ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървахме

От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Късмет имахме определено и е чудо, че си взехме парите. Но след наше разследване, което правим в момента, явно хората са отдавна в играта. Имали са и друга фирма C.I.S Computers, в нета има инфо за тях. там МОЛ-ът на Джоя Трейд ЕООД - Гергана Павлинова Хаджийска е главен герой, там и нашия човек Петков. Само, че потърпевши са купувачите. Плащаш по банка ТВ за 590 лв. и до 7 дни доставка. До 7 дни, ама к*ра му Янко. А да заведеш дело срещу тях, пишат хората струвало от 600 лв. нагоре. Как е, а?! 8) Заради ей такива се руши доверието в онлайн търговията, такива вредят на всички нас.

Умишлено съм разпънал толкова подробно локума, с цел да пресъздам чувствата и емоциите, които изпитва човек в такъв момент. Как изведнъж земята се изплъзва изпод краката му. Всеки си казва, аз не съм такъв балък, на мен няма да ми се случи, дори и аз, но ето случи се. За съжаление никой не е застрахован, на никого не пожелавам да преживява нещо подобно. За някои 4К може да са нищо, за мен са пари, за които преди съм работил повече от половин година, а сега сериозно перо в капитала на фирмата.

Вероятно можеше и по-трезво да действам, но форс-мажорните обстоятелства - да стигна от Стара Загора до София за 2 часа, да изготвя фактурата, да изтегля парите, това че закъсах с колата вечерта, пустия му съединител, спука се маркуч на хидравликата и останах обездвижен на средата на улицата... Много емоции ми се насъбраха, повярвайте ми. И всички те работиха в полза на оня. И да благодаря, че ги върна, наистина за мен това бе чудо!
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Колкото и да искате бизнеса да ви върви и да не връщате клиентите просто първо им взимайте парите и това е. При твоя случай си допуснал грешка от самото начало. Какви са тия "ама нашата банка сега нали няма да се отрази веднага и така утре нали сещаш се" бла бла бла бла както се казва У лево пич и това е. Второ как така отиваш някаде и оставяш стоката на някои някакъв си дет никои не го знае какъв е? Просто недей да ходиш по гъза (без извинение) на клиента.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Ама и вие сте тръгнали да се занимавате с нещо, от което не разбирате. Видяла жабата, че подковават коня и тя се наредила, че и вашата работа. Заслужавате си урока, и имате късмет, че по някакъв начин сте си взели парите.
 
Re: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Защо му скачате на човека дева?

Вие научени ли сте се родили?

Представям си какво е преживял и се радвам че му се е разминало, научил си е урока безболезнено почти.
Доверие към никого щом става въпрос за пари,
Никога не давам стока преди да видя парите пред мен или в сметката.
Като ми мрънкат докога ще чакат за да видя превода, защото винаги 90% от клиентите бързат, все едно живота им зависи да си пипнат продукта 1 ден по-рано, но ги разбирам защото и аз съм нетърпелив като си купувам нещо :)
Та и да ми мрънкат, аз си имам философия, ако е измам да мрънкат колкото си искат, ако са превели наистина парите, то те нямат друг избор освен да чакат, да ги приема, като не им изнася, ще си поемат таксите по връщането, не е моя вината че имат сметка в друга банка и превода се бави.

И бъдете благодарни на хора като него, които описват така проблема и преживяното, това ви е безплатно натрупан експириънс, благодарете вместо да мрънкате.
 
  • Like
Реакции: veda
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Моят съвет е да идеш да си пуснеш едно тото, прекалено голям късмет си имал да си получиш парите и да случиш на отзивчиви хора в полицията, което вероятно е стресирало измамника.

Аз лично ти благодаря за 3-те дълги поста, които не само ми помогнаха да разбера за още една навлизаща схема за измама, но и ми помогнаха да стана още по мним. Въпреки, че нямам досег с търговията, вярвам, че примера би бил полезен и за мен като клиент.

А бе с думи прости - Авторите на ето такива полезни теми, заслужават най-много положителна репутация в форума.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Преди години имах подобни премеждия с по-малка сума, но в случая тогава аз бях клиента и бях предплатил, а от среща не получих нищо. Аз имах оскъдна информация, един фалшив телефон, скайп и фалшив адрес. Въпросният потребител беше от този форум и в последствие имаше доста завлечени хора и с по-големи суми. Всичко продължи няколко месеца и в край на сметка един ден го посетих в апартамента му и му разясних как стоят нещата, взех това, което ми беше нужно и му дадах срок, след този срок щях по един или друг начин да си възстановя сумата но щяха дори и плочките в банята да му свалят. Така че имайте едно на ум винаги ... въпреки че е дразнещо, когато срещу теб стои прекалено недоверчив клиент/търговец.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Въпросната фирма се опита да измами и нас преди известно време. Както е описал колегата, началото на комуникацията с въпросния човек беше същата и при нас. Много държеше да ни поръча лаптопи за 4200 лв., които да получи до края на работния ден. Казахме му, че пускаме проформа и чакаме да ни плати. Банката не била същата и парите нямало да се видят веднага, плюс това не плащал по проформи!?! и искал да му пуснем фактура, щял да снима платежното, за да сме сигурни, че е платил. Само, че не сме доверчиви като колегата Георгиев и не се съгласихме на този вариант, а му предложихме да ги пусне с РИНГС, а ние да му свалим от цената 10 лв. Цял ден пари не получихме, но и той не получи стока. Докато му запазвахме стоката, защото бяха последни бройки, се оказа, че дължи пари на вносителите.

Моят съвет е да изисквате плащане с РИНГС и да не се доверявате на непознати в никакъв случай. Мога да работя с Фотошоп и мога да ви кажа, че такова платежно се прави за 5 минути, мога и сканирано да го направя за същото време.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

"Ц.И.С. ПЕТКОВ" ЕООД
гр. София 1592 район р-н Искър Илия Бешков No 8
управител
ЦВЕТАН ПЕТКОВ ПЕТКОВ
Първи, Запор върху дружествен дял - 45000.00 лева, Мораторни/ изтекли лихви - 2017.84 лева
Втори, Запор върху дружествен дял - 58152 ЛЕВА, лихви 7006 ЛЕВА

„Цветан Петков Петков, набор '87“
Не е набор 87, а 81

Р Е Ш Е Н И Е № 436
гр.Русе, 11.03.2013г.
.
.
Р Е Ш И :

ОСЪЖДА “Ц.И.С. Петков” ЕООД със седалище и адрес на управление: гр.С, ж.к.Х, ул.А Б № , офис, ЕИК 17540291, представлявано от управителя Ц П П, да заплати на “Павтранс” ЕООД със седалище и адрес на управление: гр.Р, ул.К№ , вх., ет., ЕИК 117683288, представлявано от управителя П Й П, сумата от 420.00 /четиристотин и двадесет/ лева с включен ДДС, представляваща неплатена цена по фактура № 1144/06.07.2011г. за извършен превоз на 5.30 тона копирна хартия от с.Р п до гр.Р, ведно със законната лихва върху главницата, считано от 26.10.2012г. до окончателното й изплащане, както и сумата от 205.00 /двеста и пет/ лева – направени по делото разноски.
Препис от неприсъственото решение да се изпрати на страните.
Решението е окончателно и не подлежи на обжалване.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

А точно, не можах да се сетя за другата фирма под, която намерих въпросния човек - ЦИС. Само че аз попаднах на CIS Computers, която също е негова. И ето какво има в интернет за въпросния човек. Не само продавачи мами, а и крайни клиенти с невероятни промоции. Ето един линк от интернет - http://izlugan.com/?go=signals&p=profile&signalId=2833&page=0. На този си заслужава да му се счупят ръцете и краката!
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

пич поздравления че сте се отървали, може да изглежда че мноо тъпо си постъпил като се чете така ама тръпката от зделката напрежението са неща дето ВИНАГИ си казват думата

койт не са го лъгали просто не е правил бизнес8
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

И нещо полезно да Ви кажа - фактура оригинал (не проформа) се издава и предава веднага щом настъпи което и да е от следните две събития:

1. Получите плащане, включително и частично и/или авансово;
2. Предадете стоката.

Това казва Законът и стигне ли се до съд това дали сте издали и предали фактура е от първостепенна важност!
 
От: От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттъ

И нещо полезно да Ви кажа - фактура оригинал (не проформа) се издава и предава веднага щом настъпи което и да е от следните две събития:

1. Получите плащане, включително и частично и/или авансово;
2. Предадете стоката.

Това казва Законът и стигне ли се до съд това дали сте издали и предали фактура е от първостепенна важност!

Не се издава веднага. Издава се в седем дневен срок от получаване на плащането...
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

"седем дневен срок" - пет

Двамата герои нямат други фирми регистрирани на тяхно име (може да ползват чрез подставени лица). Цецко в момента си продава дяловете. CIS Computers не намирам да има регистрирана фирма, има C.I.S. Co "Ц.И.С. Ко" ЕООД, но в нея има други лица и не съм сигурен, че са свързани с обсъждания човек в темата.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Все пак сме в Бг и такъв ние маниера на работа ако може да врътнем някой да направим нещо законно ама ако може и без пари. Имам впред вид и тебе и петков. Не заемам страната на Петров ама ми се иска да чуя и неговата версия сигурно и тя ще е забана, все пак да може да правиш "бизнес" с толкова фирми и за толкова пари, и да не плащаш. Тоя човек как спи спокойно.
Според мен това няма да е последният ти случей в който накой ще иска да те измами. Мисля, че ако почнеш да пишеш блог с подобни бизнес истории ще е много поучителен и популярен.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

С риск да се повторя, нищо от горе споменатото нямаше да се случи, ако Петков не бе така убедителен и такъв добър актьор. Ама наистина много добър! Дето се вика, чак мене изигра. За награда е. До последно му вярвах. Как ще реагирате сега като ви кажа, че ми звъня тази вечер. Каква наглост! Вероятно защото му пуснах кредитни известия за фактурите на сметката на частни лица. Или пък може би е видял темата, едва ли. Но да я види - пука ми! Не му вдигнах. Спестих ви някои подробности, същия ден, с доставката, колегата ми е получил запитване за 32" телевизор Phlips, който обаче не можахме да доставим - нямаха наличност, от жена, представяща се от някаква хасковска фирма за осветление. На другия ден пък от старозагорска за 2 лаптопа Lenovo, на които им пуснах оферта и ще преслушам в понеделник. Малко странно изведнъж запитвания от фирми и то в тоя ден. Още повече, че във въпросния склад колегата ми видя 3 такива монитора. Той одеве реши и звънна със скрит номер на жената с монитора и потърси Гергана (Хаджийска). Отговорът отсреща беше "Да, кой ме търси?". 8) Оставям изводите на вас.

Благодаря на всички за коментарите и разбирането! На хейтовете няма да отговарям, благодаря на тези които са ме защитили. Видях и някои коментари на хора, които ме упрекват за нередностите в счетоводството, хора, чиито мнения много са ми помагали и ги уважавам. Който се интересува да ми пише на лично по този въпрос, ще му обясня с едничко изречение и ще се съгласи веднага, защо така ми се е получило. Не, не става въпрос за нищо незаконно, просто не искам да го пиша публично. И все пак благодаря ви за разбирането, тази тема е за вас! :)
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Доста наивно си постъпил, колегата по-горе е прав - рингс и това е. Не че аз имам особено голям опит с онлайн търговията, но преди да видя пари, никога не бих дал каквото и да било. Добре е, че си минал метър. Успех в бизнеса :)
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Разминало се е - това е важно. Темата е хубава, за да е за урок на всички ни, защото няма значение от колко време си на пазара, гаранция няма, че няма да те овършеят.

Аз тази седмица съм с 3ма, които ми се движат по схемата "готово пратих парите, пращай!". До тук само 1 преведе. Иначе от сряда се влачим в тоя филм...Другите вчера ме увериха, че до края на деня, ако не днес парите са при мен. Пари още няма, което значи - най-рано понеделник. Третите "всичко е готово и качено само шефа да ги нареди след 15 мин" - 2ри ден му се влачат въпросните 15 минути...
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

@инж. Ивайло ГЕОРГИЕВ, най-важното е, че сте се отървали с минимални щети, въпреки големия стрес.

На вечните критикари, които ви обвиняват, че сте постъпили наивно и неразумно, мога да кажа, че когато бизнеса стартира има голям ентусиазъм и неопитност, затова понякога се пропускат сигналите за опасност. Все пак никой не се е родил научен. Вече ще имате едно на ум.

Хубаво е, че сте "осветлили" мошеника, така ще предпазите и други млади предприемачи тук. Успех в бизнес начинанията.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Много неприятна история, важното е че всичко е завършило без щети.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Много неприятна история, важното е че всичко е завършило без щети.

Как без щети? На човека колата се е развалила :D

Стига писа навсякъде ей така само да трупаш мнения... Няма смисъл, пиши смислени мнения и бързо ще качиш мнения, като пък също ще си оправиш червенкото на зелено. Аз лично, ако видя смислен твой пост ще му дам зелено, но сега червено.
 

Горе