Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Стана ми интересно според официалните статистики какъв % от хората са били с вирОс, т.е. какъв % от населението (Population) са били положителни (Total Cases). И какъв % от населението (Population) е записано като умрели (Total Deaths). Пускам изчисленията сортирани по най-много тестове на глава на населението.

Дания: 6.32% положителни, 0.04% умрели
Гибралтар: 17.0% положителни, 0.29% умрели (но общо 98 човека)
Австрия: 8.52% положителни, 0.12% умрели
ОАЕ: 7.35% положителни, 0.02% умрели
UK: 12.23% положителни, 0.2% умрели
Чехия: 15.9% положителни, 0.28% умрели
Сингапур: 2.4% положителни, 0.003% умрели
Израел: 14.09% положителни, 0.08% умрели
Франция: 10.81% положителни, 0.18% умрели
Гърция: 6.66% положителни, 0.14% умрели
USA: 13.71% положителни, 0.22% умрели
Португалия: 10.61% положителни, 0.17% умрели
Белгия: 10.98% положителни, 0.22% умрели
Италия: 7.80% положителни, 0.21% умрели
Австралия: 0.54% положителни, 0.0058% умрели
Норвегия: 3.57% положителни, 0.01% умрели
Испания: 10.65% положителни, 0.18% умрели
Русия: 5.45% положителни, 0.15% умрели
Швейцария: 9.78% положителни, 0.12% умрели
Швеция: 11.41% положителни, 0.14% умрели
Канада: 4.39% положителни, 0.07% умрели
Чили: 8.62% положителни, 0.19% умрели
Турция: 8.89% положителни, 0.078% умрели
Холандия: 11.89% положителни, 0.1% умрели

Досега тези бяха с направени тестове повече от населението. Като при Дания тестовете са 14 пъти повече от населението.
Надолу са държавите с по-малко тестове на глава от населението.

Беларус: 6.03% положителни, 0.04% умрели
Куба: 8.22% положителни, 0.07% умрели
Германия: 5.20% положителни, 0.11% умрели
Словения: 14.78% положителни, 0.22% умрели
Унгария: 8.65% положителни, 0.31% умрели
България: 7.81% положителни, 0.32% умрели
Румъния: 7.58% положителни, 0.21% умрели
Сърбия: 12.00% положителни, 0.1% умрели
Словакия: 7.97% положителни, 0.23% умрели
Казахстан: 4.79% положителни, 0.06% умрели
Полша: 7.77% положителни, 0.2% умрели
Индия: 2.43% положителни, 0.03% умрели
Иран: 6.76% положителни, 0.14% умрели
Ирак: 4.91% положителни, 0.05% умрели
Украйна: 6.04% положителни, 0.13% умрели
Ю.Африка: 4.83% положителни, 0.14% умрели
Бразилия: 10.08% положителни, 0.28% умрели
Мароко: 2.51% положителни, 0.038% умрели

Положението е отчайващо. Най-често под 10% заразени за почти 2 години от вирОса, който иначе толкова лесно ти влизаше през всички дупки. Паника, страх, затваряния, маски, глоби, забрани, заплахи, уволнения, донъти и часовници, и накрая какво... под 10% положителни. На всичкото отгоре умрелите между 0.1% и 0.3% (ако добавим excess deaths можем да стигнем 0.6%), и то стари и счупени хора.
 
Ей на, точно се отчаях, че броя на положителните е толкова малък, и:


Огнище на коронавирус в дом за хора с физически увреждания в Русе. Една трета от настанените в дом „Милосърдие“ са с положителни тестове за ковид, болни има и сред персонала. В социалното заведение са настанени над 80 души. За да се предотврати разпространение на заразата, възрастните хора са отделени в различни сгради. Осигурен е персонал, който да се грижи за тях.

Една трета са заразени там, брей да му се не види. Преизпълнили са статистиката 3-4 пъти. Но защо са ги разделили? Математически е почти невъзможно да се заразят повече баби. Чудо е, че и толкова са пипнали вирОса.
 
Стана ми интересно според официалните статистики какъв % от хората са били с вирОс, т.е. какъв % от населението (Population) са били положителни (Total Cases). И какъв % от населението (Population) е записано като умрели (Total Deaths). Пускам изчисленията сортирани по най-много тестове на глава на населението.

Дания: 6.32% положителни, 0.04% умрели
Гибралтар: 17.0% положителни, 0.29% умрели (но общо 98 човека)
Австрия: 8.52% положителни, 0.12% умрели
ОАЕ: 7.35% положителни, 0.02% умрели
UK: 12.23% положителни, 0.2% умрели
Чехия: 15.9% положителни, 0.28% умрели
Сингапур: 2.4% положителни, 0.003% умрели
Израел: 14.09% положителни, 0.08% умрели
Франция: 10.81% положителни, 0.18% умрели
Гърция: 6.66% положителни, 0.14% умрели
USA: 13.71% положителни, 0.22% умрели
Португалия: 10.61% положителни, 0.17% умрели
Белгия: 10.98% положителни, 0.22% умрели
Италия: 7.80% положителни, 0.21% умрели
Австралия: 0.54% положителни, 0.0058% умрели
Норвегия: 3.57% положителни, 0.01% умрели
Испания: 10.65% положителни, 0.18% умрели
Русия: 5.45% положителни, 0.15% умрели
Швейцария: 9.78% положителни, 0.12% умрели
Швеция: 11.41% положителни, 0.14% умрели
Канада: 4.39% положителни, 0.07% умрели
Чили: 8.62% положителни, 0.19% умрели
Турция: 8.89% положителни, 0.078% умрели
Холандия: 11.89% положителни, 0.1% умрели

Досега тези бяха с направени тестове повече от населението. Като при Дания тестовете са 14 пъти повече от населението.
Надолу са държавите с по-малко тестове на глава от населението.

Беларус: 6.03% положителни, 0.04% умрели
Куба: 8.22% положителни, 0.07% умрели
Германия: 5.20% положителни, 0.11% умрели
Словения: 14.78% положителни, 0.22% умрели
Унгария: 8.65% положителни, 0.31% умрели
България: 7.81% положителни, 0.32% умрели
Румъния: 7.58% положителни, 0.21% умрели
Сърбия: 12.00% положителни, 0.1% умрели
Словакия: 7.97% положителни, 0.23% умрели
Казахстан: 4.79% положителни, 0.06% умрели
Полша: 7.77% положителни, 0.2% умрели
Индия: 2.43% положителни, 0.03% умрели
Иран: 6.76% положителни, 0.14% умрели
Ирак: 4.91% положителни, 0.05% умрели
Украйна: 6.04% положителни, 0.13% умрели
Ю.Африка: 4.83% положителни, 0.14% умрели
Бразилия: 10.08% положителни, 0.28% умрели
Мароко: 2.51% положителни, 0.038% умрели

Положението е отчайващо. Най-често под 10% заразени за почти 2 години от вирОса, който иначе толкова лесно ти влизаше през всички дупки. Паника, страх, затваряния, маски, глоби, забрани, заплахи, уволнения, донъти и часовници, и накрая какво... под 10% положителни. На всичкото отгоре умрелите между 0.1% и 0.3% (ако добавим excess deaths можем да стигнем 0.6%), и то стари и счупени хора.
Смъртността от Ковид в целия свят е 2%
Смъртността в България е 4,12%
 
Не ми се търси някой беше коментирал и показвал графиката как вече сякаш е стигнала върха и сега трябвало да тръгне надолу. Може да видите сега на къде е тръгнала. Първо, че е нагоре и после от върха най-малко месец ще слиза и тогава пак има много болни. След това ще има и втори пик и май месец пак ще тръгне надолу. Така че нищо не е минало, а не мога да разбера как болниците се пълнят и виждам наистина хората дори в интернет търсят помощ, а пък всъщност нямало болни и няма проблем ? Аз до сега не съм чувал заради грип да командироват много лекари от други специалности.
 
Смъртността от Ковид в целия свят е 2%
Смъртността в България е 4,12%
Зависи как го дефинираш. Ти изчисляваш Total Deaths като % от Total Cases. Аз го дефинирам така - процента на умрелите от общото население на планетата.

Населението на планетата е 7.9 милиарда, записаните като умрели от вирОса са 4.9 милиона. Ето ти калкулатор за проценти, смятай. Излиза 0.06%. Тук можем да премахнем китайци и разни други комуняги и процента ще се качи, ама 2% няма да стигне.

Населението на България е 6.88 милиона, умрелите са 22 хиляди. Това е 0.32%.

Не ми се търси някой беше коментирал и показвал графиката как вече сякаш е стигнала върха и сега трябвало да тръгне надолу.
Аз бях. Тя си тръгна надолу за малко, ама изведнъж се отклони. Имах надежди тая простотия да свърши и да продължаваме нататък по план с икономическите катаклизми, но явно в плана сега наред са сертификатите.

а не мога да разбера как болниците се пълнят
И аз не мога да разбера. Направи ми снимка от някоя болница, ако можеш :)
 
Зависи как го дефинираш. Ти изчисляваш Total Deaths като % от Total Cases. Аз го дефинирам така - процента на умрелите от общото население на планетата.

Населението на планетата е 7.9 милиарда, записаните като умрели от вирОса са 4.9 милиона. Ето ти калкулатор за проценти, смятай. Излиза 0.06%. Тук можем да премахнем китайци и разни други комуняги и процента ще се качи, ама 2% няма да стигне.

Населението на България е 6.88 милиона, умрелите са 22 хиляди. Това е 0.32%.


Аз бях. Тя си тръгна надолу за малко, ама изведнъж се отклони. Имах надежди тая простотия да свърши и да продължаваме нататък по план с икономическите катаклизми, но явно в плана сега наред са сертификатите.


И аз не мога да разбера. Направи ми снимка от някоя болница, ако можеш :)
Да кажем, че имам лекари, които няма да ме лъжат и в моя град не приемат повече, защото няма места.
 
Не казвам, че няма умишлени действия, не казвам, че нашите лекари лекуват правилно, но ето защо не е просто грип

За този човек може да видите кой е, какви грижи са положили и труд т.е не са го убивали нарочно или да не са се опитвали, а вижте колко е "грип"
 
Може да влезете в групата "Медицински съвети при COVID-19 у дома" и там отговарят само лекари на хора, които нямат достъп до личен лекар. Има много случаи, които са нормално протичане, но има и такива дето се вижда, че не е обикновен грип. Влезте и ще добиете информация от хора, които наистина не лъжат, а и може нещо полезно пък да видите
 
Питай ги как протича ковид без усложнения и грип без усложнения. Както и ковид с усложнения и грип с усложнения. Мерси.
 
Питай ги как протича ковид без усложнения и грип без усложнения. Както и ковид с усложнения и грип с усложнения. Мерси.
Не че няма грип с усложнения, но Ковид протича много по-често с усложнения. По моя преценка сигурно над 20-30% от случаите при Ковид протичат повече с усложнения, отколкото при обикновен грип. Нали всеки вижда.. може би при вас така се е паднало да не познавате и да не видите по-тежките случаи, но това не означава, че ги няма. Всички видяха, че е по-тежко от грип и то доста повече усложнения предизвиква. Как пък един път при друг грип не се пишеше толкова за усложнения, нямаше такива групи дето всеки да пише какво му е станало от грипа или да се търси помощ по болници и те да са пълни и т.н. Не виждате, ама щото не искате да видите. Просто си затваряте очите, защото така сте приели и на инат не искате друго да видите. Преди в инфекциозните отделения беше празно при всякакви грипове, а сега няма места. И не си мислете, че повечето хора влизат по желание или без сериозни симптоми. Кой ще влезе без да е много зле ? Може да има, но са малко
 
Последно редактирано:
Как пък един път при друг грип не се пишеше толкова за усложнения, нямаше такива групи дето всеки да пише какво му е станало от грипа или да се търси помощ по болници и те да са пълни и т.н.
А де, как пък?
 
А де, как пък?
Добре, обясни как преди инфекциозните болници бяха празни, а сега са пълни ? Сигурно хората влизат ей така без нищо ? Точно, че никой не иска да влиза в болница сега. Повечето влизат, защото вече са в тежко състояние, а защо нямаше такива случаи при грипа ?
 
Добре, обясни как преди инфекциозните болници бяха празни, а сега са пълни ? Сигурно хората влизат ей така без нищо ? Точно, че никой не иска да влиза в болница сега. Повечето влизат, защото вече са в тежко състояние, а защо нямаше такива случаи при грипа ?
Аз съм никой, че да ти обяснявам. Ето ти на прима виста резултат за грип+болници


Разликата е в облъчването. Ма питай за всеки случай у фейса, сигурно греша.
 
Аз съм никой, че да ти обяснявам. Ето ти на прима виста резултат за грип+болници


Разликата е в облъчването. Ма питай за всеки случай у фейса, сигурно греша.
Според мен грешиш. Това е моето мнение и ти си имаш мнение. Няма смисъл да спорим повече и да си вадим статистики и новини.
 
Да кажем, че имам лекари, които няма да ме лъжат и в моя град не приемат повече, защото няма места.
А пита ли колко са местата? На бас, че не са повече от гръмката бройка 20-30?
 
Не казвам, че няма умишлени действия, не казвам, че нашите лекари лекуват правилно, но ето защо не е просто грип
Ай стига вече с това грип ли е или не е грип. Хората по света казват какво е, народа казва. Искат ли маски, не искат ли маски. Искат ли вакси, не искат ли вакси. Искат ли сертификати, не искат ли сертификати. Искат ли локдауни, не искат ли локдауни. Призлява ми вече от такива дето само натискат, натискат, натискат да се изпълняват някви неща, които повечето хора въобще не искат да изпълняват, нито ще поискат. Не било грип, било апокалипсис... абе дреме ми на г.з. какво си мислиш, че е. За мен е грип и точка по въпроса. Който го смята за по-страшно от грип, да се боде в рамото, отзад, където намери за добре, и да си се чувства защитен. Да си нахлузва 4 маски, да се заключва вкъщи като последния бъзльо, слънце да не види. Все ми е тая на мен кой как иска да се самоунижава. Две години ще станат вече и трябваше отдавна да е ясно - повечето хора на планетата не вярват в безкрайните абсурдни измишльотини и не искат да са част от тоя малоумен нов световен (без)ред.
 
Ай стига вече с това грип ли е или не е грип. Хората по света казват какво е, народа казва. Искат ли маски, не искат ли маски. Искат ли вакси, не искат ли вакси. Искат ли сертификати, не искат ли сертификати. Искат ли локдауни, не искат ли локдауни. Призлява ми вече от такива дето само натискат, натискат, натискат да се изпълняват някви неща, които повечето хора въобще не искат да изпълняват, нито ще поискат. Не било грип, било апокалипсис... абе дреме ми на г.з. какво си мислиш, че е. За мен е грип и точка по въпроса. Който го смята за по-страшно от грип, да се боде в рамото, отзад, където намери за добре, и да си се чувства защитен. Да си нахлузва 4 маски, да се заключва вкъщи като последния бъзльо, слънце да не види. Все ми е тая на мен кой как иска да се самоунижава. Две години ще станат вече и трябваше отдавна да е ясно - повечето хора на планетата не вярват в безкрайните абсурдни измишльотини и не искат да са част от тоя малоумен нов световен (без)ред.
Света казал какво не иска пък 70% от Европа ваксинирани, в ОАЕ най-богатите шейхове, милиардери дам 90% ваксинирани, само ние сме с 20%. Ред ще има така или иначе
 
Пък като не искаме да се ваксинираме, то ето го решението ама ние сме балъци и не можем да накараме правителството да закупи лекарства. Само крадат, а ние си мълчим като овце, защото може да поръчат и от това лекарство и скоро като одобрят от Merck и няма да има смъртни случаи. Аз вече съм писал на медиите, ама на 1 човек не обръщат внимание, а трябват много хора. Писал съм им дали имат намерение да поръчват от това лекарство или от Merck и ако не, защо ? Какво количество ? (защото така правят поръчват и казват поръчахме ама бройката стига за 2 седмици).
Монокланалните антитела също помагат от 3 вида, нашите поръчали само 1 и то в някакво малко количество. Виждал съм хората по групите да търсят. Сами си заслужаваме всичко. Ако всички дето коментират тука, всички дето коментират във фесбука задават въпросите на правилното място и се покаже недоволство ще ги поръчат, но 99% от хората ще прочетат и няма да направят нищо, а утре ще се оплакват, че ги няма тези лекарства. И само не ми казвайте, че няма пари или че вредим на бюджета. Винаги сме в дълг, а излишък има ли той ще се прибере в джоба на някой хора, че даже и от дълга си прибират парите. Поне лекарства за хората да има, че те парите така или иначе ще изчезнат
 
Последно редактирано:
Света казал какво не иска пък 70% от Европа ваксинирани
Ти си един страхливец и наивник да вярваш на всички числа от началото на цялата измислица, а сега и на някакво ново магическо "лекарство".

Блокирам те, защото ми писна от такива мекотели. Този път ако някой каже, че блокирам защото не мога да приема чуждото мнение, ще бъде напълно прав... след което и него ще блокирам. Такива като теб са ми напълно излишни в живота. Предпочитам да използвам темата да се информирам за нещата от съмишленици или да ги информирам.
 
Нанди, Хапчето без да те познава е направил видео специално за теб. Ще разбереш защо o_O
 

Горе