ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

То карта може да се ползва и без верифициране. Вероятно за това са толкова малки транзакциите, защото с не-верифицирана не позволява по-големи.
Но щом не си получила писмата, че се добавя нова карта и т.н., вероятно са ти овладяли и пощата, и ти изтриват някои писма, преди да ги прочетеш.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

явно, са ми копнали 1-во мейла, после пейпала, но пък ако са сменили паролата ми по пейпал, после как са я възстановили ..... както и да е, вече пих една студена вода, ще чакам отговор от тях
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Aз когато си добавям карта не ми трябва да я верифицирам ( нова имам предвид ) директно мога да си пускам пари там от баланса, така че не е незнайно как
.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Aз когато си добавям карта не ми трябва да я верифицирам ( нова имам предвид ) директно мога да си пускам пари там от баланса, така че не е незнайно как
.
това не го знаех, значи ако имаш една карта, втората няма нужда да верифицираш -- тогава, за каква сигурност говорим изобщо?
 
Не, ако не я верифицираш втората, можеш да правиш с нея само малки транзакции и има някакъв общ лимит май (за парите минали през тази карта).
След като я верифицираш, тези ограничения ги махат.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

мерси за инфото ..... ще пиша как са се развили нещата по-нататък ....
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Това са триковете с тия машинки ..
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

@DANGERZONE, ако питаш мен, мейла който си получил е бил скам и не си влезнал в пейпал, а в копие на пейпал и при влизането в това копие са и гепнали паролата. Може ли да покажеш мейл адреса от който си получил първото писмо и адрес до който те води като кликнеш на линк в мейла.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Няма опция да въведеш карта, която е различно име. Според мен има някакъв скам, както е писал и bobbydigital.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

там където съм задраскала е моето име Заснемане1.PNG Без име.pngтова са двете карти - подчертаната със синьо не е мояЗаснемане.PNG а ето и транзакциите
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Това може да е заради хакването на SSL сертификатите, одеве получих писмо от namecheap че силно препоръчват да си сменя паролите, а също всички в момента си сменят пароли на банкови акаунти, пощи и всичко останало, което е важно.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

интересното е, че на мейла пише, че съм аднала карта и докато вляза в акаунта си парите бяха прехвърлени ....
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

ето Заснемане.jpg и да гледам и да не гледам - са ме ошушкали
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Това наистина е много неприятно и е сериозен прецедент. До сега за 7-8 години не съм и чувал за подобно нещо.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Аз ползвам пейпал около 7 години и досега не съм имала никакъв проблем. само веднъж ми се наложи да търся съпорта по телефона и бяха много вежливи и бързо разрешихме проблема - сега обаче идея нямам дали ще си видя парите :)
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Аз ползвам пейпал около 7 години и досега не съм имала никакъв проблем. само веднъж ми се наложи да търся съпорта по телефона и бяха много вежливи и бързо разрешихме проблема - сега обаче идея нямам дали ще си видя парите :)

Аз мисля, че ще ти ги върнат. :|
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Да, ще ти ги върнат със сигурност, то е очевидно, че има измама в случая, пазят се и логове от влизания и т.н. Лошото е, че вероятно ще наложат лимитация за известно време. Дано всичко се оправи по цивилизован начин.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Затова когато се получава мейл от paypal се гледа от къде е пратен както и пълния хедър от къде е влязло и т.н.С една дума системата на paypal е 101% сигурна, проблем е крайния потребител.
 

Горе