Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Липсата на кьорав опонент ни води към самоизяждане. :confused:

Барем викнете оня инвалид $-нийда да ръси бисери, че тотална скука настана. Както сме подкарали най-баналните спорове, скоро ще кривнем я към цигарите, я към абортите. Аз съм За и за двете. ;)
 
Месоядовците се превръщат в най-големите олигофрени като започне да се спори по тая тема. Преди години имаше някакви протести на вегетарианци (или вегани) и такива идиотски коментари имаше тогава от страна на гладните за месо, че дори вярващите в короната не могат да ги стигнат по малоумие и липса на логика.
Не му фанах логиката на чичото нещо..
Такава комбинация сигурно не се случва в природата, защото мозъка на такъв човек би бил толкова лишен от всякаква логика, че не би разбирал разликата между ден и нощ.

Да уточня, че аз говоря за хората дето активно защитават яденето на месо с малоумни доводи, като тия на чичката от видеото. Тия ще са малък процент от всичките ядящи месо.

Чичката от видеото дори не е в последен стадии на малоумие, неговите доводи заслужават малко размишление. Но има едни, които още малко ще се обявят против убиването на плодове и зеленчуци.

Винаги съм мислел че вегетарианци и вегани избират какво да ядат на базата на някакви вътрешни/емоционални фактори, обаче опитите им да го прекарат през ЛОГИКАТА е интересен момент.

Месоядците могат да се опрат на емпирични данни ако решат да аргументират хранителните си предпочитания, обаче на веганите им иде нанагорно ако пробват същото.

Аз конкретно не ям някои животни (вкл. споменатите по-горе) поради чисто субективни, даже ирационални причини. Не мога да го обясня с никаква логика, освен през някой клон на психологията евентуално. И моите доводи сигурно се споделят от някакъв много малък процент от населението тъй че всякакви опити за аргументация биха били безсмислени. Не че и на мене не ми се ще всички да гледат на нещата също като мене...
 
Позабравеният ни любимец говори хем по темата, хем към края има интересна изцепка:

"Аз ако не ям МЕСО, ще умра!"
:D
 
Винаги съм мислел че вегетарианци и вегани избират какво да ядат на базата на някакви вътрешни/емоционални фактори, обаче опитите им да го прекарат през ЛОГИКАТА е интересен момент.
Странни хора, а?? Търсят логика в аргументите на опонента, па то всичкото било плод на вътрешно усещане...
Ми не е.

Необяснима е непоносимостта на различните хора към определени храни, както е при мен с прясното мляко и ''сутляшите'', забърквани с негова помощ. Решението дали да ядеш определена храна (въпреки че много си я обичал) е плод на мисловен процес. Следвателно логиката не бива да се изключва автоматично. ;)
 
Липсата на кьорав опонент ни води към самоизяждане. :confused:

Барем викнете оня инвалид $-нийда да ръси бисери, че тотална скука настана. Както сме подкарали най-баналните спорове, скоро ще кривнем я към цигарите, я към абортите. Аз съм За и за двете. ;)
За цигарите - НЕ. Излишно увеличават въглеродния отпечатък, понеже пораждат увеличена нужда от хранителни вещества и микроелемени у пушещите, което води до увеличена консумация (СМЪРТ) на животинки. Както и разходи за здравеопазване (което косвено пак води до кончината на повече животни).

За абортите съм ЗА, ако бъдат съпровождани със задължителна кастрация на нежелано забременелия субект. Това са хем тъпи, хем безотговорни индивиди, а от такива не става добри родители.
 
За цигарите - НЕ. Излишно увеличават въглеродния отпечатък, понеже пораждат увеличена нужда от хранителни вещества и микроелемени у пушещите, което води до увеличена консумация (СМЪРТ) на животинки. Както и разходи за здравеопазване (което косвено пак води до кончината на повече животни).

За абортите съм ЗА, ако бъдат съпровождани със задължителна кастрация на нежелано забременелия субект. Това са хем тъпи, хем безотговорни индивиди, а от такива не става добри родители.

342348966_3533127513629756_801034668925110725_n.jpg
 
Както и разходи за здравеопазване
Е, тоя аргумент ми е баш като '' ковид ваксините предпазват околните от заразяване'' - НИКАКВА НАУЧНА ОБОСНОВкА НЯМА - НИКАКВА!!!

Аз пуша от 16-годишна, а съм ходила при личната средно веднъж на 2 години. Нямам болничен престой през съзнателния си живот - нито ден.

Системата я товарят бабите и дядовците, ама не всички от тях са пушили. Товарят я болежките на старостта, а не начинът на живот в по-млада възраст.

задължителна кастрация на нежелано забременелия субект

Това го разбирам като: ''жени, никога не се доверявайте на мъжа по време на секс!'' - съгласна съм, но предложението ти е меко казано радикално. Имам приятелка, която забременя от мъжа си, но моментът не беше подходящ, защото тя още следваше и т.н. После си родиха дете..

Родителството не е като ходенето до тоалетна. Понякога, ако моментът и обстоятелствата са неподходящи, можеш да изчакаш.
 
Е, тоя аргумент ми е баш като '' ковид ваксините предпазват околните от заразяване'' - НИКАКВА НАУЧНА ОБОСНОВкА НЯМА - НИКАКВА!!!

Аз пуша от 16-годишна, а съм ходила при личната средно веднъж на 2 години.
Аз и роднините ми непушачи ходим веднъж на 7-10 години при личния (за медицинско), освен един дето си пада леко хипохондрик :) и един дето е на преклонна възраст.

Нямам болничен престой през съзнателния си живот - нито ден.
Дано все така да е.

Това го разбирам като: ''жени, никога не се доверявайте на мъжа по време на секс!'' - съгласна съм, но предложението ти е меко казано радикално.
За жените рисковете от секса винаги са били МНОГО по-големи, съответно се предполага че по-предпазливо подхождат, повече отбират кога, къде и с кого. Щото при "инцидент" мъжът дори юридически не е отговорен (освен ако не пожелае сам), а за жената това най-често е повратен момент в живота.

Имам приятелка, която забременя от мъжа си, но моментът не беше подходящ, защото тя още следваше и т.н. После си родиха дете..

Родителството не е като ходенето до тоалетна. Понякога, ако моментът и обстоятелствата са неподходящи, можеш да изчакаш.
Ужас. Тия и двамата не са окей, да не ползвам по-силна дума. Била "следвала"... божке :)
Моментът никога не е подходящ.
Не съм доктор, ама абортите сами по себе си не носеха ли бая риск относно бъдещите шансове за забременяване?
 
За жените рисковете от секса винаги са били МНОГО по-големи, съответно се предполага че по-предпазливо подхождат, повече отбират кога, къде и с кого.
Тва в библията ли го прочете? ;)

Не съм доктор, ама абортите сами по себе си не носеха ли бая риск
Носят, включително от смърт, ако са забранени и се правят от шарлатани по мазета и тавани. Когато са направени от специалист в болнична среда, рисковете са минимални.

Естествено, че абортът е нещо ужасно и не трябва да се разглежда като средство за контрацепция (познавам жени, които така го възприемат и не са циганки), но жените трябва да имат избор. Грешки стават и те трябва да бъдат поправими. Никой не бива да става родител насила.

Така, обсъдихме и тоя важен въпрос. Дайте сега за сутляша - кога да го забраним? :D
 
Тва в библията ли го прочете? ;)
Прочетох го точно е тука отдолу дето си го написала.
А случай на издънка, на мъжете не им се налага да влизат в болница и да им бъркат из карантиите разни специалисти :D и да им застрашават живота и репродуктивното здраве.
Носят, включително от смърт, ако са забранени и се правят от шарлатани по мазета и тавани. Когато са направени от специалист в болнична среда, рисковете са минимални.

Естествено, че абортът е нещо ужасно и не трябва да се разглежда като средство за контрацепция (познавам жени, които така го възприемат и не са циганки), но жените трябва да имат избор. Грешки стават и те трябва да бъдат поправими. Никой не бива да става родител насила.
Да де, не е като да нямат избор кога, къде и пред кого да си разтворят краката.
 
Да де, не е като да нямат избор кога, къде и пред кого да си разтворят краката.
Викаш да си избират само стерилни мъже и сигурна работа? Не е въпросът как и с кого, а как са се подготвили предварително. Проблемът е, че има кофти моменти. Контрацепцията в голяма степен или убива удоволствието, или вреди на здравето - връзката между хапечеТО (щото всичките са едно и също - синтетични хормони) и рака на гърдата е медицински факт. Сложна е темата. Твърде сложна, за да се разглежда така категорично.

А, и замисли се: циганите щяха да са още повече. :)
 
А, и замисли се: циганите щяха да са още повече. :)
Не съм чувал циганки да абортират :rolleyes: ... освен спонтанно.

Викаш да си избират само стерилни мъже и сигурна работа? Не е въпросът как и с кого, а как са се подготвили предварително. Проблемът е, че има кофти моменти. Контрацепцията в голяма степен или убива удоволствието, или вреди на здравето - връзката между хапечеТО (щото всичките са едно и също - синтетични хормони) и рака на гърдата е медицински факт. Сложна е темата. Твърде сложна, за да се разглежда така категорично.
Супер, още един голем минус към многото.
Реалността е, че мъжете могат да си позволят много и безразборни сексуални връзки, понеже рак от кондом не се фаща и рисковете за здравето се изчерпват до STD.
Обаче за жените природата е отредила доста повече и по-жестоки последствия.
Несправедливо може да е, ама не съм го измислил аз :)

Темата верно е сложна и необхватна за такива като мене, затва гледам и се уча от разни чичовци като тоя :) :

 
затва гледам и се уча от разни чичовци като тоя
Уважавам г-н Питърсън, но е адски академичен, та ми е трудно да му изгледам цяло видео. НиЯ сме от село. ;)

Някаква ЛОГИКА в това ?


Виж файлът 28804

Логиката така ще ги удари и тях, а те си мислят, че са елитът и за тях няма да има въглероден отпечатък и CBDC. :confused:
 
Някаква ЛОГИКА в това ?


Виж файлът 28804

Чарлийз Терон има 2 осиновени дъщери - негърчета, от които едното е станало трансджендърче, та не знам доколко е коректно да се пише "син".
 
едното е станало трансджендърче
Станало - дръжки! На 10 решило да се осъзнае като пол.

4e6c368708b444d1bbe8724af4dd8003.jpg


5d019c8e2100009518eb1794.jpeg


Всичката психотерапия на света няма да може да им помогне на тия деца...
 
Станало - дръжки! На 10 решило да се осъзнае като пол.

4e6c368708b444d1bbe8724af4dd8003.jpg


5d019c8e2100009518eb1794.jpeg


Всичката психотерапия на света няма да може да им помогне на тия деца...
337765.jpg
 
Някаква ЛОГИКА в това ?


Виж файлът 28804
Ако бях конспиратор щях да кажа, че известните си спазват клаузите по договорите, иначе край с кариерите им. А по-възрастните след толкова години на послушание може вече и по собствено желание да го правят. Но понеже не съм конспиратор ще кажа, че е просто мода и се копират едни от други, щото си мислят че е cool :)
 
Още преди години имаше един дето обичаше да се прави на бебе:
Тогава такова нещо можеше само да се види само в Taboo по National Geographic.

Скоро май трябва да очакваме и нашествие на извънземни. Не че извънземни ще дойдат с космическия си кораб, просто на някои щураци може да им хрумне да се идентифицират и като такива.
 

Горе