Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Никъде не твърдя, че съм учен или че не съм. Всеки да си преценява сам.

В историята на медицината такава пандемия не е имало от 100 години, а оттогава медицината е напреднала страшно много. Естествено, че подходът ще е съобразен с наличните към момента технологии, а не с тези отпреди стотици години. Ваксините са минали всички фази на изпитания, но по-бързо благодарение на милиардите долари, налети от най-богатите държави в света. Ваксините и сега не ги слагат на болни хора. Производителите дават ясни предписания да се слагат само на здрави хора без симптоми на заболявания. Грипният сезон можеше да се предвиди кога е, а коронавирусът не е изчезвал откакто е дошъл. Медицината се променя постоянно, а ако се налеят много пари почти няма невъзможни неща и то в кратки срокове.

В миналото лекарите са лекували всичко с кръвопускане, а сега вече се знае, че това не само не е помагало, а е утежнявало състоянието на хората.

От твоите червени лампи всъщност всички са зелени.

1. Ваксините са тествани и то много. Точно за тази цел са налети огромни количества държавни пари, за да стане бързо и качествено.
2. Технологиите, по които са разработени са отпреди пандемията и са универсални за този тип вируси. Коронавирусите са познати на науката още от средата на XX век. Ваксини за сегашната разновидност на коронавируса са разработени след появата му.
Говориш като пълна откачалка! Как с пари ще направиш 2 годишните изпитания на ваксина за 2 месеца, само на тоя въпрос ми отговори. Щото преди кови това беше четвърта фаза, преди нея ваксина не можеше да се пусне.

САРС, МЕРС са много по опасни от Кови, не се карат леко, още по малко безсимптомно, няма млади, няма стари. Случиха се последните 20 години. Това се случва постоянно, на всеки 10 години. Същата схема с ваксините се опитаха да я пробутат преди 10 години със свинския грип, ама не им се получи тогава.
 
Говориш като пълна откачалка! Как с пари ще направиш 2 годишните изпитания на ваксина за 2 месеца, само на тоя въпрос ми отговори. Щото преди кови това беше четвърта фаза, преди нея ваксина не можеше да се пусне.
А ти говориш като абсолютен глупак. Всичките ти аргументи са смешни и базирани на лесно проверими лъжи. Не са тествани ваксините два месеца, а повече. Някои фази са проведени едновременно, за да се съкрати времето и ваксината да е готова по-бързо. За целта са изсипани гигантски количества пари и затова правата за част от патентите върху ваксините ги държи САЩ и няколко други от богатите държави. Има и по-опасни вируси, но до момента винаги е ограничавано успешно разпространението им. Коронавирусът, за нещастие на света, тръгна от Китай, които наложиха национален локдаун, но същевременно пускаха пълни самолети с хора да летят от Китай към целия останал свят, като лъжеха, че при тях няма случаи.
 
А ти говориш като абсолютен глупак. Всичките ти аргументи са смешни и базирани на лесно проверими лъжи. Не са тествани ваксините два месеца, а повече. Някои фази са проведени едновременно, за да се съкрати времето и ваксината да е готова по-бързо. За целта са изсипани гигантски количества пари и затова правата за част от патентите върху ваксините ги държи САЩ и няколко други от богатите държави. Има и по-опасни вируси, но до момента винаги е ограничавано успешно разпространението им. Коронавирусът, за нещастие на света, тръгна от Китай, които наложиха национален локдаун, но същевременно пускаха пълни самолети с хора да летят от Китай към целия останал свят, като лъжеха, че при тях няма случаи.
Как направиха 2 годишните изпитания за 2 месеца ми кажи, не ми говори глупости!
 
Как направиха 2 годишните изпитания за 2 месеца ми кажи, не ми говори глупости!
Е, как? С много пари. Имаш ли пари, времето спира... Науката напредна много, а ние още с пиявици кръв си пускаме.
 
@Test, дори в най-най-най-най-най-добрия случай ваксините да предпазват от Ковид и да са напълно безопасни, с нулеви странични ефекти и всичко да е най-научно и най-прекрасно, това пак не извинява продължаващото вече година и половина шоу, ощетяващо хората не само финансово, а и по всеки друг начин.

Колкото и логика да търсиш в медицината, то в политиката я няма никаква, ама никаква. Цялата дандания дето се създава може би не отговаря дори на вирус от ранга на Испанския грип, убил между 3% и 6% от световната популация тогава, какво остава за някакъв си Ковид, отговорен за 100 пъти по-малко жертви. Заради това повечето хора гледат с недоверие на ситуацията, защото няма логика.

Освен това е очевидно, че ти и другите фенове на това шоу сте такива само защото го има. Ако от какъвто и да е вирус, да го наречем Барона, умираха същото количество хора, но това не се споменаваше 24/7 по всички медии и не беше така преекспонирано, нямаше да ви пука за нито една жертва, ама нито една, дори да беше собствената ви майка, баба, леля... или брат, баща, все тая.

Проблемът не е медицински, проблемът е политически. Можеш цял ден и цяла нощ да се самозалъгваш че ти пука за жертвите, но това няма да промени истината - че ти е през г.з. за всички. Дори и за себе си знаеш, че няма от какво да те е страх. Освен ако не си хипохондрик като Тедката, който сигурно и от пеперудки го е страх.
 
Коронавирусът, за нещастие на света, тръгна от Китай, които наложиха национален локдаун, но същевременно пускаха пълни самолети с хора да летят от Китай към целия останал свят, като лъжеха, че при тях няма случаи.
Защо тогава Christian Drosten сглоби PCR теста чрез натъманяване на фрагменти от стари вируси, вместо да хване който и да е жив човек с истинския китайски вирус в него? Сигурно за да не пипне вирОса и да вземе да Омре в лабораторията, нали?
 
Ваксините са тествани и то много. Точно за тази цел са налети огромни количества държавни пари, за да стане бързо и качествено

И тук възниква логичният въпрос: Защо тогава всички производители бяха освободени от отговорност за евентуални вреди???
 
Как направиха 2 годишните изпитания за 2 месеца ми кажи, не ми говори глупости!
Няма изискване за 2 години изпитания. Има стандартна процедура. Разработва се ваксина, тества се на няколко фази и ако всичко е наред се одобрява за ползване. В случая са провели първа и втора фаза едновременно, а след това и трета фаза много бързо. Има огромно количество информация за разработката на различните видове ваксини срещу ковид. Като ти е интересно чети. Знае се как е финансирана разработката, какви вече известни технологии са ползвани за да стане по-бързо, какво ново са измислили, как са протекли фазите на изпитанията и всичко останало, докато стигне до спринцовката. Тайни и конспирации няма.

8WCIGmC.jpg
 

По данни на Световната здравна организация (СЗО), цитирани от Световната медицинска асоциация (WMA), ежегодно грипът засяга между 5 и 10 % от възрастните и 20 до 30 % от децата, в резултат на което умират от 250 000 до 500 000 човека годишно като от тях 40 000 до 220 000 в Европа и около 36 000 в САЩ. В България през 2014 заболяемостта от грип и Остри респираторни заболявания (ОРЗ) особено в началото на епидемичния сезон достига до 234 на 10 000 население/седмично(4) (в предходни години е имало и по-висока честота). Според различни източници, временната нетрудоспособност, причинена от грип и ОРЗ варира от 10 до 30-40%.

Нещо общо с мега смъртоносната корона?
Нищо общо, Не можеш да смяташ. А и е супер извратено да сравняваш смъртност. Ама...толкова си можеш.
 
Българите сме рекордьори: по смъртност и антиваксърство. Отново в негативната класация.
 
От десетилетия се пише, че Земята е пренаселена и не може да ни изхрани вече. Ресурсите свършват! Тъй като не можем да се прехвърлим на друга планета и нея да я опасем... кой е начина да се реши този проблем, да, като населението се редуцира. Много логично ми звучи, че Ковид и други такива лесно заразни болести е единия начин да се постигне това, а ваксините ще довършат наивните и оцелелите от Ковид-а.

Както писах по-горе, живота е много кратък, тук сме временно и всички ще умрем. Въпроса е след това, какво става!?

Това са пълни глупости, според мен. Тя земята от много отдавна не произвежда достатъчно, затова си го садим и гледаме сами. Тоя намер с намаляването на населението е смешен. Икономиката работи на принципа на растящия брой консуматори, не на намаляващия.

Мене ме стряска в тая тема (която тотално мина оффтопик) колко много хора ги “разбират нещата”. Всички са вирусолози, лекари, анти-гмо активисти.

Биите каквото биете или пийте, каквито там илачи пиете, все е тая. По-здрави или по-болни няма да станете. По-големия проблем е че Септември пак следва затваряне, а това влияе на всички, без значение какво им е мнението за вируса и ваксините. Хората пак ще седят без работа, ние пак няма да имаме “капацитет” в болниците, а сега и правителство нямаме. Ако за едно нещо съм съгласен с твърдите противници на тази ваксина то е, че в резултат от нея успявят да ни разделят успешно. И си говориме глупости помежду си когато много по-належащи проблеми ни засягат.
 
Българите сме рекордьори: по смъртност
Благодарение на здравната ни система и адекватните предписания за лечение. Там, където е приложен правилен подход, летален изход няма. Посочи ми един важен човек, починал от ковид? Ама не Димо от пиф - той е важен само за семейството му и за тримата фена на групата.
 
Няма изискване за 2 години изпитания. Има стандартна процедура. Разработва се ваксина, тества се на няколко фази и ако всичко е наред се одобрява за ползване. В случая са провели първа и втора фаза едновременно, а след това и трета фаза много бързо. Има огромно количество информация за разработката на различните видове ваксини срещу ковид. Като ти е интересно чети. Знае се как е финансирана разработката, какви вече известни технологии са ползвани за да стане по-бързо, какво ново са измислили, как са протекли фазите на изпитанията и всичко останало, докато стигне до спринцовката. Тайни и конспирации няма.

Сори че пак ще ти спойлна ентусиазма, ама това не е "научна статия" а просто презентация като за пред широка публика.

Един абзац обобщава всичко:

The world was able to develop COVID-19 vaccines so quickly because of years of previous research on related viruses and faster ways to manufacture vaccines, enormous funding that allowed firms to run multiple trials in parallel, and regulators moving more quickly than normal. Some of those factors might translate to other vaccine efforts, particularly speedier manufacturing platforms.

Като прочета това и сигурно трябва да кажа "Верно ли бе? Брейййй, ок, това обяснява всичко!" :D
 
Ваксините са тествани и то много. Точно за тази цел са налети огромни количества държавни пари, за да стане бързо и качествено.
Както се казва, ако девет булки забременеят няма да се роди едно бебе за един месец ...
 
Сори че пак ще ти спойлна ентусиазма, ама това не е "научна статия" а просто презентация като за пред широка публика.

Един абзац обобщава всичко:



Като прочета това и сигурно трябва да кажа "Верно ли бе? Брейййй, ок, това обяснява всичко!" :D
Антиваксъри, защо си застраховате автомобилите, когато са нови? Това е същото - превенция против ПТП и кражба. Ама рискувате със здравето си, не се ваксинирате и не знаете как ще ви дрънне Ковида. Колата е по-важна от човек, прави сте!
 
Антиваксъри, защо си застраховате автомобилите, когато са нови? Това е същото - превенция против ПТП и кражба. Ама рискувате със здравето си, не се ваксинирате и не знаете как ще ви дрънне Ковида. Колата е по-важна от човек, прави сте!

giphy.gif
 
Сори че пак ще ти спойлна ентусиазма, ама това не е "научна статия" а просто презентация като за пред широка публика.
Nature е научно издание.
 
По-важното е, че пак постигнаха разделение, ваксъри, срещу - антиваксъри :D:D:D

А обобщението за всички ни е - кухи лейки... и оная глупост с "кервана" ;)
 

Горе