ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

kristiqn

Banned
Здравейте.
Днес ми се случи нещо, което очаквах от доста време и бях предупредил клиентите.
След проведен разговор по телефона с клиент, чиито домейн изтича след 15 дни, се уговорихме да ми изпратят парите след два дни.
Днес е първият от тези два дни и сутринта в 9 ч. номер 0894457199 го е потърсил и му е събщил, че му изтича домейна.
Той е помолил да говори с мен, но незнайно чия служителка му е казала, че колегата е в "болнични", и че трябва да разговаря с нея.
Той я е попитал как се казва, но тя е отговорила, че е от "фирмата за сайта" и това няма значение.

Посъветвайте ме какво да направя?
1. Да се опитам да се свържа с КЗП?
2. Да изчакам да се обадят и на другите няколко клиента, на които им наближава крайният срок и да отида да "платя" аз?
3. Да се обадя в полицията?
4. друго.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

много неприятно

За комисията не те съветвам, много бавно стават нещата там. Най-добре вземи нещата в собствени ръце, както ти го усещаш и това ще бързо решение. Успех ти желая и пиши какво е станало
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

ти да не си от конкуренцията му?
не бях чувал по тъп съвет?


а не разбрах за каква фирма става на въпрос кви с атия клиенти дето ти пращат пари за домейни?
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

ти да не си от конкуренцията му?
не бях чувал по тъп съвет?


а не разбрах за каква фирма става на въпрос кви с атия клиенти дето ти пращат пари за домейни?

Фирма клиент с уеб сайт си плаща годишната поддръжка, заедно с хостинг-а и домейна, две седмици преди да изтекат. Нещо странно ли има?
Моля не обръщайте темата на offtopic.
Това е сериозен проблем, който касае абсолютно всеки един от вас със сериозна фирма. Темата не е за раздумка, а за съвет какви мерки да се предприемат.
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

ми не бре човек що скачааш така виждам че е сериозно просто питам да знам за какво става дума...
това по ми прилича на измама не на конкуренция
някой познат или служител иска да има вземе парите
така че си е измама не кражба на клиенти според това което си написал.
затова питам за какво става на въпрос...
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Добре де а този номер 0894457199 откъде знае че на Вашия клиент му изтича домейна, ?!?! много странен проблем, предлагам ти да го откриеш този и да разбереш кой е
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

ми не бре човек що скачааш така виждам че е сериозно просто питам да знам за какво става дума...
това по ми прилича на измама не на конкуренция
някой познат или служител иска да има вземе парите
така че си е измама не кражба на клиенти според това което си написал.
затова питам за какво става на въпрос...

Точно така опит за измама, ще предприема по-сериозни действия.
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Т.е. домейните на клиентите са на твое име. Обясни на клиентите, че домейни се плащат само на теб или в твоя офис. То само идиот не би се усъмнил ако му се обадят и му кажат да предаде парите за сметката си за тока на ъгъла.

Не разбирам какво толкова се шашкаш - да опит за измама е. Да живеехме в Германия да се изненадваш, ама в нашата мила родна страна, измамите по телефона са нещо като спорт. Докладвай го в полицията, но не се разочаровай като и те вдигнат рамене - някой, се обадил на някой и му казал нещо си. Пари няма, измама (все още) няма, телефонът който си посочил не е активен. Те в Народната за убийство не си прекъсват кафето, че за някакви домейни.

Прозвъни си клиентите и ги предупреди, че всякакви плащания стават само в твоя опит. Може да не им изкарваш акъла с обяснения, че някой се опитва да мами и се е прицелил в тях и техните домейни. Културно им напомни, че домейните изтичат и плащания се приемат само и единствено в офиса ти, където ще им издадеш и касова бележка.
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

С клиентите нямам проблем. Никога няма да платят на някого ако не са се чули с мен или нямат мейл.
Въпросът е принципен. Не искам да гледам по новините сега и за новите "интернет измами".
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Такива измами има много. Постоянно разни хора се представят за представители на някаква фирма или нещо подобно и не е нищо необичайно. След като клиентите ти не се връзват е добре, то и да се вържат ти няма да имаш вина за това. Може и да подадеш жалба някъде, но едва ли ще има ефект.
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Някой се представя за теб с цел облаги - това примерно ако го направиш от името на полицай, политик или друг такъв ще ти смъкнат кожата, щото си имаше закон за това.
За такъв случай също трябва да има, ама сигурно трябва да говориш с адвокат.
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Този, който извършва измамата явно цели не да печели пари пряко, а да срине репутацията на някой. Защото сумата за обновяване на домейн е нищожно малка, даже и да има включена в цената хостинг и поддръжка. Не е задължително да се опитва да разруши твоята репутация - може да даде данните за плащане на някой свой конкурент и да го злепостави по този начин (защото клиентът ще разбере, че е измамен и ще реши, че получателят на парите го е измамил).

Преди време гледах по новините как някакъв измамник е публикувал снимка на чуждо бебе и е писал, че има нужда от дарения за нещо си като е дал собствената си банкова сметка. Няма да се учудя ако този човек е истинската жертва на престъплението (някой друг е дал неговата банкова сметка за да го тикнат в затвора).

Информацията за това кога изтича домейна е публична - чрез whois се научава. Обаче ако домейна не е на името на истинския клиент, тогава вече става по-сложно...
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Информацията за това кога изтича домейна е публична - чрез whois се научава. Обаче ако домейна не е на името на истинския клиент, тогава вече става по-сложно...
да защото сигорно има здраво изтичане на информация от фирава ти, провери си служителите и базите дани с киленти. И мисля че си достатъчно умен да залажиш капан и които падне в него, да си понене последствията. Но ако домеините се водят на имената на клиентите, тогава всеки може да се снабди с такава ниформация тя е публична и да предложи на човек по-добри условия. Това че този човек на които му изтича домеина ти е клиент не значи, че е женен за теб.
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

не се занимавай, само ще те въртят, сумата е твърде малка, няма да образуват дело ...
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

На мен ми намирисва че автора е спестил доста от цялата история.
Първо така и не разбрах домейните на чие име са и той какъв го играе
Второ не стана ясно само за сумата за домейна или и хостинга или и подръжка става въпрос
Трето - самото изречение - нещо което отдавна очаквах - ми навява мисълта че не случайно някой на някой се е обадил и тн.
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

На мен ми намирисва че автора е спестил доста от цялата история.
Първо така и не разбрах домейните на чие име са и той какъв го играе
Второ не стана ясно само за сумата за домейна или и хостинга или и подръжка става въпрос
Трето - самото изречение - нещо което отдавна очаквах - ми навява мисълта че не случайно някой на някой се е обадил и тн.

Толкова ли ти е скучно :)
Тема от преди година и половина, че и автора баннат :)
 
От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Не съм погледнал некой кьорав като мене я е дигнал и като ми дойде на удобният крак немога да се запра :)

Интересно сега погледнах последният пост е от преди две години - значи никой не я е вдигал а ми я е дало по погрешка в последни непрочетени
Явно е някакъв бъг защото ми се случва за втори път тия дни да пиша в умрели теми
 
Re: От: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Фирма клиент с уеб сайт си плаща годишната поддръжка, заедно с хостинг-а и домейна, две седмици преди да изтекат. Нещо странно ли има?
Моля не обръщайте темата на offtopic.
Това е сериозен проблем, който касае абсолютно всеки един от вас със сериозна фирма. Темата не е за раздумка, а за съвет какви мерки да се предприемат.
Еми има доста странно. Той не те ли познава (клиента), щом поемаш толкова отговорна част от бизнеса му - интернет присъствието му. Как така е възможно това да се случва?

Реално някой (било то и конкуренцията ти) иска да открадне клиента ти, като се представя за теб? Това ще е май грешка на клиента ти, и от части на теб, че не си познаваш клиентите. Пък и извинявам се, но що за бизнесмен би се вързал на това:

Той е помолил да говори с мен, но незнайно чия служителка му е казала, че колегата е в "болнични", и че трябва да разговаря с нея.
Той я е попитал как се казва, но тя е отговорила, че е от "фирмата за сайта" и това няма
значение.

Това си е чиста измама. И си изглежда така. Няма ли ти твоя фирмен номер на мобилния или стационарния телефон.

Няма какво да направиш. Моя съвет е - поднови им нещата и им кажи, и гледай да си познаваш клиентите и те теб, защото не говори добре за бизнеса ти. ;)

И защо толкова се учудваш, това се случва всеи ден по хиляди пъти. Ти май от скоро правиш бизнес тук, в БГ? :)
 

Горе