ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

redrum

Well-Known Member
Колеги, ударете по едно рамо на инициативата #НЕТЕГЛЯ. Споделяйте в страниците си информация против тегленето и бутането на системата. Заедно притежаваме огромен медиен канал, който може да се използва за спасението на държавата ни.

Нищо няма да спечелите от цялата работа - факт. Направете го безкористно, без мисъл за печалба. Нашите прадядовци са отивали така на фронта, времената се менят, войната е виртуална. Ако притежавате ресурс, използвайте го, нищо няма да загубите от това.

Много популярни фейсбук страници го правят, направете го и вие!

Нека се обединим поне един път и спрем лудостта.

Вярвам, че ще го направите и Ви благодаря.
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Аз ти предлагам да си изтеглиш половината пари и да ги депозираш в КТБ. Не съм сигурен, но предполагам че може да си отвориш сметка и да вкараш пари там които автоматично след това няма да можеш да пипаш.

Кво сте се засилили да спасявате жалките банкерчета? Много ли са ви симпатични Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев? Миналата година точно по това време имаше един голям скандал, който леко се потули свързан с ПИБ.

Правителството пада, държавата не изплаща дълг към родна фирма. Фирмата има активи за около 13-15 милиона евро и заем за 2 милиона евро от ПИБ. 2 месеца на си внася кредита, защото държавата не плаща. ПИБ пращат предизвестие от 1 ден по електронен път и на следващия ден влизат в офисите на фирмата заедно със съдя изпълнител, полиция и служители на конкурентна фирма близка до един от собствениците на ПИБ.

Интересното е, че на фирмата и остават само няколко вноски от кредита. По спомени около 200-300 000 евро. И най-комичното е, че все пак фирмата успява в този еднодневен срок да внесе всички дължими суми та дори и отгоре защото от банката и отказват информация колко точно е дължимата сума!!! Въпреки плащането, банката бави обявяването на кредита като погасен и пристъпва към "завладяване" на фирмата.

Аре ся, redrum, кажи ми тоя човек ли искаш да спасиш? Човека който съсипа Банско???
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Да ги депозирам в КТБ мисля, че си наясно, че няма как да стане. Но няма да си изтегля депозитите от ПИБ във всеки случай.

Ти май не проумяваш, че не спасяваме "жалките банкчерчета", нас ни е грижа за българина и българската банкова система.

ПИБ е една от малкото останали български банки, пък каквито и да са, другите не са по-добри от тях. Забелязваш ли, че атаката е насочена най-вече срещу българските банки?

Не оправдавам действия на банката, с които не съм запознат, но тези взаимоотношения между фирма длъжник и банката се определят от договора, който са подписали. Всичко друго е интерпретация на засегнатите страни.

Има ли някой, който да не е съсипал нещо? Не искам да спася "човека", искам да не страдат обикновените хора. Ако утре ПИБ каже, елате си вземете парите, после преустановяваме дейност, не бих имал нищо против. Ще ги взема и ще ги вложа в друга банка. Но масовото истерично теглене има вероятност да събори системата и да дестабилизира и без това окаяната ни държавица.

п.п. Не съм пристрастен конкретно към тази банка, нито работя за нея, просто искам стабилност.
 
Последно редактирано:
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

подкрепям напълно
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

С тази система в момента, ще имаме "всичко", но не и стабилност...
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Задавам си няколко въпроса.
Въпрос №1 Ако банката оцелее след такава атака нетно на печалба ли ще е от цялата тази истерия или на загуба имайки предвид че много депозити са изтеглени без да е начислена лихва върху тях.
Въпрос №2 Ако банката оцелее и е на печалба ще даде ли някакъв бонус на хората, които са я спасили ?
Въпрос №3 Реално ли е да мислим че можем да спасим банка, която има нужда от милиарди депозити с нашите хиляди левчета ?
Въпрос №4 Кой и с каква цел организира атаката ?
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Въпрос №1 Ако банката оцелее след такава атака нетно на печалба ли ще е от цялата тази истерия или на загуба имайки предвид че много депозити са изтеглени без да е начислена лихва върху тях.
Вероятно ще е на печалба, защото хората ще изгубят лихвите си. Но всъщност много от хората може повече да не върнат парите си в нея, така че не е ясно какъв ще е крайния резултат.
Въпрос №2 Ако банката оцелее и е на печалба ще даде ли някакъв бонус на хората, които са я спасили ?
Това можем само да го гадаем. За нас е по-важна е стабилността на системата, а не дали някой ще ми даде 1% повече лихва на кредита след това.
Въпрос №3 Реално ли е да мислим че можем да спасим банка, която има нужда от милиарди депозити с нашите хиляди левчета ?
Можем, като не теглим и убедим други да не го правят.
Въпрос №4 Кой и с каква цел организира атаката ?
Въпрос на интерптретации. Някой ден ще се разбере истината. Важното е, че атаката е изкуствена и организирана, както става ясно от всичко до сега.
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Банката не може ли да тегли кредит от друга банка ?
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Наистина не става въпрос за жалките банкерчета. В случая става въпрос за икономическата стабилност и (може би) валутния борд. Аз самият съм протестирал срещу Цеко (по екологични причини), но сега смятам, че е важно да се спре паниката. Просто въпрос на приоритети.
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Значи според мен chokoev е един от хората, които всяват паника, защото не иска да спасява "жалките банкерчета", както сам казва:

Кво сте се засилили да спасявате жалките банкерчета?
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Не знам, тука уж умни хора сме се събрали.. Уж разбирачи, бизнесмени, предприемачи.. А пък не могат да вдянат едно.. при фалит на 2 банки, основни банки, кво мислите, че ще последва? Купон до зори ? Щастие ?

Ще последва, глад, мизерия, фалит на още банки, фалит на държавата и връщане в първи клас. Кво си мислите, че като си обърнем парите в евро и долари, след 1 месец, всичко ще се нормализира ли ?
Ще живеем в глад и мизерия още 10 години.. БУКВАЛНО..

Мислете малко с главите си.. мислете малко за държавата си.. то е ясно, че ония горе няма да мислят за нас, но самите ние да мислим за нас.

Наскоро си купих дюзи от 1 човек от ВИДИН, който живее в Швейцария, човека ми изпрати 4те дюзи на АБСОЛЮТНО ДОВЕРИЕ, да ги тествам и пробвам, за да видим дали от това е проблема на колата ми. И да това беше проблема на колата ми, съответно аз му ги платих със закъснение. Човека ми изпрати дюзите и каза, че ми има ДОВЕРИЕ, въпреки, че не ме познава, и аз му казах "човече не мога да повярвам какво правиш за мен, след като не ме познаваш и не можеш да си сигурен, че няма да те измамя" и той ми каза "Приятелю, в тази държава, трябва да се научим да си вярваме и да си помагаме едни на други, чак когато успеем да си имаме доверие и да си помагаме, тогава ще успеем да се оправим, иначе няма кой да дойде и да ни оправи, не го ли разбра това"..
Това е мисленето, на един човек, който живее и работи в Швейцария, но е БЪЛГАРИН.
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Значи според мен chokoev е един от хората, които всяват паника, защото не иска да спасява "жалките банкерчета", както сам казва:

Айде ся, недей така че утре ще ми цъфнат у дома големите батковци с качулки които вместо да арестуват когото трябват си играят с кокошкарите.

За мене банките не са направили нищо добро през целият ми живот. Кредити нямам (имал съм няколко стокови за по 3-6 месеца и до там), депозитите ми са замразени в момента. Лихвите са по депозитите са обидно ниски, а и плащаме данъци на тях... Е**л съм го, ква далавера има от тия банки? Да държиш кеш пара в банка си е престъпление. По-добре инвестирай в нещо...

Банковия сектор според мен трябва да си бъде държавен поне при нас. Тука с тия измекярщини и пишман банкери никога няма да се оправим.
Какво се случва:

Мустака си купува няколко десетки политика, гласуват доверие в банката му и държавата започва да държи 50% от парите си в една банка. 50% от парите на България са МНОГО пари.
С тези налични пари, мустака дава кредити на Дебелака. Дебелака купува медии с които удря партийните опоненти. По-този начин в парламента са отново хора на мустака които продължават да държат огромни държавни пари в неговата банка.
Започва се изкупуването на големи предприятия с кредити, реално финансирани с парите на държавата (демек - нашите пари). Нали никой тук не си мисли че Виваком или Булгартабак са на загуба? Стига да имаш парите да ги купиш, след няколко години ще си на печалба, това е 100% сигурно. Правиш Лафки, монополизираш разносната дейност на вестници, държиш една дузина млекопреработвателни и месопреработвателни предприятия... И как става всичко това - много просто, с парите на данъкоплатците... Е това ако не е подигравка с хората, не знам какво е...

И после кво става, Муската и Дебелака се скарват... Дебелия понеже е близък с резняците, а нали те държат столетницита за топките, решава да натисни държавата да си изтегли парите от тази банка. Организират се публични нахлувания в офиси на банки, арести, даже се стига и до уж заплахи за смъртта на няколко човека. Е па да се гърмят бе, деня в който това стане аз ще пирувам, защото точно те ебават мен, ебават и вас.

Айде моля ви се прогледнете вече че си играят с народа, уж сте умни хора... Като нямат ликвидност, банките, да си теглят заеми от други по-големи банки. City банк има офис в София. Да теглят 20 милиарда кредит и да си оправят ликвидноста - ама не искат, щото знаят как бачка системата. На края пак всички ние ще ги спасяваме когато държавата се намеси с НАШИТЕ пари и спаси ЧАСТНИ банки. Ми то така е много лесно и аз искам... ама на мен не ми дават...

Не знам, тука уж умни хора сме се събрали.. Уж разбирачи, бизнесмени, предприемачи.. А пък не могат да вдянат едно.. при фалит на 2 банки, основни банки, кво мислите, че ще последва? Купон до зори ? Щастие ?

Ще последва, глад, мизерия, фалит на още банки, фалит на държавата и връщане в първи клас. Кво си мислите, че като си обърнем парите в евро и долари, след 1 месец, всичко ще се нормализира ли ?
Ще живеем в глад и мизерия още 10 години.. БУКВАЛНО..

Мислете малко с главите си.. мислете малко за държавата си.. то е ясно, че ония горе няма да мислят за нас, но самите ние да мислим за нас.

Наскоро си купих дюзи от 1 човек от ВИДИН, който живее в Швейцария, човека ми изпрати 4те дюзи на АБСОЛЮТНО ДОВЕРИЕ, да ги тествам и пробвам, за да видим дали от това е проблема на колата ми. И да това беше проблема на колата ми, съответно аз му ги платих със закъснение. Човека ми изпрати дюзите и каза, че ми има ДОВЕРИЕ, въпреки, че не ме познава, и аз му казах "човече не мога да повярвам какво правиш за мен, след като не ме познаваш и не можеш да си сигурен, че няма да те измамя" и той ми каза "Приятелю, в тази държава, трябва да се научим да си вярваме и да си помагаме едни на други, чак когато успеем да си имаме доверие и да си помагаме, тогава ще успеем да се оправим, иначе няма кой да дойде и да ни оправи, не го ли разбра това"..
Това е мисленето, на един човек, който живее и работи в Швейцария, но е БЪЛГАРИН.

Няма банка в България котято може да фалира. Избийте си го това от главите. Говорим за ликвидна криза, не за фалити!
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Колкото и "безотговорно" да им прозвучи на някои хора на мен не ми дреме за банките. Нито съм се засилил да тегля, нито ми дреме дали някой тегли. Когато си влагаш парите в банка ти поемаш риск (твоите пари се дават като кредит на разни хора и фирми) и срещу този риск получаваш приход под формата на лихва. Банките са частни фирми и не е редно държавата да се занимава с гаранции на риска им. Колкото повече държавата дава гаранции за оцеляването на банките, толкова повече това увеличава желанието за риск от страна на банкерите когато дават кредити. Защо да не си увеличат печалбите (от лихвите от по-големия брой дадени кредити)? Нали друг поема риска? От това най-много печелят банкерите, а простите хора не се усещат, че рискът за парите им нараства главоломно. Ако случайно някоя банка се прецака, хората искат да си вземат парите, но от кого? От държавата? Кои са държавата? Данъкоплатците. И като теглиш чертата излиза, че в случай на проблем ти ще възстановяваш собствените си парите на себе си. Във всеки нормален бизнес супер гаранции няма как да има. Поема се риск, а срещу него идва някакъв приход. Не се шашкайте чак толкова. Паниката винаги е водела до по-тежки последствия от причината за нея.

П.П.:
Още не мога да проумея що за малоумие е човек да се шашка от есемеси с неизвестен подател или драсканици из нета без никакви прикачени доказателства към тях. И аз мога да твърдя, че живея на Марс. Да не би да е нормално някой просто така да ми повярва без доказателства?
 
Последно редактирано:
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

Колеги, аз също имам известна доза неприязън към разни банкерчета, но тук не става въпрос за лични симпатии, а за стабилността на банковата ни система и на страната. Всеки има право да си разполага с парите, както сметне за добре, но нека спрем тази всеобща истерия и да разсъждаваме разумно. Като гледам на целият на хал, сега ни трябва само пълен хаус и дестабилизация на Страната. Аз лично подкрепям инициативата #НЕТЕГЛЯ. Благодаря на всички, които мислят като мен!
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

@chokoev -

Да държиш кеш пара в банка си е престъпление. По-добре инвестирай в нещо...
В момента съм тръгнал да инвестирам, това обаче не е като да си купиш баничка. Примерно, отделил съм някаква сума за целта, къде според теб да ги държа в процеса на инвестиция?

Банковия сектор според мен трябва да си бъде държавен поне при нас. Тука с тия измекярщини и пишман банкери никога няма да се оправим.
ФАКТ, но не е. Трябва да се съобразяваме с реалността.

@unwise

Бизнес правиш ли, клиенти имаш ли? Ако се скапе системата, всичко ще се промени за всички ни. Никой няма полза от това.
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

@chokoev -


В момента съм тръгнал да инвестирам, това обаче не е като да си купиш баничка. Примерно, отделил съм някаква сума за целта, къде според теб да ги държа в процеса на инвестиция?


Ако събираш 10 години парите, няма смисъл да започваш, но иначе - в банка, ама в депозитна кутия.

Банките са гадове. Внасяш по сметка постоянно пари. Първо те таксуват за това че ти оперират с парите и ти слагат месечна такса (безумно нали?), а после ако идеш и искаш да си изтеглиш парите трябва да пуснеш предизвестите и на края за 10 бона ще ти вземат 200 лвва, за да ти върнат твоите си пари (хитро нали, хем ти работят с парите и те чарджват за това, хем като си ги поискаш те чарджват още).

Значи ако държавата се намеси и каже: От утре таксите за разплащателна сметка не могат да бъдат повече от 50 стотинки, таксите за преводи между банките не могат да бъдат повече от 20 стотинки и така на татък банкерчетата ще изпищят света че държавата се намесва в "пазарната икономика". Ама като трябва някой да ги спасява - тичкат при нея. Въшкари!
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

И като ми трябва да плащам по електронен път какво да правя, всеки път да ходя и да бъркам в кутията, а после да внасям на каса? Каква е принципната разлика за мен дали ще са в банката, ама в кутия и дали ще са в банката, ама в депозит. От депозита печеля, от какъв уй да ги държа в кутия. И прощавай, ама шансът да оберът депозитната кутия е доста по-голям от това една банка да фалира. Миналата година имаше няколко обира на трезори, дали мислиш, че хората са си върнали това, което е било в кутиите?
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

И като ми трябва да плащам по електронен път какво да правя, всеки път да ходя и да бъркам в кутията, а после да внасям на каса? Каква е принципната разлика за мен дали ще са в банката, ама в кутия и дали ще са в банката, ама в депозит. От депозита печеля, от какъв уй да ги държа в кутия. И прощавай, ама шансът да оберът депозитната кутия е доста по-голям от това една банка да фалира. Миналата година имаше няколко обира на трезори, дали мислиш, че хората са си върнали това, което е било в кутиите?

Ти какво, от спестовната (депозитната) си сметка ли разплащаш? Правиш ли разлика между депозитна и разплащателна сметка? Депозитните кутии са застраховани. Ти кво, 100 000 евро ли смяташ да държиш в нея? Няма проблеми, може и в трезора да ти ги съхраняват като е по-крупна сума.
 
От: ВАЖНО!!! За всички с фейсбук ресурс, популяризирайте #НЕТЕГЛЯ

В депозитните сметки можеш да внасяш, изнасяш пари 3 месеца (преди беше 6), т.е. да, понякога прехвърлям или тегля пари от тях.
 

Горе