Вайбър пак се застреляха в крака - за кой ли път вече

ReminD

Well-Known Member
Viber will charge chatbot operators $4,500 per month for the ability to send up to 500,000 messages to users. Those that exceed that range will be eligible to send up to one million messages per month for $6,500. The new fees are being communicated to companies that operate Viber chatbots, but Viber hinted at its new monetization plans in an email to TechCrunch.

Viber has 250 million monthly users, mostly hailing from Greece, Hungary, Bulgaria, the Philippines, Vietnam, Myanmar, Russia, Ukraine, and Belarus.
Виждам, че и уволняват.




Безплатен лимит вече : 10 000 съобщения на месец от бота - след това се плаща за СЪОБЩЕНИЕ ( €0.0200 ) почти колкото за СМС! Ако не и повече. След като пълен провал направиха с 'каналите' и 'групите' - решиха да се застрелят и с ботовете - хем една камара проблеми има там и функционално, и технически, ами и ограничение - като че ли е пълно с такива ботове.
ViberPay - за плащанията не виждам какво ще им помогне спрямо конкуренцията, като в телеграм за 3 минути мога да сетъпна плащания с карти и официални gateways към stripe.

Напоследък все повече виждам разни телеграм групи дори и в България да се линкват - мисля, че лека полека вайбърчето ще намаля потребители, поради неадекватния начин по който работят или по скоро 'не работят'.
 
Последно редактирано:
https://help.viber.com/en/article/chatbot-commercial-model детайли за ботовете и новия им модел.

Will I be charged for the messages sent as a reply to the user?​

Replying to users within 24 hours of their query is always free. Here’s why: whenever a subscriber messages the chatbot—whether of their own initiative or in response to your chatbot-initiated message—a 24-hour session is activated. All the messages exchanged during sessions are 100% free of charge.
 
А бива ли да се спамят клиентите на онлайн магазините примерно, как реагират на това?
Блокират те :D
Стреля не стреля тук скоро няма да бъде изместен от каквото и да е.
Телеграм е супер куцо и там са главно педофилските групи.
 
Мога да ти кажа, @Sky , че във Вайбър съм в групите на детските и училищата на децата, а в Телеграм в групи за SEO, Dev и т.н. Това е при мен и мисля, че сериозните неща (групи и чатове) минават през Телеграм, тези клиентските и по-юзърските - Вайбътр. Но и на мен не ми е приятно да получавам промоции и други глупости от големите компании, виж това за доставката - Спиди и Еконт, това е Ок. ;)

Аз имам друг въпрос, след като правиш 500,000 съобщения и всичките са до потребители, не се ли водиш голям бизнес, и реално $4 500 да са по силите му. Или съм в грешка. Какви са били предните лимити. И няма ли някакви междинни пакети, как от $0, скачаш изведнъж на $4 500?
 
Предходни лимити нямаше - основното беше, че бизнес акаунти можеха да изпращат съобщения на не-абонати на бота.
Иначе да - просто аз не мога да схвана с цялата тая ментална гимнастика и сплитването на типа акаунти и големите думи, че ще са 'суперприложение', тоест приложение за чат, разговори, видео, плащания, ресторанти, обекти, бизнеси, и т.н.. - много са out of touch с комюнитито, и постоянно губят позиции спрямо други приложения подобни.
 
Те реално кои са им основния конкуретн? Whatsup, Telegram, Facebook Messanger, Signal, Skype (защо не, аз имам на телефона, заради олд скуп практиката). Ако зависеше от мен Viber щеше да е последното нещо, което щях да ползвам. Ама масата е там и реално аз трябва да се съобразя, а не те с мен. :)
 
Ама масата е там и реално аз трябва да се съобразя, а не те с мен. :)
Какво не ти харесва в него, за мен всички са еднакви - чат приложения.
Единствено телеграм ми е много ретро.
 
Какво не ти харесва в него, за мен всички са еднакви - чат приложения.
Единствено телеграм ми е много ретро.
Еми, аз за мен Слака си е №1, ама за всичко. Телрграм не ми е от любимите. Обичам си Messinger & Whatsup.

Може би не ми харесва факта, че е комерс много и доста спам почна да влиза. ;) За друго, за сега не се сещам, но имаше още някакви причини.
 
  • Like
Реакции: Sky
Зависи къде - в САЩ са 90%+ WhatsUp - и вече е демографски разделено - В Азия има и някакъв Lime от там, вайбър пък обира източна европа / русия / украйна / някои азиатски държави.
 
Кои са тези групи в телеграм за SEO , Dev и други ? Ще ми е любопитно да погледна каква информация предлагат
 
 
Зависи къде - в САЩ са 90%+ WhatsUp - и вече е демографски разделено
по мои лични наблюдения, англо говорещите страни, като САЩ, Великобритания и др ползват ползват главно WhatsUp и Twitter
 
Още имам вайбър, но не за дълго. Телеграма постепенно им отне потребителите.
Така е постоянно. Няма вечни неща. Както ICQ умря след Skype, който пък вече е отживелица спрямо другите му конкуренти. Още имам, защото 3-4ма го ползват, то и аз заради тях. Както и след време и Вайбър ще остане много незнайна алтернатива. И така времето си тече.
 
Не мога да разбера какво се оплаквате. Искате да пращате по милион съобщения за без пари ли? Направете си вие Вайбър и работете безплатно тогава :) Който иска ползва, който не - не ползва.
 
Вайбър не ми допада особено. ФБ го ползвам почти само за чат. Сега покрай тази война Телеграм сигурно е набрал много скорост.
 
Телеграм губи меко казано огромни суми, добре че човека зад него беше милиардер , вече милионер, за да съпортва app-a.

Който не знае - телеграм ти дават неограничен брой файлове за upload - Unlimited - с максимален размер 4GB - AWS/ GOOGLE / AZURE - три от топ компаниите не могат да си позволят това, телеграм го правят. Много торент сайтове или premium content / locked content отиде в телеграм - защото сетъпваш плащания и частни канали след плащанията за 3-4 минути.
На всички е ясно, че това не е sustainable.

 

Горе