Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Първо според мен странични ефекти може да име и след 3-4 години.
При свински грип страничните ефекти са се проявили след 8 месеца, а защо тук да не са 12 или повече ?
Колко време мина от първите ваксинации ? Мина ли 1 година даже или не ?
Аз тестване на ваксина разбирам бият на 10 000 човека ваксина и чакат 2 години и гледат дали имат странични ефекти, а това с много пари не става да накараш 2 месеца да са 2 години.
 
В сравнение с ебола и разни други гадории е като лек рилски ветрец :D Може да се сравнява само със сезонните грипчета. Горе-доле 5-7 пъти по-смъртоносен. Но тази статистика е повече производна на както споменаха по-горе - острия фокус към вируса и умишлена взискателност към статистиката. Нали не вярваш, че всеки умрял от последствия свързани със сезонен грип, са му записали в картона - починал от сезонен грип :) До като всеки прекарал ковид и в последствие е умрял, 100% е категоризирам като починал от ковид.. Никой не умира от вируса, умира се от последствията - най-често гадната пневмония. Тия, които развиват пневмония зимата с помоща на сесонното грипче, да не мислиш, че ги пишат - умрели от вирус. А пък тия същите с пневмония с череез кораната, гаранция всички ги пишат - умрели от корона ;)
Всичко е пунта мара и кал по гърба, ясно е отвсякъде..
Но все пак има и реален проблем, по-сериозен от този със сезонните. Той е в шибаният факт, че ковида се разпространява в пъти по-лесно. Тук идва разковничето и мисля, че в тази насока трябва форумните специалисти да поработят - защо аджеба е така? Аз специално още умувам :D
Този вирус действа по-различен начин - пневмонията, не е такава пневмония дето си представяте..
Тук става въпорс за проблем с имунната система и кръвоностните съдове - от там спира притока на въздух, а не както пневмония ако например от студ.
 
Този вирус действа по-различен начин - пневмонията, не е такава пневмония дето си представяте..
Тук става въпорс за проблем с имунната система и кръвоностните съдове - от там спира притока на въздух, а не както пневмония ако например от студ.
Защо им обясняваш въобще, като стане задълже и друга песен ще пеят, споко.
 
Е каква да е по-различна пневмонията? Проблема с инумитета го има на всички нива при всички вируси, обяснено е вече. Вирусите свалят имунитета и налазват бактериите.. за това и при двата случая се лекува с антибиотик. "притока" на въздух намалява по-скоро заради възпалението, а не щото вирусите запушват там авеоли съдове мавеоли и квото друго има :) Няма студена и топла пневмоние, всичко е възпаление. по едни или други причини. Едиствената трагикомедия при ковида е, че най-ветоятно по-бързо се множи гадината и по-бързо навлиза навътре и това е най-вероятно щото е новост за организма. В тази връзка не знам дали е по-добре да си го изкарал или имунитетът да е обучен да отслаби вражеското нашествие.. :)
 
Защо им обясняваш въобще, като стане задълже и друга песен ще пеят, споко.
Споко, вече наливат физиологичен разтвор ;) Нищо на този свят не се случва насила, за справка - историята :p

Ти по-добре вместо да се излагаш тук, почвай да се приготвяш психически за следващата доза.. Доживяхте дрога без пари да ви дават ахахаха Ееееее малките радости в живота :p:p:p
 
Именно. Ако не беше за масите, нямаше да е толкоз четено.
Това не са данни колко е четено, а колко е цитирано в други научни издания. Така се мери тежестта на научните публикации. Nature има един от най-високите импакт фактори в света.
 
А най-големия ташак е, че всички които вече са се боцнали са толкова твърдо убедени, че това е най-правилното нещо на света, че не дават и дума да се обели за друго. До като небоцнатите все още разсъждават мъдро и оставят мисли и съждения и за обратната страна. Чудя се, това не е ли защото в случая вече важи поговорката "бития - бит, е...я - .Б.Н ахахахаха
 

Израелски лекари обявиха, кои пациенти карат тежко COVID-19 дори и след две дози ваксина.

Всички по-сериозни случаи са при хора над 70-годишна възраст, които имат тежки и хронични заболявания, включително рак, и са получили втората си доза преди повече от 5 месеца.

До момента Израел е ваксинирал с две дози 5 милиона и 400 хиляди свои граждани, а инфекциите сред имунизираните от началото на юни са едва 600. Именно те станаха центъра на глобалния дебат за ефективността на ваксините и за приложението на трета, бустерна доза.
Ей, дори про-ваксърите ви взеха за мезе. Вадете калкулаторите и смятайте колко са 600 човека от 5,400,000. Точно 0.011%, и то хора с "тежки и хронични заболявания, включително рак" - с единия крак в гроба. Нова доза само заради тези 0.011% некролози. И това ако не е старата песен на нов глас, не знам какво е.

Някаква мета се получава даже, сега от про-ваксърите трябва да се пръкнат про-анти-ваксъри (за ваксините, против трета доза) и про-про-ваксъри (с акъл като на Тедката).
 
Това не са данни колко е четено, а колко е цитирано в други научни издания. Така се мери тежестта на научните публикации. Nature има един от най-високите импакт фактори в света.

Гугъл мери така.

Дори само бърз поглед в/у заглавията дава ясна представа за нивото и таргета на публикациите.

По твоя критерий ше излезе че и предаванията в Енимал Планет и Хистори Ченъл са научни материали и дедо ми дето ги гледа по цял ден вече се е изучил до нивото на научен сътрудник в БАН.

Научна публикация е примерно онова дето го бях линкал преди време за Ивермектин.
 
Това е приетият по цял свят научен стандарт.

На Гугъл измишльотината няма как да е "научен стандарт", квото и да имаш предвид с това.

Излез малко от омагьосания кръг Гугъл-Фейсбук-Туитър и ще видиш реалния свят.
 
Споко, вече наливат физиологичен разтвор ;) Нищо на този свят не се случва насила, за справка - историята :p

Ти по-добре вместо да се излагаш тук, почвай да се приготвяш психически за следващата доза.. Доживяхте дрога без пари да ви дават ахахаха Ееееее малките радости в живота :p:p:p
Разбира се, че ще си сложа. Не се съмнявай в това.
 
На Гугъл измишльотината няма как да е "научен стандарт", квото и да имаш предвид с това.

Излез малко от омагьосания кръг Гугъл-Фейсбук-Туитър и ще видиш реалния свят.

Малко извън контекста, но все пак свързано с така наречените СМИ, за които беседвате. Като каза Туитър, се сетих, че Тръм не може да го ползва, щото е опасен, но Талибаните могат :)
 
Талибанците вече са баровци, нали виде какви арсенали са им оставили, ние само може да мечтаем :) Ама дали е случайно или умишлено...ки видиме :D
 
Едната логика е, че умишлено са им оставили тия екстри, да вкарат интрига с рашаните, че нали те си имат стара история там.. има некФа логика, по-вероятно откокото, че не са могли да ги изнесат - тупалки за милиарди..
 
Излез малко от омагьосания кръг Гугъл-Фейсбук-Туитър и ще видиш реалния свят.
Явно нямаш и минимална представа по темата, по която спориш, но продължаваш да го правиш и разбира се аргументите ти са пълни глупости. Достоен последовател си на Бен Шапиро и Фокс нюз. И те така процедират. Вместо да използваш възможността да научиш нещо, което досега не си знаел се правиш на дървен философ.
 
Само дано талибанцити да успеят да затворят границите и да задържат населението, че да не хукне насам...

Явно нямаш и минимална представа по темата, по която спориш, но продължаваш да го правиш и разбира се аргументите ти са пълни глупости. Достоен последовател си на Бен Шапиро и Фокс нюз. И те така процедират. Вместо да използваш възможността да научиш нещо, което досега не си знаел се правиш на дървен философ.

Добре де, ти какво научи от четене на тва дето ти го предлага Гугъл? То нема никакви аргументи там - само че наистина било тествано (откъде знаят?), станало толкова бързо щото работели отдавна и всичко било точно... Откъде се информират? Най-големите вирусолози малко преди това бяха заявили, че предишните опити за ваксина против САРС/МЕРС не били довели доникъде и са били изоставени. Дори из тоя форум има въпросните видеа и линкове отпреди 1+ години.

Разцъках из сайта и видях бая снимки на негърки, закачени за постове тип соушъл джъстис помия... В ужким научно издание.

Пълно с лява пропаганда - вдигане нивата на океаните, ...., обичайните неща.

И във въпросната Сколар класация очевидно можеш да се изкачиш просто като пълниш с повече контент.

И аз ако чакам "възможността" да постнеш някой линк и чак тогава да науча нещо, бая трябва да ма е тресъл Ковида че да изпадна дотам.
 

Горе