ти казват чао ако си с адблок.
 
За какво си им въобще, ако не скиваш рекламите?
Само ще им хабиш bandwidth-a...

Много сайтове ти казват чао ако си с адблок.
Прави ми впечатление, че наглостта изразена, основно чрез изключителна несъразмерност на количество "материал" спрямо количество "реклами" от едно определено време насам пълзи от малките, през средните сайтове, като вече се прокрадва и по относително големи сайтове.
Сега, аз мога да се поставя на мястото на различни таргет групи, или поне да си представя как различни профили биха реагирали. Но аз коментирам от моята гледна точка.

Което ни отвежда и до "пълненето с контент", в много случаи неграмотен, а в доста други сух. Аз не падам от Марс, напълно логично е в predpriemach.com да обитават немалко собственици, работници и други свързани особено с по-малки и средни начинания.

Това наистина е опит за поставяне на добронамерена дискусия по въпроса с безразборните реклами. Може ли да се "озапти" това и не на последно място този, според мен бълвоч от реклами не компрометира ли уебстраница Х в очите на потребителя.

От моя гледна точка отличавам predpriemach.com като все още запазил много добър баланс във всяко едно отношение. Мисля, че съм го казвал - това е GEM, който ще оценим когато, и в случай че го загубим.
 

Горе