ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървахме

От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

А точно, не можах да се сетя за другата фирма под, която намерих въпросния човек - ЦИС. Само че аз попаднах на CIS Computers, която също е негова. И ето какво има в интернет за въпросния човек. Не само продавачи мами, а и крайни клиенти с невероятни промоции. Ето един линк от интернет - http://izlugan.com/?go=signals&p=profile&signalId=2833&page=0. На този си заслужава да му се счупят ръцете и краката!

Благодаря за интересно написаната тема!
Голям късмет сте извадили с отиването си в полицията и разговора между следователя и мошенника Петков.
Непременно да се почерпите за здравето на този господин следовател.
От линка в излъган.ком прочетох всички страници за тази фирма - 18 - 20 са.
Този Петков наистина е голям наглец! По едно време дори той се включва с пост / някъде в последните стр. е /
и пише, че тяхната фирма уж била измамена от доставчиците си и затова бавели изпращането на телевизорите.
На някои хора превежда пак така на траншове парите, други от една година чакат и продължават го съдят.
Явно е, че с едната ръка взема, а с другата плаща, т.е продължава си с измамите и намира пари.
Дано все пак да ги сложат участниците в тези схеми - Петков и Гергана и сие, за дълго да търкат наровете.

Колега, успех с бизнеса, а ако не потръгне с компютрите, опитай с писане на статии -
добре ти се получава, сериозно.:)
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Благодаря за интересно написаната тема!
Голям късмет сте извадили с отиването си в полицията и разговора между следователя и мошенника Петков.
Непременно да се почерпите за здравето на този господин следовател.
От линка в излъган.ком прочетох всички страници за тази фирма - 18 - 20 са.
Този Петков наистина е голям наглец! По едно време дори той се включва с пост / някъде в последните стр. е /
и пише, че тяхната фирма уж била измамена от доставчиците си и затова бавели изпращането на телевизорите.
На някои хора превежда пак така на траншове парите, други от една година чакат и продължават го съдят.
Явно е, че с едната ръка взема, а с другата плаща, т.е продължава си с измамите и намира пари.
Дано все пак да ги сложат участниците в тези схеми - Петков и Гергана и сие, за дълго да търкат наровете.

Колега, успех с бизнеса, а ако не потръгне с компютрите, опитай с писане на статии -
добре ти се получава, сериозно.:)

Едно от мненията е доста интересно - закупил е телевизор със 100% отстъпка...
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Направиха ми впечатление някои неща. Спестили сте от счетоводител. Спестили сте от CEO оптимизация. Не ти се учи, (тука има цели теми по въпроса). Не ти се работи на заплата, което адмирирам. 4К лева са една заплата за специалист дори в България. Само с търговия не става. Едни големи дето доскоро продаваха само на едро - вече сглобяват и конфугурации. Ако не инвестираш в образование - няма да си конкурентен, а ако имаш налична стока - тя се обезценява. При малките магазини се ходи заради компетентността на продавача и заради личното отношение. Стотици хиляди фирми лопнаха кепенеца последните години, фирми с инерция и опит. Прави му сметка!

http://smartmoney.bg/bezplatna-e-kniga/ Виж и това книжле.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Прочетох цялата история и човека здраво ви е метнал, но грешката е и от ваша страна. Още с пърия скрийншот е можело да се усетите, тъй като явно и познанията по Paint на въпросния Петков не са големи.

Както и да е, важното е, че сте се измъкнали само с тревоги и притеснения и сте си прибрали парите.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Искам да благодаря на всички които споделиха нашето нещастие и ни влязоха в положение. На някои от останалите съм обяснил на лично кое, как, защо и какво и смятам до някъде, поне до някъде, смятам, ме разбраха. Радвам се за фирмите, които ми се обадиха само за няколко дни да ми благодарят за статията и затова, че сме ги предпазили от измама. Това е моята идея, моята мисия! Искам да подчертая, че аз ще направя всичко което по силите ми, фирма Джоя Трейд ЕООД да бъде разкрита, преследвана, наказана за действията си и унищожена. И лицата Цветан Петков и Гергана Хаджийска от да понесат необходимите последствия и получат това което заслужават! Нищо няма да ни спре, нека бъдат уверени в това. Решени сме да действаме до край! Това е само началото. Не искам да издавам, но им е бедна фантазията какво сме им подготвили и какво ги чака.

Благодаря за мненията за реп-а и прочие.... благодаря, няма нужда. Който иска да ми благодари, ми е достатъчно да влезе в нашия сайт и да ни хареса страница във Facebook (разбира се ако модераторите приемат това за нарушение, нека незабавно го изтрият!). Още веднъж благодаря ВИ, това е за всички ВАС!
БЛАГОДАРИМ ВИ !!!
 
От: От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттъ

Мога да ти кажа само едно, следи си плащанията първо, както всички споменаха и не се доверявай на никой. Има и такива, които плащат първите три пъти и на четвъртата поръчка, след като "са ти спечелили доверието" баммм..
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Силно препоръчително е за една фирма (особено нова), да си изгради вътрешни правила и правила при работа с клиенти/доставчици. Ясни правила спестяват много главоболия! Принципът е като при хазарта - залагаш толкова, колкото можеш да си позволиш да загубиш! Не става дума за подробен устав, а за кратки правила от сорта на:
- при поръчка над определена сума да има авансово плащане, което преди да бъде отразено да не се праща стока.
- свободни средства в размер на стойността на поръчаните стоки * 2 (с цел безпроблемно обслужване на рекламации например).
- ясен начин за доставка и срок, а за "спешни" случаи - оскъпяване калкулирано в крайната цена.
- Ежедневно/седмично или месечно разпределяне на приходите, например при 50% печалба: 60% за реинвестиране (стоки, материали и т.н.), 20% за текущи и бъдещи разходи (заплати, наеми, консумативи и т.н.), 10% за бъдещи инвестиции и 10% за непредвидени разходи
Това са само малка част от възможните правила, а вариантите са в зависимост от ситуацията и нуждите. Определянето им до голяма степен влияе на развитието на фирмата. Могат да се напишат още много неща по въпроса, но според мен всеки, който иска да се занимава сериозно, трябва да проиграе и обмисли всевъзможни ситуации, които го очакват. Разбира се, не всичко е възможно да се обхване, но целта е да се гони максимумът! Винаги, ще има проблеми и ситуации, които да се решават "в движение"!

П.П. Благодаря на автора /който май, ще ми се окаже почти комшия ;)/ за споделения случай от последно споменатия вид! Може да бъде ценен урок за мнозина!

П.П.2 Към автора: тъй като с моето първо и скромно мнение нямам право на ЛС, ще ти го напиша тук... ако и ти си на "въстанието" /на таксиметров жаргон/, значи сме комшии по улица. ;)
 
Последно редактирано:
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Нямам представа какво имаш предвид, като казваш, че сте "излезли сухи", но подозирам, че сте си получили парите. Което означава само едно - не сте жертви на никаква измама, а сами сте се вкарали в някакъв филм, поради липса на опит и донякъде на счетоводител (или ефективна комуникация с него). Очевидно са Ви пратили платежно нареждане, което е било подготвено, но не е било наредено. След като бъде наредено на него се изписва т. нар. банков референтен (системен) номер на операцията, който на практика замества подписа и печата от хартиеното платежно. Четейки историята допускам, че не е било нарочно, а просто е било пропуск на клиента Ви или на техен служител, който е било редно Вие да засечете още на момента, получавайки това копие от платежното нареждане.

Освен това - да, не е нормално и не е законно да ползвате лична банкова сметка за фирмените нужди. При една данъчна проверка ще имаш повод да напишеш още една подобна тема тук. :)

Казваш 3700лв с ДДС... Да не би на всичкото отгоре да сте регистрирани и по ЗДДС?


Ще да е много глупаво да се регистрират по ДДС още от началото. Лично за мен това няма смисъл, докато фирмата не се разрастне и не дигне оборота над минималния за задължително регистриране по ДДС. Колегата фактури няма, надали е по ДДС.

Моите съвети ( дано са ти от полза) след прочетената история са следните:
-brra.bg - търговски регистър (винаги проверявам фирма/дейност).
- справка по л.к. (може да не ти се е случвало, но има и много "ментаци" с л.к. които те "задират" жестоко, да не се впускам в два тома разкази за такива случаи).
-едно счетоводство на месец ти е г.д. 60 лв. (ако не си регистриран) по ДДС. Най-малкото имай вяра на счетоводителя, който ще се наложи да си намериш. Благодарение на него, няма да се сблъскваш с такива случаи, като този. Все пак му плащаш, за да те "пази" :)

Успех с търговията. Такива случки не трябва да те "бутат" психически.

П.С. Ако се разровиш в търг. рег. ще видиш, че такава фирма съществува:
- ЕИК/ПИК 201587556
-Фирма ДЖОЯ ТРЕЙД
- Седалище и адрес на управление БЪЛГАРИЯ
област София (столица), община Столична
гр. София 1000
район р-н Искър
ж.к. Дружба, ул. ИЛИЯН БЕШКОВ No 8
-управител и собственик на капитала: ГЕРГАНА ПАВЛИНОВА ХАДЖИЙСКА
-капитал: 100 лв. аххаха.

Това не е еднозначно дали не ползват фирмата, за да мамят или тази Гергана, някой и прави мръсно.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Здравей, колега.
Не винаги може да се улови измамата в един телефонен разговор, дори и в общуване на живо - има някои наистина добри в това нещо.
Все пак за мен е задължително, особено за прохождаща фирма, да играеш на сигурно (макар това на намали печалбата) и да видиш парите си по сметката преди за предприемеш нещо, отколкото да рискуваш да си навлечеш много притеснения и финансови загуби, в пъти повече от евентуалната печалба.
Относно платежното са ми показвали дори swift с дата и печат от банката, който е истински, но плащането е анулирано веднага, след като направено, така че нищо не е гаранция без да си видял, че парите получени.
Тук има и друг момент - без риск, няма печалба, но все пак рискът трябва да е премерен, според мен.
Радвам се, че си успял да се оправиш с това и ще ти служи на теб, а и на нас, като един добър урок.
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Вече никакво доверие на никой. Добър урок!
 
От: ВНИМАНИЕ! Как нашата малка фирма стана жертва на измама и как по чудо се оттървах

Вече никакво доверие на никой. Добър урок!

Ти прочете ли всичко изобщо, или спамиш в старите теми за бройка мнения? Айде сега едно червено за спам.
 
Хм .. чак не знам как да го напиша ииииииии ще карам направо ... въпросното ако ( да не обиждам екскрементите ) ме завлече с 40 к ..... ба какви К-а баш 40 хиляди си бяха и да бяхапоследните ми пари .... познавам го лично за мое съжаление , а въпросната Гергана представяте ли си ми е съученичка от средното и в една компания даже бяхме , но явно и негова съучастница ... осъдих го още 2014 , ма нали се сещате то оно неа нищо разбира се ...
 
За писане много те бива, както споменаха. Вече като гледам са минали 3 г, потръгна ли ти бизнеса все пак?
 

Горе