Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Така и нашата лична направи. Едвам прескочи трапа после. И каза, че съжалява, че не се е боцнала. Различни хора, различни умове...какво да се прави...


На тоя кретен, не му се размина обаче.

Надявам се този кретен да бъде следващият.
 

На тоя кретен, не му се размина обаче.

Надявам се този кретен да бъде следващият.
Баце,не ги разбираш нещата.Седи си там с панито и се радвайте на контранаступа. Че както с ковида и с това ви напрайха на маймуни.
 
Къде в Хипократовата клетва се казва, че лекарите трябва да участват задължително в клинично изпитване на медикаменти?

Аз мисля, че има по-важен пасаж в клетвата:

Първо: Не вреди!!!

Повечето хора си изкараха вируса и оцеляха, но съотношението полза/вреда от ваксините тепърва ще се установява.

п.с. Петя живее в Словакия, но не мисля, че е проблем да се даде Стара Планина на словашки лекари. Във всеки случай става въпрос за достойни хора. Поклон!
 
Къде в Хипократовата клетва се казва

Аз мисля, че има по-важен пасаж в клетвата:

Първо: Не вреди!!!

Ти сама си изгуби аргумента - неин избор е дали да се ваксинира, в това няма проблем, но когато си медицинско лице, със сигурност вредиш с разправянето на такива неща наляво и надясно, нормален човек, може и да се заблуди, и да си каже - брей, щом докторката, която ваксинира, не се е ваксинирала - "ами и аз няма да се ваксинирам, щом докторката каза, че не се е" - Ако въпросният се прибере, и след време умре от Ковид - докторката помогнала ли му е или му е навредила?
Повечето хора си изкараха вируса и оцеляха, но съотношението полза/вреда от ваксините тепърва ще се установява.
98c40f58d00.jpg
 
Последно редактирано:
Къде в Хипократовата клетва се казва, че лекарите трябва да участват задължително в клинично изпитване на медикаменти?

Аз мисля, че има по-важен пасаж в клетвата:

Първо: Не вреди!!!

Повечето хора си изкараха вируса и оцеляха, но съотношението полза/вреда от ваксините тепърва ще се установява.

п.с. Петя живее в Словакия, но не мисля, че е проблем да се даде Стара Планина на словашки лекари. Във всеки случай става въпрос за достойни хора. Поклон!
Ахахахахахахахахаха, ахахахахахаха, ахахаха. То всички знаеха и за вируса през 2020, нали??? Леле, ти съвсем полудя. Мисли малко, Нанди!
 
@tedkata_m Усети ли обаче - в предходния пост, казва, че лекаря не трябва да вреди, в контекста на това, че ваксините са вредни, обаче не на същата страница - В СЪЩОТО МНЕНИЕ:
съотношението полза/вреда от ваксините тепърва ще се установява.



Значи то си е заело позиция, че ваксините са вредни, но в следващото изречение казва, че щяло да се види това - дали са вредни или не са... Не е странно - конспираторите са така.


Та тук е ясно, че те не търсят разумни аргументи, или някакви факти, статистики - Имаше един Иван нещо си, преди месеци, успя да каже, че смъртност 0.01 е същото като 0.0001 - спрямо ковид и ваксина - няколко стотин пъти - колко му е :) . Та тук е същата история - тях не ги интересува дали ваксините помагат или вредят - в интернет е много по-лесно да дефлектнеш, пък и не само в интернет, отколкото да признаеш, че си бил в грешка, и да продължиш. При конспирациите, там се разчита на това, че си мислят, че са специални, прави ги значими - трудно е да се откъснеш от някоя конспирация, или поне изисква време и разум + логическо мислене и аргумент по-добър от 2 изключващи се едно под друго :)
 
Последно редактирано:
Ти сама си изгуби аргумента - неин избор е дали да се ваксинира, в това няма проблем, но когато си медицинско лице, със сигурност вредиш с разправянето на такива неща наляво и надясно, нормален човек, може и да се заблуди, и да си каже - брей, щом докторката, която ваксинира, не се е ваксинирала - "ами и аз няма да се ваксинирам, щом докторката каза, че не се е" - Ако въпросният се прибере, и след време умре от Ковид - докторката помогнала ли му е или му е навредила?
Така отново видяхме блясъка на чистия ти ум...

Кадърен и отговорен лекар е нормално да предупреждава пациентите си да не се вкасинират с неизпитани лекарства.

Никой не е умрял от ковид. Умира се от некъдърни лекари неможещи да овладеят усложнеия в следствие на вируса. Същите като при грипа. Но понеже Ковида не бил грип :) не ползваха подходящи антибиотиции хоп Реми и Теди в паник атаки - чумата на 21 век ни прецака...
 
Вярно, то и от СПИН не се умираше ДИРЕКТНО...

За спина междудругото, не знам дали знаете, но една от причините, разпространението му да е толкова голямо в Африка е, че един пастор, знаменитост в цяла Африка - в продължение на години обикалял стадиони и градове -да обяснява, че СПИНА се разпространява чрез презервативите...

Дали е помогнал... Дали е навредил - има материали, за това колко стотици хиляди хора ( и милиони ) са го слушали и му вярват, и водят кампании срещу презервативите - за да не се заразят...

Кадърен и отговорен лекар е нормално да предупреждава пациентите си да не се вкасинират с неизпитани лекарства.
Я пак провери дали са изпитани или не са? Ако са - какво правим? Ако това ти е аргумента - е честито...




Та защо споменах пастора, сеещ 'пропаганда' навремето - ами защото неговата защита е същата - той казва, че ще мине време, докато се разбере истината, че Спина се разпространява от дъвките.

Та относно нещо толкова безумно изглеждащо сега - навремето може би не чак толкова, но нещата, които се говорят са същите като аргументация.


Сега последно - щом не се умира от Ковид - значи няма ковид ли? Или?
 
Последно редактирано:
Претоплени манджи!

Отказвам се да дъвчем вече дъвкани до безкрайност неща. Постоянно излизат нови потвърждения на нашата теза от преди 2-3 години, ама не - отново зор да се демонизира грип, реакцията срещу който нанесе много повече вреди от самия грип.

Чао! Да не забравите да сложите новите бустери, че идва нова вълна на мега-страшното. ;)
 
ама не - отново зор да се демонизира грип, реакцията срещу който нанесе много повече вреди от самия грип.

Доста по-летилен от грипа, и доста по-висок процент на усложнения, особено първите 2 варианта. Ама да спорим дали е така или не - отваряте различни държави и гледате как смъртността незнайно как се увеличава. Все пак и започна в Китай - където ги бетонираха живи в блоковете, за да не разпространяват вируса - мисълта ми е, че те 3ма души не успяха да опазят тайна уолтъргейт, или Моника- Клинтън - та камо ли 200 държави, да се разбират всички учени и т.н... Пък не знам какво правим с новите завършващи учени - защо не изследват тая конспирация ковид и не оборват научните трудове - brainwashing .


Е поне не се сбъдна нито една прогноза на антиваксите - масово умиране, стерилност, радиация, магнетизъм - какви други неща имахте във ваксините :) - Е сега ако пожелая, мога да отида и да изследвам какво съдържат - то това не е важно де, защото дори Мангъров и докторите против 'ковид ваксините' - знаят, че са безобидни, и че вече 15 милиарда ваксини по света има - всеки може да се замисли - дали от 15 милиарда - ако са толкова вредни и опасни - няма да се изследват , и да стане не мега скандал, а скандал на скандалите на цивилизацията откакто се помним. Като се сложи и това, че държави конкуренти и различни частни компании имат ваксини, които се конкурират - конспирацията става невъзможна.


Нищо де - и вие като онзи пастор с презервативите, че разпространяват спина - има време, ще видим, ще чакаме

- докато вие чакахте, и умряха милиони хора по света - само милион и някакви стотин хиляди в САЩ - стотици хиляди компании по света, се бореха за ваксина, и ограничиха и спряха и вашата паника, и смъртността и усложненията се карат леко спрямо неваксинирани - така , че Вие си чакайте още, вместо да признаете, че сте били в грешка, и навярно 99.99% от научната общност в над 200 страни - сигурно са прави, а личната докторка от село Трън - няма фактите и доводите...
 
Който иска да гледа клаун фиеста - Сега като го слушам - прилича ми на учител, който се опитва да обясни материал за 8ми клас на ученик от първи клас. Клаун фиеста - Межудругото, този Sneako - се задържа няколко месеца, и като гледам лека полека се отказва от безумните си ученически твърдения в стил фейсбуук наука и конспирации - така, че щом Sneako може да се информира, и да си промени мнението - можете и Вие.



Антиваксърите имат и някакво объркване, че са на страната на науката - като това, което правят е точно обратното - някъде се получава страхотен дизонанс, тъжно е дори. Та ще чакаме сега Израел и Канада и още 30-тина страни с над 90% ваксинация, да умират - само, че докато чакаме - ние си умираме и с по-лоши параметри, спрямо ваксинираните държави - пък тук ваксинацията е много малка спрямо населението.
Крумов го разбирам - той човека работи, и се пребива от работа да слогува на запада - ние пък го караме да чете научни трудове и да се аргументира - човека работи тежък физически труд - той бута, не мисли. Славчев си прави стотинките от фейсбуука с фалшивите новини - той от толкова фейсбуук наука и научни факти от фейсбуук мемета - трудна работа, да се замисли.
Но за другите извинение няма да потърсите и да приемете, защото това е най-трудното нещо - сгрешили сте и толкова, подвели са ви разни мангъровци, които си мениха мнението по 5 пъти - случва се - така, че има материали, има статистика, има всичко - друг е въпроса, дали я търсите, и дали ще я приемете :)
 
Последно редактирано:
Хайде изберете си някое от тези, може и всичките, и поддържайте едно
Както винаги, много плява - смисъл нула.
Като начало май вие трябва да си изберете една от тезите, които се пробутваха по медиите и се смениха доста пъти. Хайде вървете с мир в светлината на науката :D
 
Претоплени манджи!

Отказвам се да дъвчем вече дъвкани до безкрайност неща. Постоянно излизат нови потвърждения на нашата теза от преди 2-3 години, ама не - отново зор да се демонизира грип, реакцията срещу който нанесе много повече вреди от самия грип.

Чао! Да не забравите да сложите новите бустери, че идва нова вълна на мега-страшното. ;)
Е как ще ти е вярна била тезата бре, 37 000 доказано починаха и още много от допълнителните усложнения. Да ти имам и тезата. Те цифрите не лъжат. Ама явно си била зле в математиката.
 
Ти теза искаш - днес има ковид, утре няма, вдругиден САЩ са го направили, после Украйна, после Китай, следващата седмица пък нищо от това не е вярно. То няма теза, аргумент - всеки пост е различно - затова и никой не започва някакъв аргументиран дебат / спор / където да си изложат някаква теза - тя се сменя всеки ден - според фейсбуук фийда - днес има , утре няма. Превърти назад като си пишеха сами - нито въпроси си задават, нито някакви дискусии - мемета, снимки, кой бил идиот, те как били много умни, знаели тайните на планетата, конспирации, Бил Гейтс трепал африканците, стопявал и живота и т.н.. - дано, някой от крейзитата да се вкара в ръце, ама трудно, не го виждам просто някой от крейзитата да каже - ей тук имам няколко въпроса - и да стане дискусия, или някакви въпроси/ отговори - това го няма.

Общо взето ако загуби някой времето, да се аргументира, защо не са прави, и да и даде линкове - просто ще пуснат следващото крейзи :D - според дейли фийда на фейса - пък ти ходи спори и води дебат с аргументи, като и те не знаят каква позиция защитават. Оная разправяше, че роднини били изкарали лошо ковида, единия бил ваксиниран, другият или другата не - и нормално, неваксинираният роднина, се мъчил повече с ковида - да ама дотам. Аргумента тук може да е - "има ковид, ама е слаб" , "няма ковид, всичко е грипче, вие сте уплашени" , ако се вкарат и ваксините, ще дойде: "вмомента са опасни, не знам защо, но са опасни - но ще има да си почакаме, за да видим" . .. Ако вкараш аргумент, че сигурно ваксината е помогнала за по-лесното преболедуване, ще ти кажат - " бабата пред блока не е ваксинирана и нищо и няма " - трудно е, тея конспирации ги обвиват в някакъв балон, и все по-трудно да размишляват и да се аргументират - всичко се променя според зависи, а ти оставаш да пишеш романи, дето ще ти върнат с 1 изречение някакъв мийм :D


Така че тедка - засега положението е такова. Преди 2 години разлика няма с крейзитата, тъжно но и следващите 2 няма да има. Обичайните крейзита ясно - неспасяеми, ама вижте нещата от преди години, които са в темата - вижте статистика, проверете така ли е, не е ли, прочетете нещо извън фейсбуук science фийда - света се развива, независимо дали има ковид или няма. 1 човек не видях дори за най-малкото нещо да си промени позицията - не е срамно - печелите и Вие - като не измря планетата от ваксините - и вие сте win/win ситуация ;)


Не е много приятно, да си мислиш, че всички са срещу теб, и те лъжат, мамят, фейкват остава ти само да си вдигаш егото, с това , че мислиш, че си специален, защото конспирациите карат хората да се чувстват точно такива, и това е голяма причина, много аутсайдъри да са фенове на конспирациите, дълъг стана поста, трябва и да се пише код.
 
Последно редактирано:
Сигурно има сериозни аргументи и факти - да обори 99% от учените, и ако това не и е достатъчно - ще трябва да преборва научни трудове от различни учени, различни страни, различни тематики - относно Ковид и ваксините - УСПЕХ!
Я уточни какво разбираш ти под "учен"? Защото в нормалния свят одобрение от 99% по който и да е въпрос е невъзможно, камо ли ако става въпрос за нещо толкова поляризиращо.

после да не се чудим защо 90% от интензивното на командно, бяха неваксинирани.
Чудиш се ти, аз не се чудя. Официално имаме едва 30% вакснати в България. Което значи, че дори ваксинката да нямаше никакъв ефект, няма как да очакваш по-малко от 70% неваксинирани в интензивното. Обаче, някаква част от ваксинираните са фалшиви, така че реално имаме <30%. А дали в интензивното са 90% или клонят към 70%, провери сам на https://coronavirus.bg/bg/news

Иначе последно какво е - ваксините с каква цел ги направиха...
Пари, власт, ограничаване на свободите. Все неща за които нямаш капацитета да мислиш докато си под медийна психоза, а може би въобще. Между другото и малко смърт, която разбира се не съществува, защото не са я казали по новините. Иначе спасените от ваксинката бих казал че са само тези, които знаейки че са набодени, не са се втурнали към болницата, където ги е очаквал Ковид протокола.
 
Я уточни какво разбираш ти под "учен"? Защото в нормалния свят одобрение от 99% по който и да е въпрос е невъзможно, камо ли ако става въпрос за нещо толкова поляризиращо.

Одобрение дали съществува Ковид? Сигурно е и повече - и Мангъров не може да извади аргумент, дали има ковид или няма.

Под учен разбирам ей сега да съм учил X години, да познавам материята, да имам диплома, титла -и да напиша някакъв научен труд, който да бъде прегледан и одобрен от научната общност.
Scientific-Method-1024x1024.jpg




Не знам дали си ходил в уни, но виж нещо, което съм почти убеден, че не знаеш - Когато имаш хипотеза - и ще доказваш дали е така, дали не е - ти не доказваш, че е ТАКА, а точно обратното, опитваш се да докажеш, , и евентуално ако не можеш - значи хипотезата ти е вярна.


Теб помним, че каза, че знаеш повече от докторите, и вирусите не съществуват, нямало доказателства за тях.... Крейзи


Пари, власт, ограничаване на свободите. Все неща за които нямаш капацитета да мислиш докато си под медийна психоза, а може би въобще.

Виждам как са ви ограничили свободите - на ония Иван го бяха изгонили от частен мол, защото искал да пикае в тоалетната им, и не му дали да влезе.
Като цяло никакви аргументи, празните обичайни приказки - остана само да вметнеш някъде : "they" - "ТЕ" - като събирателно на елита, който гледа да те унищожи - илюминатите.



Та извода е този:


Статистиките - манипулирани. Учените - купени. Новините - фалшиви. Вирусите - несъществуващи. Свободите - ограничени.


Като казвам, че се обграждате с някакъв пашкул защитен, не говоря празни приказки. Спор ли искаш да водим, при положение, че отричаш статистиките, учените, новините, научните трудове ,статиите, корпорациите и като цяло държавите и централизацията - ако ти дам някакъв аргумент, а ти си обхванал всички възможни неща, които могат да подкрепят някаква теза.

Флат ъртърите така и те - "Искам снимки на космоса! " - Даваш и снимки - "АМА КОЙ Е ПРАВИЛ ТЕЛЕСКОПА, ГОЛЯМА КОРПОРАЦИЯ, НЕ И ВЯРВАМ!" - Безсмислено е да водим каквото и да било, при положение, че отричаш науката.

Плоскоземците ми казват същото в дебейт сървъра - "ИСКАМ ДОКАЗАТЕЛСТВА, ИСКАМ ФАКТИ, ИСКАМ X Y " - вмомента в който и дадеш неща, и то научни трудове, това не е като теб да направиш твърдение, че ВИРУСИТЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ, та следва от плоскоземците - " АМА ТОВА Е ОТ УЧЕНИ, ТЕ СА ИНДОКТРИНИРАНИ, ПРОМИТИ МОЗЪЦИ, РОБУТВАТ НА СЛЪНЦЕТО".

Крейзитата виждам добре се справяте, не сте ограничени, не ви манипулират от фейсбуук фийдовете - няма смисъл да водим някакъв спор, с плоскоземци, при положение, че и те като теб отричат науката - и всяко едно доказателство, можете да кажете " те са платени, блабла, промити мозъци, не са учени".

Добре, че поне засега не сме видяли във форума: "MATH IS NOT REAL, its just a number", "gravity is just a theory" - но ти се доближаваш най-много с "вирусите не съществуват".
 
Последно редактирано:
Да не забравяме факта, че така наречените ''ваксини'' бяха насилствено наложени с цел да се спре разпространението на вируса, а впоследствие се оказа, че те нямат такава функция. Доказа се на практика и беше потвърдено от служителката на Файзер, която заяви пред ЕК, че такива тестове не са били правени от тяхната компания.

Само това ви лишава от правото да говорите за наука. Нямаше една смислена научна теза по време на целия цирк.

Аутопсии: забранени!
Лечение: забранено! - В началната фаза
Лечебен протокол: тотално погрешен - на по-късния етап.

И после ма то вируста е много страшна, затва умряха милиони. То идеята е да умрат милиарди - имайте търпение и се подчинявайте сляпо.
 
Одобрение дали съществува Ковид? Сигурно е и повече - и Мангъров не може да извади аргумент, дали има ковид или няма.

Под учен разбирам ей сега да съм учил X години, да познавам материята, да имам диплома, титла -и да напиша някакъв научен труд, който да бъде прегледан и одобрен от научната общност.
Scientific-Method-1024x1024.jpg




Не знам дали си ходил в уни, но виж нещо, което съм почти убеден, че не знаеш - Когато имаш хипотеза - и ще доказваш дали е така, дали не е - ти не доказваш, че е ТАКА, а точно обратното, опитваш се да докажеш, , и евентуално ако не можеш - значи хипотезата ти е вярна.


Теб помним, че каза, че знаеш повече от докторите, и вирусите не съществуват, нямало доказателства за тях.... Крейзи




Виждам как са ви ограничили свободите - на ония Иван го бяха изгонили от частен мол, защото искал да пикае в тоалетната им, и не му дали да влезе.
Като цяло никакви аргументи, празните обичайни приказки - остана само да вметнеш някъде : "they" - "ТЕ" - като събирателно на елита, който гледа да те унищожи - илюминатите.



Та извода е този:


Статистиките - манипулирани. Учените - купени. Новините - фалшиви. Вирусите - несъществуващи. Свободите - ограничени.


Като казвам, че се обграждате с някакъв пашкул защитен, не говоря празни приказки. Спор ли искаш да водим, при положение, че отричаш статистиките, учените, новините, научните трудове ,статиите, корпорациите и като цяло държавите и централизацията - ако ти дам някакъв аргумент, а ти си обхванал всички възможни неща, които могат да подкрепят някаква теза.

Флат ъртърите така и те - "Искам снимки на космоса! " - Даваш и снимки - "АМА КОЙ Е ПРАВИЛ ТЕЛЕСКОПА, ГОЛЯМА КОРПОРАЦИЯ, НЕ И ВЯРВАМ!" - Безсмислено е да водим каквото и да било, при положение, че отричаш науката.

Плоскоземците ми казват същото в дебейт сървъра - "ИСКАМ ДОКАЗАТЕЛСТВА, ИСКАМ ФАКТИ, ИСКАМ X Y " - вмомента в който и дадеш неща, и то научни трудове, това не е като теб да направиш твърдение, че ВИРУСИТЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ, та следва от плоскоземците - " АМА ТОВА Е ОТ УЧЕНИ, ТЕ СА ИНДОКТРИНИРАНИ, ПРОМИТИ МОЗЪЦИ, РОБУТВАТ НА СЛЪНЦЕТО".

Крейзитата виждам добре се справяте, не сте ограничени, не ви манипулират от фейсбуук фийдовете - няма смисъл да водим някакъв спор, с плоскоземци, при положение, че и те като теб отричат науката - и всяко едно доказателство, можете да кажете " те са платени, блабла, промити мозъци, не са учени".

Добре, че поне засега не сме видяли във форума: "MATH IS NOT REAL, its just a number", "gravity is just a theory" - но ти се доближаваш най-много с "вирусите не съществуват".
Знаеш ли, някои хора, когато ги е страх от нещо и започват да го отричат. Защитна сила на организма. Това го видях и с пандемията, и с войната. В началото всички напълниха гащите, след като видяха, че може и да не им стигне до главата започнаха да му се подиграват и отричат. Не им се сърдя, просто така е устроен човек. В такива случаи малко им трябва да се доверяват дори на съседката от горния етаж.
 
Одобрение дали съществува Ковид? Сигурно е и повече - и Мангъров не може да извади аргумент, дали има ковид или няма.
Оказва се, че на почти никой не му пука дали съществува или не. Аз няколко пъти съм поставял въпроса с произхода и съществуването, защото това е корена на цялата истерия, но нямаше интерес. И в нета много рядко някой е говорил за това. Все се говореше за мерки, маски и ваксини.

Но така или иначе с надутите PCR тестове докараха необходимото ниво на съществуване. Кой умрял от старост, кой от болести, кой от протокола - пиши го Ковид и не го мисли повече. Но като казвам "необходимо ниво", важно е да припомня, че колкото бяха писали умрели от Ковид, още толкова на брой умрели неясно от какво имаше в статистиката на НСИ. Та "необходимо" явно означаваше достатъчно, но не прекалено. Можеха да напишат всичко това като умряло от Ковид, но броя на смъртните случаи при нас щеше да е двоен и щяхме да сме на 1 място по смъртност със съмнително значителна преднина. Сега сме само на 2-ро място след Перу, при които също имаше странни неща при отчитането.

Като цяло никакви аргументи, празните обичайни приказки - остана само да вметнеш някъде : "they" - "ТЕ" - като събирателно на елита, който гледа да те унищожи - илюминатите.
Толкова аргументи съм давал назад в тая тема и в другата, че ми е омръзнало. А и няма и смисъл, особено когато комуникирам с тролове. Аргументирането е изключително трудно, дори невъзможно, когато човека отсреща е избрал да държи на позицията си независимо от всичко. Аз дори шишкавите си приятели не мога да убедя, че трябва да поотслабнат, какво остава за сложни политически теми.

Но така или иначе ти би трябвало да разбираш какво имам предвид като казвам пари, власт и ограничаване на свободите, нали си много умен.

Като казвам, че се обграждате с някакъв пашкул защитен, не говоря празни приказки.
Аз не знам кой трепери от страх да не пипне вирусчето, при все че официалните статистики още от началото бяха изключително благослонни към всички под 40, и бърза да се обради със защитния пашкул на маската и ваксинката. Дори възрастните хора не бяха се психирали чак толкова, колкото младите.

Спор ли искаш да водим, при положение, че отричаш статистиките, учените, новините, научните трудове ,статиите, корпорациите и като цяло държавите и централизацията - ако ти дам някакъв аргумент, а ти си обхванал всички възможни неща, които могат да подкрепят някаква теза.
Явно ти искаш да водим спор. Аз не отричам всички статистики, всички учени, всички новини, всички научни трудове, всички статии, всички корпорации, държави или централизация. За всяко едно от тези неща е много важно кой го прави и с каква цел. Просто трябва баланс, а баланса понякога силно се изкривява в нездравословни посоки, както при Ковид истерията.
 
Оказва се, че на почти никой не му пука дали съществува или не. Аз няколко пъти съм поставял въпроса с произхода и съществуването, защото това е корена на цялата истерия, но нямаше интерес. И в нета много рядко някой е говорил за това. Все се говореше за мерки, маски и ваксини.

Но така или иначе с надутите PCR тестове докараха необходимото ниво на съществуване. Кой умрял от старост, кой от болести, кой от протокола - пиши го Ковид и не го мисли повече. Но като казвам "необходимо ниво", важно е да припомня, че колкото бяха писали умрели от Ковид, още толкова на брой умрели неясно от какво имаше в статистиката на НСИ. Та "необходимо" явно означаваше достатъчно, но не прекалено. Можеха да напишат всичко това като умряло от Ковид, но броя на смъртните случаи при нас щеше да е двоен и щяхме да сме на 1 място по смъртност със съмнително значителна преднина. Сега сме само на 2-ро място след Перу, при които също имаше странни неща при отчитането.


Толкова аргументи съм давал назад в тая тема и в другата, че ми е омръзнало. А и няма и смисъл, особено когато комуникирам с тролове. Аргументирането е изключително трудно, дори невъзможно, когато човека отсреща е избрал да държи на позицията си независимо от всичко. Аз дори шишкавите си приятели не мога да убедя, че трябва да поотслабнат, какво остава за сложни политически теми.

Но така или иначе ти би трябвало да разбираш какво имам предвид като казвам пари, власт и ограничаване на свободите, нали си много умен.


Аз не знам кой трепери от страх да не пипне вирусчето, при все че официалните статистики още от началото бяха изключително благослонни към всички под 40, и бърза да се обради със защитния пашкул на маската и ваксинката. Дори възрастните хора не бяха се психирали чак толкова, колкото младите.


Явно ти искаш да водим спор. Аз не отричам всички статистики, всички учени, всички новини, всички научни трудове, всички статии, всички корпорации, държави или централизация. За всяко едно от тези неща е много важно кой го прави и с каква цел. Просто трябва баланс, а баланса понякога силно се изкривява в нездравословни посоки, както при Ковид истерията.
Така говориш, защото не си загубил близки или познати. А ако пък си загубил, за което съжалявам, не мога да разбера твърдението ти "Хората умират от други болести, а го пишат Ковид". Трябва да си сляп, за да не виждаш, че Ковид си имаше и че първите две вълни бяха силни. Сега като преминаха нещата е лесно вече да се правиш на победител. Само че ако има починали вследствие на ваксини, то те са в милион пъти по-малко. Ама що ли се занимавам да обяснявам очеизвадни факти на кон с капаци...няма смисъл. Така или иначе аз не съжалявам и една йота, че съм си сложил ваксината.
 

Горе