Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Знаеш ли колко ще ти е яко - по цял ден пиене и мастурбиране.
Защо мислиш, че имаме еднакви хобита??? :)

Предложението можеш да си го сложиш там, където най-обичаш да ти го слагат. Аз не съм се затваряла в никой момент и дори маска слагам само при крайна необходимост. Как пък за 2 години не се тръшнах от ковид, а пак си ме лепна добрия стар "лек" грип, който по традиция си карам с пневмония?

А болниците са пълни, защото доболничната помощ напълно абдикира от задълженията си. В доброто старо време при джи-пи-то бяхме по 20-30 човека на куп и си кашляхме дружно, без да се гледаме накриво. В момента при личната има по двама старци за изписване на лекарства по рецептурна книжка. Ми как няма да се напълнят болниците, като хората са оставени без навременно лечение. И не е вярно, че ваксината е панацеята. Има си медикаменти, които действат. Виж броя на излекуваните (които са огромен процент) на дневната база - това са хора, лекувани с наличните от години лекарства.

Напълнихте гащите от един обикновен вирус и ще почнете и живак да пиете, ако ви заповядат господарите. Мишоци... :)
 
Ковид статистика 26.10.2021
Италия: нови случаи - 4053; починали - 48; население - 60.3 млн.; ваксинация - 77%
Израел: нови - 784; починали - 1; население - 9.3 млн.; ваксинация - 71%
България: нови - 6816; починали - 124; население - 6.8 млн.; ваксинация - 20%
Материал за размисъл... (по мангърски)

@tedkata_m also

Съотношение % позитивни/починали за 26.10.2021
Италия: 1.18
Израел: 0.01*
България: 1.81

Съотношение % позитивни/починали за 26.10.2020
Италия: 0.82
Израел: 3.16*
България: 1.87

*Израел е некъв прецедент с 1 починал, но за да сме обективни го написах, те даже имат ден в който имат 0 заразени измежду 8000-10000 от предни/последващи дни :D
Ако вземем дани от предишни дни, техния процент съотношение е около 2%

Т.е. за конктерния ден:
Италия със 70% вакснати имат покачване на смъртността
Израел са бомба!
България със 20% вакснати имат намаляне на смърнтотта.

Тва е на база мангърски размишления.
 
Като си сложа бустера ще ви се похваля.
Няма нужда. Не сме толкова фиксирани върху интимния ти живот. ;)
 
@tedkata_m also

Съотношение % позитивни/починали за 26.10.2021
Италия: 1.18
Израел: 0.01*
България: 1.81

Съотношение % позитивни/починали за 26.10.2020
Италия: 0.82
Израел: 3.16*
България: 1.87

*Израел е некъв прецедент с 1 починал, но за да сме обективни го написах, те даже имат ден в който имат 0 заразени измежду 8000-10000 от предни/последващи дни :D
Ако вземем дани от предишни дни, техния процент съотношение е около 2%

Т.е. за конктерния ден:
Италия със 70% вакснати имат покачване на смъртността
Израел са бомба!
България със 20% вакснати имат намаляне на смърнтотта.

Тва е на база мангърски размишления.
От такива размишления като твоите ще затворят България след седмица. Сега няма ли да ми напомниш и за аптеката?
 
Като си сложа бустера ще ви се похваля.

От вчера се говори за четвърта доза! С един бустър си почти чист антиваксър!


Ако някой напише, че е само за имуно компроментирани, те и за третата доза така казаха.

 
Това, че здравеопазването е греда нема как да промени фактите.

Аптеките и коридорите са ясни, т.е. за тебе не съвсем.
 
@tedkata_m also

Съотношение % позитивни/починали за 26.10.2021
Италия: 1.18
Израел: 0.01*
България: 1.81

Съотношение % позитивни/починали за 26.10.2020
Италия: 0.82
Израел: 3.16*
България: 1.87

*Израел е некъв прецедент с 1 починал, но за да сме обективни го написах, те даже имат ден в който имат 0 заразени измежду 8000-10000 от предни/последващи дни :D
Ако вземем дани от предишни дни, техния процент съотношение е около 2%

Т.е. за конктерния ден:
Италия със 70% вакснати имат покачване на смъртността
Израел са бомба!
България със 20% вакснати имат намаляне на смърнтотта.

Тва е на база мангърски размишления.
Как го сметна? по одометъра за 27ми 2021 имат 433 нови случая и 10 смъртни кето идва ~2,31%
 
Това, че здравеопазването е греда нема как да промени фактите.

Аптеките и коридорите са ясни, т.е. за тебе не съвсем.
Не, те за мен бяха ясни, но не за болшинството. И си работеха безупречно, ако имаше кой да ги спазва. Та не е виновно здравеопазването, а хората, които го правят.
 
Приучиха народа да се задоволява с много малко - ей това няма как да го отрека на оправниците.

Плащаш здравни осигуровки, а когато най имаш нужда, насреща получаваш "безплатна" инжекцийка.
А ако не ти е достатъчна инжекцийката и искаш нещо отгоре, ето:

 
Чакам да направите страниците 200, че да ви поздравя :)
Повечето писали по темата явно не знаят почти нищо по въпроса. Много ще му мяза на този топик да има заглавие "Гадатели, врачки, комарджии и... други"
 
Как го сметна? по одометъра за 27ми 2021 имат 433 нови случая и 10 смъртни кето идва ~2,31%
За Израел ли? Сложих средно... за последните няколко дни. Иначе в гоогле графиката, която цитират по-горе, на 26ти Израел са само с 1.
 
Приучиха народа да се задоволява с много малко - ей това няма как да го отрека на оправниците.

Плащаш здравни осигуровки, а когато най имаш нужда, насреща получаваш "безплатна" инжекцийка.
А ако не ти е достатъчна инжекцийката и искаш нещо отгоре, ето:

Теб искам да те попитам дали си даваш сметка, че недоволството рефлектира върху медиците на терен, защото хората с тях имат контакт не с онези във високите сгради. И вторият ми въпросе кой ще те лекува, ако няма лекари. На баячки ли ще ходиш?
 
Приучиха народа да се задоволява с много малко - ей това няма как да го отрека на оправниците.

Плащаш здравни осигуровки, а когато най имаш нужда, насреща получаваш "безплатна" инжекцийка.
А ако не ти е достатъчна инжекцийката и искаш нещо отгоре, ето:

Тоя с портрета на бай Тошо само като го видя и се смея на глас. С един и същи анцуг дето е.
 
На този етап технология, надали могат да те чипират без да знаеш ;) но в един по-добър свят това може и да бъде полезно. Стига да си остане пожелателно.
 
На този етап технология, надали могат да те чипират без да знаеш ;) но в един по-добър свят това може и да бъде полезно. Стига да си остане пожелателно.
Абсолютно. Каквато и да е технология, когато хората я възприемат натурално и с желание, тогава всичко е наред. Старомодните RFID чипове например се използват от хората да си чипират животните. Мога да си представя дори приложението на чип, който да има GPS и някак си да се захранва от енергията на животното. Тогава ако животинката се затрие някъде, както често става, веднага ще можеш да си я намериш. Но да отбележим, че тези животни са под наш контрол и живота им зависи от нас. Опитомили сме ги, и в повечето случаи те нямат против.

Докато хората не се поддаваме чак толкова на опитомяване, имаме си граници. При нас термина е "култура", но културата на един народ се изгражда с десетилетия. Опитите за скоростна нежелана промяна на културата на хората обикновено са посрещнати със силен отпор и борба до смърт. Човешкия вид така сме програмирани, да вървим към развитие, да създаваме, да изграждаме. Но го имаме и точно обратното - желание да разрушаваме изграденото. Затова през цялата човешка история все я караме 2 напред, 1 назад. Сега определено са се задвижили тези деструктивни сили и го караме доста назад, но това ще мине.
 

Горе