ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Регистраторът не връща ли парите на човека, от който изземва домейна? И ако не ги връща за какво се плащат парите за арбитража? Една част от тях не са ли за обезщетение?
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

да забранят регистрацията на такива домейни, като е доказано име, и като ще ми го вземат при арбитраж.
Все едно да ти кажат изнасяй се, този апартамент трябва да е мой, защото аз съм се доказал и съм известен на световно ниво.

Точно с този домейн не знам кой арбитраж ще ти го остави на теб. Това е доказало се име през годините и то на световно ниво.
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

нито регистратор.бг нито регистър.бг връщат пари. Само лапат!

Регистраторът не връща ли парите на човека, от който изземва домейна? И ако не ги връща за какво се плащат парите за арбитража? Една част от тях не са ли за обезщетение?
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Парламент, не ми казвай, че си купил дадения домейн, без да ти е минало през ум, че ще изгориш при евентуален арбитраж (доколкото ти познавам търговията с домейните). Риск на професията.
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Казвам се Петър Минкин и съм представител на Регистратор.БГ. Искам да се обърна към г-н Димитър Ташев. Г-н Ташев, разбирам разочарованието Ви от това, че загубихте този домейн, но бих желал да Ви обърна внимание, че адресирате неправилно злобата и огорчението си към мен в частност и към Регистратор.БГ. Ако можех да направя нещо повече за Вас, за да Ви помогна, щях да го направя, но не мога. През цялото време бях изключително добронамерен и правих всичко, което е възможно в съответствие със ситуацията. Вместо да търсите причината в нас, търсете я в Регистър.БГ, защото ние сме направили това, за което ни е платено - регистрирали сме Ви защитен домейн съгласно всички изисквания на регистъра. Трябва да попитате регистъра, обаче, защо след като един домейн е защитен, може да бъде отнет чрез арбитриране. Регистъра не спазва общите условия, които сам е съставил, а Вие казвате, че измамници сме ние - защо? Още в самото начало Ви предупредих, че има риск. Системата ни за защита не е 100% ефективна, но коя система е? От над 5000 регистрирани домейна, 21 са арбитрирани и само 3 са загубени. Това означава около 90% ефективност. Важното е, че в повечето от случаите услугата върши работа. Самия факт, че услугата е почти 6 години на пазара и има редовни клиенти, значи, че пазара има нужда от нея. Пазара е най-точния показател за това кое е добро и кое не. Наясно съм, че за всяко нещо има хора, които го одобряват и такива, които не го одобряват, затова не се стремя да променям нагласите Ви. Пиша Ви тук, за да Ви предупредя, че ако в бъдеще попадна на Ваши публикации чрез които петните моето име или името на фирмата, която представлявам, ще използвам целия си потенциал и ще Ви преследвам с всички позволени от закона средства! Вече има съдебна практика относно присъди издадени въз основа на публикации във форуми и социални мрежи, така че не си мислете, че ще ми бъде трудно. Ако желаете да обсъдите нещо с мен, постъпете като мъж и ми се обадете по телефона да го обсъдим, а не ме наричайте измамник в Интернет.

P.S. Удобно сте пропуснал да отбележите, че домейни, които сам сте регистрирал като защитени, без наше съдействие, също са били загубени. Да разбираме ли, че Вие сте един измамник?
 
С риск да разваля малкия скандал, който двамата господа по-горе ще си спретнат, ще си позволя да изтъкна някои неща от общите условия на register.bg

1во - Отиваме на точка 11 Арбитриране - https://www.register.bg/user/static/rules/bg/index.html#11
2ро - Четем подточка 11.4.2. ДОМЕЙНЪТ е регистриран с предоставяне на основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО (ЗАЩИТЕН ДОМЕЙН), но са налице предпоставки, посочени в т.9.4. и т.9.5. от настоящите ОБЩИ УСЛОВИЯ.
3то - Четем точка 9.4. Регистрацията се прекратява, когато РЕГИСТЪРЪТ установи, че РЕГИСТРАНТЪТ е предоставил документи с невярно съдържание.
4то - Четем точка 9.5. Регистрацията се прекратява, когато РЕГИСТЪРЪТ установи, че РЕГИСТРАНТЪТ е регистрирал домейн с ИНТЕРНЕТ ИМЕ, при неспазване на условията от т.5.4.
5то - Четем точка 5.4. Неподходящи ИНТЕРНЕТ ИМЕНА и неговите подточки:

5.4.1. РЕГИСТРАНТИТЕ не трябва да избират ИНТЕРНЕТ ИМЕНА, представляващи нецензурни и/или обидни думи или словосъчетания, противоречащи на обществения интерес и добрите нрави.

5.4.2. Когато желаното ИНТЕРНЕТ ИМЕ може да доведе до объркване, РЕГИСТРАНТЪТ трябва да избере друго име.

Излиза, че register.bg, могат да отнемат всеки един домейн по тяхно усмотрение или това е просто прецедент, защото става дума за wiki foundation?

Редакция: Аз ли някъде бъркам в прочита на общите им условия или нещата трябва да се четат така - Дигитални Системи (регистър.бг), са си оставили вратичка в общите условия, чрез която могат да изземат всеки домейн, дори той да е със защитен статус?
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Казвам се Петър Минкин и съм представител на Регистратор.БГ. Искам да се обърна към г-н Димитър Ташев. Г-н Ташев, разбирам разочарованието Ви от това, че загубихте този домейн, но бих желал да Ви обърна внимание, че адресирате неправилно злобата и огорчението си към мен в частност и към Регистратор.БГ. Ако можех да направя нещо повече за Вас, за да Ви помогна, щях да го направя, но не мога. През цялото време бях изключително добронамерен и правих всичко, което е възможно в съответствие със ситуацията. Вместо да търсите причината в нас, търсете я в Регистър.БГ, защото ние сме направили това, за което ни е платено - регистрирали сме Ви защитен домейн съгласно всички изисквания на регистъра. Трябва да попитате регистъра, обаче, защо след като един домейн е защитен, може да бъде отнет чрез арбитриране. Регистъра не спазва общите условия, които сам е съставил, а Вие казвате, че измамници сме ние - защо? Още в самото начало Ви предупредих, че има риск. Системата ни за защита не е 100% ефективна, но коя система е? От над 5000 регистрирани домейна, 21 са арбитрирани и само 3 са загубени. Това означава около 90% ефективност. Важното е, че в повечето от случаите услугата върши работа. Самия факт, че услугата е почти 6 години на пазара и има редовни клиенти, значи, че пазара има нужда от нея. Пазара е най-точния показател за това кое е добро и кое не. Наясно съм, че за всяко нещо има хора, които го одобряват и такива, които не го одобряват, затова не се стремя да променям нагласите Ви. Пиша Ви тук, за да Ви предупредя, че ако в бъдеще попадна на Ваши публикации чрез които петните моето име или името на фирмата, която представлявам, ще използвам целия си потенциал и ще Ви преследвам с всички позволени от закона средства! Вече има съдебна практика относно присъди издадени въз основа на публикации във форуми и социални мрежи, така че не си мислете, че ще ми бъде трудно. Ако желаете да обсъдите нещо с мен, постъпете като мъж и ми се обадете по телефона да го обсъдим, а не ме наричайте измамник в Интернет.

P.S. Удобно сте пропуснал да отбележите, че домейни, които сам сте регистрирал като защитени, без наше съдействие, също са били загубени. Да разбираме ли, че Вие сте един измамник?

Цитирам цялото мнение в случай, че авторът му реши после да редактира оригинала.

Не съм на страната на ggg007 и смятам целия му паразитен бизнес модел с .bg домейни за вреден, но фирма, която заплашва клиентите си чрез форумите със съд не бих използвал никога. И да сте имали някакъв имидж някога току що го съсипахте тотално. Съмнявам се и някой друг от потребителите на форума да се реши да ви използва услугите след прочетеното.
 
Re: От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Цитирам цялото мнение в случай, че авторът му реши после да редактира оригинала.

Не съм на страната на ggg007 и смятам целия му паразитен бизнес модел с .bg домейни за вреден, но фирма, която заплашва клиентите си чрез форумите със съд не бих използвал никога. И да сте имали някакъв имидж някога току що го съсипахте тотално. Съмнявам се и някой друг от потребителите на форума да се реши да ви използва услугите след прочетеното.

Не пък, че защитавам Г-н Минкин, но пък е с пълното си право да заведе дело за клевета и подронване на авторитета на компанията, която представлява. Ако прочетеш горното ми мнение, ще видиш, че явно има начини дори и ЗАЩИТЕНИ домейни да се взимат на арбитраж. Вината в случая е на Register.bg, а не на Registrator.bg
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Не казвам, че няма право да заведе дело, а че си разваля имиджа на фирмата като заплашва свои КЛИЕНТИ по форумите. Това е гаранция за бърз фалит. Освен това показва наличие на агресия и слаби нерви. Кой би искал да прави сериозен бизнес с такива хора? Можеше просто да обясни гледната си точка и да остави останалите да преценят на кого да вярват. Не можеш да си заплашваш клиентите на публични места.
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Minkin не се дуй! Минимум 50 % от хората който купуват домейни четат форума. Така, че по кротко. Ни сме хората, от които зависи бизнеса ти. А и възможности ти. Човека е недоволен. Не го заплашвай за да не ти уредим безплатна медийна изява и на теб и на представлявания от теб Регистратор.бг. Писнало ми е от маймуни дето заплашват със съд. Мислиш ли, че вие ще удържите на едно дело, в конкретния случай?
 
@Test & Stoineff, значи искате да ми кажете, че ако някъде публично се появят вашите имена в интернет и ви нарекат измамник, няма да се защитите и няма да предупредите хората, че при бъдеща подобна проява ще се защитите в съда?
 
От: Re: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

@Test & Stoineff, значи искате да ми кажете, че ако някъде публично се появят вашите имена в интернет и ви нарекат измамник, няма да се защитите и няма да предупредите хората, че при бъдеща подобна проява ще се защитите в съда?
Когато сбъркаш се казва : "Моля!"
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

@ktomov
Погледни темите за оплаквания от хостинг компании и ще разбереш какво имам предвид. Виж разликата. Клиентите ги нареждат яко, а те се държат любезно.

Не може да има държане към клиенти като горното. В крайна сметка от тях ти зависи хлябът. Клиентът винаги е прав, дори когато греши. Аз ако искам да съдя някой ще го направя. Няма да плаша гаргите на градския площад, защото не си падам по половинчати работи.
 
Окей, разбрах ви позицията. Дайте да не размиваме темата с това, а да се опитаме да разберем от къде на къде Register.bg са си позволили да вземат ЗАЩИТЕН домейн? По-горе следвах техните общи условия, някой ще коментира ли това?
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Нямаме достатъчно информация, за да стигнем до извод. Не знаем защо е бил отнет домейнът. Може би причината е, че Wikipedia е защитена световна марка? Или .bg домейнът е бил защитен с документи, които имат невярно съдържание? Тогава защитата отпада.
 
Не визирах само частният случай, а цялостния прочит на Общите условия на регистъра. Ако проследиш точките, наистина се стига до извода, че могат да отнемат всеки домейн, стига да се появи голям бранд, нищо че на територията на България ти имаш някакъв защитен статус с регистрирана фирма да речем.
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Всъщност повечето общи условия на големи интернет услуги като тези на Facebook, Google и т.н. са километрични, но накрая всичко се свежда до това, че могат да правят каквото поискат без обяснения и дори копче не можеш да им кажеш. При неизбежните интернет услуги, които няма как да не ползваш, като тези на Регистър.бг, ако искаш .bg домейн, е същата работа. Дълги условия, но в крайна сметка могат да правят каквото поискат. Просто в нета явно е такова моментното състояние на нещата и трябва да се примирим.
 
Окей, разбрах ви позицията. Дайте да не размиваме темата с това, а да се опитаме да разберем от къде на къде Register.bg са си позволили да вземат ЗАЩИТЕН домейн? По-горе следвах техните общи условия, някой ще коментира ли това?

По точка 5.4.1 са го взели - часта за обществения интерес викито нонпрофит организация която иска иформацията да е свободна... и обществения интерес е да е свободна за всички... ако викито беше комерсиална компания която продаваше тази информация нямаше да има обществен интерес и нямаше да му го вземат...


5.4.1. РЕГИСТРАНТИТЕ не трябва да избират ИНТЕРНЕТ ИМЕНА, представляващи нецензурни и/или обидни думи или словосъчетания, противоречащи на обществения интерес и добрите нрави.

иначе и на мен ми е интересно да се постнат всички подробности но бих заложил на горното си предположение

Защото както и да го въртим от правна гледна точка в която и да е държава:

Да се опитваш да печелиш на гърба организация която работи без печалба за общото благо противоречи на обществения инетерес... (би ми се искало да го чуя адвоката който ще твърди обратното каква реч ще дръпне)
 
Последно редактирано от модератор:
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Реално погледнато от скапани паркирани домейни като на въпросното същество автор въобще няма смисъл - или ще ме убеждавате в обратното? Да му ги вземат всичките, не знам какво сте тръгналида го защитавате - айде сайт да имало, контент да е градил, сео да е правил, труд да е влагал, ама не - копелето регистрира домейни като novasport.bg / novaplay.bg и се надява на излъган трафик и паркирани домейни - простаци сте всички, които го защитавате.
Тука ще хвърчат масово червени репутации, не виждам какво полезно носи на интернет въпросен домейн като wikipedia.bg? !?!??


Нали преди 1 година се опита да продава тук http://predpriemach.bg за 6000 лева, въобще не му се връзвайте на тоя идиот, просто му погледнете другите теми, които е пуснал, въпросното същество дори има www.bing.bg и си мисли, че няма как да му го вземат ако искат... въобще от тук нататък в тая тема, всяка защита на тоя идиот, директно праскам червено, без изключения, че да ви дойде акъла.
 
От: ВНИМАНИЕ! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ REGISTRATOR.BG !!!

Единственият начин да се обжалва това е по гражданско съдебен път във връзка с неспазване на договор, ако някой успее да ги хване в крачка, т.е. в неспазване на общите им (на register.bg) правила. Само дето аз се съмнявам някой съд да отсъди не в полза на Wikipedia предвид това какво правят за света.

Относно заплахите:
Ако си частно лице и те нападат така е нормално да се жалваш за клевета. Фирменото име е наистина ценно, но всяка заплаха със съд стресира другите клиенти, които се усещат, че и спрямо тях може да се подходи така.
В случаи като този (с много недоволен клиент) представителят на фирмата е редно да представи правотата на своята страна и ако наистина е прав, хората ще разберат това. Тук е важно да бъдеш оневинен от обществото, което представлява настоящите и потенциалните ти клиенти, защото от това зависи бизнесът ти.

С недетайлно представяне на проблема (други го направиха в темата като изредиха точките от правилата на Регистър БГ) и тази заплаха в края аз също не бих желал да бъда клиент на Регистратор БГ.
 

Горе