Вадене на текст от .pdf

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте! Имам един .pdf каталог, който съдържа доста таблици. Искам от всяка една таблица да извадя колоните със съдържанието им в word или excel файл. Може ли да стане това с някакъв софтуер или трябва да преписвам всичко ръчно?

Поздрави!
 
От: Вадене на текст от .pdf

SolidConverterPDF - потърси из нета + кръка, ръце и каквото още е нужно.
Ако не се справиш, ще потърся из РС-тата за инстал.
 
От: Re: Вадене на текст от .pdf

Може да пробваш и ABBYY Fine Reader
 
От: Re: Вадене на текст от .pdf

Аз използвам ABBYY :)

+1 за ABBYYто, че и с кирилица се справя :)
 
От: Вадене на текст от .pdf

Про версиите на Адобе Акробата съм почти сигурен че дават възможност да си копнеш текст.
 
От: Вадене на текст от .pdf

Про версиите на Адобе Акробата съм почти сигурен че дават възможност да си копнеш текст.

Зависи, ако текста ти е направен като картинка, няма шанс с Акробат, ако обаче е генериран от някакъв ворд документ в който текста си е бил текст, ще стане.
Освен това копирането от Акробата много и/или конвертването в Ворд документ доста често променя стайла на самия документ и губиш толкова време да го конвертираш и коригираш колкото е нужно за да го направиш отново :), така че зависи много и от файла.
 
От: Вадене на текст от .pdf

е то ако е от картинка не е текст а си е картинка и тогава само програми като файнрайдъра вършат някаква работа - въпреки че ако е на български ще предпочета да си го набера на ново отколкото да си играя с ФР особено ако има таблици и графики
 
От: Вадене на текст от .pdf

ФайнРийдъра е най-доброто за кирилишки документи. Конвертирал ми е доста прилично документи в плачевно състояние.
Ако не е на кирилица и е голям документа фани някой индиец да го препише ;)
 

Горе