Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Тъпо сравнение отново. Абе хора, намирайте правилните изразни средства и примери. Толкова ли е трудно? И линка, който си шернал доказва мозъчна изостаналост. Както написах, по-малко идиоти у моло. :)
МОЛ-а, кръчмите и кафетата са най-малкия проблем. Проблема е, че не схващате глобалната картинка и налагането на нови човешки норми. Че изпълнявате всичко по команда, че вярвате сляпо на модерната медицина, че сте предразположени към робство.

Мисленето ви е щом съм се вакснал съм най-големия гъзар, имам повече свобода и защита, имам сертификат и съм безсмъртен.

Жалко, та чак трагично...
 
Като твойте ли бе, мамуно?:):)Виж асеасроа те похвали за желязната аргументация с картинката на титаник - с него говори, ще се разберете.
Само да ти кажа малоумнико, че това меме тръгна от "вашия" лагер, хора с вашите разбирания за света. После дойде живака, след това залепналите монети по кожата. За това я пуснах, да си припомним миналото, за да знаем какво да четем в бъдеще. ;)
 
Само да ти кажа малоумнико, че това меме тръгна от "вашия" лагер, хора с вашите разбирания за света. После дойде живака, след това залепналите монети по кожата. За това я пуснах, да си припомним миналото, за да знаем какво да четем в бъдеще. ;)
Какво те накара да си помислиш, че някой от нас е възприел тези неща сериозно? Това говори зле за теб, не за нас.
 
МОЛ-а, кръчмите и кафетата са най-малкия проблем. Проблема е, че не схващате глобалната картинка и налагането на нови човешки норми. Че изпълнявате всичко по команда, че вярвате сляпо на модерната медицина, че сте предразположени към робство.

Мисленето ви е щом съм се вакснал съм най-големия гъзар, имам повече свобода и защита, имам сертификат и съм безсмъртен.

Жалко, та чак трагично...
Каква картинка, ще можеш да си взимаш от аптеката спирт да си бъркаш коктейлите преди лягане. Не знам какво те притеснява.

Като започне да се обажда простата, после пак мини през форума да ни обясниш за вярата ни в медицината. ;) Извинявай, сляпата ни вяра. ;) И си в грешка, мисленето не ни е такова. Такова го виждате вие и такова го насаждате на себе си. Нашето мисленте е посто за разбиране - имаш избор, взимаш решение и търпиш последствията от него. Не знам какво сложно има и не се разбира.

Да, трагично е, но реването е трагично.
 
Какво те накара да си помислиш, че някой от нас е възприел тези неща сериозно? Това говори зле за теб, не за нас.
Както писах, това идва от този лагер, не от моя. Някой току виж се е разпознал. ;) Но едва ли ще си каже. Не съм казал за някой конретен тук, нали? Но това е едната крайност, вие да сте може би в средата или в края на тези теории. ;)
 
Много умно, убавецо. Какви точно аргоменти искаш? Каквото съм написал съм го видял, чул от първа ръка. За разлика от вашите "линчета" и куп съмнителни ресурси и индивиди с мнение по въпроса с ваксините и може би и специалисти по още кой знае още колко теории, не си правя труда да вмъквам каквито и да на наклони. Пиша това, което мисля, наблюдавам и успявам да удетя около се бе си. Ако почна да се агоментирам с хора, които са качили клипа си в Youtube, и да споделям постове на някакви анти-та, много ще го закъсам умствено. Когато друг те аргументира, кофти тръпка.
Линкчетата дето пускаме са си за наше ползване. Аз от такива като теб още очаквам отговори на въпросите на най-основно ниво. Не отдавна бях подготвил един приятен въпросник към един, който обаче не посмя да отговори. На, пробвай се ти да отговориш кат си толкова смел: https://www.predpriemach.com/threads/Ваксинирахте-ли-се.87684/page-255#post-1007308

Цитирвам ги въпросите тук за по-лесничко:

- ВирОса - има ли го, няма ли го?
- Медиите - всяват ли излишна паника или още може?
- Локдауни и мерки - трябва ли да се забранява на хората да излизат или на бизнесите да работят, и до каква степен?
- Маските - вършат ли работа, не вършат ли? Двойни, тройни, петорни трябват ли?
- Науката - какво е наука?
- Ваксините - старите и новите, нужни ли са и до каква степен?
- Цензурата - нужна ли е и до каква степен?
- Боцването - трябва ли да е задължително и за кои групи хора?
- Сертификати - трябва ли да ги има, и ако да - за кои групи от хора и до кога?
- Отговорност - трябва ли фармацевтичните компании да носят отговорност за препаратите си или не?
- Загриженост - недостатъчно, достатъчно или прекалено достатъчно са загрижени държавите за народите си в тази ситуация?
 
Интересно как неаш време да се аргументираш, обаче имаш време да пишеш каквото пишеш, пак без награда :)

Обаче ето защо си от нашия отбор, поне на думи - за да не ти се налага да се аргументираш. Преди време беше залитнал в другия отбор и явно набързо си разбрал на каква армада от въпроси са подложени там. Там си знаят едно и също - че вирОса е мега страшен и всички ша омрем, освен ако не набодем и неродените си деца. Докато от наша страна постоянно летят нови и нови неудобни въпроси, на които все отказват да отговарят. Явно не е лесно да си сектант в днешно време :)

Писането ми е с терапевтична цел - не гоня високи цели.

Спорът с ваксинираните е абсолютно безсмислен - те са направили своя избор и то избор от типа "връщане нема".
Ще защитават избора си до последно.
Според психологията няма и как да е другояче, освен ако индивидът не е от редкия аналитичен тип или пък не преживее някакъв катарзис и всичко му се обърне наопаки.

Ама ти пак търсиш логика в поведението на хората.

Няма и очевиден правилен избор - просто събираш информация и разчиташ на интуиция/"gut feeling".
Тука просто правим тоя процес публичен :)
 
Линкчетата дето пускаме са си за наше ползване. Аз от такива като теб още очаквам отговори на въпросите на най-основно ниво. Не отдавна бях подготвил един приятен въпросник към един, който обаче не посмя да отговори. На, пробвай се ти да отговориш кат си толкова смел: https://www.predpriemach.com/threads/Ваксинирахте-ли-се.87684/page-255#post-1007308

Цитирвам ги въпросите тук за по-лесничко:

- ВирОса - има ли го, няма ли го?
- Медиите - всяват ли излишна паника или още може?
- Локдауни и мерки - трябва ли да се забранява на хората да излизат или на бизнесите да работят, и до каква степен?
- Маските - вършат ли работа, не вършат ли? Двойни, тройни, петорни трябват ли?
- Науката - какво е наука?
- Ваксините - старите и новите, нужни ли са и до каква степен?
- Цензурата - нужна ли е и до каква степен?
- Боцването - трябва ли да е задължително и за кои групи хора?
- Сертификати - трябва ли да ги има, и ако да - за кои групи от хора и до кога?
- Отговорност - трябва ли фармацевтичните компании да носят отговорност за препаратите си или не?
- Загриженост - недостатъчно, достатъчно или прекалено достатъчно са загрижени държавите за народите си в тази ситуация?
Честно не разбирам защо са тези въпроси. Мисля, че и антитата и ванските ще се застъпят на едно 90% от тях като отговори. Не съм сигурен, че разбирам какво целиш. Дори съм готов да се обзаложа с теб, че ще се оцелим на всеки един от въпросите. Ако решиш, ще го направим този експеримент. ;)
Писането ми е с терапевтична цел - не гоня високи цели.

Спорът с ваксинираните е абсолютно безсмислен - те са направили своя избор и то избор от типа "връщане нема".
Ще защитават избора си до последно.
Според психологията няма и как да е другояче, освен ако индивидът не е от редкия аналитичен тип или пък не преживее някакъв катарзис и всичко му се обърне наопаки.

Ама ти пак търсиш логика в поведението на хората.

Няма и очевиден правилен избор - просто събираш информация и разчиташ на интуиция/"gut feeling".
Тука просто правим тоя процес публичен :)
Всеки е взел (може би за 100-тен път) сам за себе си решение. И не мисля, че "'връщане няма", дори не знам какво значи, след като днес си изял поредния нитратен зеленчук и си подишъл въздуха на старите евро дизеляци. :)
 
@Krumov , след поста на този бабаид @етерИум , сега загря ли защо пуснах мемето с Титаник? Аз какво пиша, той какво връща. Разбираш ли защо се правят такива мемета, защото има такива хора, които да си олицетворява. ;)
Ето, Асеас си каза, че не е... И не е лошо да му отговориш на изчерпателния въпросник, ако щеш.
Този въпросник е за първокласник. Да чака с шлифера си пред някое училище да си ги задава. Вече писах и по тази тема. ;)
 
Спорът с ваксинираните е абсолютно безсмислен - те са направили своя избор и то избор от типа "връщане нема".
Ще защитават избора си до последно.
Не ваксинираните, а сектантите. Да не забравяме многото боцнати по принуда през изминалите седмици и месеци. Но иначе така е, аз затова ги разкарах повечето сектанти, та да не си губя времето с тях. По-ефективно би било да си говоря със стената егати.

Ама ти пак търсиш логика в поведението на хората.

Няма и очевиден правилен избор - просто събираш информация и разчиташ на интуиция/"gut feeling".
Тука просто правим тоя процес публичен :)
Интуицията на повечето хора на планетата е, че нещо не е наред. В последно време дори и вакснатите по убеждение започнаха да си задават въпроси.
 
Не ваксинираните, а сектантите. Да не забравяме многото боцнати по принуда през изминалите седмици и месеци. Но иначе така е, аз затова ги разкарах повечето сектанти, та да не си губя времето с тях. По-ефективно би било да си говоря със стената егати.


Интуицията на повечето хора на планетата е, че нещо не е наред. В последно време дори и вакснатите по убеждение започнаха да си задават въпроси.
И кво околом теб само антиваксарчета, лаприкони, фанатици и от другите, за да се подкрепяте. Яко. :)
 
Ето, Асеас си каза, че не е... И не е лошо да му отговориш на изчерпателния въпросник, ако щеш.
Е аз не съм пробвал защото не съм боднат... в смисъл нямам какво да докажа ако си сложа нещо метално на рамото. Аз пробвах де, но нищо не ми се лепи никъде. Може би ако се поизпотя ще се залепи все нещо. Не съм тормозил вакснатите ми френдове да си лепят стотинки и лъжици и общо взето избягвам тия теми с тях, щото шанса е после да ме тролват.
 
Този въпросник е за първокласник. Да чака с шлифера си пред някое училище да си ги задава. Вече писах и по тази тема. ;)
Ето. Мога преспокойно да обикалям с тия въпроси наоколо и да детектвам кои са сектанти и кои могат да си позволят да поразсъждават. Иначе нас наричат глупави... същите тия, които нямат отговори на една шепа елементарни въпроси.
 
Ето. Мога преспокойно да обикалям с тия въпроси наоколо и да детектвам кои са сектанти и кои могат да си позволят да поразсъждават. Иначе нас наричат глупави... същите тия, които нямат отговори на една шепа елементарни въпроси.
Въпросите ти, колкото и много ще те разочаровам, нямат общо с избора за ваксина. Повярвай ми.
 
Въпросите ти, колкото и много ще те разочаровам, нямат общо с избора за ваксина. Повярвай ми.
Ма каква ваксина те гони въобще??? За да стигнем до въпроси за ваксините трябва да отговориш по следния начин на въпросите за 1 клас:

- ВирОса - има го и е много страшен, много ме е страх от него.
- Медиите - трябва да заменят рекламите с информация за умрелите от вироса.
- Локдауни и мерки - трябва да се въведе пълен локдаун за всички, през цялата година.
- Маските - о, невероятни са, колкото повече маски на лицето, толкова по-добра защита.
- Науката - науката е каквото Фаучи казва.
- Ваксините - трябва да се върнем назад във времето и да направим и старите ваксини mRNA.
- Цензурата - трябва да спрем Интернет.
- Боцването - задължително за всички, всеки ден. Боц за закуска, боз за обяд, боц за вечеря.
- Сертификати - както всеки сайт има сертификат, така и всеки човек трябва да има сертификат.
- Отговорност - не, фармацевтичните компании не трябва да носят никаква отговорност, защото те са най-отговорни.
- Загриженост - иска ми се нашите политици да бяха още по-загрижени за мен.
 

Горе