ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

DANGERZONE

Member
Малко преди обед получих на мейла, че по карта с № 4691 /която не е моя/ е извършена транзакция. Отварям си акаунта и какво да видя. Три транзакции по 50$ и две по приблизително по 30€. Опитвам се да спра транзакциите - не става - комплитейд ..... Обаждам се по телефон - днес почиват. Пиша съобщение и чакам отговор. Най-фрапиращото е, че към моя акаунт е вързана въпросната карта под моята???? Кога е качена и кога са я верифицирали, като аз не съм получавала никакъв мейл. Когато аз си адвах карта ми изпратиха мейл, после след верифицирането й също. Сега не съм получила нищо и не знам дали ще ми върнат парите. Някои изпадал в подобно положение?
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Много странно, как са успели да ти влязат в акаунта, аз като пробвам от друг компютър и ми прави проблеми, а при теб така лесно да стане. Може да е човек който има достъп до твоя компютър, иначе няма обяснение. Пускай диспути, това че са дръпнали парите нищо не значи, не могат да разполагат с тях още.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Там е проблема, че никои няма достъп до моя компютър, освен това паролата си я знам само аз и не е запаметена ..... това е интересното ... а най-интересното е, че за всички тези действия преди тегленето не съм била уведомявана ....
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Спокойно, опиши случая, те ще разследват, няма да го оставят така.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

описах го, само Ви предупреждавам да си проверявате акаунтите, за прикачени чужди карти :)
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

хм, паролата я смених, обаче мейла не съм - мерси :)
 
От: От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Много странно, как са успели да ти влязат в акаунта, аз като пробвам от друг компютър и ми прави проблеми, а при теб така лесно да стане. Може да е човек който има достъп до твоя компютър, иначе няма обяснение. Пускай диспути, това че са дръпнали парите нищо не значи, не могат да разполагат с тях още.

Аз пък за последната година съм си влизала в пейпал акаунта от поне 5 различни лаптопа (а може и повече да са ) и не съм имала проблем с влизането... и за първи път го 'чувам' .
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Преди време трябваше да се купи лаптоп за сина ми, обаче пейпал не ще да дава пари, защото поръчката я направи от Глазгоу. В крайна сметка три пъти поръчвахме от различни онлайн магазини и не можем да финализираме покупката, накрая аз направих поръчката от моя лаптоп, поръчката се плати най-накрая, обаче от пейпал пуснаха служебен диспут, писаха ми писмо да не ми е хакнат акаунта, на което отговорих и се разбрахме, но въпреки това два дни след като получи лаптопа си, от куриерската служба му звъняли, че трябва да го върне, защото имало проблеми с пейпал. Разбрахме се де, но беше голяма одисея само защото беше влизал в акаунта от друг адрес, чак пращах сканиран документ за адресната му регистрация там, за да спрат диспута. После си направи отделен акаунт, да си нямаме проблеми.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

На мен пък преди 2 седмици ми източиха 200 лв. от дебитната карта, така че не се учудвайте. Пари май вече само кеф :oops:
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

когато има развитие по случая - ще пиша, за сега толкова от мен и още нещо сега се сетих и проверявах транзакциите в история и никъде няма 1,50€ спрени и върнати за верификация на тази карта, което според мен си е пробив в сигурността на PayPal - как са я одобрили тази карта?
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Преди време трябваше да се купи лаптоп за сина ми, обаче пейпал не ще да дава пари, защото поръчката я направи от Глазгоу. В крайна сметка три пъти поръчвахме от различни онлайн магазини и не можем да финализираме покупката, накрая аз направих поръчката от моя лаптоп, поръчката се плати най-накрая, обаче от пейпал пуснаха служебен диспут, писаха ми писмо да не ми е хакнат акаунта, на което отговорих и се разбрахме, но въпреки това два дни след като получи лаптопа си, от куриерската служба му звъняли, че трябва да го върне, защото имало проблеми с пейпал. Разбрахме се де, но беше голяма одисея само защото беше влизал в акаунта от друг адрес, чак пращах сканиран документ за адресната му регистрация там, за да спрат диспута. После си направи отделен акаунт, да си нямаме проблеми.

Добре де, искаш да кажеш, че акаунта ти е БГ, а синът ти се опитва да плати нещо от Великобритания с твоя акаунт ли?
Ако е така - да. Но иначе - аз досега съм няма проблеми с различните компютри/лаптопове.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

да именно, че е странно - не само, че са я аднали, верифицирали по някакъв начин, без да има транзакция от 1,50€ за верификация на картата .... с две думи са ме обралли посред бял ден, как си седя у дома :)
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

да именно, че е странно - не само, че са я аднали, верифицирали по някакъв начин, без да има транзакция от 1,50€ за верификация на картата .... с две думи са ме обралли посред бял ден, как си седя у дома :)

Мен ако питаш, това си е работа на вътрешен човек от Пейпал! И там работят хора с техните странности и слабости и нищо вече не би ме учудило - изчезват огромни самолети, майки убиват деца......:shock:
Не прави драма за някакви виртуални хартишки, а си живей живота и си пази нервите и здравето! Успех! :)
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Не бих казала, че е драма .... пуснах темата, защото аз не съм от този вид българи, които си мислят, че на Вуте ако му се е случило, Нане може и да го подмине ... за много неща съм научавала от този форум, споделих, не за да се оплаквам или някои да ми реши проблема /защото е невъзможно/ а, просто да знаят и други хора и да внимават, защото лично аз навярно и мнозина, като влизам в PayPal не се ровя из целия си акаунт, а извършвам действия, които са ми нужни и излизам ... идея нямам кога са закачили тази карта в акаунта ми ... може да е днес, а може да е и преди няколко дни ......
 
Re: От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

да именно, че е странно - не само, че са я аднали, верифицирали по някакъв начин, без да има транзакция от 1,50€ за верификация на картата .... с две думи са ме обралли посред бял ден, как си седя у дома :)

Не са обрали теб, а някой нещастник, на който е тази карта. Нали казваш, че не е твоя.
А са го направили да изглежда така, че си го направил/а ти и после пейпал тебе да търсят като се разбере, че картата е крадена.
Добре, че си им писал/а за това, да вземат мерки навреме.
 
От: Re: От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Не са обрали теб, а някой нещастник, на който е тази карта. Нали казваш, че не е твоя.
А са го направили да изглежда така, че си го направил/а ти и после пейпал тебе да търсят като се разбере, че картата е крадена.
Добре, че си им писал/а за това, да вземат мерки навреме.
Да картата не е моя, но са ми превели всички пари от Пейпал в нея .... и са ми оставили 0.38€ само, как да не са ме обрали, като са прехвърлили на тази карта от моя акаунт 150$ и 58€ ....?
 
Ааа, така вече да. Т.е. са ти издърпали парите дето си имала като баланс в пейпал акаунта. Аз до сега бях останал с впечатление, че с тая карта са плащали нещо, използвайки твоя акаунт.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Да, верифицирали са незнайно как - чужда карта на моя акаунт и са ми изтеглили парите ....
 

Горе