Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Още в предната тема обясних, че в семействoто ми има 3ма лекари, 1 мед, сестра, един фармацевт и един преподавател по медицински мениджмънт. Тоест всичко което съм писал е обсъджано с тях. Та защо да смятам твоята инфоамция за вярна след като моята се игнорира?

Твоята роднина обясни ли как хора починали от съвсем друго, но поради липса на легла са приети в ковид отделение и причина за смъртта се вписва ковид дори без тест?
Какви лекари са ? И ако са лекари, които не се занимават с ваксини или в тази сфера дали може да не грешат. Например гинеколога не разбира толкова от неврология и не може да спори с тях по теми свързани с неврологията.
Не казвам, че грешат, но все пак има много лекари, които изобщо грам понятие си нямат от ваксини и имунитет, но коментират
 
Всеки минал приемния изпит за медицинското знае доооста за вирусите, ДНК, РНК и прочие релевантни понятия.
Да не говорим за след това.

Проблемът е че това до голяма степен е непозната територия за науката.
Ако беше чак толкова напреднала, сега щяхме да сме безсмъртни.
 
Какви лекари са ? И ако са лекари, които не се занимават с ваксини или в тази сфера дали може да не грешат. Например гинеколога не разбира толкова от неврология и не може да спори с тях по теми свързани с неврологията.
Не казвам, че грешат, но все пак има много лекари, които изобщо грам понятие си нямат от ваксини и имунитет, но коментират
Ракови болести, сърдечно-съдови и един общо практикуващ. Фармацевта е във ВМА. И са доста начетени по темата сравнено със всички нас
 
Всеки минал приемния изпит за медицинското знае доооста за вирусите, ДНК, РНК и прочие релевантни понятия.
Да, ама при неточните науки нещата дето учиш са едно, а на практика може да е съвсем различно. Примерно психологията. Гледал съм за лудниците в миналото (ето който иска да види) - такива странни експерименти са правили с хората в тях, обаче с убеждението че ще проработят. Найци, резултатите са били трагични. И това е било до не много отдавна. Медицината както се вижда също има такъв експериментален характер понякога. Икономиката е същата работа.
 
Какви лекари са ? И ако са лекари, които не се занимават с ваксини или в тази сфера дали може да не грешат. Например гинеколога не разбира толкова от неврология и не може да спори с тях по теми свързани с неврологията.
Не казвам, че грешат, но все пак има много лекари, които изобщо грам понятие си нямат от ваксини и имунитет, но коментират
Я припопмни на всички ни НОЩ от какъв лекар се ръководеше. Мерси.
 
Тази ти информация не съм и повдигал на въпрос, но такава с глупостите, че ваксините са измислица за контрол и тровене, вече това мисля, че по него пиша.

Моля те, концентрирай се и следи кавгата и боя.

Метоо те молим. Аз на тое етап освен мене, друг не съм забелязал да се съмнява в кръглостта на земята. Иначе казано аз, че май и повечето имаме съмнения конкретно тия вакси абаут тяхното създаване, използване и ефект.
Още по иначе казано, тва че ми се казва, че ваксината ще създаде стаден имунитет, после си плюят в устите, че тая идея е фейнала и същевременно ме юркат да се бода поражда съмнение. Вдигането срока на годност, също. Плюене по една ваксина за сметка на друга - също.

Съмнение не е равно на против.
 
Я припопмни на всички ни НОЩ от какъв лекар се ръководеше. Мерси.
Кризата трябва да се води от епидемиолози или вирусолози, а дали те разбират от ваксини според мен не
 
Ракови болести, сърдечно-съдови и един общо практикуващ. Фармацевта е във ВМА. И са доста начетени по темата сравнено със всички нас
Да, и да попитам, нали не обикалят по коридорите да убеждават хората за революции и масово жигосване на добитък, за живак във ваксините и 5Г? Това са хора с ясна преценка и мислене, и не биха позволили дори и да имат конкретно мнение, то да бъде наложено с цел скланяне или разубеждаване. За разлика от тук, където масово хората са тотално далеч от всякакви науки, но са с мнение. Това прави един човек професионалист и най-добрия. Всички други са идиотчета с малки пипита и неясна сексуална ориентация.

Метоо те молим. Аз на тое етап освен мене, друг не съм забелязал да се съмнява в кръглостта на земята. Иначе казано аз, че май и повечето имаме съмнения конкретно тия вакси абаут тяхното създаване, използване и ефект.
Още по иначе казано, тва че ми се казва, че ваксината ще създаде стаден имунитет, после си плюят в устите, че тая идея е фейнала и същевременно ме юркат да се бода поражда съмнение. Вдигането срока на годност, също. Плюене по една ваксина за сметка на друга - също.

Съмнение не е равно на против.
Няма лошо. И аз като отида на дискотека и си харесам някоя за размяна на флуиди, и аз имам съмнения дали ще ми хареса, дали ще пия коктейли на сутринта, дали няма да се събудя без един бъбрек. Но доста хора поемат и този риск, въпреки съмненията и подозренията си.
Да, ама при неточните науки нещата дето учиш са едно, а на практика може да е съвсем различно. Примерно психологията. Гледал съм за лудниците в миналото (ето който иска да види) - такива странни експерименти са правили с хората в тях, обаче с убеждението че ще проработят. Найци, резултатите са били трагични. И това е било до не много отдавна. Медицината както се вижда също има такъв експериментален характер понякога. Икономиката е същата работа.
Тоя пък, медицината не била точна наука. :) Експериментите и законите в дадена наука са различни неща, бе професоре.
 
Иначе казано аз, че май и повечето имаме съмнения конкретно тия вакси абаут тяхното създаване, използване и ефект.
Създаване, използване, ефект, и аз отново ще добавя - необходимост. То просто няма необходимост. И дори някой да си помисли, че за възрастните хора има необходимост, то да провери защо при по-младите се налага цялото нещо, след като те почти не влизат в статистиката на умрелите. И като не влизат в статистиката на умрелите, за кво им е да влизат в списъка на пострадалите от ваксите?

Тия години може би ще останат в историята като Големият Ковид Страх, по аналогия на Голямата Депресия. Аз бих ги нарекъл Голямото Сране, защото едни хора направо се посраха от страх. Ето защо изкупиха тоалетната хартия в началото.
 
Няма лошо. И аз като отида на дискотека и си харесам някоя за размяна на флуиди, и аз имам съмнения дали ще ми хареса, дали ще пия коктейли на сутринта, дали няма да се събудя без един бъбрек. Но доста хора поемат и този риск, въпреки съмненията и подозренията си.
Героизма пак се обади, риска си е риск. Ген Зеновцете искат да им се ръкопляска дори като поемат риск да си забършат гъзО сами.

Проблема иде, когИ ида на дискотечЕ да си пия питиенце и ми изкочи некой герой и почне да ми сочи.. ТЕЕЕЕЕЕ с тая ше си разменяш флуиди, тя е сигурна, важно е, ако не размените ФЛУИДИ много хора нема дори да имат шанс да дойдат на дискотекЕ, поеми риска не е страшно..... бъди отговорен.
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
не биха позволили дори и да имат конкретно мнение, то да бъде наложено с цел скланяне или разубеждаване. За разлика от тук, където масово хората са тотално далеч от всякакви науки, но са с мнение. Това прави един човек професионалист и най-добрия.
Тоест когато лекари те убеждават или скланят да се ваксинираш е професионализъм, но когато те скланят или убеждават да не се ваксинираш не е професионализъм....
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
Кое не си разбрала, говори се за теб, в друго лице. ;)
Абе тва го разбрах, но не можах да ти хвана мисълта.. Имаше ли мисъл изобщо??? o_O Или те-така си бухаш по клавиатурата с надеждата да ни шашнеш с микс от сарказъм, ирония и метафори, гарниран с цялата вселенска мъдрост?

Я ни кажи колко си отговорен и готов на саможертва.

Ти ми напомняш за един стар виц, в който:

Двама братя-овчари били наети от заможна германка за предоставяне на сексуални услуги.
Седмица след финализиране на сделката единия брат пита другия:

Гоше, на теб пука ли ти дали таа германка ше забременее?
-Мне!
И на мене. Айде да сваляме тогава тия презервативи, че повече не мога да стискам.

;) ;) ;)
 
Тоест когато лекари те убеждават или скланят да се ваксинираш е професионализъм, но когато те скланят или убеждават да не се ваксинираш не е професионализъм....
И това не съм написал. брат, що не чете като хората.

Написах, че едно истинско медицинско лице никога няма да те убеждава в едното или другото, ако нямаш ти някакви здравословни причини, той да се базира на тях, за да те тласне на на някъде. Техния съвет е абсолютно неутрален, представяйки двете страни и напълно подкрепени с факти и е в обстановката от първо лице. Не знам защо трябва да се обяснява толкова много едно и също. После Нандито да не ми се сърди за еволюционното ниво. Не знам какъв е този грозен навик да си изкривявате думите на хората, на които мнението им е по-различно от вашето. Това е типично именно за хора с доста съмнения в себе си, които драпат на гледат под лупа всяка дума на другата страна, надявайки се да развият някакви си теории, които да подкрепят тяхната гледна точка. Да си ме видял аз да го правя? Няма и да ме видиш, една отличителна черта на хората, които са отворени и приемат всякакви мнения. Нищо, с времето може и да го изгладиш. Дано не е късно.
Героизма пак се обади, риска си е риск. Ген Зеновцете искат да им се ръкопляска дори като поемат риск да си забършат гъзО сами.

Проблема иде, когИ ида на дискотечЕ да си пия питиенце и ми изкочи некой герой и почне да ми сочи.. ТЕЕЕЕЕЕ с тая ше си разменяш флуиди, тя е сигурна, важно е, ако не размените ФЛУИДИ много хора нема дори да имат шанс да дойдат на дискотекЕ, поеми риска не е страшно..... бъди отговорен.
За жалост сравнението ти е лайняно, като цялото ти мнение, така че ни спести кафявите си коментари. Дадох ти пример. Можех да дам и по-лек, но реших да стигна до по-ограничени съзнания с този, което май и успях, но не знаех, че ще захапят да го коментират. :) Ако нямаш какво да напишеш, пропусни, ще е по-леко за всички ни.
 

Горе