Бюджетна кола

OSH

Well-Known Member
Здравейте ! Търся евтина за поддръжка и разход кола. Според мен най-добре е бензин/газ. Да има по-евтини части за поддръжка и да се намират лесно втора употреба. С две думи кола, която ще ти излезе най-евтино.
Бюджет 2000-3000лв макс

И преди да прочета хейтърски коментари.
Да, беден съм. Не мога да имам толкова пари като вас
 
Първата ми кола е Тойота Корола 2005, само че дизел. Желязна, почти не влиза в сервиз, супер надеждна и рядко дава проблеми. Това са моите пет стотинки от личен опит :)

Но вероятно ще ти трябват още поне 2 хилки отгоре, щото май вървят към 5К. Ако имаш късмет, може и да намериш за по-тънко.
 
Първата ми кола е Тойота Корола 2005, само че дизел. Желязна, почти не влиза в сервиз, супер надеждна и рядко дава проблеми. Това са моите пет стотинки от личен опит :)

Но вероятно ще ти трябват още поне 2 хилки отгоре, щото май вървят към 5К. Ако имаш късмет, може и да намериш за по-тънко.
Ще погледна. Тойота не съм карал до сега. Мислих за golf 3, Honda Civic, но и аз не знам
 
Ще погледна. Тойота не съм карал до сега. Мислих за golf 3, Honda Civic, но и аз не знам

Тойота е железен вариант ако търсиш бюджетно и надеждно едновременно, особено второто. Преди само бях чувал за надеждността им, после се убедих сам :)
 
Тойота е железен вариант ако търсиш бюджетно и надеждно едновременно, особено второто. Преди само бях чувал за надеждността им, после се убедих сам :)
С две ръце за Тойота. Наистина за супер здрави коли и определено преди 2010 г. ще може да намериш нещо бюджетно и определено здраво. Имах и Голф 3ка, която беше здрава също, не харчеше много, но по едно време правех окачване, не беше силна там, но то коя кола е силна на тези кратери, наречени родни пътища.

Аз мога да споделя същото като @desoe, за Авенсис също. Но и там ако искаш нещо около 2003-2004та, ще е нужно да сложиш още 2-3К на твоя бюджет, преди тази година пак не са лоши, карал съм и Авенсис-а преди модела на 2003, но там вече трудно ще намериш нещо читаво, просто защото това вече е доста стара кола. То самата ламарина вече не е същата, това са 20 години все пак. :)
 
  • Like
Реакции: OSH
Задължително инвестирай и едни 50-100 лева някой да я погледне преди да я купиш. Вече има фирми, които се занимават с това - взимат колата, качват я на стенд някъде и ти казват дали можеш да я вземеш или не. Ще си спестиш после доста пари :)
 
  • Like
Реакции: OSH
Задължително инвестирай и едни 50-100 лева някой да я погледне преди да я купиш. Вече има фирми, които се занимават с това - взимат колата, качват я на стенд някъде и ти казват дали можеш да я вземеш или не. Ще си спестиш после доста пари :)
Така и правя само ако е в чужд град го избягвам
 
Задължително инвестирай и едни 50-100 лева някой да я погледне преди да я купиш. Вече има фирми, които се занимават с това - взимат колата, качват я на стенд някъде и ти казват дали можеш да я вземеш или не. Ще си спестиш после доста пари :)
Направо е задължително. Аз така ходех да си взимам кола, със серивзджия. ;)
 
Направо е задължително. Аз така ходех да си взимам кола, със серивзджия. ;)
Ако е от автокъща и ти каже - може ама няма регистрация или нямам време ей тука има един сервиз, ако искаш там …
 
Ако е от автокъща и ти каже - може ама няма регистрация или нямам време ей тука има един сервиз, ако искаш там …
Не, мой познат беше, така де на баща ми колега. Първо тогава му показах една бричка и го разкости собственика, оня не знаеше какво да каже. После огледа няколко други коли и каза "Ако щеш вярвай, но това е твоята кола", и направо се качих направих едно кръгче, и се влюбих, и беше наистина моята кола. :)

Най-обичам да отида, да ме видят някакъв зелен гиик и да ме почнат с фразата "Качваш се и караш", хахаха. И това при положение, че отиваш да налееш едни хилки в една ламарина. :)
 
Кажи за какво ще я ползваш, колко км на година ще минаваш. Колко хора ще се возите и тнт. Голяма-малка за какви нужди
 
И аз гласувам за тойота. В кой район на България търсиш ?
Североизточна България
Ще се ползва повече градско, но няма да е изцяло и само за градско.
2-ма човека ще се возят.
Няма нужда да е комби, но все пак да е с 4 врати и да не е нещо като Смарт или тико
 
Североизточна България
Ще се ползва повече градско, но няма да е изцяло и само за градско.
2-ма човека ще се возят.
Няма нужда да е комби, но все пак да е с 4 врати и да не е нещо като Смарт или тико

В този ценови клас на не много километри и да е след 2000 год в прилично състояние, икономична бензинова със здрав мотор и евтина за поддръжка, мога да ти препоръчам следните :
Honda jazz
Toyota Yaris
Mazda 2-3
Nissan Almera/ Micra
 
  • Like
Реакции: OSH
Североизточна България
Ще се ползва повече градско, но няма да е изцяло и само за градско.
2-ма човека ще се возят.
Няма нужда да е комби, но все пак да е с 4 врати и да не е нещо като Смарт или тико
Ако ще е градско, значи наистина гледай за бензин. На дизела му трябва от време на време продухване, ако се кара предимно градско. Аз така с королата имах проблеми с егр клапан :)
 
  • Like
Реакции: OSH
Volvo 850.

В почти всичко останало за тия пари ще си като ударена с чук консерва "Русенско варено" ако някоя джипка ти влезе.
Особено пък ако е японска количка резулатът ще е R18++
 
  • Like
Реакции: OSH
В този ценови клас на не много километри и да е след 2000 год в прилично състояние, икономична бензинова със здрав мотор и евтина за поддръжка, мога да ти препоръчам следните :
Honda jazz
Toyota Yaris
Mazda 2-3
Nissan Almera/ Micra
Замени Honda Jazz с VW Golf IV 1,6 или 1,8 литровия двигател. Много са кекави тези Jazz-ове, съдейки по познати с такива, всичките все киснат по сервизите. Голфовете като изключиш скоростната кутия са бетон. Ама това с кутията лесно се разбира на огледа. Иначе другите модели са подходящи също.
 
Моята първа кола беше Голф 3 1.6 моно. Да не си си купил такъв боклук! Голф 2 е железен, Голф 4 става, Голф 3 - нема такава счупена каруца.
Нещо японско според мен - Хонда, Тоуота, Мицубиши.
Виж Toyota Yaris
 

Горе