Важноста на платената реклама за развитието на сайт.

krasimir00

New Member
Здравейте.
Преди месец пуснах в интернет пространството първият си сайт.Нещо като автомобилно порталче в което могат да се качват снимки,да се прикачва видео,има новини,автомобилни спецификаций.Не съм правил платена реклама на сайта,и за този един месец имам по 5-6 уникални посещения средно на ден.Иска ми се за в бъдеще да пусна адсенс на сайта си,но се чудя дали някога ще стигна до този етап.
Единият ми въпрос е може ли даден сайт да се развие без платена реклама,и ако не каква е минималната сума която човек трябва да отделя на месец за да може сайта му да върви с леки стъпки нагоре.Друго което искам да попитам е колко е минималния брой посещения на даден сайт при който би било удачно да се пусне адсенс или друга афилиейт програма.
Как беше положението при вас когато пуснахте първият си сайт,какво направихте за да се развие,колко пари отделяхте за реклама ?Смятам че отговорите ви биха били полезни и за други начинаещи като мен.
Забравих да спомена че сайта е на английски.
 
Последно редактирано:
сайт може да се развива без платена реклама обаче, платената реклана е най бързия начин да вкараш таргетирани посетители в сайта...

ако рекламираш за това което нямаш на сайта си парите ще отидат на вятъра... веднага давам пример ако решиш да рекламираш за кар инфоремишън /спеификаишън а имаш само 10 модела клоли качени шанса някои да се задъжи дълго на сайта и да си го букмаркне като източник на информация за коли например е минимален....

ако си качил информация за всички модели на ферари и пуснеш реклама за ферари спецификеишън / информеишън потребителя ще намира точно това което търси и шансовете кампанията да е успешна се увеличават (ако имаш и брандабъл домейн още повече) както и да бъдеш запомнен буукмарканат като източник на надежна информация за ферари...

колко реклама това зависи от възможбностите ти но да знаеш че големите фирми като пускат проект обикновено са заложили доста прилчини стартовеи бщджети

кога е най подходящия момент ами когато можеш да предложиш това което имаш това за което рекламираш колкото повече имаш толкова повече рекламираш толкова повече псоетители натрупваш...
 
От: Re: Важноста на платената реклама за развитието на сайт.

Благодаря за отговора coolice.За сега малкото посещения които имам са единствено в резултат на спецификацйите които съм качил.Жалкото е че никой досега не е разгледал галерията със снимки,или не е разцъкал видеата.Едно нещо е ясно,че без реклама до никаде няма да стигна.Хубаво би било ако и други бяха споделили как е било при тях с първите им сайтове.Какви очаквания са имали и какво е станало.
 

Горе